Materace do łóżeczka ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

W sklepach można znaleźć wiele materacy do łóżeczka. Z uwagi na ilość dostępnych produktów trudno zdecydować się na zakup konkretnego modelu. Chcąc ułatwić konsumentom podjęcie decyzji przygotowaliśmy ranking materacy. Znalazły się w nim produkty cieszące się dużym uznaniem Internautów. Według użytkowników najlepszym materacem dziecięcym okazał się Hevea Krzyś. Prezentowany model jest bezpieczny w stosowaniu, co potwierdzają uzyskane przez niego certyfikaty. Dodatkowo produkt określany jest jako wyrób medyczny. Kupując model otrzymujemy w zestawie solidnie wykonany pokrowiec z zamkiem błyskawicznym. Konsumenci w swoich opiniach potwierdzają, że element ten jest łatwy w pielęgnacji i nie brudzi się zbyt szybko. Na drugim miejscu w rankingu uplasował się materac Vitmat Coco Baby. Jest to model dwustronny, co daje pewność, że będziemy mogli używać go przez długi czas. Produkt wykazuje właściwości antyalergiczne. Jeśli przedstawione modele nie są tym, czego szukasz, zachęcamy do przeczytania opisów innych materacy, które znalazły się w naszym zestawieniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki materac do łóżeczka kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dobry sen jest podstawą higienicznego trybu życia. Z tego właśnie powodu wielu dorosłych stara się inwestować w specjalnie wyprofilowane poduszki oraz możliwie jak najwygodniejsze materace. Nie inaczej powinno być w przypadku łóżeczek naszych dzieci. Zapewne myślisz, że kluczem do zapewnienia maluchom odpowiedniego snu jest zakup odpowiedniego łóżka. Niestety w większości przypadków, materace, które są dołączone w zestawie, nie są najlepszej jakości. Z tego powodu należy dokupić go osobno. Aby zakupić dobry sprzęt trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Z tego właśnie powodu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, gdzie wyjaśnimy, jaki materac do łóżeczka wybrać.

Wypełnienie

Decydując się na wybór idealnego modelu dla swojego malucha musisz wziąć pod uwagę rodzaj wypełnienia. Jeśli materac będzie się zbytnio odkształcał, Twoja pociecha nie tylko nie będzie mogła spokojnie spać, ale mogą pojawić się u niej problemy z kręgosłupem. Jednym z najpopularniejszych wypełnień jest pianka poliuretanowa. Jej największą zaletą jest niska cena. Niestety model ten jest wyjątkowo podatny na odkształcenia pod wpływem wagi dziecka. Może on być odpowiedni, jako pierwszy materac dla niemowlaka, jednak po pewnym czasie użytkowania wewnątrz tworzą się grudki oraz dołki.

Drugim modelem, który możesz spotkać na rynku są produkty z wypełnieniem z pianki termoelastycznej. Tworzywo, które znajduje się wewnątrz materaca reaguje na temperaturę ciała dziecka i zgodnie z tym, dostosowuje się do sylwetki. Choć sprzęt ten jest nieco lepszej jakości, to wciąż jest podatny na odkształcenia. Dużą zaletą jest jego niska cena.

Kolejnym modelem jest materac kokosowy. Jego wnętrze wypełnione jest naturalnym włóknem kokosowym. Zaletą tego typu produktu są właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Co więcej, szybko dopasowuje się on do kształtu sylwetki użytkownika, jednocześnie nie odkształcając się. Poza tym pełnię komfortu podczas snu zapewnia to, że posiada on specjalne kanaliki, które przepuszczają powietrze. Ciekawą odmianą tego modelu jest materac kokosowo-piankowy. Między dwiema warstwami maty kokosowej, została umieszczona pianka poliuretanowa, dzięki czemu jest on bardziej miękki.

Ostatnim modelem, który zasługuje na uwagę rodziców jest produkt z wypełnieniem lateksowym. Podobnie, jak poprzedni typ, również ten dobrze dopasowuje się do kształtu ciała dziecka. Z kolei, pionowe kanaliki zapewniają, że przez materac przechodzi powietrze.

