Łóżeczka dziecięce z szufladą ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.09.18

 

Jakie łóżeczko dziecięce z szufladą kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Łóżeczko jest jednym z najważniejszych elementów w pokoju dziecka. To od tego mebla zależy dobry sen naszego malucha. Jest to także pierwsza rzecz, jaką dla niego kupujemy. Modele z dołączoną szufladą mogą posłużyć nam jako miejsce do przechowywania pościeli, pieluszek, czy innych przedmiotów dla dziecka. Na rynku znajdziemy wiele produktów tego typu, dlatego zakup nie jest łatwy. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik o tym, jakie łóżeczko dla dziecka z szufladą wybrać.

Budowa

Ważne, aby wybrać łóżeczko, które będzie jak najbardziej odpowiadało naszemu dziecku. Jeżeli chodzi o wezgłowie, to może ono być całkowicie zabudowane. Możemy również zdecydować, czy chcemy, aby było ono zaokrąglone, a może proste. Ważną sprawą jest dolny element łóżeczka. Mogą być to zwykłe nogi lub kółka, dzięki którym możemy łatwo przestawiać łóżeczko w różne miejsca. Ciekawym rozwiązaniem są płozy. Umożliwiają one nam kołysanie dziecka, jak w zwykłej kołysce. Tym samym zaopatrzamy się w dwa meble równocześnie. Wybierając model z opuszczanym, jednym bokiem, ułatwimy sobie wyciąganie malucha z łóżeczka. Możemy również wybrać mebel z regulacją wysokości materaca.  Regulacja ta zwykle posiada od dwóch do czterech stopni. Tym samym,  łóżeczko będzie rosło wraz z dzieckiem.  

Pamiętajmy o tym, aby mebel był jak najbardziej bezpieczny dla naszego malucha. Dlatego zwróćmy uwagę, czy wszystkie elementy są zaokrąglone, szczególnie boki i ranty. Powinny być one maksymalnie gładkie, bez żadnych wystających drzazg. Łóżeczko nie może mieć w swojej budowie żadnych małych części, które można łatwo oderwać. Co więcej, jego boki powinny być wysokie na co najmniej 60 cm. W ten sposób dziecko nie będzie mogło samodzielnie opuścić łóżeczka.

 

Wymiary

Jeżeli chcemy, aby dziecko mogło długo korzystać z łóżeczka, to wybierzmy największy, dostępny model. Dobrym przykładem może być mebel o wymiarach 140 cm x 70 cm. Oprócz swojej wielkości, zazwyczaj posiada także funkcję opuszczenia boków, dzięki czemu może posłużyć on także większemu dziecku. W ten sposób nie musimy kupować nowego mebla po kilku latach. Jest to dobre rozwiązanie głównie w przypadku, kiedy łóżeczko jest kupowane w komplecie wraz z innymi meblami. Wtedy będziemy mogli uniknąć zbyt szybkiej jego wymiany i szukania innego mebelka, aby pasowało do całości. Najpopularniejszym wyborem jest jednak model o wymiarach 120 cm x 60 cm.

Jest to idealna opcja, jeśli wolimy, aby maluch w wieku około 4 lat zaczął spać już w normalnym łóżku. Pamiętajmy, aby wybrać dobre miejsce dla planowanego łóżeczka. Dokładnie zmierzmy mebel i porównajmy wyniki z wymiarami pokoju pociechy. Ważne jest również, aby starsze dziecko miało możliwość bezpiecznego opuszczenia łóżeczka. Z kolei dla młodszego, aby rodzice mieli do niego łatwy dostęp.

 

Wykonanie – jakie jest najlepsze łóżeczko dziecięce z szufladą?

Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego są wykonane łóżeczka tego typu, to mamy wybór pomiędzy plastikiem lub drewnem. Nie polecamy jednak pierwszej wersji. Zwykle nie wytrzymuje próby czasu. Łóżeczka drewniane mogą być wykonane z buku lub z sosny. Drewno bukowe jest bardzo solidne i stabilne. Jest ono jednak dość drogie. Z kolei łóżeczka wykonane z drewna sosnowego są mniej solidne, lecz wyróżniają się niższą ceną.

