Najlepszy materac do łóżeczka 120 x 60 cm

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaki materac do łóżeczka 120 x 60 cm wybrać?

 

Kupując materac dla niemowlaka mamy do wyboru kilka opcji wymiarów oraz rodzajów wypełnień. Czasem trudno nam się zdecydować na jeden konkretny. Naszym poradnikiem zakupowym postaramy się ułatwić Ci wybór najbardziej odpowiedniego materacyka o wymiarach 120 cm x 60 cm, który zapewni maluszkowi spokojny, zdrowy sen.

Najlepsze materace do łóżeczka 120 x 60 cm są hipoalergiczne i dobrze dopasowują się do kształtu ciała dziecka. Niezbyt dobrym pomysłem jest kupowanie używanych modeli, ponieważ mogą one zwyczajnie nie pasować do budowy ciała maluszka i powodować dyskomfort w czasie odpoczynku. Dziecko w początkowej fazie swojego życia spędza w łóżeczku nawet kilkanaście godzin na dobę. Warto więc zadbać o komfortowy mebelek oraz sam materacyk, aby malec nie odczuwał żadnych dolegliwości podczas odpoczynku czy zabawy w swoim łóżeczku.

Dobry materac nie jest, ani za twardy, ani za miękki, ponieważ musi podpierać kręgosłup dziecka na całej jego długości. Ponadto powinien on mieć wypełnienie hipoalergiczne oraz przepuszczać powietrze, aby zapobiec nadmiernemu poceniu się malucha. Ciekawym rozwiązaniem są modele wykonane z dwóch rodzajów materiałów – dzięki temu możemy korzystać z nich w razie potrzeby na zmianę.

Mamy do wyboru kilka typów wypełnień – kokosowe, gryczane, z pianki poliuretanowej, silikonu, pianki termoelastycznej oraz ich połączenia. Interesującym rozwiązaniem jest np. materac kokosowo – bonellowy, który między wypełnieniem kokosowym a pianką poliuretanową posiada jeszcze sprężyny. To tylko jedna z opcji połączeń. Na szczęście, pogląd głoszący, że im twardszy podkład do spania, tym lepiej jest już mocno przestarzały i producenci również nie starają się tworzyć zbyt sztywnych produktów. Materace obecnie dopasowują się do ciała dziecka, np. pod wpływem ciepła. Takie maksymalne personalizowanie jest bardzo ważne w momencie kształtowania się sylwetki oraz całego układu kostnego.

Podkład do spania musi być funkcjonalny oraz łatwy w utrzymaniu w czystości. Najlepszy materac do łóżeczka 120 x 60 cm w 2020 roku ma nie tylko przyjazne dla skóry dziecka wypełnienie, ale również pokrowiec łatwy w praniu, który będzie bardzo szybko wysychał.

 

 

Materace do łóżeczka 120 x 60 cm – ranking

 

 

Hevea Baby

 

Produkt Hevea materac lateksowy Baby to model wykonany z wysokiej jakości materiałów posiadający atesty PZH. Dzięki bawełnianemu pokrowcowi (zawartość bawełny wynosi ponad 40%) skutecznie odprowadza wilgoć, dzięki czemu skóra maluszka cały czas oddycha.

Wkład modelu jest bardzo trwały. Kulki silikonowe są skutecznie chronione przez podwójny, zapinany na suwak, bawełniany pokrowiec, który zapobiega ich kontaktowi ze skórą dziecka oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wierzchnia warstwa ma również atesty Oeko Tex oraz „Bezpieczne dla dziecka”. Została ona wykonana z dobrych gatunkowo, krajowych dzianin bawełnianych. Można ją prać w wysokich temperaturach sięgających nawet 60 st. C.

Do zakupu tego materaca zachęca rodziców jego budowa, która zapewnia idealne podparcie rozwijającego się kręgosłupa dziecka. Ponadto produkt nie jest przyjaznym środowiskiem dla pleśni i roztoczy. Nie ma on również żadnych toksycznych dodatków zapachowych.

 

 

 

 

Danpol materac gryczano kokosowy

 

Danpol materac gryczano – kokosowy jest naturalnym podkładem do spania, który zapewnia maluszkowi zdrowy, bezpieczny sen, dzięki doborowi wysokiej jakości materiałów.

Łuska gryczana ma właściwości antyalergiczne oraz antypotowe i antyodleżynowe. Zapobiega ona również wadom kręgosłupa oraz koryguje te, które już istnieją. Druga strona produktu z wypełnieniem kokosowym pozwala na swobodny przepływ powietrza. Sen na obu stronach będzie dla maluszka równie bezpieczny i komfortowy.

Produkt marki Danpol to materac do łóżeczka 120 x 60 cm w dobrej cenie, który ma w zestawie pokrowiec wykonany z bawełny – można go prać nawet w wysokich temperaturach. Ponadto model ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, Certyfikat Oeko Tex dla wkładu kokosowego, Atest PZH oraz pozytywną opinię Centralnego Instytutu Techniki Medycznej.

W opinii konsumentów to bardzo praktyczny i wygodny materac, który można użytkować nawet kilka lat. Jest odpowiednio twardy, dzięki czemu może spać na nim zarówno niemowlę, jak i nieco starsze dziecko.

 

 

 

 

Hilding Dobranocka

 

Materac Hilding Dobranocka to dość dobrze znany rodzicom produkt wypełniony przepuszczającą powietrze pianką Flexifoam. Wyjątkowa struktura modelu zapewnia dobrą wentylację maluszkowi. Wierzchnia warstwa, którą można prać nawet w wysokich temperaturach, ma specjalne nacięcia, dzięki którym powietrze może swobodnie przepływać między wszystkimi warstwami materaca. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci mających skłonność do potówek oraz innych problemów skórnych.

Model jest atestowany, tak więc jego użytkowanie jest w stu procentach bezpieczne dla malucha już od pierwszych dni życia. Rodzice niemowląt uważają propozycję marki Hilding za produkt godny polecenia z kilku powodów. Między innymi wymieniają solidne wykonanie, pokrowiec dobrze znoszący częste pranie oraz prosty skład, który w żaden sposób nie może uczulać dziecka. Nie bez znaczenia jest tu również wygląd materaca, który nie tylko jest bardzo estetyczny, ale również dzięki nieregularnej teksturze zapobiega ściąganiu się prześcieradła.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status