Podejmując decyzję musisz pamiętać, że dobry materac jest ściśle związany ze zdrowiem Twojego dziecka. Modele, które się szybko odkształcają, mogą sprawić, że wada kręgosłupa u malucha się pogłębi. Dlatego warto zainwestować w nieco droższy produkt, który będzie bezpieczniejszy dla Twojej pociechy.

 

Wymiary

Bardzo istotne w wyborze materaca do łóżeczka dla Twojej pociechy są jego wymiary. Na rynku dostępne są dwa modele o wymiarach: 120 cm x 60 cm oraz 140 cm x 70 cm. Aby wybrać odpowiedni produkt należy zmierzyć wzrost dziecka. Dobry materac powinien być o co najmniej 20 cm dłuższy od naszego malucha. Dzięki temu, zostanie zapewniony mu odpowiedni komfort podczas snu. Jeśli jednak nasze dziecko już zdążyło trochę podrosnąć i pierwszy z podanych wymiarów jest dla niego za mały, to czas rozważyć zakup bardziej dorosłego modelu.

 

Grubość

Wybierając odpowiedni model dla swojej pociechy, zwróć uwagę na jego grubość. Jest to niezwykle istotne, gdy chcemy zapewnić malcowi odpowiedni komfort w czasie odpoczynku. Co więcej, modele dla najmłodszych i dla nieco starszych dzieci różnią się od siebie. Specjaliści sugerują, aby małe dzieci spały na materacach o grubości około 20 cm. Dzięki temu nie będzie się on zapadać, co sprawi, że utrzyma całe ciało maluszka. Inaczej jest w przypadku nieco starszych dzieci – ich materace powinny mieć grubość około 10 cm.

 

Twardość – jaki materac do łóżeczka jest najlepszy?

Gdy chcemy dopasować materac do łóżeczka naszego dziecka, musimy dużo uwagi poświęcić jego twardości. Wbrew dość powszechnej opinii, bardzo twarde modele nie są wcale najlepsze dla najmłodszych. Dzięki licznym badaniom wiemy, że twarde materace nie są w stanie zapewnić dzieciom dobrego snu. Takie produkty sugerowane są raczej dla dorosłych. Bardzo miękkie modele też nie są odpowiednie. Jest to spowodowane tym, że nie będą one w stanie poprawnie utrzymać ciężaru malucha. To z kolei, może zaowocować wadami postawy. Dlatego modelem, który jest polecany dla najmłodszych dzieci, zarówno przez specjalistów, jak i innych rodziców, jest materac o średniej twardości. Zapewni on komfort podczas snu oraz, co bardzo ważne, utrzyma ciężar dziecka i zapewni mu poprawne ułożenie kręgosłupa.

Stopień twardości materaca, powinien być ściśle związany z wagą dziecka. Jeśli poszukujesz sprzętu dla niemowlaka, możesz rozważyć modele gąbkowe. Oczywiście, jeśli ich wypełnienie cechuje się odpowiednią jakością. W takiej sytuacji, będą one w stanie zapewnić właściwe podparcie dla dzieci o małej wadze. Spowodowane jest to tym, że w przypadku niemowląt, ich waga nie powoduje trwałych odkształceń na materacach, zatem modele gąbkowe są dla nich bezpieczne. Takie produkty nie są sugerowane starszym użytkownikom, bowiem mogą powodować pogłębianie się wady kręgosłupa.

Bezpieczeństwo

Kupując materac dla dziecka należy zwrócić uwagę na jego właściwości i różne atesty, dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupiony model jest w pełni bezpieczny. Niestety, obecnie wiele modeli nazywanych jest antyalergicznymi, jednak nie spełniają wszystkich wymagań. Dlatego dobrze jest zainwestować w sprawdzone produkty, do których należą chociażby modele lateksowe, kokosowe czy z łuski gryczanej. Ich wypełnienie nie sprzyja rozwojowi roztoczy, grzybów i różnych drobnoustrojów.

Są one przyjazne dla skóry dziecka i nie podrażniają jej w czasie snu. Dzieje się tak, gdyż zostały one zrobione z tworzywa, które nie nagrzewa się za sprawą temperatury naszego ciała. Co więcej, specjalny system kanalików sprawia, że w bardzo prosty sposób przechodzi przez nie powietrze. Skutkiem tego rozwiązania jest zmniejszona potliwość dziecka w czasie snu.

