Łóżeczka dziecięce z szufladą ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Łóżeczko dziecięce z szufladą to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dlatego też tego rodzaju meble cieszą się sporym zainteresowaniem rodziców. Ilość dostępnych na rynku modeli jest jednak tak duża, że czasami nie wiadomo, na co się zdecydować. Postanowiliśmy więc przygotować dla Ciebie ranking, aby szukanie idealnego mebla do pokoju dziecięcego nie zajęło Ci zbyt dużo czasu. Na pierwszym miejscu znalazło się łóżeczko dziecięce z szufladą Piętrus Kacper. Z uwagi na to, że produkt ma biały kolor będzie pasował do każdego wnętrza. Model ma wyjmowane szczebelki – jest to przydatne rozwiązanie, kiedy nasze dziecko jest większe i chcemy, aby miało ono swobodny dostęp do łóżeczka. Niewątpliwą zaletą mebla jest również fakt, że można go przekształcić w tapczanik. W efekcie łóżeczko będzie przydatne także wtedy, kiedy nasza pociecha podrośnie. Klupś Luna to model, który uplasował się na drugim miejscu w rankingu. To łóżeczko dziecięce z szufladą ma idealnie gładką powierzchnię. Użyte do produkcji drewno sosnowe jest solidne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie łóżeczko dziecięce z szufladą kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Łóżeczko jest jednym z najważniejszych elementów w pokoju dziecka. To od tego mebla zależy dobry sen naszego malucha. Jest to także pierwsza rzecz, jaką dla niego kupujemy. Modele z dołączoną szufladą mogą posłużyć nam jako miejsce do przechowywania pościeli, pieluszek, czy innych przedmiotów dla dziecka. Na rynku znajdziemy wiele produktów tego typu, dlatego zakup nie jest łatwy. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik o tym, jakie łóżeczko dla dziecka z szufladą wybrać.

Budowa

Ważne, aby wybrać łóżeczko, które będzie jak najbardziej odpowiadało naszemu dziecku. Jeżeli chodzi o wezgłowie, to może ono być całkowicie zabudowane. Możemy również zdecydować, czy chcemy, aby było ono zaokrąglone, a może proste. Ważną sprawą jest dolny element łóżeczka. Mogą być to zwykłe nogi lub kółka, dzięki którym możemy łatwo przestawiać łóżeczko w różne miejsca. Ciekawym rozwiązaniem są płozy. Umożliwiają one nam kołysanie dziecka, jak w zwykłej kołysce. Tym samym zaopatrzamy się w dwa meble równocześnie. Wybierając model z opuszczanym, jednym bokiem, ułatwimy sobie wyciąganie malucha z łóżeczka. Możemy również wybrać mebel z regulacją wysokości materaca.  Regulacja ta zwykle posiada od dwóch do czterech stopni. Tym samym,  łóżeczko będzie rosło wraz z dzieckiem.  

Pamiętajmy o tym, aby mebel był jak najbardziej bezpieczny dla naszego malucha. Dlatego zwróćmy uwagę, czy wszystkie elementy są zaokrąglone, szczególnie boki i ranty. Powinny być one maksymalnie gładkie, bez żadnych wystających drzazg. Łóżeczko nie może mieć w swojej budowie żadnych małych części, które można łatwo oderwać. Co więcej, jego boki powinny być wysokie na co najmniej 60 cm. W ten sposób dziecko nie będzie mogło samodzielnie opuścić łóżeczka.

 

Wymiary

Jeżeli chcemy, aby dziecko mogło długo korzystać z łóżeczka, to wybierzmy największy, dostępny model. Dobrym przykładem może być mebel o wymiarach 140 cm x 70 cm. Oprócz swojej wielkości, zazwyczaj posiada także funkcję opuszczenia boków, dzięki czemu może posłużyć on także większemu dziecku. W ten sposób nie musimy kupować nowego mebla po kilku latach. Jest to dobre rozwiązanie głównie w przypadku, kiedy łóżeczko jest kupowane w komplecie wraz z innymi meblami. Wtedy będziemy mogli uniknąć zbyt szybkiej jego wymiany i szukania innego mebelka, aby pasowało do całości. Najpopularniejszym wyborem jest jednak model o wymiarach 120 cm x 60 cm.

