Najlepszy drewniany kojec dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jaki drewniany kojec dla dziecka wybrać?

 

Opieka nad małym dzieckiem, które potrafi już raczkować nie należy do prostych czynności. Malca trzeba ciągle pilnować, gdyż może się on łatwo skaleczyć. Niestety, niektóre sytuacje wymagają oderwania uwagi od malucha. Zaliczamy do nich przygotowanie posiłku, sprzątanie, czy otwieranie drzwi listonoszowi. Niestety, w tym czasie nasza pociecha może wyrządzić sobie krzywdę. Z tego powodu wielu rodziców decyduje się na zakup kojca, gdzie dziecko może się bezpiecznie bawić. Aby wybór produktu nie przysporzył Ci problemu, polecamy lekturę naszego poradnika, z którego dowiesz się, jakie cechy powinny mieć najlepsze drewniane kojce dla dzieci. Co więcej, na końcu artykuły przybliżyliśmy trzy ciekawe modele.

Decydując się na zakup takiego sprzętu w pierwszej kolejności musisz wziąć pod uwagę wagę, wzrost i wiek Twojej pociechy. Pamiętaj, że kojec to miejsce, gdzie maluch powinien się swobodnie bawić zarówno w pozycji siedzącej jak i leżącej. Z tego powodu długość interesującego nas modelu powinna być o kilka centymetrów większa od wzrostu pociechy. Popularnym zakupem są sprzęty o wymiarach 125 cm x 80 cm. Takie gabaryty w pełni wystarczą niewielkiemu dziecku.

Kupując kojec musimy liczyć się z tym, że będzie on stał w naszym domu przez kilka lat, dlatego warto wziąć pod uwagę jego kształt. Jeśli pragniesz kupić najlepszy drewniany kojec dla dzieci w 2020 roku to polecamy model o prostokątnym kształcie. Takie sprzęty zdecydowanie łatwiej ustawić i przenosić, gdyż zdecydowana większość domowych mebli została wykonana na planie podobnej figury. Jeśli zdecydujesz się na produkt kwadratowy, to ciężej będzie Ci znaleźć dla kojca miejsce.

Ciekawym rodzajem kojców są modele, które łączą w sobie funkcje łóżeczka i przewijaka. Posiadają one specjalny, podwieszany materac, na którym malec śpi. W momencie zabawy można go opuścić, co da Twojej pociesze więcej miejsca do zabawy. Innym udogodnieniem jest możliwość montowania przewijaka, co stanowi oszczędność miejsca. Co więcej, takie rozwiązanie jest również dobre dla kręgosłupa rodzica, który nie musi się nadmiernie schylać. Pamiętaj jednak, że takie modele są znacznie droższe.

 

 

Kojce drewniane dla dzieci – Ranking

 

 

Eminet XXL

 

Jeśli pragniesz kupić wysokiej klasy kojec dla swojego malucha, to model Eminet XXL powinien Ci się spodobać. Produkt ten został wykonany z najwyższej jakości drewna, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały. Nie musisz się zatem obawiać, że w czasie zabawy malec z niego wyjdzie. Ten 8-częściowy model pozwala na wiele wariantów ustawień, dzięki czemu na pewno przypadnie do gustu Twojemu malcowi. Prezentowany produkt posiada specjalną bramkę, którą rodzic może zatrzasnąć. Zamknięcie można otworzyć tylko z zewnątrz.

Sprzęt ten jest bardzo stabilny. Dzięki temu malec nie będzie w stanie przewrócić konstrukcji. Warto dodać, że przed trafieniem na sklepowe półki model przeszedł niezbędne testy. Co więcej spełnia wszystkie unijne normy bezpieczeństwa. Przy odpowiednim ustawieniu powierzchnia kojca może wynosić nawet 7,2 m.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dobrą jakość drewna oraz stabilną konstrukcję. Rodzicom do gustu przypadła możliwość złożenia kojca do niewielkich rozmiarów, co ułatwia przechowywanie.

 

 

 

 

Cosing 100×100

 

Model Cosing 100×100 to bardzo elegancki, choć dość prosty drewniany kojec dla dzieci w dobrej cenie. Sprzęt ten pozwoli Ci na specjalne wyselekcjonowanie zamkniętego miejsca do zabawy dla Twojej pociechy. Dzięki temu malec będzie mógł bezpiecznie się bawić.

Prezentowany produkt został wykonany z najwyższej jakości materiałów. Sprawia to, że twarda konstrukcja powstrzyma dziecko przed ucieczką z kojca. Co więcej, cała konstrukcja obudowy jest bardzo stabilna, zatem nie musisz obawiać się, że malec ją przewróci. Opisywany model ma kształt kwadratu o wymiarach 100 cm x 100 cm. Taka wielkość pozwoli Twojej pociesze bez skrępowania bawić się zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Prezentowany produkt nie ma bramki wejściowej. Rodzic musi wykonać duży krok przez barierkę by umieścić dziecko wewnątrz.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu rodziców doceniło model za jego niską cenę i wysoką jakość użytych do produkcji materiałów. Warto dodać, że zanim kojec trafił na sklepowe półki został poddany licznym testom, które potwierdziły jego bezpieczeństwo. Prezentowany produkt jest w pełni zgodny z unijnymi wytycznymi.

 

 

 

 

Klupś 100X96

 

Wiele osób nie decyduje się na zakup kojca, gdyż zabiera one zbyt dużo miejsca. Jeśli problem ten jest Ci znany, to polecamy model Klupś 100X96, który jest łóżeczkiem. W czasie dnia sprzęt ten można złożyć, co pozwala na odseparowanie maleństwa od niebezpiecznych przyrządów.

Warto dodać, że prezentowany produkt został wykonany z wysokiej jakości drewna. Zanim kojec trafił do sklepowych półek został dokładnie oszlifowany, zatem nie musisz obawiać się drzazg. Dodatkowo, cała konstrukcja jest bardzo stabilna, co sprawia, że w czasie zabawy maluch nie będzie w stanie się wydostać. Warto dodać, że cała konstrukcja została wykonana z w pełni ekologicznych materiałów i zakup sprzętu nie wpływa negatywnie na środowisko. Wymiary łóżeczka to 100 cm x 96 cm. Dodatkowo, trzy szczebelki są wyjmowane, co ułatwi malcu samodzielne wyjście, gdy podrośnie.

Opinie konsumentów o kojcu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło trwałą konstrukcję oraz użycie wysokiej jakości materiałów. Warto dodać, że model posiada wszystkie niezbędne atesty, które są wymogiem Unii Europejskiej, co gwarantuje pełnię bezpieczeństwa malca.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status