 

Materace do łóżeczek w dobrych cenach

Cena materaca jest ściśle związana z tworzywem, którym jest wypełniony. Modele z pianki poliuretanowej są najtańszymi na rynku i ich cena zaczyna się od 40 zł. Warto jednak zauważyć, że szybko się one zużywają, więc trzeba je często wymieniać. Lepsze jakościowo są produkty z pianki termoelastycznej. Ich cena zaczyna się do 300 zł. Najczęściej wybieranym modelem są materace z włókna kokosowego, które polecane są alergikom. Produkty te nie odkształcają się i przepuszczają powietrza. Ich cena zaczyna się od 80 zł. Innym, bardzo popularnym wyborem rodziców są modele lateksowe, czyli wykonane z mleczka kauczukowego. One również zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Ich cena zaczyna się od 200 zł.

Wybierając materac warto zainwestować w możliwie jak najlepszy model. Jeśli zakupisz ten najtańszy, może okazać się, że szybko się on zużyje. W takich sytuacji będziesz zmuszony do kupna nowego. Zatem będzie to tylko pozorna oszczędność. Pamiętaj również, że w grę wchodzi zdrowie i komfort Twojego dziecka, zatem nie powinieneś oszczędzać.

 

 

Najlepsze materace do łóżeczka w 2021 roku

 

Wiele łóżeczek dziecięcych dostępnych jest w zestawie z materacem. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze są one odpowiednie dla najmłodszych. Z drugiej strony nadają się do użytkowania tylko do ukończenia przez dziecko 1-go roku życia. Dlatego też przygotowaliśmy ranking materaców do łóżeczka, który zawiera najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Hevea Medica

 

1-hevea-medicaNasza pierwsza propozycja to materac Hevea Medica.  Ogromną zaletą produktu są dwie strony użytkowe – twarda z kokosem przeznaczona dla niemowląt do 9-12 m-ca życia oraz strona średnio-twarda z lateksem dla niemowląt powyżej 9-12 m-ca. Dlaczego jest to najlepszy materac do łóżeczka?

Przede wszystkim ze względu na zastosowany system pionowych kanalików wentylacyjnych, dzięki któremu dziecko ma zapewnione idealne podparcie kręgosłupa. Wkład materaca to 5 cm blok jednolitej, perforowanej pianki lateksowej z 2 cm warstwą kokosu. Taki skład sprawia, że rodzic nie musi obawiać się o bakterie, czy roztocza.

Elastyczność lateksu ma właściwości ortopedyczne, a więc jest to zdrowy produkt dla najmłodszych. Wysokość materaca to ok. 9 cm. Nie można też zapomnieć o pokryciu, czyli nowoczesnej dzianinie, która została zaprojektowana pod kątem wspomagania pielęgnacji skóry dziecka.

Jest nie tylko miękka, ale również odporna na rozciąganie, które często następuje przy regularnym używaniu produktu. Ponadto duża zawartość bawełny zapewnia przepływ powietrza i paroprzepuszczalność. Produkt ma wiele pozytywnych opinii, nie tylko ze względu na wysoką wytrzymałość, ale także bardzo miękką powłoczkę.

Hevea Krzyś to materac o wymiarach: długość – 120 cm, szerokość – 60 cm i wysokość – 9 cm. Produkt wytrzymuje obciążenie do 24 kg.  

Zalety
Wyrób medyczny:

Prezentowany materac to wyrób medyczny, co daje gwarancję, że jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia.

Pokrowiec:

W zestawie otrzymujemy zdejmowany pokrowiec wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw, które są miękkie w dotyku i nie podrażniają skóry. Dodatkowo element ten można prać w pralce w temp. 60 st. C, więc pielęgnacja modelu nie zajmuje dużo czasu.

Certyfikaty:

Użyty do produkcji lateks ma certyfikat Euro-Latex i Atest Higieniczny PZH. Materac jest też odznaczony znakiem CE. Przeprowadzone badania potwierdziły, że produkt jest przewiewny i przyjazny dla delikatnej skóry dziecka.

Dwustronny:

Model jest dwustronny. Z jednej strony zastosowano lateksową płytę kokosową odpowiednią dla dzieci do ok. 9 miesiąca życia, a z drugiej płytę lateksową perforowaną przeznaczoną dla maluszków powyżej 9 miesiąca życia. W związku z tym materac będzie nam służył przez długi czas.