Jest to idealna opcja, jeśli wolimy, aby maluch w wieku około 4 lat zaczął spać już w normalnym łóżku. Pamiętajmy, aby wybrać dobre miejsce dla planowanego łóżeczka. Dokładnie zmierzmy mebel i porównajmy wyniki z wymiarami pokoju pociechy. Ważne jest również, aby starsze dziecko miało możliwość bezpiecznego opuszczenia łóżeczka. Z kolei dla młodszego, aby rodzice mieli do niego łatwy dostęp.

 

Wykonanie – jakie jest najlepsze łóżeczko dziecięce z szufladą?

Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego są wykonane łóżeczka tego typu, to mamy wybór pomiędzy plastikiem lub drewnem. Nie polecamy jednak pierwszej wersji. Zwykle nie wytrzymuje próby czasu. Łóżeczka drewniane mogą być wykonane z buku lub z sosny. Drewno bukowe jest bardzo solidne i stabilne. Jest ono jednak dość drogie. Z kolei łóżeczka wykonane z drewna sosnowego są mniej solidne, lecz wyróżniają się niższą ceną.

Uważajmy na meble, których drewno zostało pomalowane. Farba powinna posiadać specjalny atest, który potwierdza, że nie emituje ona żadnych toksycznych związków. Ciekawym rozwiązaniem może być również osłona górnej listwy. Chroni ona łóżeczko przed ząbkami dziecka.

 

Szczebelki

Najlepsze łóżeczka dziecięce z szufladą mają możliwość wyjmowania szczebelków z boków. Dzięki temu starsze dziecko nie będzie czuło się uwięzione i swobodnie będzie mogło je opuścić. Do wyboru mamy meble ze szczebelkami po dwóch lub po czterech stronach. Mogą być one okrągłe lub owalne. Niektóre łóżeczka zamiast tego mają zwykły bok, który można również zdjąć.

Pamiętajmy jednak, że dziecko lubi obserwować, co się dzieje wokół niego, a zabudowany bok może mu to uniemożliwić. Warto zwrócić uwagę na odstępy między szczebelkami. Nie wybierajmy większych niż 6 cm, ponieważ główka małego dziecka może przez nie przejść. Z kolei mniejsze niż 2,5 cm mogą sprawić, że rączka lub nóżka mogą się tam zaklinować.

Dlaczego model z szufladą?

Szuflada montowana do łóżeczka jest idealnym miejscem do przechowywania przedmiotów, takich jak kołderka, pieluszki, kocyki i wiele innych. Przy zakupie takiego modelu musimy sprawdzić, czy szuflada otwiera się swobodnie i bez żadnego problemu. Zwróć uwagę, czy możesz otworzyć szufladę jedną ręką (może przydać się przy przewijaniu malucha). Oprócz tego przyjrzyj się szufladzie, czy została wykonana równie starannie, jak reszta łóżeczka. Sprawdź, czy szuflada jest wyposażona w blokadę, aby maluch nie mógł jej samodzielnie otworzyć.

 

Łóżeczka dziecięce z szufladą w dobrej cenie

Łóżeczko dziecięce z szufladą jest zwykle pierwszym meblem, jaki kupujemy dla swojej pociechy. Jego cena waha się od mniej więcej 150 zł do nawet 1500 zł. Zależy to od materiału, jaki został użyty do wykonania łóżeczka, elementów dodatkowych, zdobień, grawerów, a także jego funkcjonalności i rozmiaru.

 

 

Najlepsze łóżeczka dziecięce z szufladą w 2021 roku

 

Narodziny dziecka to ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Wiąże się z nim wiele wydatków. Jednym z nich jest zakup łóżeczka. Wygodnym rozwiązaniem jest zestaw, do którego dołączona jest także szuflada. Pozwala to na schowanie rzeczy malucha w jednym miejscu. W trakcie wyboru warto kierować się jakością wykonania, gdyż jest to mebel, który posłuży przez wiele lat. Poniższy ranking łóżeczek dziecięcych z szufladą zawiera modele, które sprawdzą się w każdym domu.

 

Nasze zalecenia

 

Pietrus Kacper

 

Ciekawym modelem łóżeczka dla dziecka, który chcielibyśmy Ci zaproponować jest Pietrus Kacper. Mebel ten przeznaczony jest dla noworodków i starszych dzieci. Produkt dostępny jest w 9 wersjach kolorystycznych, więc znajdziesz odpowiednią sztukę do pokoju swojego malucha.

