fbpx

Najlepszy materac dla dziecka 160×80

Ostatnio aktualizowane: 20.09.19

 

Jaki materac dla dziecka 160×80 wybrać?

 

Kompletując wyprawkę do dziecięcego pokoju nie możemy zapominać o wygodnym materacu do łóżka naszej pociechy. Musi on być odpowiednio skonstruowany, wykonany z hipoalergicznych materiałów, a przede wszystkim przyjazny dla kręgosłupa dziecka. Nasz poradnik zakupowy pomoże w wyborze odpowiedniego produktu, który z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Materac musi mieć wypełnienie z materiału, który nie odkształca się pod wpływem nacisku ciała dziecka. Poza tym produkt powinien być wyprofilowany w taki sposób, aby był wygodnym podparciem dla kręgosłupa dziecka – wówczas jego sen będzie naprawdę zdrowy i zmniejszy się ryzyko wystąpienia wad kręgosłupa u naszej pociechy. Ważnym elementem jest również pokrowiec. Najlepsze materace dla dziecka mają pokrowce, które bardzo łatwo zdjąć i wyprać. Dobrej jakości model nie będzie powodował również nadmiernego pocenia się maluszka.

Warto wybierać modele o umiarkowanej twardości – ani zbyt miękkie, ani zbyt twarde nie są zdrowe dla dziecka. Najlepszy materac dla dziecka w 2019 roku jest skonstruowany w taki sposób, że jedna ze stron jest znacznie twardsza niż druga. Dlatego też możliwe jest przekładanie materaca w zależności od tego, na jakim podłożu lubi spać nasza pociecha.

Rozmiar materaca powinien być o kilka centymetrów mniejszy niż stelaż i rama łóżka. Np. jeśli rozmiar łóżka wynosi 210 cm x 150 cm, wybieramy materac o wymiarach 208 cm x 148 cm. To orientacyjne rozmiary, jednak pamiętajmy o kilkucentymetrowej różnicy, która pozwoli nam dobrze dopasować materac do łóżka oraz w razie czego zamocować nakładkę wodoodporną, czy prześcieradło z gumką. Pamiętajmy również o doborze materaca do wzrostu – wybierzmy o kilkanaście centymetrów dłuższy niż wzrost szkraba.

Pamiętajmy o tym, że sen dziecka jest bardzo ważny dla jego prawidłowego wzrostu i dojrzewania. Materac musi więc być maksymalnie wygodny. Bardzo dobrze, jeśli malec wypróbuje w sklepie i powie, jaki materac jest dla niego najwygodniejszy. Wówczas na pewno wybierze właściwy, który pozwoli mu spać wygodnie. Pamiętajmy o opcji testowania materacy, która jest dostępna w niektórych sklepach internetowych. Pozwala ona na optymalne dopasowanie materaca, najwygodniejszego dla danej sylwetki.

 

 

Materace dla dziecka 160×80 – ranking

 

 

Hevea Snudo 

 

Hevea Snudo to materac dla dziecka w dobrej cenie. Jest on hipoalergiczny i cechuje go wysoka elastyczność. Model ma dwie strony – jedna jest twarda, przeznaczona dla dzieci młodszych i średnio-twarda dla dzieci nieco starszych i cięższych.

Jest to wygodny i trwały materac. Zdejmowany pokrowiec łatwo wyprać i wysuszyć. Model jest produkowany w 8 najpopularniejszych rozmiarach. Dzięki wkładowi o dużej gęstości produkt jest bardzo trwały oraz stanowi dobre podparcie dla kręgosłupa. Materac jest wyrobem medycznym klasy I.

Kupujący cenią materac za wygodę użytkowania oraz możliwości doboru do wielu modeli łóżek. Materac nie odkształca się. Pozwala on również skórze oddychać za sprawą pokrowca wykonanego z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. Warto również wspomnieć o konstrukcji wnętrza materaca, dzięki której powietrze może swobodnie krążyć między warstwami. To godny polecenia materac, zarówno dla małych dzieci, jak i nastolatków.

 

 

 

 

Vitmat Junior 

 

Materac Vitmat Junior został wykonany z perforowanej płyty lateksowej posiadającej mnóstwo otworów wentylacyjnych. Dzięki nim możliwa jest prawidłowa cyrkulacja powietrza.

Produkt ma właściwości ortopedyczne – dopasowuje się on do kształtu ciała oraz ulubionej  pozycji snu naszego maluszka. Kręgosłup dziecka ma wówczas prawidłowe i równomierne podparcie na całej swojej długości. Dzieje się tak, ponieważ materac ma odpowiednią twardość – nie jest zbyt miękki.

Kupujący podkreślają zalety lateksowej płyty, która jest ekologiczna i antybakteryjna. Jest ona również odporna na kurz, grzyby i pleśń. W żaden sposób nie przyczynia się do powstawania alergii. Materac jest tak samo wygodny z obu stron. Skóra malca pozostaje sucha za sprawą pokrowca, który przepuszcza powietrze. On również ma właściwości antyalergiczne. Model można łatwo zdjąć i wyprać w pralce w temperaturze 60 stopni. Grubość materaca wynosi 11 cm, sprawdzi się on również w dziecięcych łóżeczkach. Materiał wykonania materaca jest bezpieczny dla niemowląt.

 

 

 

 

Hevea SnuDo Max 

 

Hevea SnuDo Max to antyalergiczny, wysoko elastyczny materac. Ma on zdejmowany pokrowiec. Znajdziemy go w sklepach w 8 najpopularniejszych rozmiarach. Produkt ma wkład o dużej gęstości, zapewniający trwałość produktu i dobre oparcie dla kręgosłupa.

Materac składa się z pianki wysokoelastycznej typu kaltschaum z dwiema różnymi stronami użytkowymi. Lateks z żelem silikonowym w materacu wchłania nadmiar wilgoci z otoczenia. Dzięki temu malec nie ma spoconej skóry. Ta właściwość poprawia również mikroklimat. Nie rozwijają się tam grzyby i pleśń. Pokrowiec zewnętrzny wykonany z połączenia bawełny i poliestru jest jednym z najbardziej  higienicznych rozwiązań.

Konsumenci cenią materac za innowacyjne rozwiązania technologii medycznej w postaci powlekania dzianiny materią anty-mikrobiotyczną oraz antybakteryjną. Z produktu mogą korzystać zarówno niemowlęta, jak i nastolatki. Pokrowiec materaca bardzo dobrze się pierze. Można go wyczyścić w pralce w 60 st. C.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4.80 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status