Gokarty dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.12.20

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Zastanawiasz się, jak nakłonić dziecko do spędzania czasu na zewnątrz, zamiast przed telewizorem czy komputerem? Może je zachęcić do tego przystosowany do potrzeb pociech gokart. W rankingu opisaliśmy kilka solidnych pojazdów, które gwarantują bezpieczeństwo w czasie zabawy. Konsumenci polecają w szczególności model Berg Jeep Adventure, który jest odpowiedni dla pociech w wieku od 4 lat do 12 lat. To produkt z pompowanymi kołami, które są szerokie i dobrze trzymają się podłoża. Gokart umożliwia regulację wysokości kierownicy oraz jej odległości od siedziska, dlatego jadący maluch nie powinien narzekać na dyskomfort. Warto dodać, że pojazd ma mechanizm BFR pozwalający na automatyczną zmianę kierunku jazdy do przodu lub do tyłu. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje Kettler Suzuka Air – gokart przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 lat do 8 lat. Model ten ma wygodny, kubełkowy fotel, a także ręczny hamulec działający na oba tylne koła. Rama pojazdu jest wytrzymała i zabezpieczona przed uszkodzeniami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki gokart dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Małe i zwrotne samochodziki to urządzenia, które na wiele godzin mogą zająć nie tylko małe dziecko, ale i jego rodziców. Bogactwo różnego rodzaju dodatków i udoskonaleń przyciąga uwagę nawet najbardziej zagorzałego przeciwnika gokartów. Ostatnimi czasy samochodziki stały się wyjątkowo popularne. Przede wszystkim podnoszą u dziecka poziom adrenaliny i zachęcają je do aktywnego spędzania czasu na zewnątrz. Oprócz tego kształcą w malcu umiejętność szybkiego i strategicznego myślenia, co może bardzo dobrze wpłynąć na jego przyszłe życie. Z racji tego, iż asortyment jest bardzo szeroki, rodzice często zastanawiają się, jaki gokart dla dzieci wybrać, aby był dla pociechy bezpieczną zabawką. W niniejszym artykule postaramy się opisać najważniejsze cechy dobrego urządzenia.

 

Sposób zasilania – jaki gokart dla dziecka jest najlepszy

Jednym z najważniejszych cech dobrej jakości gokarta jest jego napęd. Jest to bardzo istotna kwestia, szczególnie jeśli planujesz kupić zabawkę dla dziecka poniżej 5 roku życia.

Na rynku z gadżetami dla dzieci znajdziemy samochody napędzane mechanicznie lub elektrycznie. Pierwszy model idealnie nada się dla młodszych podopiecznych, którzy jeszcze nie rozumieją ryzyka związanego z nadmierną prędkością. Jadąc gokartem, który rusza po naciśnięciu pedałów, maluch sam decyduje o tym, jak szybko będzie się przemieszczać. Oczywiście rodzice nie powinni dopuścić do tego, aby dziecko pozostawało w trakcie zabawy bez opieki. Wprawdzie gokart porusza się dość wolno, jednak zawsze istnieje ryzyko nieoczekiwanego wypadku. Kolejną zaletą samochodzika z pedałami są niskie koszty eksploatacji urządzenia. Sprzęt wymaga od nas jedynie corocznego przeglądu i konserwacji. Pilnując tych dwóch obowiązków, możesz być niemal pewny, że części mechaniczne gokarta typu łańcuch czy przekładki przez wiele lat będą służyć Twojemu podopiecznemu.