Dla bezpieczeństwa dziecka wokół materaca znajdują się szczebelki. Dzięki nim nie wypadnie ono w trakcie snu. Ponadto istnieje możliwość wyjęcia osłony, a także demontażu 1 boku. W ten sposób łóżko KACPER może służyć jako tapczanik. Montaż modelu jest zawarty w instrukcji i nie powinien sprawiać trudności.

Produkt ten jest przeznaczony do materaca o wymiarach 120 cm x 60 cm. Rodzic może regulować poziom wysokości dna łóżeczka, co sprawia, że gdy maluch podrośnie, to nie będzie w stanie wyjść samodzielnie. Listwy górne mebla są zaokrąglone, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Również po jego bokach szczebelki wykonane są z okrągłych listewek. Część elementów wykonana jest z drewna. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania.

Piętrus Kacper to łóżeczko dziecięce z szufladą przystosowane pod materac o wymiarach: długość – 120 cm i szerokość – 60 cm. Produkt ma biały kolor.

Zalety
Wyjmowane szczebelki:

Z uwagi na to, że 3 szczebelki można łatwo wyjąć możemy zapewnić swojemu dziecku swobodny dostęp do łóżeczka.

Możliwość przekształcenia w tapczanik:

Użytkownik ma możliwość przekształcenia mebla w tapczanik. Wystarczy zdemontować jeden bok i zakupić dostępną na stronie producenta barierkę zabezpieczającą.

3 poziomy ustawienia materaca:

Rodzic może regulować położenie materaca, a tym samym dostosowywać meble do wieku dziecka. Najwyższy poziom będzie odpowiedni dla niemowlaka, a najniższy dla pociechy, która potrafi samodzielnie stać.

Bezpieczeństwo:

Producent zapewnia, że model wykonano z bezpiecznych dla zdrowia materiałów.

Design:

Z racji tego, że łóżeczko ma biały kolor na jego zakup decyduje się sporo rodziców. Jest to spowodowane tym, że mebel pasuje zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki.

Wady
Zaślepki na śrubki:

Konsumenci zwracają uwagę na to, że w zestawie nie ma zaślepek na śrubki. Jeśli nie chcemy, aby mocowania były widoczne, musimy samodzielnie dokupić te elementy.

 

 

 

 

Klupś Luna 

 

Klupś Luna to praktyczne łóżeczko z szufladą. Do modelu pasuje materac o wymiarach: długość – 120 cm i szerokość – 60 cm. Produkt wykonano z dobrej jakości drewna sosnowego. Do produkcji wykorzystano także płytę wiórową i MDF. Wszystkie materiały cechuje solidność, dzięki czemu łóżeczko jest wytrzymałe i na długo zachowuje swój atrakcyjny wygląd.

Rodzic może regulować położenie materaca (3 poziomy). To pozwala lepiej dopasować produkt do wieku dziecka. Warto wspomnieć o tym, że łóżeczko ma opuszczany bok. Szuflada wyposażona została w 2 uchwyty, dzięki czemu jej odsuwanie jest łatwe. Wspomniane uchwyty, z uwagi na swój ciemnobrązowy kolor, ładnie kontrastują z białą powierzchnią modelu. W rezultacie łóżeczko zachwyca wyglądem.

Konsumenci wskazują, że zakup Klupś Luna to dobry wybór. Produkt ma estetyczny design i pasuje do każdego wnętrza. Znajdująca się u podstawy szuflada jest pojemna, dlatego bez trudu mieści się w niej pościel, jak również koce czy inne, przydatne dziecku akcesoria.

Łóżeczko dziecięce z szufladą Klupś Luna zostało przystosowane do materaca o wymiarach: długość – 120 cm i szerokość – 60 cm. Produkt waży 32 kg. Model ma biały kolor.

Zalety
Drewno sosnowe:

Wykorzystane do produkcji mebla drewno sosnowe nie jest podatne na uszkodzenia mechaniczne. W rezultacie łóżeczko wygląda atrakcyjnie nawet po długim czasie użytkowania.

Gładka powierzchnia:

Ze względu na to, że produkt ma idealnie gładką powierzchnię nie musimy się obawiać, że nasze dziecko wbije sobie drzazgę, kiedy mocniej złapie za szczebelki.

Uchwyty na szufladzie:

Konsumenci doceniają, że na szufladzie znajdują się dobrze wyprofilowane uchwyty. Są one nie tylko praktyczne, ale też ładnie kontrastują z białym lakierem, przez co nadają łóżeczku niepowtarzalny charakter.

Regulowana wysokość dna łóżeczka:

Jeśli chcemy dobrze dopasować mebel do potrzeb naszego malucha, możemy swobodnie regulować wysokość dna łóżeczka.