Miękki:

Wiele osób podkreśla, że produkt jest odpowiednio miękki i zapewnia komfort w trakcie snu.

Wady
Zapach:

Niektórzy zauważyli, że model nieprzyjemnie pachnie. Są to jednak pojedyncze opinie.

 

 

 

 

Vitmat Coco Baby

 

2-vitamat-coco-babyMaterac lateksowo-kokosowy Vitmat COCO Baby Antyalergic to druga propozycja, na którą warto zwrócić uwagę. Produkt zapewnia dziecku komfortowy sen już od pierwszych chwil życia. Wykonany został z naturalnego lateksu i kokosu, przez co ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Podobnie do naszej pierwszej propozycji, materac ma dwie odmienne twardości.

Strona kokosowa przeznaczona jest dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia ok. 8-9 miesiąca, a strona lateksowa powyżej 9 miesiąca życia. Włókno kokosowe zastosowane w materacu ma świetne właściwości termiczne, a także przepuszcza powietrze.

Nie można też zapomnieć, że strona lateksowa wykonana z perforowanej płyty lateksowej, z otworami wentylacyjni, ułatwia swobodną cyrkulację powietrza i jednocześnie zmniejsza potliwość dziecka w czasie snu. Wielu rodziców doceniło też właściwości ortopedyczne produktu.

Dzięki którym idealnie dopasowuje się do pozycji ciała dziecka i stanowi tym samym świetne podparcie na całej długości kręgosłupa. Materac ma również pokrowiec, z haftem o kremowym kolorze, wykonany z dzianiny zapewniającej neutralizację wolnych rodników. Ponadto dzianina pozwala zachować temperaturę odpowiednią dla organizmu i umożliwia odparowanie wilgoci. Opinie o materacach do łóżeczka tej marki są bardzo pozytywne.

Vitmat Coco Baby to bardzo dobry materac do łóżeczka do 250 zł. Produkt ma następujące wymiary: długość – 120 cm, szerokość – 60 cm i wysokość – 9 cm.

Zalety
Pielęgnacja:

Konsumenci doceniają to, że pielęgnacja materaca nie zabiera dużo czasu. Zdejmowany pokrowiec można prać w pralce w temp. 60 st. C, co jest dużym ułatwieniem.

Jakość:

Do produkcji modelu wykorzystano materiały najlepszej jakości m.in. ok. 20% naturalnego lateksu. W efekcie możemy mieć pewność, że materac nie zniszczy się zbyt szybko.

Zamek błyskawiczny:

Znajdujący się na pokrowcu zamek błyskawiczny umieszczono w taki sposób, aby nie przeszkadzał w trakcie odpoczynku (nie ma kontaktu z ciałem). Co więcej, element ten się nie zacina.

Właściwości antybakteryjne:

Materac ma właściwości antybakteryjne - na jego powierzchni nie rozwijają się bakterie i grzyby, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie dziecka. W rezultacie nasza pociecha ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Wady
Miękki:

Pewna grupa konsumentów uważa, że produkt jest zbyt miękki. Użytkownicy zauważyli, że model w niektórych miejscach się zapada.

 

 

 

 

Traumeland T014501

 

3-traumeland-t014501Traumeland T014501 to materac z pokrowcem sleep safety zapewniający świetną wentylację. W efekcie rodzic nie musi obawiać się o wsiąkanie wilgoci i jednocześnie nie trzeba kupować osobnego podkładu zabezpieczającego. Pokrowiec jest zdejmowany i składa się z dwóch, niezależnych części. Gdy jedna się zabrudzi, możemy ją zdjąć i uprać. W tym samym czasie dolną, czystą część, przekładamy na górę i możemy bez żadnej przerwy korzystać z materaca.

Pokrowiec ma jony srebra o działaniu antybakteryjnym. Nawet po wielu praniach pokrowiec zachowuje swoje właściwości. Na dłuższych bokach znajdziemy zabezpieczenia przed poślizgnięciem się nóżki dziecka, gdy będzie próbowało wstać.