Warto dodać, że zabawka jest zawsze gotowa do użycia. Nie musimy poświęcać czasu na długotrwałe ładowanie akumulatorów, ponieważ w każdej chwili pociecha może usiąść na sprzęt i rozpocząć swoją przejażdżkę. W efekcie w połowie spaceru Twoje dziecko nie zacznie narzekać na ból nóg, rozkładając do Ciebie swoje ręce. Niestety z upływem lat tego typu samochodziki odchodzą do lamusa. Dzieci marzą o urządzeniach, które wiernie odzwierciedlają prawdziwy samochód. Nieco inaczej przedstawia się sprawa w przypadku gokartów napędzanych elektrycznie. Dzięki wbudowanym akumulatorom mogą one jeździć nawet przez kilka godzin bez napędzania ich siłą własnych mięśni. Przy wyborze tego typu urządzenia zwróć szczególną uwagę na rodzaj baterii oraz sposób jej użytkowania. Dobrej klasy akumulator zazwyczaj przez wiele lat służy konsumentom. Zdarza się jednak, że pojawiają się problemy nie spowodowane winą jeżdżącego. W tym wypadku renomowane firmy są o wiele bardziej skore do naprawy gwarancyjnej, niż małe sklepiki internetowe.

Oczywiście nie stanowi to reguły, dlatego kupując gokarta dokładnie przeczytaj całą instrukcję obsługi. Samochodziki elektryczne są dobrą zabawką dla dzieci starszych, które potrafią dostosować prędkość do otaczających ich warunków. Sprzęt napędzany pedałami kojarzy się raczej z rowerem, więc nie jest niczym nowym. Z drugiej zaś strony musimy nauczyć nasze dziecko umiaru w korzystaniu z tego typu urządzenia. Zdarza się, że po kilku dniach użytkowania pociecha nie ma ochoty pójść do sklepu o własnych siłach, a sięga po kluczyk do gokarta i rusza przed siebie

 

Fotele

Kolejnym ważnym elementem każdego gokarta są fotele. Z racji tego, że szczęśliwe dzieci potrafią przez kilka godzin nie schodzić z zabawki, powinniśmy zadbać o to, aby krzesła stanowiły dobrą podporę dla kręgosłupa. Z tego względu poszukując urządzenia powinniśmy w pierwszej kolejności posadzić na nie dziecko i sprawdzić, czy bez problemu sięga kierownicy i dotyka pedałów. Kupowanie gokarta na przyszłość często mija się z celem, ponieważ dzieci bardzo szybko wyrastają z przypisanych im rzeczy. Z tego powodu wielu konsumentów rekomenduje, aby poszukać sprzętu z przesuwanymi fotelami. Takie rozwiązanie rozwiąże kłopot związany ze zbyt dużą lub zbyt małą odległością między np. stopami, a fotelem.

Oprócz tego ruchome krzesła pozwalają korzystać z zabawki nie tylko Twojemu dziecku, ale również jego przyjaciołom. Dość łatwa obsługa prowadnic sprawia, że z pewnością bardzo szybko nauczysz swoje dziecko samodzielnego dopasowania poszczególnych elementów.

 

Kierownica

Podobnie jak w samochodzie, tak i w gokarcie dziecięcym bardzo ważnym elementem jest kierownica. Pomijając fakt, że dziś na rynku spotkasz wiele kształtów i kolorów, najważniejsze jest, aby znajdowała się w odpowiedniej odległości od rąk Twojego dziecka. Tak więc jeśli nie planujesz zrobić prezentu – niespodzianki, proponujemy, aby wybierając zabawkę zabrać dziecko ze sobą. Tym sposobem upewnisz się, że dany rozmiar samochodziku jest odpowiedni i nie wpłynie negatywnie na układ kostny młodego ciała.

Jeśli jednak chciałbyś, aby zakup pozostał w tajemnicy do samego wręczenia, możesz poszukać modelu, który wyposażony został w ruchomą kierownicę. Pamiętaj, że najlepszy gokart dla dzieci posiada sterowanie, które możemy regulować zarówno w pionie i poziomie, a także do przodu i do tyłu. Jest to świetny sposób na to, aby stworzyć dziecku idealne warunki do zabawy.

 

Opony

Podobnie jak bywa z butami, również dołączone do zestawu opony są przeznaczone do jazdy po konkretnej powierzchni. Z tego względu kupując gokarta sprawdź dokładnie gdzie może on być użytkowany. Często zdarza się, że konsumenci są rozczarowani faktem, iż sprzęt nie chce jeździć po trawie, albo bardzo szybko ściera opony na betonie. Jeśli w karcie gwarancyjnej nie znajdujesz odpowiedzi na takie pytanie, spróbuj skontaktować się ze sklepem lub bezpośrednio z producentem.