Uważajmy na meble, których drewno zostało pomalowane. Farba powinna posiadać specjalny atest, który potwierdza, że nie emituje ona żadnych toksycznych związków. Ciekawym rozwiązaniem może być również osłona górnej listwy. Chroni ona łóżeczko przed ząbkami dziecka.

 

Szczebelki

Najlepsze łóżeczka dziecięce z szufladą mają możliwość wyjmowania szczebelków z boków. Dzięki temu starsze dziecko nie będzie czuło się uwięzione i swobodnie będzie mogło je opuścić. Do wyboru mamy meble ze szczebelkami po dwóch lub po czterech stronach. Mogą być one okrągłe lub owalne. Niektóre łóżeczka zamiast tego mają zwykły bok, który można również zdjąć.

Pamiętajmy jednak, że dziecko lubi obserwować, co się dzieje wokół niego, a zabudowany bok może mu to uniemożliwić. Warto zwrócić uwagę na odstępy między szczebelkami. Nie wybierajmy większych niż 6 cm, ponieważ główka małego dziecka może przez nie przejść. Z kolei mniejsze niż 2,5 cm mogą sprawić, że rączka lub nóżka mogą się tam zaklinować.

Dlaczego model z szufladą?

Szuflada montowana do łóżeczka jest idealnym miejscem do przechowywania przedmiotów, takich jak kołderka, pieluszki, kocyki i wiele innych. Przy zakupie takiego modelu musimy sprawdzić, czy szuflada otwiera się swobodnie i bez żadnego problemu. Zwróć uwagę, czy możesz otworzyć szufladę jedną ręką (może przydać się przy przewijaniu malucha). Oprócz tego przyjrzyj się szufladzie, czy została wykonana równie starannie, jak reszta łóżeczka. Sprawdź, czy szuflada jest wyposażona w blokadę, aby maluch nie mógł jej samodzielnie otworzyć.

 

Łóżeczka dziecięce z szufladą w dobrej cenie

Łóżeczko dziecięce z szufladą jest zwykle pierwszym meblem, jaki kupujemy dla swojej pociechy. Jego cena waha się od mniej więcej 150 zł do nawet 1500 zł. Zależy to od materiału, jaki został użyty do wykonania łóżeczka, elementów dodatkowych, zdobień, grawerów, a także jego funkcjonalności i rozmiaru.

 

 

Najlepsze łóżeczka dziecięce z szufladą w 2018 roku

 

Narodziny dziecka to ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Wiąże się z nim wiele wydatków. Jednym z nich jest zakup łóżeczka. Wygodnym rozwiązaniem jest zestaw, do którego dołączona jest także szuflada. Pozwala to na schowanie rzeczy malucha w jednym miejscu. W trakcie wyboru warto kierować się jakością wykonania, gdyż jest to mebel, który posłuży przez wiele lat. Poniższy ranking łóżeczek dziecięcych z szufladą zawiera modele, które sprawdzą się w każdym domu.

 

Nasze zalecenia

 

Pietrus Kacper

 

Ciekawym modelem łóżeczka dla dziecka, który chcielibyśmy Ci zaproponować jest Pietrus Kacper. Mebel ten przeznaczony jest dla noworodków i starszych dzieci. Produkt dostępny jest w 9 wersjach kolorystycznych, więc znajdziesz odpowiednią sztukę do pokoju swojego malucha.

Dla bezpieczeństwa dziecka wokół materaca znajdują się szczebelki. Dzięki nim nie wypadnie ono w trakcie snu. Ponadto istnieje możliwość wyjęcia osłony, a także demontażu 1 boku. W ten sposób łóżko KACPER może służyć jako tapczanik. Montaż modelu jest zawarty w instrukcji i nie powinien sprawiać trudności.

Produkt ten jest przeznaczony do materaca o wymiarach 120 cm x 60 cm. Rodzic może regulować poziom wysokości dna łóżeczka, co sprawia, że gdy maluch podrośnie, to nie będzie w stanie wyjść samodzielnie. Listwy górne mebla są zaokrąglone, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Również po jego bokach szczebelki wykonane są z okrągłych listewek. Część elementów wykonana jest z drewna. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania.

 

 

 

 

Klupś Radek II

 

Klupś Radek II to wygodne łóżeczko dla niemowlaka, które ma w zestawie szufladę. Produkt ten okalają szczebelki, które chronią dziecko przed wypadnięciem. Następnie, gdy maluch podrośnie listwy można zdemontować. Model dostępny jest w 3 wariantach kolorystycznych: białym, orzechowym i sosnowym.

