Gry logiczne dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 13.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najlepszą grą logiczną jest Rebel Dobble. Jest to gra, która zyskała bardzo wiele pozytywnych opinii od osób, które miały już okazję ją wypróbować. Jedną z największych zalet gry jest jej niewielki rozmiar. Jest to małe pudełko, którego spakowanie do torby podróżnej nie powinno sprawić żadnego problemu. Grając, ćwiczymy spostrzegawczość oraz szybkie reagowanie w stresujących okolicznościach. Wielu rodzicom podoba się dobre wykonanie gry (grube karty, metalowe pudełko, w którym się znajdują). Jeżeli szukasz innej gry, to możesz wybrać Hasbro Jenga A2120. Polega ona na układaniu wieży zbudowanej z małych klocków. Jednak układać ją można jedynie z już użytych klocków, co może być wyzwaniem. Gra kończy się w momencie, kiedy wieża upada. Klocki są według wielu osób dobrze wykonane i podczas upadania się nie niszczą. Granie w grę to ciekawy sposób na spędzenie miłego popołudnia wraz z całą rodziną.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką grę logiczną dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wielu rodziców szuka skutecznych sposobów na to, aby zachęcić dzieci do spędzania wolnego czasu  nie tylko przed komputerem. Latem znacznie łatwiej jest nakłonić pociechy do wyjścia na zewnątrz niż zimą. Jednak w mroźne czy deszczowe popołudnia maluchy również mogą uniknąć nudy. Wystarczy kupić dziecku grę logiczną, która zapewni mu świetną zabawę. Jaki produkt wybrać? O tym jest nasz poradnik.

 

 

Zalety gier logicznych

Różnego rodzaju gry i łamigłówki logiczne pozytywnie wpływają na rozwój dzieci. Podczas zabawy maluchy ćwiczą umiejętność szybkiego kojarzenia i łączenia ze sobą faktów, która bez wątpienia przyda im się nie tylko w szkole, ale i codziennym życiu. Takie gry wymagają zastanowienia się, przemyślenia każdego swojego ruchu, co sprzyja zwiększonej koncentracji. To doskonały trening dla mózgu, poza tym pociechy mogą nauczyć się, jak rozwiązywać swoje problemy i znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Nie można nie wspomnieć też o tym, że do rozwiązania logicznych łamigłówek można zaangażować całą rodzinę, a więc ciekawie spędzamy czas z bliskimi. Wspólna gra z pewnością pomoże w zacieśnianiu więzi rodzinnych i poświęceniu większej uwagi swoim pociechom. To daje nam także możliwość obserwacji, jak rozwijają się maluchy.

 

Grupa wiekowa

Najlepsza gra logiczna dla dzieci to ta, której poziom trudności jest dostosowany do wieku naszych pociech. Musimy więc upewnić się, że kupujemy właściwy produkt. Zbyt łatwe łamigłówki nie będą w odpowiedni sposób stymulowały rozwoju maluchów, mogą też bardzo szybko się znudzić. Na szczęście w sklepach są dostępne gry logiczne zarówno dla przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym, jak i nastolatków oraz dorosłych. Najważniejsze jest to, aby gracze mogli szybko zrozumieć obowiązujące zasady, aby rozgrywka przebiegała bez żadnych problemów.

 

Liczba graczy – jaka gra logiczna jest najlepsza?

Zależnie od gry, zalecana liczba graczy może wynosić 2, 3 osoby lub znacznie więcej, 6 lub 7 osób. Musimy dobrać produkt tak, aby w razie konieczności dziecko mogło bawić się samo lub tylko z rodzeństwem. Większości przypadków do przeprowadzenia rozgrywki potrzebne są minimum 2 osoby, dlatego pociecha nie powinna mieć dużego problemu ze znalezieniem kogoś, kto z nią zagra.