 

Dodatki

Gokarty zostały wyposażone w szereg dodatkowych udogodnień, które jeszcze mocniej działają na wyobraźnię dzieci. Niektóre modele posiadają włączniki świateł, klakson czy nawet kierunkowskazy. Czasami zdarza się, że dziecko może włączyć sobie zaprogramowaną przez producenta muzykę. Najbardziej nowoczesne urządzenia projektowane są w oparciu o wygląd zewnętrzny prawdziwych samochodów, dlatego w oczach dzieci są wierną kopią pojazdu, jakim jeżdżą ich rodzice. Oprócz efektów świetlnych i dźwiękowych, niektóre gokarty posiadają dodatkowe miejsce dla pasażera, bagażnik w którym malec może schować swoje drobiazgi, a nawet pasy bezpieczeństwa. Wszystkie dodatkowe gadżety powinny być zamontowane w taki sposób, aby nie stanowiły zagrożenia dla Twojego dziecka.

 

Gokarty dla dzieci w dobrych cenach

Ze względu na to, że na rynku spotkamy wiele modeli gokartów, ich cena bywa bardzo zróżnicowana. Wartość sprzętu wzrasta wraz z liczbą dodatkowych elementów. Najprostsze urządzenie napędzane siłą mechaniczną kupisz już za 200 zł. Jeśli jednak poszukujesz profesjonalnego samochodziku z wieloma udogodnieniami, musisz przygotować się na wydatek rzędu 2 000 zł.

 

 

Najlepsze gokarty dla dzieci w 2020 roku

 

W dzisiejszych czasach dzieci spędzają coraz więcej czasu w domu, zwykle przed komputerem. Wspaniałą formą sportu i zabawy jest jazda gokartem po okolicy. Jednocześnie jest to okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na rynku znajdziemy duży wybór pojazdów dlatego nasz ranking gokartów dla dzieci ma na celu prezentację najciekawszych modeli, które zyskały uznanie wielu konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Berg Jeep Adventure

 

Na pierwszym miejscu wśród prezentowanych gokartów jest model firmy Berg Toys – Jeep Adventure. Jest to produkt o klasycznym czarno – szarym wyglądzie. Zabawka napędzana jest pedałami. Dzięki temu dzieci mają okazję do treningu fizycznego.

Poza tym jest to dla nich wspaniały wstęp przed nauką jazdy samochodem w przyszłości. Gokart ma możliwość regulowania kierownicy i siodełka, dzięki temu jest odpowiedni dla dzieci od 4 do 12 lat. Model należy złożyć samodzielnie w domu, ale jest to proces niesprawiający trudności.

Jednocześnie produkt jest kompaktowy i lekki, więc można go zabrać ze sobą na wakacje. Do zestawu dołączone jest koło zapasowe. Gokart jest łatwy i bezpieczny w użyciu. Posiada hamulec tylny, który bardzo szybko reaguje na gwałtowne ruchy.

Oprócz tego istnieje możliwość jazdy do tyłu, co sprawi dziecku wielką frajdę. Ten najlepszy gokart dla dzieci doceniany jest za wysoką jakość wykonania. Poza tym konsumenci wysoko ocenili jego wytrzymałość.

Gokart Berg Jeep Adventure jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 4 lat do 12 lat. Pojazd waży 25 kg, a jego maksymalne obciążenie to 60 kg. Wymiary modelu to: 124 cm x 70 cm x 64 cm.

Zalety
Mechanizm BFR:

Produkt wyposażono w mechanizm BFR. Umożliwia on automatyczną zmianę kierunku jazdy do tyłu lub do przodu.

Pompowane koła:

Koła w pojeździe są pompowane, a to gwarantuje komfortową jazdę, w szczególności na nierównej powierzchni.

Regulacja wysokości kierownicy:

Wysokość kierownicy można swobodnie regulować, w efekcie czego z łatwością dopasujemy ją do wzrostu i potrzeb dziecka.

Skrętne drążki:

Z uwagi na skrętne drążki prowadząca gokart pociecha może z łatwością omijać przeszkody na drodze.

