Gokarty dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.09.18

 

Jaki gokart dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Małe i zwrotne samochodziki to urządzenia, które na wiele godzin mogą zająć nie tylko małe dziecko, ale i jego rodziców. Bogactwo różnego rodzaju dodatków i udoskonaleń przyciąga uwagę nawet najbardziej zagorzałego przeciwnika gokartów. Ostatnimi czasy samochodziki stały się wyjątkowo popularne. Przede wszystkim podnoszą u dziecka poziom adrenaliny i zachęcają je do aktywnego spędzania czasu na zewnątrz. Oprócz tego kształcą w malcu umiejętność szybkiego i strategicznego myślenia, co może bardzo dobrze wpłynąć na jego przyszłe życie. Z racji tego, iż asortyment jest bardzo szeroki, rodzice często zastanawiają się, jaki gokart dla dzieci wybrać, aby był dla pociechy bezpieczną zabawką. W niniejszym artykule postaramy się opisać najważniejsze cechy dobrego urządzenia.

 

Sposób zasilania – jaki gokart dla dziecka jest najlepszy

Jednym z najważniejszych cech dobrej jakości gokarta jest jego napęd. Jest to bardzo istotna kwestia, szczególnie jeśli planujesz kupić zabawkę dla dziecka poniżej 5 roku życia.

Na rynku z gadżetami dla dzieci znajdziemy samochody napędzane mechanicznie lub elektrycznie. Pierwszy model idealnie nada się dla młodszych podopiecznych, którzy jeszcze nie rozumieją ryzyka związanego z nadmierną prędkością. Jadąc gokartem, który rusza po naciśnięciu pedałów, maluch sam decyduje o tym, jak szybko będzie się przemieszczać. Oczywiście rodzice nie powinni dopuścić do tego, aby dziecko pozostawało w trakcie zabawy bez opieki. Wprawdzie gokart porusza się dość wolno, jednak zawsze istnieje ryzyko nieoczekiwanego wypadku. Kolejną zaletą samochodzika z pedałami są niskie koszty eksploatacji urządzenia. Sprzęt wymaga od nas jedynie corocznego przeglądu i konserwacji. Pilnując tych dwóch obowiązków, możesz być niemal pewny, że części mechaniczne gokarta typu łańcuch czy przekładki przez wiele lat będą służyć Twojemu podopiecznemu.

Warto dodać, że zabawka jest zawsze gotowa do użycia. Nie musimy poświęcać czasu na długotrwałe ładowanie akumulatorów, ponieważ w każdej chwili pociecha może usiąść na sprzęt i rozpocząć swoją przejażdżkę. W efekcie w połowie spaceru Twoje dziecko nie zacznie narzekać na ból nóg, rozkładając do Ciebie swoje ręce. Niestety z upływem lat tego typu samochodziki odchodzą do lamusa. Dzieci marzą o urządzeniach, które wiernie odzwierciedlają prawdziwy samochód. Nieco inaczej przedstawia się sprawa w przypadku gokartów napędzanych elektrycznie. Dzięki wbudowanym akumulatorom mogą one jeździć nawet przez kilka godzin bez napędzania ich siłą własnych mięśni. Przy wyborze tego typu urządzenia zwróć szczególną uwagę na rodzaj baterii oraz sposób jej użytkowania. Dobrej klasy akumulator zazwyczaj przez wiele lat służy konsumentom. Zdarza się jednak, że pojawiają się problemy nie spowodowane winą jeżdżącego. W tym wypadku renomowane firmy są o wiele bardziej skore do naprawy gwarancyjnej, niż małe sklepiki internetowe.

Oczywiście nie stanowi to reguły, dlatego kupując gokarta dokładnie przeczytaj całą instrukcję obsługi. Samochodziki elektryczne są dobrą zabawką dla dzieci starszych, które potrafią dostosować prędkość do otaczających ich warunków. Sprzęt napędzany pedałami kojarzy się raczej z rowerem, więc nie jest niczym nowym. Z drugiej zaś strony musimy nauczyć nasze dziecko umiaru w korzystaniu z tego typu urządzenia. Zdarza się, że po kilku dniach użytkowania pociecha nie ma ochoty pójść do sklepu o własnych siłach, a sięga po kluczyk do gokarta i rusza przed siebie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Fotele

Kolejnym ważnym elementem każdego gokarta są fotele. Z racji tego, że szczęśliwe dzieci potrafią przez kilka godzin nie schodzić z zabawki, powinniśmy zadbać o to, aby krzesła stanowiły dobrą podporę dla kręgosłupa. Z tego względu poszukując urządzenia powinniśmy w pierwszej kolejności posadzić na nie dziecko i sprawdzić, czy bez problemu sięga kierownicy i dotyka pedałów. Kupowanie gokarta na przyszłość często mija się z celem, ponieważ dzieci bardzo szybko wyrastają z przypisanych im rzeczy. Z tego powodu wielu konsumentów rekomenduje, aby poszukać sprzętu z przesuwanymi fotelami. Takie rozwiązanie rozwiąże kłopot związany ze zbyt dużą lub zbyt małą odległością między np. stopami, a fotelem.