Produkt ma dwie strony, z czego jedna ma strukturę fali, jest miękka i przeznaczona dla niemowląt o wadze do 10 kg, a druga twardsza dla starszych dzieci. Materac może być wykorzystywany również przez dzieci mające alergię, co jest zasługą naturalnych materiałów, nie zawierających substancji alergicznych.

Materac posiada certyfikat Öko-Tex Standard 100 potwierdzający, że wszystkie wykorzystane materiały są odpowiednie dla niemowląt.

Materac do łóżeczka Traumeland T014501 ma wymiary: długość – 120 cm, szerokość – 60 cm i wysokość – 11 cm. Produkt ma certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

Zalety
Komfort:

Prezentowany model zapewnia odpowiedni komfort w trakcie snu. Zarówno pokrowiec Sleep fresh, jak i wkład materaca są wykonane z dobrych gatunkowo tworzyw, dlatego zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i chronią przed nadmierną potliwością.

Dla alergików:

Zgodnie z zapewnieniami producenta produkt będzie odpowiedni także dla alergików. Osoby, które kupiły materac, potwierdzają, że nie powoduje on nasilania się objawów choroby.

Certyfikat:

Produkt ma certyfikat Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że użyte do produkcji materiały nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji. Możemy mieć pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne.

Wady
Czyszczenie:

W opiniach niektórych Internautów pojawia się informacja, że czyszczenie pokrowca bywa czasochłonne. Choć można go prać w pralce, niekiedy zdarza się, że znajdujące się na powierzchni plamy, nie zostaną usunięte.

 

 

 

 

Fiki Miki 120 x 60 cm

 

4-fiki-mikiNasza czwarta propozycja to dobry i tani materac do łóżeczka Fiki Miki. Jest to najtańsza propozycja w naszym zestawieniu, która świetnie sprawdzi się w czasie wakacji. Ten świetny, turystyczny model jest składany w kostkę, dzięki czemu bez większych problemów zmieści się w bagażniku, czy nawet w większej torbie.

Wymiary produktu to 120 cm x 60 cm, gdy jest rozłożony oraz 59 cm x 16 cm x 40 cm po złożeniu. Ze względu na wymiary jest to również świetna propozycja dla starszych dzieci. Materac zapewnia niemowlęciu  komfort i spokojny sen nawet na wyjeździe.

Dzieci często mają problem by zasnąć w nowym miejscu, a dobrze im znany materac na pewno to ułatwi. Pokrowiec wykonany jest z delikatnej w dotyku, aczkolwiek bardzo trwałej, bawełnianej dzianiny jerseyowej. Dostępny jest w dwóch kolorach: białym i szarym.

Można go łatwo zdjąć, a potem uprać w pralce. Waga zaledwie 1,4 kg sprawia, że materac jest łatwy do przewożenia. W efekcie zyskał wiele pochlebnych opinii użytkowników. Doceniono jego funkcjonalność i właściwości.

Fiki Miki to turystyczny materac składany. Wymiary produktu są następujące: długość – 120 cm i szerokość – 60 cm. Waga modelu z opakowaniem to 1,4 kg.   

Zalety
Pielęgnacja:

Wiele osób zaznacza, że zdejmowany pokrowiec jest łatwy w czyszczeniu. Można go prać w pralce bez obaw o uszkodzenie.

Kompaktowe wymiary:

Materac ma kompaktowe wymiary, więc jego przechowywanie jest łatwe. Świetnie sprawdza się podczas podróży, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku i łatwo się go składa.

Pianka poliuretanowa:

Wykorzystana do produkcji pianka poliuretanowa wykazuje odporność na uszkodzenia i odkształcenia. Rodzice zapewniają, że jest odpowiednio miękka i gwarantuje komfort w trakcie snu.

Wady
Pokrowiec:

Niektórzy Internauci twierdzą, że pokrowiec nie jest miły w dotyku, dlatego może podrażniać delikatną skórę dziecka.

Opakowanie:

Z uwagi na to, że opakowanie nie jest wykonane z najlepszych gatunkowo tworzyw stosunkowo szybko się niszczy.