Antypoślizgowe pedały:

Pedały pokryto antypoślizgową powłoką, więc stopy malucha nie będą się z nich zsuwać w czasie jazdy.

Wady
Niezrozumiała instrukcja:

Według niektórych osób instrukcja dołączona do pojazdu jest mało zrozumiała, a to może utrudniać montaż poszczególnych elementów i obsługę gokarta.

 

 

 

 

Kettler Suzuka Air 

 

Wielu rodziców kupiło Kettler Suzuka Air, gdyż jest to dobrej jakości gokart dla dzieci. Zabawka polecana jest malcom w wieku od 4 do 8 lat. By korzystać bezpiecznie z zabawki dziecko powinno mieć 100 – 130 cm. Wymiary pojazdu wynoszą: 64 cm x 112 cm x 62 cm, a jego waga to 13 kg.

Model ma wysokiej jakości ramę wykonaną ze stali. Element ten został pokryty specjalną, poliestrową powłoką, która chroni materiał przed zadrapaniami oraz działaniem światła. Dzięki temu konstrukcja gokarta dobrze się prezentuje. Duże, sportowe koła zostały tak dopasowane, by malec mógł poruszać się po nierównej nawierzchni. Siedzenie zostało odpowiednio wyprofilowane, żeby dziecko mogło wygodnie na nim usiąść. Materiał jest bardzo miękki i odporny na przerwania. Kierowca może regulować kąt nachylenia siedzenia oraz jego oddalenie od kierownicy. Pedały pokryto powłoką antypoślizgową, co zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy.

Zaprezentowana zabawka cieszy się pozytywną opinią zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Maluszki są bardzo zadowolone z jazdy gokartem, gdyż daje im to sporo frajdy. Z kolei opiekunowie pochwalili pojazd za wysoką jakość wykonania.

Gokart dla dzieci Kettler Suzuka Air to dobry pojazd zasilany napędem pedałowym. Wymiary sprzętu to: 62 cm x 64 cm x 112 cm, a jego waga to 13 kg. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci między 4 a 8 rokiem życia.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Tym, co przekonało rodziców do zakupu jest gwarancja bezpieczeństwa. Wytrzymała stalowa rama chroni malca w momencie uderzenia w drzewo lub ławkę. Z kolei hamulec ręczny natychmiast zatrzymuje pojazd.

Siedzenie:

Siedzisko w tym modelu zostało przystosowane do długiej jazdy. Pod materiałem z tworzywa sztucznego znajduje się miękka gąbka, przez co malec wygodnie siedzi podczas zabawy. Co więcej, dziecko może samodzielnie dopasować kąt nachylenia siedziska do swoich preferencji, dzięki wielostopniowej regulacji.

Koła:

W gokarcie zastosowano duże, sportowe koła, które ułatwią dziecku poruszanie się po wyboistej drodze. Opony pneumatyczne są bardzo wytrzymałe, dlatego nie przebijesz ich podczas jazdy.

Pedały:

Prezentowany pojazd ma napęd na pedały. Oznacza to, że podczas jazdy dziecko musi używać siły własnych mięśni, by się poruszać. Poza tym oba pedały zostały pokryte powłoką antypoślizgową, dlatego nogi z nich nie spadają, co zapewnia większy komfort jazdy.

Wady
Brak pasów:

Niestety, w pojeździe brakuje pasów bezpieczeństwa, które uchroniłyby malca przed wypadnięciem z gokarta.

 

 

 

 

Puky F 550 L 3530

 

Kolejnym produktem wartym uwagi jest gokart Puky F 550 L 3530. Jest to wspaniała zabawka na pedały, która dzięki regulacji fotela zapewni rozrywkę dzieciom od 4 roku życia (powyżej 105 cm wzrostu). Gokart nie jest zbyt ciężki, więc bez trudu można go przenosić w miejsce zabawy.

Pojazd wygląda stylowo, jest w większości czarny, a przednia, najbardziej widoczna część, ma kolor czerwony. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów co zapewnia mu trwałość na długie lata. Pojazd posiada kierownicę sportową, a to pomaga w nauce jazdy młodych kierowców.