Wady
Montaż:

Część osób wskazuje, że w dołączonej do zestawu instrukcji montażu są błędy. To sprawia, że składanie mebla jest trudne i trzeba samemu dojść do tego, jak połączyć poszczególne elementy.

 

 

 

 

Klupś Dalia

 

Osoby, które są zainteresowane zakupem łóżeczka dziecięcego z szufladą dostępnego w atrakcyjnej cenie, powinny sprawdzić opis Klupś Dalia. Jest to model cenionej marki, która ma długoletnie doświadczenie w dziedzinie produkcji mebli dziecięcych. To pozwala sądzić, że jakość wykonania produktu jest zadowalająca.

Łóżeczko dziecięce jest przystosowane do materaca o wymiarach: długość – 120 cm i szerokość – 60 cm. Do jego wykonania wykorzystano dobre gatunkowo drewno sosnowe i płytę eko. Mebel ma odpowiednio wyważoną konstrukcję, więc nie ma obaw o to, że będzie chwiał się na boki, co zmniejszyłoby bezpieczeństwo użytkowania. Rodzic może swobodnie regulować wysokość dna łóżeczka (3 poziomy). Produkt ma biały kolor, przez co uznaje się, że pasuje do pokoju każdego dziecka.

Spora grupa konsumentów uważa, że Klupś Dalia to model wart zakupu. Jego niewątpliwym atutem jest stosunek ceny do jakości wykonania. Zaletą jest także przyjemny design – produkt ładnie wygląda w pokoju dziecięcym i łatwo dobrać do niego pasujące meble.

Klupś Dalia to dobre łóżeczko dziecięce z szufladą do 300 zł. Do modelu pasuje materac o wymiarach: długość – 120 cm i szerokość – 60 cm.

Zalety
Jakość wykonania:

Mebel został zrobiony z drewna sosnowego i płyty eko. Takie połączenie materiałów gwarantuje, że łóżeczko będzie nam służyć przez długi czas. Model ma stabilną konstrukcję i wytrzymuje duże obciążenie.

Dostosowania do potrzeb malucha:

Istnieje możliwość regulacji wysokości dna łóżeczka (3 poziomy). W rezultacie możemy być pewni, że produkt będzie odpowiedni nie tylko dla niemowlęcia, ale także większego dziecka, które samodzielnie wstaje.

Uniwersalny design:

Mebel ma biały kolor, co czyni go bardziej uniwersalnym. Produkt dobrze komponuje się z resztą wyposażenia, jakie znajduje się w pokoju dziecięcym. Do łóżeczka można łatwo dobrać pasujące meble.

Wady
Montaż:

Niektórzy, mniej sprawni manualnie użytkownicy, narzekają na trudny montaż łóżeczka.

 

 

 

 

Klupś Radek II

 

Klupś Radek II to wygodne łóżeczko dla niemowlaka, które ma w zestawie szufladę. Produkt ten okalają szczebelki, które chronią dziecko przed wypadnięciem. Następnie, gdy maluch podrośnie listwy można zdemontować. Model dostępny jest w 3 wariantach kolorystycznych: białym, orzechowym i sosnowym.

Ponadto dno łóżeczka można regulować, więc sprawdzi się w przypadku maluchów, które potrafią już stać. Produkt ten wykonany został z wysokiej jakości drewna sosnowego. Wykorzystany materiał sprawia, że mebel jest trwały. Ponadto produkt cechuje się mocną konstrukcją, która sprawia, że można z niego korzystać przez wiele lat.

Łóżeczko jest stabilne, co ma istotne znaczenie przy zachowaniu bezpieczeństwa dziecka. Model ten przeznaczony jest pod materac o wymiarach 120 cm x 60 cm. Dołączona do zestawu szuflada jest zamontowana na prowadnicach. Cechuje ją duża pojemność. Użytkownicy doceniają ten produkt za solidne wykonanie i atrakcyjny wygląd.

Łóżeczko dziecięce z szufladą Klupś Radek II jest wykonane z drewna sosnowego i płyty MDF. Do mebla pasuje materac o wymiarach: 120 cm x 60 cm.

Zalety
Dostępne w różnych kolorach:

Prezentowane łóżeczko z szufladą jest dostępne w odcieniu sosnowym, orzechowym i białym. Dzięki temu możemy łatwiej dopasować mebel do wystroju wnętrza.

