Najlepszy materac lateksowy do łóżeczka

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaki materac lateksowy do łóżeczka wybrać?

 

Od dobrze dobranego materacu zależy komfort Twojego wypoczynku. Jeśli źle dobierzesz produkt, Twój kręgosłup nie będzie odpowiednio podtrzymywany, co negatywnie wpłynie na odpoczynek. Szczególnie trudne może być znalezienie dobrego produktu dla dzieci. Ponieważ chcemy, abyś kupił możliwie najlepszy model, przygotowaliśmy poniższy poradnik. Znajdziesz w nim kilka wskazówek, które ułatwią Ci zakup.

Postanowiliśmy polecić Ci modele lateksowe, które mają wkład z naturalnego kauczuku. Całość produktu jest więc bardzo trwała i elastyczna, co dobrze wpływa na podparcie kręgosłupa. Najlepsze lateksowe materace do łóżeczek w 2020 roku mają wkład, który nie sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów i wirusów.

Podczas dokonywania zakupów polecamy sprawdzić, jak duży procent składu stanowi lateks naturalny, a jaki syntetyczny. Jeśli materac składa się z lateksu naturalnego w ilości większej niż 21%, to jest to dobry gatunkowo produkt. W sklepach znajdziesz również produkty, w których naturalne materiały stanowią 80%, są one jednak dość drogie.

Jeśli interesują Cię najlepsze materace lateksowe do łóżeczek, powinieneś zwrócić uwagę na grubość modelu. Aby produkt zapewniał dziecku komfortowy wypoczynek, jego wysokość powinna być większa niż 5 cm.

Ważnym elementem jest pokrowiec, który znajduje się na materacu. Główną funkcją tego elementu jest ochrona wkładu przed zabrudzeniem, zalaniem oraz zniszczeniem. Producenci najczęściej tworzą pokrowiec z bambusa, tworzyw sztucznych i bawełny. Pierwszy z materiałów ma silne właściwości antyalergiczne oraz odprowadza wilgoć, dlatego nadaje się dla małych dzieci. Tworzywa sztuczne (poliamidy i poliester) są dostępne w niewielkiej cenie, ale nie każdy je lubi. Bawełna, jako materiał naturalny, również „oddycha”, więc we wnętrzu nie rozwija się pleśń i bakterie. Przed dokonaniem zakupu koniecznie sprawdź, czy pokrowiec można prać w pralce. Zdecydowanie ułatwi to pielęgnację materacu.

 

 

Materace lateksowe do łóżeczek – ranking

 

 

Hevea Baby 60×120 cm

 

Bardzo częstym wyborem konsumentów jest materac Hevea Baby 60×120 cm. Jak sugeruje nazwa, wymiary modelu to 120 cm x 60 cm. Tym, co wyróżnia produkt jest jego duża elastyczność, więc zapewnia on optymalne podparcie dla kręgosłupa. To z kolei umożliwia komfortowy odpoczynek.

Znajdująca się we wnętrzu pianka bardzo dobrze reaguje na kształt ludzkiego ciała. Oznacza to, że maluszek jest dobrze podtrzymywany, a sama powierzchnia się nie zapada. Po kilku sekundach materac wraca do pierwotnego stanu. Wszystkie materiały, których użyto do wykonania produktu posiadają niezbędne atesty. Prezentowany model polecany jest również maluszkom cierpiącym na problemy ortopedyczne. Materac wspomaga krążenie krwi, a także odpowiednio podtrzymuje kark i odcinek lędźwiowy. We wnętrzu modelu znajdziesz niewielkie kanaliki wentylacyjne, które gwarantują swobodny przepływ powietrza. Minimalizuje to ryzyko rozwoju bakterii i pleśni.

Konsumenci pochwalili materac za jego wykonanie z perforowanego lateksu z atestem PZH. Od zewnątrz produkt jest chroniony przez bawełniany pokrowiec, który jest miły w dotyku, więc nie podrażnia delikatnej skóry maluszka.

 

 

 

 

Vitmat Baby 120X60X9Cm 

 

Nowoczesny i bardzo wygodny materac Vitmat Baby 120X60X9Cm to dobry gatunkowo produkt, który wykonano z elastycznego lateksu. Materiał ten nie zapada się pod naciskiem ciężaru. Co więcej, po chwili wraca do swojego pierwotnego kształtu. Wymiary produktu, jak sugerować może nazwa modelu to 120 cm x 60 cm x 9 cm.

Prezentowany produkt został wykonany z jednolitej płyty lateksowej. Do zalet modelu zaliczamy liczne kanaliki powietrzne, które rozłożone są na całej powierzchni materaca. Dzięki nim możliwa jest swobodna cyrkulacja powietrza, a także odprowadzanie wilgoci. Sprawia to, że we wnętrzu nie rozwija się pleśń oraz bakterie, a sam model jest bezpieczny dla alergików. Materac sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem. Dzięki nowoczesnej technologii pot oraz nadmiar wilgoci odprowadzany jest poza produkt. Zanim model trafił na sklepowe półki został poddany licznym testom, w wyniku których otrzymał niezbędne certyfikaty, które zapewniają nas o tym, że jest bezpieczny dla dzieci.

Dla wielu rodziców jest to jeden z najlepszych materacy na rynku. Wykonano go z wytrzymałych i w pełni bezpiecznych materiałów, a do tego gwarantuje on odpowiednie podtrzymywanie ciała malca. To z kolei zapewnia dziecku wygodny odpoczynek. Również stosunek jakości do kosztów zakupu jest atrakcyjny.

 

 

 

 

Sensillo Supreme Naturel

 

Prezentujemy model Sensillo Supreme Naturel, czyli dobry gatunkowo materac lateksowy do łóżeczka w dobrej cenie. Jest to wygodny produkt dwustronny, który dobrze dopasuje się do kształtu ciała użytkownika. Do największych zalet produktu zaliczamy jego elastyczność punktową. Oznacza to, że model się nie zapada. Wymiary produktu to: 60 cm x 120 cm x 9 cm.

Tym, co wyróżnia materac jest jego zdolność do dopasowania się do naturalnej krzywizny ciała. Gwarantuje to dobre podparcie kręgosłupa oraz karku. Dzięki temu wypoczynek jest znacznie bardziej komfortowy. Wielu ortopedów poleca ten model dzieciom. Materac ma strukturę składającą się z wielu niewielkich porów, które zapobiegają wchłanianiu się wilgoci. Dzięki temu we wnętrzu nie rozwijają się niebezpieczne bakterie.

Wielu rodziców zakupiło ten właśnie produkt dla swoich maluszków ze względu na jego hipoalergiczne właściwości. Poza tym pokrowiec został uszyty z tkaniny Aloe Vera, która jest bardzo miękka, więc nie podrażnia skóry dziecka.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status