Gokart jest ergonomiczny, a siedzenie jest odpowiednio wyprofilowane dla dziecka. Pojazd posiada  też hamulec ręczny, jednak nie jest to jego jedyny środek zapewniający bezpieczeństwo.

Zabawka ma również zderzak, dzięki czemu obijanie się o inne gokarty staje się jedynie kolejną formą zabawy. Rodzice i ich pociechy doceniają ten model za jego solidne wykonanie i ciekawy design.

Puky F 550 L 3630 to model o wymiarach: 107 cm x 29 cm x 67 cm. Pojazd waży 15,7 kg. To świetna propozycja dla maluchów powyżej 4. roku życia (o wzroście minimum 105 cm).

Zalety
Gwarantuje bezpieczeństwo:

Gokart jest wytrzymały. Wyposażono go w hamulec ręczny, zderzak zmniejszający siłę uderzenia oraz spoiler z delikatnie zaokrąglonymi krawędziami. Model ma też opony wyróżniające się świetną przyczepnością do podłoża.

Wygodna kierownica:

Zamontowana w pojeździe sportowa kierownica ma odpowiedni rozmiar, więc maluchy mogą ją pewnie chwycić. To pozwala na łatwe i komfortowe prowadzenie modelu, a także daje możliwość szybkiego ominięcia przeszkody.

Zapewnia świetną zabawę:

Gokart jest odpowiedni zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Poza tym jazda pojazdem wspiera rozwój motoryczny dzieci.

Wady
Trudna regulacja fotela:

Fotel można regulować pod względem wysokości, aby zapewnić dziecku wygodę jazdy, jednak często wymaga to użycia siły i zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Berg Extra Sport BFR-3 

 

Na ostatnim miejscu rankingu plasuje się gokart Berg Extra Sport BFR-3. W pierwszej kolejności pojazd zachwyca swoim ciekawym designem, zachowanym w niebieskiej tonacji. Prezentowany model jest dość ciężki, gdyż waży ponad 40 kg. W efekcie taka zabawka jest odpowiednia dla dzieci od 5-go roku życia, jak również dla dorosłych, dzięki dużej możliwości regulacji siedzenia.

Jest to gokart 3 biegowy, na pedały (można też jeździć nim w tył). Idealnie nadaje się do rozwoju fizycznego młodego człowieka. Pojazd jest dobrze widoczny na zewnątrz, co jest zasługą zamontowanych świateł. Produkt jest niezwykle wytrzymały, mogą się nim posługiwać osoby ważące do 100 kg.

Gokart wyposażony jest w hak holowniczy, dzięki czemu z łatwością zostanie przetransportowany. Hamulec pojazdu jest bardzo poręczny i dobrze reaguje.

Ponadto zamontowane błotniki pozwalają zachować czystość nawet w trudnych warunkach pogodowych i na niesprzyjającym gruncie. Użytkownicy doceniają ten model za jego funkcjonalność.

Pojazd Berg Extra Sport BFR-3 jest przeznaczony dla pociech powyżej 5. roku życia. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 100 kg, a jego wymiary to: 156 cm x 81 cm x 86 cm.

Zalety
Trwałość:

Wykorzystane do produkcji gokarta materiały są dobrej jakości, co zapewnia mu solidność i trwałość. Pojazd pomalowano metodą proszkową. Nie ma więc ryzyka, że w przypadku uderzenia farba odpryśnie i przez to produkt będzie nieestetycznie wyglądać.

Łatwy montaż:

Model trzeba samodzielnie złożyć, jednak według konsumentów nie jest to zbyt trudne, również ze względu na szczegółowo opisaną instrukcję.

Stabilność:

Gokart jest stabilny i nie kołysze się na boki (także podczas skręcania), co znacząco podnosi bezpieczeństwo jadącego nim dziecka. Pojazd ma szerokie, bieżnikowane opony gwarantujące dobrą przyczepność do podłoża.

Wady
Za duży:

Model ma stosunkowo duże wymiary, dlatego może się okazać, że ogranicza wolną przestrzeń w garażu lub innym miejscu, w którym jest przechowywany.