 

Tematyka

Początkowo podjęcie decyzji, jaką grę logiczną dla dzieci wybrać, może sprawiać nam trudność. Wszystko ze względu na to, że tego typu produkty znacząco różnią się tematyką. Niektóre z nich to proste układanki, inne natomiast przypominają gry planszowe i wymagają ułożenia w odpowiedni sposób pionków, figurek itp. Na rozwój logicznego myślenia doskonale wpływają też różne quizy, czyli zgadywanki, gry memory itp. Zwykle są one na tyle skomplikowane, że trzeba się długo zastanowić, zanim udzielimy odpowiedzi na pytanie lub wykonamy ruch. Do klasycznych gier logicznych zalicza się też szachy. Ich zasad z powodzeniem mogą nauczyć się zarówno dorośli, jak i kilkuletnie pociechy. Co ciekawe, niektóre produkty doskonale rozwijają umysł i logiczne myślenie już w okresie niemowlęcym. Mowa tu o tzw. sorterach, które zazwyczaj mają postać drewnianych klocków (maluchy muszą ułożyć je we właściwy sposób).

 

Przewidywany czas gry

Przewidywany czas gry uzależniony jest przede wszystkim od stopnia trudności zasad. Zwykle jedna runda trwa od 10 minut do nawet 60 minut, choć w przypadku szachów rozgrywka może być znacznie dłuższa. Im dłuższy jest przewidywany czas rozgrywki, tym bardziej wzrasta prawdopodobieństwo, że dziecko nie wróci szybko do komputera czy telewizora. Niemniej jednak przeciągająca się gra może stać się na tyle nudna, że u wszystkich graczy poziom koncentracji i zaangażowania znacząco się obniży.

 

Gry logiczne w dobrych cenach

W przypadku gier logicznych ceny mieszczą się w przedziale od 20 zł do 200 zł. Produkty przeznaczone dla najmłodszych dzieci zwykle są najtańsze, choć nie jest to reguła. To, ile zapłacimy za grę, zależy m.in. od producenta oraz liczby elementów w zestawie. Nie powinniśmy jednak długo zastanawiać się nad zakupem, gdyż umiejętność logicznego myślenia warto rozwijać, niezależnie od wieku – przydaje się na każdym etapie życia.

 

 

Najlepsza gra logiczna dla dzieci w 2021 roku

 

Niełatwo jest wybrać produkt, który zadowoli nasze pociechy i pozwoli na spędzenie czasu razem z dziećmi. Dlatego przygotowaliśmy ten ranking gier logicznych dla dzieci. Opisane w nim produkty powinny zainspirować Cię do wybrania idealnej rozrywki dla całej rodziny, aby żaden z członków się nie nudził.

 

Nasze zalecenia

 

Rebel Dobble

 

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało ciekawą rozrywkę przez kilka minut i oderwało się w tym czasie od komputera, to możesz zagrać z nim w Rebel Dobble. Jest to gra, która z pewnością zaciekawi każdego malucha. To odpowiedni wybór na wakacje.

Zestaw jest umieszczony w metalowym pudełku. Gra zawiera kilkadziesiąt kart, na których znajduje się kilka małych symboli. Karty mają kształt koła, więc łatwo się je wyjmuje. Gra ma bardzo proste reguły. Na początku rozdaje się wszystkie karty wszystkim uczestnikom. Po położeniu na stół pierwszej karty wystarczy przypatrzeć się symbolom na wyciągniętej przez siebie karcie i odszukać obrazek, który je łączy (spośród kilku łączy je tylko jeden). Jeżeli widzisz łączący je symbol, to wygrywasz rundę.

Podczas zabawy dzieci będą mogły rozwinąć swoją spostrzegawczość oraz szybkie reakcje. Karty są twarde i grube, więc niełatwo je uszkodzić. Dobre wykonanie to jedna z zalet, która często jest wymieniana w komentarzach na temat tej gry.

 

 

 

 

Hasbro Jenga A2120 

 

Hasbro Jenga A2120 to jedna z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Każdy zna przewracającą się górę drewnianych klocków, którą często można zauważyć w filmach. Jedna rozgrywka zajmuje dzieciom do 30 minut, w zależności od ich umiejętności. Gra jest odpowiednia dla maluchów powyżej 6. roku życia.

Gra polega na tym, aby zbudować wieżę ze wszystkich dostępnych klocków. Następnie gracze próbują sprawić, aby wieża była jeszcze wyższa, używając klocków znajdujących się w jej dolnych partiach. Trzeba uważać, ponieważ źle wykonany ruch może oznaczać, że wieża upadnie, i gra się skończy. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że można używać tylko jednej ręki.