Regulacja wysokości:

Rodzice wskazują, że regulacja wysokości położenia materaca jest bardzo prosta.

Farby wodne eko:

Łóżeczko zostało pomalowane wodnymi farbami eko. Są one w pełni bezpieczne dla zdrowia, co daje pewność, że naszemu dziecku nic nie grozi.

Wady
Montaż:

Internauci wskazują, że instrukcja montażu nie jest dobrze opracowana. To powoduje, że składanie mebla zajmuje dużo czasu, a tym samym po upływie kilkudziesięciu minut staje się uciążliwe.

Prowadnice:

Część osób twierdzi, że prowadnice trzeba często konserwować. W innym wypadku szuflada nie będzie płynnie działać.

 

 

 

 

Klupś Kompakt 

 

Wartym uwagi modelem jest Klupś Kompakt. Produkt ten przeznaczony jest dla noworodków, a także starszych dzieci. Sprzęt zrobiony jest z sosny i płyty meblowej. Łączy on ze sobą kolory: ecru i orzechowy. Takie połączenie nadaje wystrojowi stylu.

Łóżeczko ma wymiary 97 cm x 176 cm x 87 cm. Ponadto jego dno można regulować. Dostępne są dwa poziomy wysokości. Dzięki temu, gdy dziecko podrośnie, nie ma możliwości samodzielnie wyjść. Dla bezpieczeństwa materac okalają okrągłe szczebelki, które można wyjąć. Oprócz tego istnieje możliwość zrobienia z łóżeczka tapczanika.

Klupś Kompakt wyposażony jest w kilka pojemnych szuflad, które pozwalają na schowanie przedmiotów malucha do środka. Można z nich zrobić osobną komodę. Opinie o łóżeczkach dziecięcych z szufladą producenta Klupś są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za funkcjonalność.

Klupś Kompakt to łóżeczko dziecięce z szufladą. Model może pełnić także funkcję tapczanika. Produkt wyposażono w komodę o wymiarach: 68 cm x 87 cm x 52 cm.

Zalety
Tapczanik:

Po zdemontowaniu szczebelków możemy używać łóżeczka jako tapczanika. W związku z tym mamy pewność, że zakup Klupś Kompakt to inwestycja na kilka lat.

Pojemna komoda:

Mebel ma wygodną komodę umieszczoną z boku. Jest ona bardzo pojemna, więc zmieścimy w niej wszystkie akcesoria potrzebne dla naszego malucha. Będziemy mieć więc wszystko pod ręką.

Wady
Szczebelki:

Konsumenci wskazują, że szczebelki mogłyby być lepiej wykonane (wyginają się).

Zarysowania:

Choć wydawać by się mogło, że łóżeczko jest odpowiednio zabezpieczone przed zarysowaniem, po kilku miesiącach użytkowania można zauważyć, że na powierzchni mebla są delikatne ślady po uszkodzeniach mechanicznych.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Bellamy Cutie & Class

 

Model, na który warto zwrócić uwagę to Bellamy Cutie & Class. To dobre i tanie łóżeczko dziecięce z szufladą wykonane jest z drewna sosnowego. Mebel pomalowany jest specjalną, białą farbą, bezpieczną dla dziecka. Sprawia ona, że sprzęt jest odporny na zarysowania, a także zabezpiecza go przed żółknięciem. Wykończenie produktu jest matowe. Dla zachowania czystości należy jedynie przecierać go wilgotną szmatką lub specjalnym preparatem do drewna.

Materac otoczony jest okrągłymi listewkami, przez które dziecko może zaglądać. Dzięki nim maluch nie będzie w stanie sam wyjść z łóżeczka. Gdy podrośnie, może z niego korzystać jak z tapczanika. Dzięki temu mebel posłuży dziecku przez wiele lat.

Do zestawu dołączona jest pojemna szuflada o wymiarach 136,4 cm x 69,4 cm x 11,4 cm. Zmieszczą się w niej przybory malucha. Wymiary łóżeczka to 70 cm x 140 cm. Użytkownicy doceniają ten model za solidność wykonania.

 

 

Drewex Laura II

 

Drewex Laura II to wysokiej jakości model, który sprawdzi się w każdym pokoju dziecięcym. Łóżeczko wykonane zostało z drewna sosnowego. Taki materiał zapewnia mu trwałość na wiele lat. Sprzęt jest pomalowany specjalnym lakierem, który nie szkodzi zdrowiu.

Dla bezpieczeństwa, szczebelki wokół materaca mają okrągły kształt. Dużą wygodę użytkowania daje pojemna szuflada na prowadnicach. Łóżeczko ma wymiary 120 cm x 60 cm x 92 cm. Waga z szufladą wynosi 20 kg, co zapewnia stabilność użytkowania. Na nóżki można zamontować kółka, które pozwalają na wygodne ustawianie i manewrowanie meblem.

Wysokość dna łóżeczka można regulować na 3 poziomach. Pozwala to na dostosowanie produktu do wielkości dziecka i powstrzymuje je przed wychodzeniem na zewnątrz, Mebel należy złożyć samodzielnie. Montaż jest prosty, szczególnie przy pomocy dołączonej instrukcji. Użytkownicy doceniają ten model za atrakcyjny wygląd i bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

 

Jakie łóżeczko dziecięce drewniane z szufladą wybrać?

 

Dziecko w ciągu swojego pierwszego roku życia spędza bardzo dużo czasu w łóżeczku. Dlatego też mebelek to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia dziecięcego pokoju. Pierwszy i najważniejszy mebel dla nowo narodzonego dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny i funkcjonalny. W związku z tym warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze dziecięcego łóżeczka. Z pewnością w podjęciu decyzji pomoże Ci poniższy poradnik.

 

 

Każdy rodzic staje przed dylematem, jaki model wybrać. Oczywiste jest, że najlepsze drewniane łóżeczka dziecięce z szufladą gwarantują bezpieczny sen naszej pociechy. Ważny jest też kolor, kształt, wykonanie czy wymiary mebelka.

Przy wyborze łóżeczka należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano mebelek. Może to być sklejka lub drewno. Najważniejsze jest jednak to, aby materiał ten był bezpieczny i atestowany. Łóżeczko nie może mieć elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Natomiast drewniana powierzchnia powinna być tak wykończona, by nie natknąć się na drzazgę. Jeśli produkt jest pomalowany – farba powinna być w 100% bezpieczna.

Możemy wyróżnić dwa rozmiary dziecięcych łóżeczek. Najpopularniejsze są te na materacyk 120 cm x 60 cm oraz 140 cm x 70 cm, aczkolwiek znajdziemy też bardziej niestandardowe wersje.

Według rodziców najlepsze drewniane łóżeczko dziecięce z szufladą w 2021 roku ma regulowaną wysokość, która umożliwia podwyższanie lub obniżanie stelaża w miarę wzrostu dziecka. Warto również zaznaczyć, że szczebelki powinny być zaokrąglone i znajdować się w odpowiedniej odległości od siebie – nie większej niż 6 cm, aby malec nie włożył pomiędzy nie główki. Warto przyjrzeć się mebelkom wyposażonym w szufladę do przechowywania pościeli lub innych akcesoriów.  Czasami jest to jedna szuflada znajdująca się w dolnej części mebelka, innym razem cała komoda. Im większa jest szuflada, tym więcej rzeczy do niej zmieścimy.

Kupując łóżeczko, należy upewnić się, że wykonane jest zgodnie z normami europejskimi PN-EN 716-1:1999. Jeżeli na opakowaniu nie ma informacji na ten temat, odradzamy zakup.

 

 

Łóżeczko dziecięce drewniane z szufladą – Ranking

 

 

Klupś Radek 

 

Klupś Radek to łóżeczko dziecięce wykonane z drewna sosnowego i pomalowane nietoksyczną farbą, która nie jest szkodliwa dla dziecka. Spód modelu wykonano z płyty MDF. Wymiary mebla to 120 cm x 60 cm. Cały produkt zrobiony jest z materiałów nietoksycznych, spełniających europejskie normy bezpieczeństwa i zawiera wszystkie potrzebne atesty.

Model wyróżnia się spośród pozostałych łóżeczek, ponieważ wyposażony jest w mechanizm sprężynowy pełniący funkcję kołyski. W razie potrzeby możemy go jednak zablokować. Dno w Klupś Radek można regulować w 3 pozycjach, w zależności od wieku naszej pociechy. Oprócz tego mamy możliwość wyjęcia 2 szczebelków, aby z czasem dziecko mogło samodzielnie wychodzić.

Konsumenci pozytywnie oceniają produkt, ponieważ jest wyposażony dodatkowo w dolną szufladę na prowadnicach. W takim pojemniku możemy przechowywać dziecięce ubranka i pieluchy. Mebelek sprzedawany jest w częściach do samodzielnego montażu. Złożenie łóżeczka nie sprawia trudności, można tę czynność wykonać samemu.

 

 

 

 

Drewex Sahara 

 

Jeśli szukasz produktu w pełni bezpiecznego i wygodnego, to zainteresuje Cię Drewex Sahara. Zrobione z naturalnego drewna sosnowego łóżeczko pomalowane jest na jasny kolor, który uwidacznia słoje drewna. Do mebelka pasuje standardowy materac o wymiarach 120 cm x 60 cm. Wysokość łóżeczka to 92 cm, a materac można zamontować na 3 różnych poziomach, więc możemy dopasować ten produkt do wieku malucha

Mebelek ma okrągłe szczebelki. Na frontach są wykonane zdobienia w kształcie kwadratów. Do zestawu dołączone są kółka – w razie potrzeby można je zamontować. Natomiast barierki mają ochronne nakładki.

Produkt można zakupić razem z dolną szufladą lub bez niej. Jeśli zdecydujemy się na taką półkę pod łóżeczkiem, nie będzie możliwości korzystania z opuszczanego boku. Konsumenci uważają ten model za dobrze wykonany i jak podkreślają – jego jakość jest adekwatna do ceny.

To drewniane łóżeczko dziecięce z szufladą w dobrej cenie ma wszystkie potrzebne atesty, a materiały, z których jest wykonane są bezpieczne, więc nie musimy martwić się o zdrowie dziecka.

 

 

 

 

Bellamy Nomi 

 

Bellamy Nomi to produkt godny polecenia i charakteryzujący się prostotą wykonania. Łóżeczko ma funkcję tapczanika, bo łóżeczko można przebudować w sofę lub mały tapczanik. Cały produkt jest drewniany, natomiast stelaż pod materac wykonany jest ze sklejki bukowej.

Model ma dwa wyciągane szczebelki, co ułatwia wchodzenie i wychodzenie. Produkt umożliwia ustawienie stelaża na 4 wysokościach, w zależności od wieku i rozwoju dziecka. Wymiary modelu to 144 cm x 75 cm. Bellamy Nomi wyposażone jest w dolną pojemną szufladę na prowadnicach do przechowywania dziecięcych rzeczy.

Rodzice pozytywnie oceniają ten produkt – głównie za możliwość dostosowania wysokości stelaża do rozwoju dziecka. Dzięki temu łóżeczko może służyć maluszkowi przez kilka lat. Poza tym Internauci uważają, że zastosowane kolory są spokojne i pasują do każdego pokoiku.

 

 

 

 

Jakie łóżeczko z szufladą i komodą wybrać?

 

Łóżeczko stanowi bardzo ważny element wyposażenia dziecięcego pokoiku, gdyż to właśnie w nim maluchy spędzają najwięcej czasu w pierwszych miesiącach życia. Warto zatem zadbać, aby miejsce do spania naszego dziecka było komfortowe. W niniejszym artykule podpowiadamy, co warto sprawdzić przy zakupie tego typu produktu. Na końcu znajdziesz również ranking, w którym zestawiliśmy najlepsze łóżeczka dziecięce z szufladą i komodą.

 

 

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest zakup zestawu składającego się z dziecięcego łóżeczka połączonego z szafką i przewijakiem. W ten sposób rodzic może mieć pod ręką wszystko to, czego potrzebuje do przebrania czy przewijania niemowlęcia. Komoda pomieści ubranka, pieluszki, a także wszelkie, niezbędne kosmetyki. Jeśli mamy ograniczoną ilość miejsca w mieszkaniu, to warto zdecydować się też na łóżeczko z pojemną szufladą, do której schowamy pościel.

Przed wyborem właściwego zestawu warto sprawdzić, czy łóżeczko ma możliwość regulacji poziomu, na którym śpi niemowlę. Gdy dziecko jest malutkie, dno powinniśmy ustawić wyżej, natomiast gdy malec podrośnie i stanie się bardziej aktywny, możemy obniżyć poziom, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Sprawdźmy również szczebelki łóżeczka, które powinny być rozmieszczone na tyle blisko, aby maluszek nie mógł włożyć między nie głowy. Wygodnym rozwiązaniem jest zakup modelu z kilkoma, wyjmowanymi szczeblami – taka opcja przyda się, gdy nasza pociecha zacznie chodzić.