Oprócz tego ruchome krzesła pozwalają korzystać z zabawki nie tylko Twojemu dziecku, ale również jego przyjaciołom. Dość łatwa obsługa prowadnic sprawia, że z pewnością bardzo szybko nauczysz swoje dziecko samodzielnego dopasowania poszczególnych elementów.

 

Kierownica

Podobnie jak w samochodzie, tak i w gokarcie dziecięcym bardzo ważnym elementem jest kierownica. Pomijając fakt, że dziś na rynku spotkasz wiele kształtów i kolorów, najważniejsze jest, aby znajdowała się w odpowiedniej odległości od rąk Twojego dziecka. Tak więc jeśli nie planujesz zrobić prezentu – niespodzianki, proponujemy, aby wybierając zabawkę zabrać dziecko ze sobą. Tym sposobem upewnisz się, że dany rozmiar samochodziku jest odpowiedni i nie wpłynie negatywnie na układ kostny młodego ciała.

Jeśli jednak chciałbyś, aby zakup pozostał w tajemnicy do samego wręczenia, możesz poszukać modelu, który wyposażony został w ruchomą kierownicę. Pamiętaj, że najlepszy gokart dla dzieci posiada sterowanie, które możemy regulować zarówno w pionie i poziomie, a także do przodu i do tyłu. Jest to świetny sposób na to, aby stworzyć dziecku idealne warunki do zabawy.

 

Opony

Podobnie jak bywa z butami, również dołączone do zestawu opony są przeznaczone do jazdy po konkretnej powierzchni. Z tego względu kupując gokarta sprawdź dokładnie gdzie może on być użytkowany. Często zdarza się, że konsumenci są rozczarowani faktem, iż sprzęt nie chce jeździć po trawie, albo bardzo szybko ściera opony na betonie. Jeśli w karcie gwarancyjnej nie znajdujesz odpowiedzi na takie pytanie, spróbuj skontaktować się ze sklepem lub bezpośrednio z producentem.

 

Dodatki

Gokarty zostały wyposażone w szereg dodatkowych udogodnień, które jeszcze mocniej działają na wyobraźnię dzieci. Niektóre modele posiadają włączniki świateł, klakson czy nawet kierunkowskazy. Czasami zdarza się, że dziecko może włączyć sobie zaprogramowaną przez producenta muzykę. Najbardziej nowoczesne urządzenia projektowane są w oparciu o wygląd zewnętrzny prawdziwych samochodów, dlatego w oczach dzieci są wierną kopią pojazdu, jakim jeżdżą ich rodzice. Oprócz efektów świetlnych i dźwiękowych, niektóre gokarty posiadają dodatkowe miejsce dla pasażera, bagażnik w którym malec może schować swoje drobiazgi, a nawet pasy bezpieczeństwa. Wszystkie dodatkowe gadżety powinny być zamontowane w taki sposób, aby nie stanowiły zagrożenia dla Twojego dziecka.

 

Gokarty dla dzieci w dobrych cenach

Ze względu na to, że na rynku spotkamy wiele modeli gokartów, ich cena bywa bardzo zróżnicowana. Wartość sprzętu wzrasta wraz z liczbą dodatkowych elementów. Najprostsze urządzenie napędzane siłą mechaniczną kupisz już za 200 zł. Jeśli jednak poszukujesz profesjonalnego samochodziku z wieloma udogodnieniami, musisz przygotować się na wydatek rzędu 2 000 zł.

 

 

Najlepsze gokarty dla dzieci w 2018 roku

 

W dzisiejszych czasach dzieci spędzają coraz więcej czasu w domu, zwykle przed komputerem. Wspaniałą formą sportu i zabawy jest jazda gokartem po okolicy. Jednocześnie jest to okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na rynku znajdziemy duży wybór pojazdów dlatego nasz ranking gokartów dla dzieci ma na celu prezentację najciekawszych modeli, które zyskały uznanie wielu konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Berg Jeep Adventure

 

Na pierwszym miejscu wśród prezentowanych gokartów jest model firmy Berg Toys – Jeep Adventure. Jest to produkt o klasycznym czarno – szarym wyglądzie. Zabawka napędzana jest pedałami. Dzięki temu dzieci mają okazję do treningu fizycznego.