Gra pozwala rozwijać logiczne myślenie oraz obmyślać strategiczne kroki. Drewniane klocki są dobrze wykonane i nie niszczą nawet po wielu upadkach. Rodzice chwalą solidne wykonanie oraz ciekawy pomysł na grę, dzięki któremu dzieci mogą się bawić oraz uczyć jednocześnie.

 

 

 

 

Domino Psi Patrol

 

Domino Psi Patrol to odpowiedni wybór dla najmłodszych. Jeżeli zastanawiasz się, jaka gra powinna być tą pierwszą dla malucha, to jest to zdecydowanie najlepszy wybór. W metalowym pudełku znajduje się 28 plastikowych klocków. Na każdym z nich widnieją wizerunki dwóch bohaterów kreskówki “Psi Patrol”. Jest to zdecydowanie pozycja dla każdego fana tej bajki.

Gra ma reguły podobne do domina. Każdy gracz dostaje określoną liczbę klocków. Po położeniu pierwszego z nich na środek gracz musi położyć klocek, z taką samą podobizną bohatera, aby tworzyły parę. Jeżeli dany gracz nie ma pary, to jego kolej mija. Grę wygrywa ten, kto najszybciej pozbywa się wszystkich klocków.

Gra nie zabiera zbyt dużo miejsca, więc można ją ze sobą zabrać na wakacje lub na wyjazd. Rozgrywki nie trwają zbyt długo, więc maluch z pewnością nie zdąży się znudzić. Ta dobra i tania gra logiczna dla dzieci pomaga pociechom w rozwijaniu spostrzegawczości oraz podejmowaniu odpowiednich decyzji.

 

 

 

 

Mattel Blokus BJV44 

 

Mattel Blokus BJV44 to gra, w którą będą grać nie tylko dzieci, ale też dorośli. Jest ona na tyle interesująca, że zaciekawi osoby bez względu na wiek. Jest ona przeznaczona dla co najmniej 2 graczy, lecz nie powinno być ich więcej niż 4. Gra składa się z planszy oraz małych klocków, które trzeba na niej układać.

Zabawa tylko z pozoru wydaje się łatwa. Przez wielu jest uznawana za dość wymagającą, szczególnie na początku. Każdy gracz ma inny kolor klocków. Układając je na planszy, musi wiedzieć, że jego klocki muszą się ze sobą stykać. Wygrywa ten gracz, któremu uda się położyć jak najwięcej klocków na planszy.

Wielu rodziców zauważyło, że gra rozwija malucha. Na początku dzieci nie bardzo wiedzą, co zrobić z klockami, jednak już po kilku rozgrywkach tworzą coraz dłuższe linie. Gra jest dobrze wykonana, a jej reguły są dość proste, przez co jest ona ceniona przez wiele osób.

 

 

 

 

Tactic Alias: Kobiety vs. Mężczyźni!

 

Tactic Alias: Kobiety vs. Mężczyźni! to dość ciekawa gra, przeznaczona dla co najmniej 4 graczy, a jedna rozgrywka może trwać nawet godzinę. W zestawie znajduje się aż 400 kart, pionki i klepsydra. Wszystkie elementy są solidnie wykonane, dzięki czemu nie ulegają zniszczeniu pod wpływem czasu. Jest to cenione przez wielu graczy.

Dzięki grze można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat płci przeciwnej oraz poszerzyć swoją wiedzę. Na kartach znajduje się kilka haseł, które można określić jako typowo ”męskie” oraz typowo “żeńskie”. Po odczytaniu hasła muszą być wytłumaczone przez płeć przeciwną. Trzeba jednak pamiętać, że czas jest ograniczony i odmierza go klepsydra.

Opinie o grach logicznych dla dzieci tej marki potwierdzają, że warto kupić tę grę, gdyż jest to wspaniała zabawa dla całej rodziny. Dzięki niej można poszerzyć swoją wiedzę oraz zbudować głębszą więź z domownikami, a szczególnie dziećmi. Jedna rozgrywka trwa dość długo, więc na grę trzeba zarezerwować sobie więcej czasu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir