Najlepszy materac dla dziecka 6 lat

Ostatnio aktualizowane: 18.06.18

 

Jaki materac dla dziecka 6 lat wybrać?

 

Łóżko jest nieodłącznym wyposażeniem każdej sypialni, również dziecięcej. Dla zdrowia naszych pociech ważny jest dobór odpowiedniego materaca, który zapewni im komfortowy sen. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka, bardzo ważnych aspektów, które zapewnią dziecku bezpieczeństwo i wygodę. Aby ułatwić Ci wybór najlepszego modelu przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci jaki materac wybrać. Na końcu znajdziesz krótkie zestawienie składające się z opisu trzech najlepszych produktów.

Najistotniejszym elementem każdego materaca jest jego wkład. W przypadku modeli dla 6-latków możemy zastanowić się nad wyborem pomiędzy materacem sprężynowym, lateksowym i kokosowo-piankowym z łuską gryczaną. Materace sprężynowe są bardzo trwałe. W środku zawierają połączone ze sobą sprężyny, które otoczone są pianką poliuretanową. Nadają się idealnie dla dzieci, które wciąż rosną, gdyż na pewno się nie odkształcą. Materace lateksowe wykonane są z mleczka kauczukowego. Są bardzo elastyczne, dzięki czemu dopasowują się do sylwetki. Poza tym, posiadają pionowe kanaliki wewnątrz, dzięki którym zapewniony jest swobodny przepływ powietrza. Modele kokosowo-piankowe składają się z trzech warstw: powłoki wypełnionej łuskami gryki, pianki poliuretanowej oraz włókna kokosowego.

Przy zakupie odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na jego rozmiar, który powinien być dopasowany zarówno do wzrostu, jak i wagi dziecka. Istotna jest grubość, która nie musi być tak duża, jak w przypadku dorosłych. Dla dzieci w wieku 6 lat wystarczające będzie około 9-10 cm. Twardość produktu jest także bardzo ważna. Dla naszych pociech najlepiej sprawdzą się modele średnio twarde, które się nie odkształcają, lecz dopasowują do ciała.

Dobry materac powinien posiadać własności wentylacyjne i antyalergiczne, które sprawią, że będzie on produktem wyjątkowo przyjaznym dla dziecka. Walorem higienicznym i praktycznym, na który warto zwrócić uwagę, jest pokrowiec zdejmowany do prania. Najlepiej, żeby posiadał on zamek rozdzielczy z czterech stron. Poza tym, tkanina użyta na jego uszycie powinna utrudniać rozwój grzybów i bakterii. Ważne jest również to, aby pokrowiec szybko wysychał po przemoczeniu.

 

Materace dla dzieci 6 lat – Ranking

 

 

Hevea Baby 140×70

 

Na początku naszego rankingu znalazł się model Hevea Baby 140×70. Jest to dwustronny materac lateksowy, posiadający szereg otworów wentylacyjnych, które zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Ten najlepszy materac dla dziecka 6 lat w 2018 roku zapewnia właściwe podparcie dla kręgosłupa naszej pociechy. Posiada on zdejmowany pokrowiec z taśmą suwakową z 3 stron, który można prać w pralce w temperaturze 60 stopni.

Materac posiada status CE wraz ze statusem Wyrobu Medycznego. Model ten jest przewiewny i paroprzepuszczalny, dzięki czemu zmniejsza ryzyko występowania potówek u dzieci. Poza tym, dzięki zawartości żywic naturalnych, płyta lateksowa jest antyalergiczna ze względu na panujące w niej środowisko wolne od alergenów, roztoczy i grzybów. Prezentowany produkt posiada także właściwości ortopedyczne, dzięki czemu jest bezpieczny dla dziecięcego kręgosłupa.

Wysokość tego modelu to około 9 cm, a jego waga to około 5 kg. Produkt ma wymiary 140 cm x 70 cm. Nadaje się dla dzieci, które ważą do 40 kg. Klienci doceniają produkt przede wszystkim za jego właściwości antyalergiczne i właściwe dopasowanie do sylwetki.

 

 

 

 

Danpol 140×70

 

Danpol 140×70 to następna propozycja w naszym rankingu. Jest to materac dwustronny, składający się z trzech warstw wykonanych z łusek gryki, pianki poliuretanowej oraz włókna kokosowego. Strona gryczana stanowi naturalny podkład do spania.

Ten materac dla dziecka 6 lat w dobrej cenie posiada antyodleżynowe właściwości, dzięki którym zapobiega wadom kręgosłupa. Wspomaga on także leczenie płaskostopia i jest stosowany w rehabilitacji leczniczej. Model ten jest również antyalergiczny, a jego strona kokosowa pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, dzięki czemu dziecko się nie poci. Pokrowiec w tym modelu jest zdejmowany i można prać go w pralce.

Wymiary produktu to 140 cm x 70 cm. Wysokość tego modelu wynosi około 9 cm i nadaje się dla dzieci ważących do 40 kg. Produkt posiada liczne atesty, między innymi przyznane przez Instytut Matki i Dziecka oraz Państwowy Zakład Higieny. Konsumenci cenią go sobie za właściwości rehabilitacyjne oraz bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

 

 

 

 

Vitmat Baby 140x70x9

 

Nasz ranking zamyka model Vitmat Baby 140x70x9. Ten dwustronny materac lateksowy bez trudu dopasowuje się do pozycji dziecka w czasie snu. Jest on elastyczny i posiada właściwości ortopedyczne. Sprawia on, że nasza pociecha ma właściwe podparcie kręgosłupa przez całą noc.

Płyta lateksowa tego modelu jest antyalergiczna, odporna na kurz, pleśń i grzyby. Jego unikalne kanaliki wentylacyjne zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza, przeciwdziałając poceniu się dziecka. Posiada 2-warstwowy, zdejmowany pokrowiec z suwakiem, który można prać w pralce. Dzianina pokrowca wykonana jest z naturalnej bawełny, która wchłania wilgoć i pozwala na utrzymanie właściwej temperatury. Jest również łatwy w użytkowaniu i konserwacji.

Wymiary tego produktu to: długość – 140 cm, szerokość – 70 cm i wysokość – 9 cm. Produkt waży około 5 kg i nadaje się dla dzieci, których waga nie przekracza 40 kg. Opinie użytkowników są bardzo pochlebne. W swoich ocenach podkreślają, że produkty tej firmy to najlepsze materace dla dziecka 6 lat.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 4.75 out of 5)
Loading...