Poza tym jest to dla nich wspaniały wstęp przed nauką jazdy samochodem w przyszłości. Gokart ma możliwość regulowania kierownicy i siodełka, dzięki temu jest odpowiedni dla dzieci od 4 do 12 lat. Model należy złożyć samodzielnie w domu, ale jest to proces niesprawiający trudności.

Jednocześnie produkt jest kompaktowy i lekki, więc można go zabrać ze sobą na wakacje. Do zestawu dołączone jest koło zapasowe. Gokart jest łatwy i bezpieczny w użyciu. Posiada hamulec tylny, który bardzo szybko reaguje na gwałtowne ruchy.

Oprócz tego istnieje możliwość jazdy do tyłu, co sprawi dziecku wielką frajdę. Ten najlepszy gokart dla dzieci doceniany jest za wysoką jakość wykonania. Poza tym konsumenci wysoko ocenili jego wytrzymałość.

 

 

 

 

Kettler Suzuka Air 

 

Wielu rodziców kupiło Kettler Suzuka Air, gdyż jest to dobrej jakości gokart dla dzieci. Zabawka polecana jest malcom w wieku od 4 do 8 lat. By korzystać bezpiecznie z zabawki dziecko powinno mieć 100 – 130 cm. Wymiary pojazdu wynoszą: 64 cm x 112 cm x 62 cm, a jego waga to 13 kg.

Model ma wysokiej jakości ramę wykonaną ze stali. Element ten został pokryty specjalną, poliestrową powłoką, która chroni materiał przed zadrapaniami oraz działaniem światła. Dzięki temu konstrukcja gokarta dobrze się prezentuje. Duże, sportowe koła zostały tak dopasowane, by malec mógł poruszać się po nierównej nawierzchni. Siedzenie zostało odpowiednio wyprofilowane, żeby dziecko mogło wygodnie na nim usiąść. Materiał jest bardzo miękki i odporny na przerwania. Kierowca może regulować kąt nachylenia siedzenia oraz jego oddalenie od kierownicy. Pedały pokryto powłoką antypoślizgową, co zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy.

Zaprezentowana zabawka cieszy się pozytywną opinią zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Maluszki są bardzo zadowolone z jazdy gokartem, gdyż daje im to sporo frajdy. Z kolei opiekunowie pochwalili pojazd za wysoką jakość wykonania.

Gokart dla dzieci Kettler Suzuka Air to dobry pojazd zasilany napędem pedałowym. Wymiary sprzętu to: 62 cm x 64 cm x 112 cm, a jego waga to 13 kg. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci między 4 a 8 rokiem życia.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Tym, co przekonało rodziców do zakupu jest gwarancja bezpieczeństwa. Wytrzymała stalowa rama chroni malca w momencie uderzenia w drzewo lub ławkę. Z kolei hamulec ręczny natychmiast zatrzymuje pojazd.

Siedzenie: Siedzisko w tym modelu zostało przystosowane do długiej jazdy. Pod materiałem z tworzywa sztucznego znajduje się miękka gąbka, przez co malec wygodnie siedzi podczas zabawy. Co więcej, dziecko może samodzielnie dopasować kąt nachylenia siedziska do swoich preferencji, dzięki wielostopniowej regulacji.

Koła: W gokarcie zastosowano duże, sportowe koła, które ułatwią dziecku poruszanie się po wyboistej drodze. Opony pneumatyczne są bardzo wytrzymałe, dlatego nie przebijesz ich podczas jazdy.

Pedały: Prezentowany pojazd ma napęd na pedały. Oznacza to, że podczas jazdy dziecko musi używać siły własnych mięśni, by się poruszać. Poza tym oba pedały zostały pokryte powłoką antypoślizgową, dlatego nogi z nich nie spadają, co zapewnia większy komfort jazdy.

 

Wady

Brak pasów: Niestety, w pojeździe brakuje pasów bezpieczeństwa, które uchroniłyby malca przed wypadnięciem z gokarta.

 

 

 

 

Puky F 550 L 3530

 

Kolejnym produktem wartym uwagi jest gokart Puky F 550 L 3530. Jest to wspaniała zabawka na pedały, która dzięki regulacji fotela zapewni rozrywkę dzieciom od 4 roku życia (powyżej 105 cm wzrostu). Gokart nie jest zbyt ciężki, więc bez trudu można go przenosić w miejsce zabawy.