Niewygodne siedzenie:

Z opinii konsumentów wynika, że siedzenie nie jest odpowiednio wyprofilowane i maluchy narzekają na obniżony komfort jazdy.

 

 

 

 

Hecht Joy4Kids Abarth

 

Hecht Joy4Kids Abarth to gokart dla dzieci w wieku od 3 lat do 7 lat. Model posiada stosowne certyfikaty (m.in. CE) i spełnia wszystkie podstawowe normy bezpieczeństwa. To solidny pojazd, którego maksymalne obciążenie wynosi 25 kg. Produkt waży 12,8 kg, a jego wymiary to: 113 cm x 57 cm x 73 cm.

Prezentowany model ma napęd łańcuchowy, a więc w czasie jazdy pociechy mogą wzmocnić mięśnie nóg, w efekcie czego będą sprawniejsze. Gokart jest świetną alternatywą dla zwykłej hulajnogi czy rowerka, to dobry wybór dla chłopca, jak i dziewczynki. Pojazd umożliwia regulację wysokości siedzenia.

Produkt wyposażono w ręczny hamulec pozwalający na szybkie zatrzymanie się, np. przed przeszkodą. Z recenzji konsumentów wynika, że to solidny i stabilny gokart, który zapewnia dzieciom doskonałą zabawę na wiele godzin. Pojazd ma gumowe koła, które dobrze trzymają się podłoża. Poza tym model zachęca maluchy do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i rozwija w nich zdolność koordynowania ruchów.

Produkt Hecht Joy4Kids Abarth waży 12,8 kg, jego maksymalne obciążenie wynosi 25 kg. Ten dobry gokart dla dzieci do 500 zł jest odpowiedni dla pociech w wieku od 3 lat do 7 lat. Wymiary modelu to: 113 cm x 57 cm x 73 cm.

Zalety
Napęd łańcuchowy:

Biorąc pod uwagę to, że pojazd został wyposażony w napęd łańcuchowy dzieci podczas jazdy muszą pedałować, a to wzmacnia ich mięśnie i pozytywnie wpływa na kondycję.

Gwarancja bezpiecznej zabawy:

Gokart jest stabilny i dobrze trzyma się podłoża (m.in. za sprawą bieżnikowanych opon), a w dodatku spełnia podstawowe normy bezpieczeństwa, takie jak: EN 71-1 i EN 71-2. Poza tym model ma certyfikat CE.

Wady
Brak regulacji kierownicy:

Produkt nie daje możliwości regulacji wysokości kierownicy, przez co niektóre dzieci narzekają, że jest za wysoko.

Odpryskująca farba:

Konsumenci zauważyli, że farba pokrywająca gokart odpryskuje w miejscu uderzenia w przeszkodę. To powoduje, że pojazd nie wygląda zbyt elegancko.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Arti Formula 606B-RC

 

Model Arti Formula 606B-RC to kolejny ciekawy gokart dostępny na polskim rynku. Zabawka nadaje się dla dzieci od 3 do 8 roku życia i wadze do 25 kg. Produkt ten wyróżnia napęd elektryczny, przez co dziecko nie musi używać siły fizycznej. Ponadto pojazd ten ma możliwość jazdy do tyłu.

Dodatkowo posiada pilot zdalnego sterowania. Do zestawu dołączona jest też ładowarka. Zabawka nadaje się do użycia w domu, gdyż dzięki gumowym osłonom na koła, nie rysuje podłóg i jest cicha.

Pojazd jest bardzo dobrze wykonany. Ma wygodne, dopasowane do użytkownika siedzenie i sportową kierownicę, która wyposażona jest w klakson.

Dziecko ma także możliwość włączenia muzyki, która pozytywnie wpływa na jego rozwój. Opinie rodziców o gokartach dla dzieci tej marki są bardzo pochlebne. Prezentowany model uważany jest za bezpieczny.