 

 

 

 

Janpol EOS

 

5-janpol-eosJanpol EOS to kolejny, świetny materac lateksowo-kokosowy o wymiarach 120 cm x 60 cm i wysokości 10 cm. Płyta lateksowa o grubości 6 cm została jednostronnie wzbogacona o płytę kokosową o grubości 2 cm. Natomiast pokrowiec to pikowana i ocieplana frotte.

Ze względu na to, że pokrowiec może być prany w temperaturze do 60°C, nie musimy obawiać się o roztocza, czy bakterie. Lateks, który jest bardzo elastycznym materiałem, sprawia, że materac świetnie dopasowuje się do kształtów ciała i jednocześnie jest wytrzymały na odkształcenia.

Natomiast specjalny system otworów zapewnia swobodną wymianę powietrza i ciepła. Lateks ma również działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, a więc jest w pełni bezpieczny dla najmłodszych. Z drugiej strony mamy kokos, który wyróżnia się świetnymi właściwościami termicznymi.

Włókno kokosowe jest lekkie i przewiewne, a do tego ma właściwości antyalergiczne.  Warto też podkreślić, że materac posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Wielu użytkowników doceniło trwałość materaca.

Janpol EOS to materac dziecięcy o wymiarach 120 cm x 60 cm x 10 cm. Produkt został wyposażony w bawełniany pokrowiec z zamkiem błyskawicznym.

Zalety
Instytut Matki i Dziecka:

Model zyskał pozytywną opinię Instytut Matki i Dziecka. Stanowi to gwarancję bezpieczeństwa stosowania i wysokiej jakości wykonania.

Jakość:

Materac wykazuje dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie odkształca się, dzięki czemu może nam służyć przez długi czas.

Wady
Zamek błyskawiczny:

Część osób zauważyło, że czasami umieszczony na pokrowcu zamek błyskawiczny się zacina, co utrudnia jego zdjęcie. Istnieje ryzyko, że element ten szybko się uszkodzi.  

Cyrkulacja powietrza:

Niektórzy rodzice twierdzą, że materac nie gwarantuje odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co skutkuje tym, że ciało w trakcie snu się poci.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaki materac do łóżeczka 120 x 60 cm wybrać?

 

Kupując materac dla niemowlaka mamy do wyboru kilka opcji wymiarów oraz rodzajów wypełnień. Czasem trudno nam się zdecydować na jeden konkretny. Naszym poradnikiem zakupowym postaramy się ułatwić Ci wybór najbardziej odpowiedniego materacyka o wymiarach 120 cm x 60 cm, który zapewni maluszkowi spokojny, zdrowy sen.

Najlepsze materace do łóżeczka 120 x 60 cm są hipoalergiczne i dobrze dopasowują się do kształtu ciała dziecka. Niezbyt dobrym pomysłem jest kupowanie używanych modeli, ponieważ mogą one zwyczajnie nie pasować do budowy ciała maluszka i powodować dyskomfort w czasie odpoczynku. Dziecko w początkowej fazie swojego życia spędza w łóżeczku nawet kilkanaście godzin na dobę. Warto więc zadbać o komfortowy mebelek oraz sam materacyk, aby malec nie odczuwał żadnych dolegliwości podczas odpoczynku czy zabawy w swoim łóżeczku.

Dobry materac nie jest, ani za twardy, ani za miękki, ponieważ musi podpierać kręgosłup dziecka na całej jego długości. Ponadto powinien on mieć wypełnienie hipoalergiczne oraz przepuszczać powietrze, aby zapobiec nadmiernemu poceniu się malucha. Ciekawym rozwiązaniem są modele wykonane z dwóch rodzajów materiałów – dzięki temu możemy korzystać z nich w razie potrzeby na zmianę.

Mamy do wyboru kilka typów wypełnień – kokosowe, gryczane, z pianki poliuretanowej, silikonu, pianki termoelastycznej oraz ich połączenia. Interesującym rozwiązaniem jest np. materac kokosowo – bonellowy, który między wypełnieniem kokosowym a pianką poliuretanową posiada jeszcze sprężyny. To tylko jedna z opcji połączeń. Na szczęście, pogląd głoszący, że im twardszy podkład do spania, tym lepiej jest już mocno przestarzały i producenci również nie starają się tworzyć zbyt sztywnych produktów. Materace obecnie dopasowują się do ciała dziecka, np. pod wpływem ciepła. Takie maksymalne personalizowanie jest bardzo ważne w momencie kształtowania się sylwetki oraz całego układu kostnego.