Pojazd wygląda stylowo, jest w większości czarny, a przednia, najbardziej widoczna część, ma kolor czerwony. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów co zapewnia mu trwałość na długie lata. Pojazd posiada kierownicę sportową, a to pomaga w nauce jazdy młodych kierowców.

Gokart jest ergonomiczny, a siedzenie jest odpowiednio wyprofilowane dla dziecka. Pojazd posiada  też hamulec ręczny, jednak nie jest to jego jedyny środek zapewniający bezpieczeństwo.

Zabawka ma również zderzak, dzięki czemu obijanie się o inne gokarty staje się jedynie kolejną formą zabawy. Rodzice i ich pociechy doceniają ten model za jego solidne wykonanie i ciekawy design.

 

 

 

 

Berg Extra Sport BFR-3 

 

Na ostatnim miejscu rankingu plasuje się gokart Berg Extra Sport BFR-3. W pierwszej kolejności pojazd zachwyca swoim ciekawym designem, zachowanym w niebieskiej tonacji. Prezentowany model jest dość ciężki, gdyż waży ponad 40 kg. W efekcie taka zabawka jest odpowiednia dla dzieci od 5-go roku życia, jak również dla dorosłych, dzięki dużej możliwości regulacji siedzenia.

Jest to gokart 3 biegowy, na pedały (można też jeździć nim w tył). Idealnie nadaje się do rozwoju fizycznego młodego człowieka. Pojazd jest dobrze widoczny na zewnątrz, co jest zasługą zamontowanych świateł. Produkt jest niezwykle wytrzymały, mogą się nim posługiwać osoby ważące do 100 kg.

Gokart wyposażony jest w hak holowniczy, dzięki czemu z łatwością zostanie przetransportowany. Hamulec pojazdu jest bardzo poręczny i dobrze reaguje.

Ponadto zamontowane błotniki pozwalają zachować czystość nawet w trudnych warunkach pogodowych i na niesprzyjającym gruncie. Użytkownicy doceniają ten model za jego funkcjonalność.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Arti Formula 606B-RC

 

Model Arti Formula 606B-RC to kolejny ciekawy gokart dostępny na polskim rynku. Zabawka nadaje się dla dzieci od 3 do 8 roku życia i wadze do 25 kg. Produkt ten wyróżnia napęd elektryczny, przez co dziecko nie musi używać siły fizycznej. Ponadto pojazd ten ma możliwość jazdy do tyłu.

Dodatkowo posiada pilot zdalnego sterowania. Do zestawu dołączona jest też ładowarka. Zabawka nadaje się do użycia w domu, gdyż dzięki gumowym osłonom na koła, nie rysuje podłóg i jest cicha.

Pojazd jest bardzo dobrze wykonany. Ma wygodne, dopasowane do użytkownika siedzenie i sportową kierownicę, która wyposażona jest w klakson.

Dziecko ma także możliwość włączenia muzyki, która pozytywnie wpływa na jego rozwój. Opinie rodziców o gokartach dla dzieci tej marki są bardzo pochlebne. Prezentowany model uważany jest za bezpieczny.

 

 

Arti Buggy XT GM48

 

Drugie miejsce w naszym rankingu zajął gokart ARTI Buggy XT GM48. Produkt ma sportowy design, który na pewno przypadnie do gustu małym pasjonatom motoryzacji. Sprzęt ten dostępny jest w 3 wariantach kolorystycznych, dzięki czemu dziecko ma możliwość wyboru ulubionej kolorystyki.

Gokart jest solidnie wykonany, co pozytywnie wpływa na jego trwałość. Ponadto posiada sportową kierownicę, a także wygodne siodełko. Model ten ma pedały, a możliwość jazdy do tyłu sprawia, że poruszanie nim jest bardzo proste. Oprócz tego jest wyposażony w hamulec ręczny, który został zamontowany na tylnym kole.

Dzięki temu dziecko może bezpiecznie się poruszać. Dodatkowo do kół przymocowane są gumowe osłony, przez co gokart nie hałasuje i można nim też jeździć po domu bez obawy o porysowanie podłogi. Zabawka jest odpowiednia dla dzieci ważących do 30 kg, czyli od 3 do 6 lat.

Ten dobry i tani gokart dla dzieci zyskał uznanie wielu rodziców i ich dzieci. Ceniony jest za solidne wykonanie, systemy bezpieczeństwa oraz atrakcyjny design.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.83 out of 5)
Loading...