 

 

Arti Buggy XT GM48

 

Drugie miejsce w naszym rankingu zajął gokart ARTI Buggy XT GM48. Produkt ma sportowy design, który na pewno przypadnie do gustu małym pasjonatom motoryzacji. Sprzęt ten dostępny jest w 3 wariantach kolorystycznych, dzięki czemu dziecko ma możliwość wyboru ulubionej kolorystyki.

Gokart jest solidnie wykonany, co pozytywnie wpływa na jego trwałość. Ponadto posiada sportową kierownicę, a także wygodne siodełko. Model ten ma pedały, a możliwość jazdy do tyłu sprawia, że poruszanie nim jest bardzo proste. Oprócz tego jest wyposażony w hamulec ręczny, który został zamontowany na tylnym kole.

Dzięki temu dziecko może bezpiecznie się poruszać. Dodatkowo do kół przymocowane są gumowe osłony, przez co gokart nie hałasuje i można nim też jeździć po domu bez obawy o porysowanie podłogi. Zabawka jest odpowiednia dla dzieci ważących do 30 kg, czyli od 3 do 6 lat.

Ten dobry i tani gokart dla dzieci zyskał uznanie wielu rodziców i ich dzieci. Ceniony jest za solidne wykonanie, systemy bezpieczeństwa oraz atrakcyjny design.

 

 

Jaki rower gokart dla dziecka wybrać?

 

Nowym trendem wśród prezentów dla najmłodszych staje się gokart. Jest to trzy lub czterokołowy pojazd, który zapewni maluchowi dużo frajdy podczas jazdy. Wybierając pojazd tego typu należy zwrócić uwagę na wykonanie produktu oraz jakie zabezpieczenia posiada. Dlatego stworzyliśmy poniższy poradnik, w którym zaprezentujemy kilka wskazówek dotyczących zakupu takiego urządzenia.

Najlepszy rower gokart dla dzieci w 2020 roku jest dopasowany do wagi i wieku pociechy. Każdy producent wyznacza przedział wiekowy użytkownika, na który trzeba zwrócić uwagę. Niektóre sprzęty mają prostą konstrukcję, dlatego mogą z nich korzystać nawet dwulatki. Jeśli jednak gokart ma przyspieszenie i rozwija większe prędkości, zazwyczaj skierowany jest do dzieci powyżej 8 roku życia.

Koniecznie sprawdź też ograniczenia wagowe, które wyznaczył producent. Na rynku znajdziesz produkty, z których korzystać mogą dzieci o masie do 30 kg lub nawet do 50 kg. Jest to bardzo ważne, by przestrzegać tych ograniczeń. Jeśli na delikatny model usiądzie zbyt ciężki użytkownik, sprzęt może ulec awarii.

Jednym z najważniejszych elementów konstrukcji jest czuły hamulec. Nawet w sprzętach z napędem nożnym pojazd może się rozpędzić. Aby malec w czasie jazdy nie zderzył się z innym obiektem, upewnij się, że hamulec jest bardzo czuły. Uchroni to dziecko przed wypadkiem.

Nie można zapomnieć o wygodzie. Najlepsze rowery gokarty dla dzieci mają wygodne, odpowiednio wyprofilowane siodełka. Dobrze, by element ten był miękki, gdyż zapewni to pociesze komfort podczas zabawy. Kluczowa jest też zadbanie o stabilność pojazdu. Jeśli gokart będzie się chwiał, dziecko może ulec wypadkowi podczas jazdy. Bardzo ważnym elementem jest też wytrzymała obudowa, która w momencie zderzenia nie pęknie. Również rączki kierownicy muszą być odpowiednio wykonane. Specjaliści polecają zakup gumowych modeli, gdyż guma jest odporna na otarcia.

Kupując pojazd dla małego dziecka musisz zwrócić uwagę na jego wagę. Weź pod uwagę, że pociecha będzie musiała czasem przesunąć lub przenieść gokarta. Jeśli model będzie zbyt ciężki, wykonanie czynności nie będzie możliwe. Polecamy sprzęty do 7 kg.

