ᐅ Dobre łóżeczka dziecięce drewniane z szufladą – Rankingi i opinie

Najlepsze łóżeczko dziecięce drewniane z szufladą

Ostatnio aktualizowane: 16.12.19

 

Jakie łóżeczko dziecięce drewniane z szufladą wybrać?

 

Dziecko w ciągu swojego pierwszego roku życia spędza bardzo dużo czasu w łóżeczku. Dlatego też mebelek to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia dziecięcego pokoju. Pierwszy i najważniejszy mebel dla nowo narodzonego dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny i funkcjonalny. W związku z tym warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze dziecięcego łóżeczka. Z pewnością w podjęciu decyzji pomoże Ci poniższy poradnik.

 

 

Każdy rodzic staje przed dylematem, jaki model wybrać. Oczywiste jest, że najlepsze drewniane łóżeczka dziecięce z szufladą gwarantują bezpieczny sen naszej pociechy. Ważny jest też kolor, kształt, wykonanie czy wymiary mebelka.

Przy wyborze łóżeczka należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano mebelek. Może to być sklejka lub drewno. Najważniejsze jest jednak to, aby materiał ten był bezpieczny i atestowany. Łóżeczko nie może mieć elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Natomiast drewniana powierzchnia powinna być tak wykończona, by nie natknąć się na drzazgę. Jeśli produkt jest pomalowany – farba powinna być w 100% bezpieczna.

Możemy wyróżnić dwa rozmiary dziecięcych łóżeczek. Najpopularniejsze są te na materacyk 120 cm x 60 cm oraz 140 cm x 70 cm, aczkolwiek znajdziemy też bardziej niestandardowe wersje.

Według rodziców najlepsze drewniane łóżeczko dziecięce z szufladą w 2019 roku ma regulowaną wysokość, która umożliwia podwyższanie lub obniżanie stelaża w miarę wzrostu dziecka. Warto również zaznaczyć, że szczebelki powinny być zaokrąglone i znajdować się w odpowiedniej odległości od siebie – nie większej niż 6 cm, aby malec nie włożył pomiędzy nie główki. Warto przyjrzeć się mebelkom wyposażonym w szufladę do przechowywania pościeli lub innych akcesoriów.  Czasami jest to jedna szuflada znajdująca się w dolnej części mebelka, innym razem cała komoda. Im większa jest szuflada, tym więcej rzeczy do niej zmieścimy.

Kupując łóżeczko, należy upewnić się, że wykonane jest zgodnie z normami europejskimi PN-EN 716-1:1999. Jeżeli na opakowaniu nie ma informacji na ten temat, odradzamy zakup.

 

 

Łóżeczko dziecięce drewniane z szufladą – Ranking

 

 

Klupś Radek 

 

Klupś Radek to łóżeczko dziecięce wykonane z drewna sosnowego i pomalowane nietoksyczną farbą, która nie jest szkodliwa dla dziecka. Spód modelu wykonano z płyty MDF. Wymiary mebla to 120 cm x 60 cm. Cały produkt zrobiony jest z materiałów nietoksycznych, spełniających europejskie normy bezpieczeństwa i zawiera wszystkie potrzebne atesty.

Model wyróżnia się spośród pozostałych łóżeczek, ponieważ wyposażony jest w mechanizm sprężynowy pełniący funkcję kołyski. W razie potrzeby możemy go jednak zablokować. Dno w Klupś Radek można regulować w 3 pozycjach, w zależności od wieku naszej pociechy. Oprócz tego mamy możliwość wyjęcia 2 szczebelków, aby z czasem dziecko mogło samodzielnie wychodzić.

Konsumenci pozytywnie oceniają produkt, ponieważ jest wyposażony dodatkowo w dolną szufladę na prowadnicach. W takim pojemniku możemy przechowywać dziecięce ubranka i pieluchy. Mebelek sprzedawany jest w częściach do samodzielnego montażu. Złożenie łóżeczka nie sprawia trudności, można tę czynność wykonać samemu.

 

 

 

 

Drewex Sahara 

 

Jeśli szukasz produktu w pełni bezpiecznego i wygodnego, to zainteresuje Cię Drewex Sahara. Zrobione z naturalnego drewna sosnowego łóżeczko pomalowane jest na jasny kolor, który uwidacznia słoje drewna. Do mebelka pasuje standardowy materac o wymiarach 120 cm x 60 cm. Wysokość łóżeczka to 92 cm, a materac można zamontować na 3 różnych poziomach, więc możemy dopasować ten produkt do wieku malucha

Mebelek ma okrągłe szczebelki. Na frontach są wykonane zdobienia w kształcie kwadratów. Do zestawu dołączone są kółka – w razie potrzeby można je zamontować. Natomiast barierki mają ochronne nakładki.

Produkt można zakupić razem z dolną szufladą lub bez niej. Jeśli zdecydujemy się na taką półkę pod łóżeczkiem, nie będzie możliwości korzystania z opuszczanego boku. Konsumenci uważają ten model za dobrze wykonany i jak podkreślają – jego jakość jest adekwatna do ceny.

To drewniane łóżeczko dziecięce z szufladą w dobrej cenie ma wszystkie potrzebne atesty, a materiały, z których jest wykonane są bezpieczne, więc nie musimy martwić się o zdrowie dziecka.

 

 

 

 

Bellamy Nomi 

 

Bellamy Nomi to produkt godny polecenia i charakteryzujący się prostotą wykonania. Łóżeczko ma funkcję tapczanika, bo łóżeczko można przebudować w sofę lub mały tapczanik. Cały produkt jest drewniany, natomiast stelaż pod materac wykonany jest ze sklejki bukowej.

Model ma dwa wyciągane szczebelki, co ułatwia wchodzenie i wychodzenie. Produkt umożliwia ustawienie stelaża na 4 wysokościach, w zależności od wieku i rozwoju dziecka. Wymiary modelu to 144 cm x 75 cm. Bellamy Nomi wyposażone jest w dolną pojemną szufladę na prowadnicach do przechowywania dziecięcych rzeczy.

Rodzice pozytywnie oceniają ten produkt – głównie za możliwość dostosowania wysokości stelaża do rozwoju dziecka. Dzięki temu łóżeczko może służyć maluszkowi przez kilka lat. Poza tym Internauci uważają, że zastosowane kolory są spokojne i pasują do każdego pokoiku.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status