Najlepszy materac dla dziecka 4 lata

Ostatnio aktualizowane: 24.04.18

 

Jaki materac dla dziecka 4 lata wybrać?

 

Odpowiednio dobrany materac stanowi podstawę udanego snu. Wybór właściwego modelu jest szczególnie ważny w przypadku dzieci, gdyż ma on wpływ na poprawny rozwój ich kręgosłupa i całego układu kostnego. Aby zakupić najlepszy produkt należy zapoznać się z szeregiem kryteriów, jakie musi spełniać materac. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaki model wybrać. Na końcu zamieściliśmy również ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze materace dla dziecka 4 lata na rynku.

Przy zakupie właściwego produktu należy zwrócić uwagę na jego budowę. W przypadku 4-latków najodpowiedniejsze będą modele wykonane z pianki termoelastycznej. Materiał ten jest odporny na wgniecenia, dzięki czemu nie będzie się odkształcał. Jest również delikatny i miękki, co jest szczególnie ważne dla kształtującego się kręgosłupa. Materac dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem ciężaru i temperatury.  Dobrze sprawdzają się również materace lateksowe. Są one trwałe i dopasowują się do kształtu ciała. Posiadają właściwości antyalergiczne i zapewniają doskonały przepływ powietrza. Oddzielnym wariantem materaców lateksowych są modele posiadające jedną stronę wykonaną z włókna kokosowego, która jest nieco bardziej sztywna. Jest to dobry wybór w przypadku, gdy dla malca zalecany jest materac twardszy od standardowych.

Ważnym aspektem są wymiary produktu. Dla dzieci w wieku 4 lat idealnie sprawdzą się modele w rozmiarze 120 cm x 60 cm. Istotna jest również grubość, która w materacach dziecięcych wynosi około 9 cm. Zaleca się także dobór średniej twardości, pozwalającej połączyć wygodę z właściwościami wpływającymi na kształtowanie się kręgosłupa. Stopień twardości powinien być przede wszystkim dobrany do wagi naszej pociechy.

Kupując materac dla dziecka miejcie też na uwadze, czy posiadają one wszelkie atesty i czy spełniają normy bezpieczeństwa. Wybrany model powinien być także hypoalergiczny oraz oddychający. Dla naszej wygody warto również wybrać produkt ze zdejmowanym pokrowcem, który można prać w pralce. Najlepszym wyborem będzie powłoka wykonana z bawełny, która wchłania wilgoć i dobrze przepuszcza powietrze.

 

 

Materace dla dzieci 4 lata – Ranking

 

Hevea Baby Aegis 60×120

 

Na początku naszego rankingu znalazł się model Hevea Baby Aegis 60×120. Ten najlepszy materac dla dziecka 4 lata w 2018 roku wykonany jest z delikatnej pianki lateksowej, która dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia wsparcie ergonomiczne.  Produkt gwarantuje komfortowy sen oraz zapewnia prawidłową pozycję.

Model ten jest antyalergiczny i oddychający. Jego pionowe kanaliki wentylacyjne zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza, równocześnie zapobiegając osadzaniu się roztoczy i alergenów. Pokrowiec wykonany jest z włókien naturalnej bawełny, dzięki którym jest miły w dotyku i bezpieczny dla wrażliwej skóry maluchów. Jest on zdejmowany i dobrze znosi wielokrotne pranie w temperaturze 40 stopni.

Wymiary produktu to 9 cm x 60 cm x 120 cm. Wkład materaca ma wysokość 7 cm. Jest on przeznaczony do użytkowania przez dzieci, których waga nie przekracza 40 kg. Jego twardość oznaczona została jako średnia. Model ten posiada liczne certyfikaty, między innymi EKO-TEX oraz „Bezpieczny dla dzieci”. Przez klientów ceniony jest przede wszystkim za solidne wykonanie oraz antyalergiczne właściwości.

 

 

 

 

Vitmat Coco Baby Antyalergic

 

Vitmat Coco Baby Antyalergic to następna propozycja w naszym rankingu. Jest to materac dwustronny, posiadający dwie różne twardości. Jedna strona wykonana jest z płyty lateksowej, która dopasowuje się do kształtu ciała. Otwory wentylacyjne wewnątrz tej części zapewniają swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu dziecko się nie poci.

Druga strona materaca wykonana jest z włókna kokosowego. Materiał ten cechuje się wysoką elastycznością i posiada właściwości pochłaniające wilgoć. Materac jest bardziej sztywny, a zastosowane surowce zapobiegają rozwijaniu się bakterii i grzybów.

Pokrowiec zapinany jest na zamek błyskawiczny wszyty z 4 stron. Dzięki temu użytkownik ma zapewniony komfort podczas jego zdejmowania i zakładania. Wykonany jest on z dzianiny opartej na naturalnej bawełnie, która doskonale przepuszcza powietrze. Pokrowiec można prać w pralce w temperaturze do 60 stopni.

Materac ma wymiary 60 cm x 120 cm. Wysokość wkładu to około 7 cm, z czego 5 cm stanowi blok pianki lateksowej, połączony z 2 cm włókna kokosowego. Całkowita wysokość materaca wynosi 9 cm. Konsumenci doceniają ten produkt za jego innowacyjną budowę oraz najwyższej jakości materiały.

 

 

 

 

Hiding Dobranocka 60×120

 

Nasz ranking zamyka model Hilding Dobranocka 60×120. Jest to materac wykonany z pianki Flexifoam, która jest niezwykle przewiewna i elastyczna. Porowata struktura materiału zapewnia doskonałą wentylację, dzięki czemu dziecko nie poci się w nocy. Ten materac dla dziecka 4 lata w dobrej cenie charakteryzuje się odpornością na wgniecenia. Jest bardzo wytrzymały i zapewnia świetne wsparcie dla kręgosłupa. Poza tym, nie zawiera surowców, które mogłyby wywołać alergię.

Pokrowiec materaca pokryty jest kolorowymi, dziecięcymi ilustracjami w kolorze beżowym. Jest on pikowany i zdejmowany. Można prać go w pralce w temperaturze do 60 stopni. Pokrowiec ten jest również całkowicie bezpieczny dla dzieci, gdyż jest wolny od optycznych wybielaczy.

Wymiary produktu to: szerokość – 60 cm, długość – 140 cm i wysokość – 10 cm. Przeznaczony jest dla dzieci, których waga nie przekracza 40 kg. Opinie użytkowników są bardzo pochlebne. W swoich ocenach podkreślają, że produkty tej firmy mają wysoką jakość i są przyjazne dla dzieci.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...