 

 

Rowery gokarty dla dzieci – Ranking

 

 

Berg Buzzy

 

Model Berg Buzzy to dobrze wykonany rower gokart dla dzieci w dobrej cenie, który na pewno spodoba się Twojemu maluszkowi. Sprzęt dedykowany jest dla pociech w przedziale wiekowym 2 – 5 lat. Pojazd gwarantuje wszystkim małym użytkownikom dobrą zabawę. Wymiary modelu to: długość – 83 cm, szerokość – 49 cm i wysokość – 50 cm. Waga produktu to 7 kg, a maksymalne obciążenie gokarta to 30 kg.

Sprzęt umożliwia jazdę do przodu i do tyłu. Produkt ma czułe hamulce, które reagują od razu po ich naciśnięciu. Produkt wyposażony jest w regulowanie odległości siedzenia względem kierownicy. Użytkownik dopasuje też ułożenie pedałów oraz wysokość kierownicy. Opony wykonano z dobrej jakości pianki, która jest odporna na ścieranie. Dużym atutem jest to, że materiał ten nie rysuje podłogi w czasie jazdy, więc dziecko może jeździć również w mieszkaniu.

Z pojazdu zadowoleni są zarówno rodzice, jak i ich dzieci. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że konstrukcja produktu jest trwała, dlatego nie musisz martwić się o bezpieczeństwo Twojego maluszka.

 

 

 

 

Berg BMW Street Racer

 

Prezentujemy Berg BMW Street Racer, czyli dobry gatunkowo gokart dedykowany dla dzieci w wieku 3 – 8 lat. Produkt swoim wyglądem przypomina pojazdy wyścigowe, dlatego zapewni najmłodszym dużo zabawy. Wymiary sprzętu to: 110 cm x 65 cm x 63 cm.

Siedzenie w modelu ma możliwość regulacji (3 pozycje), dlatego bez trudu dopasujesz je do preferencji maluszka. Pokryte miękką pianką siedzenie zostało obite skórą, dlatego jest bardzo wygodne. Te materiały są odporne na uszkodzenie i zalanie. Oparcie, które znalazło się w gokarcie, zapewnia dziecku bezpieczeństwo w czasie jazdy. Koła zrobiono z gumy, która nie rysuje posadzek w mieszkaniu. Dzięki temu malec może jeździć w mieszkaniu w deszczowy dzień. Maksymalna waga użytkownika to 50 kg, więc z pojazdu korzystać mogą dzieci do 8 roku życia.

Pojazd cieszy się dużym uznaniem dzieci, które mogą cieszyć się aktywnością fizyczną. Z kolei rodzice są zadowoleni, bo ich maluszki bawią się w bezpieczny sposób.

 

 

 

 

Berg Choppy 

 

Model Berg Choppy to gokart z pedałami, który powstał z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 8 lat. Tym, co wyróżnia produkt jest kierownica przypominająca stare motory. Dzięki temu maluszek poczuje się podczas zabawy, jak rajdowiec. Wymiary pojazdu to: długość – 120 cm, szerokość – 65 cm i wysokość – 70 cm. Waga użytkownika nie powinna przekraczać 50 kg.

Jest to dość lekki model (17 kg), więc jego przenoszenie nie powinno stanowić trudności dla rodzica. Prezentowany sprzęt jest trzykołowy, w tym przednie koło jest skrętne. Model ma przekładnie BFR, czyli umożliwia jazdę do przodu i tyłu. Tym, co przekonało rodziców do zakupu jest czuły hamulec gwarantujący maluchowi bezpieczeństwo w czasie jazdy. Po zakupie użytkownik może szybko dopasować wysokość siedzenia i kierownicy, a także rozłożenie pedałów do swoich preferencji. Gumowe rączki kierownicy zostały tak skonstruowane, by nie obcierać dłoni.

Wszystkie użyte do produkcji materiały są najwyższej jakości, dlatego w momencie uderzenia gokart nie ulegnie zniszczeniu. Rodzice są zadowoleni z tego pojazdu, gdyż gwarantuje ich pociechom zabawę, a jednocześnie bezpieczeństwo.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
1 year ago

Jak na razie mój trzylatek jeździ audi na akumulator toyz. ALe jak podrośnie to pomyślę o jakimś gokardzie

DMCA.com Protection Status