Podkład do spania musi być funkcjonalny oraz łatwy w utrzymaniu w czystości. Najlepszy materac do łóżeczka 120 x 60 cm w 2021 roku ma nie tylko przyjazne dla skóry dziecka wypełnienie, ale również pokrowiec łatwy w praniu, który będzie bardzo szybko wysychał.

 

 

Materace do łóżeczka 120 x 60 cm – ranking

 

 

Hevea Baby

 

Produkt Hevea materac lateksowy Baby to model wykonany z wysokiej jakości materiałów posiadający atesty PZH. Dzięki bawełnianemu pokrowcowi (zawartość bawełny wynosi ponad 40%) skutecznie odprowadza wilgoć, dzięki czemu skóra maluszka cały czas oddycha.

Wkład modelu jest bardzo trwały. Kulki silikonowe są skutecznie chronione przez podwójny, zapinany na suwak, bawełniany pokrowiec, który zapobiega ich kontaktowi ze skórą dziecka oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wierzchnia warstwa ma również atesty Oeko Tex oraz „Bezpieczne dla dziecka”. Została ona wykonana z dobrych gatunkowo, krajowych dzianin bawełnianych. Można ją prać w wysokich temperaturach sięgających nawet 60 st. C.

Do zakupu tego materaca zachęca rodziców jego budowa, która zapewnia idealne podparcie rozwijającego się kręgosłupa dziecka. Ponadto produkt nie jest przyjaznym środowiskiem dla pleśni i roztoczy. Nie ma on również żadnych toksycznych dodatków zapachowych.

 

 

 

 

Danpol materac gryczano kokosowy

 

Danpol materac gryczano – kokosowy jest naturalnym podkładem do spania, który zapewnia maluszkowi zdrowy, bezpieczny sen, dzięki doborowi wysokiej jakości materiałów.

Łuska gryczana ma właściwości antyalergiczne oraz antypotowe i antyodleżynowe. Zapobiega ona również wadom kręgosłupa oraz koryguje te, które już istnieją. Druga strona produktu z wypełnieniem kokosowym pozwala na swobodny przepływ powietrza. Sen na obu stronach będzie dla maluszka równie bezpieczny i komfortowy.

Produkt marki Danpol to materac do łóżeczka 120 x 60 cm w dobrej cenie, który ma w zestawie pokrowiec wykonany z bawełny – można go prać nawet w wysokich temperaturach. Ponadto model ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, Certyfikat Oeko Tex dla wkładu kokosowego, Atest PZH oraz pozytywną opinię Centralnego Instytutu Techniki Medycznej.

W opinii konsumentów to bardzo praktyczny i wygodny materac, który można użytkować nawet kilka lat. Jest odpowiednio twardy, dzięki czemu może spać na nim zarówno niemowlę, jak i nieco starsze dziecko.

 

 

 

 

Hilding Dobranocka

 

Materac Hilding Dobranocka to dość dobrze znany rodzicom produkt wypełniony przepuszczającą powietrze pianką Flexifoam. Wyjątkowa struktura modelu zapewnia dobrą wentylację maluszkowi. Wierzchnia warstwa, którą można prać nawet w wysokich temperaturach, ma specjalne nacięcia, dzięki którym powietrze może swobodnie przepływać między wszystkimi warstwami materaca. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci mających skłonność do potówek oraz innych problemów skórnych.

Model jest atestowany, tak więc jego użytkowanie jest w stu procentach bezpieczne dla malucha już od pierwszych dni życia. Rodzice niemowląt uważają propozycję marki Hilding za produkt godny polecenia z kilku powodów. Między innymi wymieniają solidne wykonanie, pokrowiec dobrze znoszący częste pranie oraz prosty skład, który w żaden sposób nie może uczulać dziecka. Nie bez znaczenia jest tu również wygląd materaca, który nie tylko jest bardzo estetyczny, ale również dzięki nieregularnej teksturze zapobiega ściąganiu się prześcieradła.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aza
Aza
2 years ago

Wg mnie i z tego co czytalam najlepsze są materace z naturalnym wypełnieniem kokos i gryka

DMCA.com Protection Status