Jeśli chodzi o komodę, zdecydujmy się na model, który ma co najmniej trzy pojemne szuflady. W sprzedaży dostępne są również wersje z szafką wyposażoną w drążek, na którym możemy powiesić dziecięce ubranka. Przed zakupem sprawdźmy, czy szuflady mają system cichego domyku, dzięki któremu nie obudzimy śpiącego malucha. Decydujmy się także na mebel, który jest solidnie wykonany, nie chwieje się i jest stabilny. Najlepsze łóżeczko dziecięce z szufladą i komodą w 2021 roku powinno być przede wszystkim bezpieczne i wygodne.

 

 

Łóżeczka z szufladą i komodą – Ranking

 

 

Bellamy PASO DOBLE 

 

Jeśli szukasz wielofunkcyjnego łóżeczka dziecięcego, które występuje razem z szufladą, komodą i przewijakiem, koniecznie sprawdź model Bellamy PASO DOBLE. Takie praktyczne rozwiązanie sprawia, że rodzice mają pod ręką wszystko, czego potrzebują do pielęgnacji swojego maluszka.

Łóżeczko jest regulowane, to znaczy, że jego dno można umieścić na trzech różnych poziomach. Dzięki temu mamy możliwość dostosowania wysokości leżyska do wieku dziecka. Dwa przednie szczebelki można wyjąć, dzięki czemu nasz maluszek będzie mógł samodzielnie wyjść z łóżeczka, gdy już podrośnie. Do tego modelu pasuje materac o wymiarach 120 cm x 60 cm.

Komoda wyposażona jest w 4 małe szuflady, a z boku ma szafkę z półką i drążkiem, na którym możemy wieszać dziecięce ubranka. Na komodzie znajduje się praktyczny przewijak, z kolei pod łóżeczkiem znajdziemy pojemną szufladą, swobodnie mieszczącą na przykład pościel. Całość wykonana jest z płyty MDF oraz litego drewna i występuje w uniwersalnym, białym kolorze. Konsumenci doceniają zestaw Bellamy PASO DOBLE za solidne wykonanie oraz funkcjonalność.

 

 

 

 

Pinio Moon 

 

Godnym polecenia zestawem do dziecięcego pokoiku jest model Pinio Moon składający się z łóżeczka z funkcją tapczanika oraz komody z szufladami. Szafkę można używać jako samodzielnego mebla, albo dostawić ją do łóżeczka i wykorzystać jako przewijak. Wyposażona jest ona w dwie pojemne szuflady oraz półeczkę, na której możemy trzymać akcesoria do pielęgnacji niemowląt. Szuflady mają system cichego zamykania, jest to więc komfortowy w użytkowaniu mebel. Jego wymiary to 52 cm x 67 cm x 89 cm.

Łóżeczko ma regulowane na 3 poziomach dno oraz zdejmowany bok. Z łatwością można przekształcić je w wygodny tapczanik, który świetnie sprawdzi się dla starszych dzieci. Do tego modelu pasuje materac o wymiarach 120 cm x 60 cm. Na dole znajdziemy także szufladę na pościel.

Według opinii użytkowników zestaw Pinio Moon mógłby znaleźć się w każdym dziecięcym pokoju. Wygodna komoda i funkcjonalne łóżeczko są solidnie wykonanie i wygodne w użytkowaniu, dlatego cieszą się dużą popularnością.

 

 

 

 

Klupś Kolonial 

 

Zestaw Klupś Kolonial to łóżeczko dziecięce z szufladą i komodą w dobrej cenie, które cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów ze względu na funkcjonalność i wysoką jakość.

Łóżeczko w tym zestawie wykonane jest z drewna sosnowego i ma płaskie szczebelki, z których dwa przednie są wyjmowane. Produkt ma regulowane dno, które można ustawić na trzech różnych wysokościach. Łóżeczko można przekształcić również w tapczanik. Do tego modelu pasuje materac o wymiarach 120 cm x 60 cm. Pod łóżeczkiem znajdziemy również pojemną szufladę na prowadnicach, w której możemy schować pościel.

Komoda także wykonana została z drewna sosnowego. Ma ona 3 pojemne szuflady, w których bez problemu pomieścimy dziecięce ubranka oraz wszelkie, niezbędne akcesoria do pielęgnacji. Wymiary mebla to 87 cm x 84 cm x 56 cm. Całość występuje w klasycznej, biało-brązowej kolorystyce, która pasuje do wielu wnętrz. Konsumenci zwracają uwagę również na solidne wykonanie zestawu oraz jego elegancki design.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

DMCA.com Protection Status