Ponadto dno łóżeczka można regulować, więc sprawdzi się w przypadku maluchów, które potrafią już stać. Produkt ten wykonany został z wysokiej jakości drewna sosnowego. Wykorzystany materiał sprawia, że mebel jest trwały. Ponadto produkt cechuje się mocną konstrukcją, która sprawia, że można z niego korzystać przez wiele lat.

Łóżeczko jest stabilne, co ma istotne znaczenie przy zachowaniu bezpieczeństwa dziecka. Model ten przeznaczony jest pod materac o wymiarach 120 cm x 60 cm. Dołączona do zestawu szuflada jest zamontowana na prowadnicach. Cechuje ją duża pojemność. Użytkownicy doceniają ten produkt za solidne wykonanie i atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Klupś Kompakt 

 

Wartym uwagi modelem jest Klupś Kompakt. Produkt ten przeznaczony jest dla noworodków, a także starszych dzieci. Sprzęt zrobiony jest z sosny i płyty meblowej. Łączy on ze sobą kolory: ecru i orzechowy. Takie połączenie nadaje wystrojowi stylu.

Łóżeczko ma wymiary 97 cm x 176 cm x 87 cm. Ponadto jego dno można regulować. Dostępne są dwa poziomy wysokości. Dzięki temu, gdy dziecko podrośnie, nie ma możliwości samodzielnie wyjść. Dla bezpieczeństwa materac okalają okrągłe szczebelki, które można wyjąć. Oprócz tego istnieje możliwość zrobienia z łóżeczka tapczanika.

Klupś Kompakt wyposażony jest w kilka pojemnych szuflad, które pozwalają na schowanie przedmiotów malucha do środka. Można z nich zrobić osobną komodę. Opinie o łóżeczkach dziecięcych z szufladą producenta Klupś są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za funkcjonalność.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Bellamy Cutie & Class

 

Model, na który warto zwrócić uwagę to Bellamy Cutie & Class. To dobre i tanie łóżeczko dziecięce z szufladą wykonane jest z drewna sosnowego. Mebel pomalowany jest specjalną, białą farbą, bezpieczną dla dziecka. Sprawia ona, że sprzęt jest odporny na zarysowania, a także zabezpiecza go przed żółknięciem. Wykończenie produktu jest matowe. Dla zachowania czystości należy jedynie przecierać go wilgotną szmatką lub specjalnym preparatem do drewna.

Materac otoczony jest okrągłymi listewkami, przez które dziecko może zaglądać. Dzięki nim maluch nie będzie w stanie sam wyjść z łóżeczka. Gdy podrośnie, może z niego korzystać jak z tapczanika. Dzięki temu mebel posłuży dziecku przez wiele lat.

Do zestawu dołączona jest pojemna szuflada o wymiarach 136,4 cm x 69,4 cm x 11,4 cm. Zmieszczą się w niej przybory malucha. Wymiary łóżeczka to 70 cm x 140 cm. Użytkownicy doceniają ten model za solidność wykonania.

 

 

Drewex Laura II

 

Drewex Laura II to wysokiej jakości model, który sprawdzi się w każdym pokoju dziecięcym. Łóżeczko wykonane zostało z drewna sosnowego. Taki materiał zapewnia mu trwałość na wiele lat. Sprzęt jest pomalowany specjalnym lakierem, który nie szkodzi zdrowiu.

Dla bezpieczeństwa, szczebelki wokół materaca mają okrągły kształt. Dużą wygodę użytkowania daje pojemna szuflada na prowadnicach. Łóżeczko ma wymiary 120 cm x 60 cm x 92 cm. Waga z szufladą wynosi 20 kg, co zapewnia stabilność użytkowania. Na nóżki można zamontować kółka, które pozwalają na wygodne ustawianie i manewrowanie meblem.

Wysokość dna łóżeczka można regulować na 3 poziomach. Pozwala to na dostosowanie produktu do wielkości dziecka i powstrzymuje je przed wychodzeniem na zewnątrz, Mebel należy złożyć samodzielnie. Montaż jest prosty, szczególnie przy pomocy dołączonej instrukcji. Użytkownicy doceniają ten model za atrakcyjny wygląd i bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...