Kojce dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.03.19

 

Zapewne uważasz, że Twoje dziecko zasługuje na najlepsze produkty dostępne na rynku.  Dlatego powinno Cię zainteresować to, że najlepszym kojcem roku 2019 został model Berber Horn. Jest to kwadratowy kojec, który można rozłożyć jednym ruchem. Bardzo dobrze służy maluchowi podczas procesu nauki wstawania. Dzięki obitym gąbką obręczom i elementom konstrukcyjnym, jest on w pełni bezpieczny dla malucha. Dziecko łatwo obręcz chwyci, ale nie zrobi sobie krzywdy, gdy się o nią oprze, czy się na nią przewróci. Dodatkowo kojec ma cztery uchwyty, za które dziecko może się złapać przy próbie wstawania. Siatka ochronna nie tylko chroni niemowlę, ale też umożliwia maluchowi obserwacje otoczenia. Dno kojca wyłożone jest półtwardym materiałem, który pozwala na utrzymanie pozycji stojącej, a jednocześnie asekuruje upadki.  Wszystkie elementy tego kojca są łatwo zmywalne, więc nie trudno utrzymać go w czystości. Model ten jest również przystosowany do przewożenia, złożony w pół zmieści się do bagażnika samochodu. Całość została również przebadana przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji pod względem bezpieczeństwa konstrukcji i nietoksyczności użytych materiałów. Jeśli nie odpowiada Ci jednak ten kojec, zapoznaj się z modelem Baby Design Up 03, który został uznany za drugi, najlepszy model kojca w roku 2019.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kojec dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dzieci bywają bardzo ruchliwe, a przecież każdy rodzic ma też swoje obowiązki i nie może ciągle biegać za maluchem. Dlatego zapewnienie mu odpowiedniego miejsca do zabawy jest konieczne. Wsadzanie pociechy do łóżeczka jest jednym z rozwiązań, ale przecież to przestrzeń do spania i dziecko nie powinno się przyzwyczajać do zabawy w miejscu, w którym śpi.

W związku z tym bardzo przydatnym rozwiązaniem, które znajdzie zastosowanie w każdym domu, będzie kojec. Na rynku nie brakuje takich produktów, ale pojawia się pytanie, jaki kojec dla dzieci jest najlepszy oraz co uwzględnić przy zakupie takiego produktu? W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na te nurtujące wielu rodziców pytania.

Po pierwsze rozmiar

Zanim przejdziemy do kwestii materiałów i funkcji danych modeli musimy zacząć od rozmiarów i kształtów. Tutaj przede wszystkim należy uwzględnić możliwości naszego domu lub mieszkania. Kojec powinien być spory, aby dziecko miało się w nim swobodnie poruszać. Jeśli jednak nie mamy zbyt dużej powierzchni to najpierw musimy znaleźć miejsce na jego ustawienie.

Określ wymiary, jakie może mieć i dopiero na tej podstawie rozpocznij szukanie. Na rynku znajdziemy modele kwadratowe, prostokątne, a nawet owalne. Najpopularniejsze rozmiary to: 120 x 60 cm, 140 x 70 cm, 160 x 80 cm, jak również 200 x 90 cm. Warto zwrócić uwagę na system składania takiego kojca. Dobrze, jeśli wybierzesz sprzęt, który można złożyć i zapakować do bagażnika by zabrać go na wakacje.

 

Budowa, – jaki kojec dla dzieci wybrać?

Na rynku dostępne są różne modele m.in.: z siatki, ze szczebelkami, z dziurkami oraz wiele innych. Chcemy przybliżyć ich budowę i cechy, abyś świadomie wybrał model odpowiedni dla Twojego dziecka.

 

Kojce z siatką – bezpieczny wybór dla ruchliwych dzieci

Ogromną zaletą tego typu kojca jest to, że podczas zabawy Twój maluch nie uderzy się o twarde szczebelki. W efekcie stanowi świetną propozycję dla rodziców, którzy mają bardzo ruchliwe pociechy. Poza tym siatka sprawia, że masz wgląd na to, co dziecko robi w środku. Kolejna kwestia – brak szczebelków oznacza brak obaw, że nóżka czy rączka dziecka utknie między nimi. Kupując taki model należy dobrze sprawdzić kilka istotnych kwestii. Po pierwsze stabilność konstrukcji. Niestety nie brakuje produktów, które pod niewielkim naciskiem przechylają się, co stwarza zagrożenie dla dziecka.

Kolejna kwestia to małe elementy ozdobne. Pamiętaj, że dzieci są ciekawskie i mogą oderwać przyczepioną do kojca zabawkę. Poza tym, jeśli Twój maluch czasem zasypia podczas zabawy, wybierz taki kojec, który na dnie ma miękki materacyk.

 

Kojec drewniany też ma wiele zalet

Chociaż kojec z siatką jest bezpieczniejszy, jeśli wybierzesz odpowiedni model drewniany, też nie musisz obawiać się o swojego malucha. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby szczeble nie były rozstawione ani zbyt szeroko, ani też zbyt wąsko. Najlepiej by odległość między nimi wynosiła od 2,5 cm do max 6 cm. Wtedy nie musisz obawiać się, że nóżka, rączka czy główka dziecka utknie między szczebelkami. Ogromną zaletą takiego produktu jest fakt, że szczebelki ułatwiają wstawanie, a więc dziecko może ćwiczyć tę umiejętność. Poza tym takie modele mają regulację podłogi, którą ustawiamy na poziomie dostosowanym do wieku i wzrostu dziecka. W przeciwieństwie do kojca z siatką, taki produkt ma wyjmowane szczebelki, a więc dziecko może bawić się w środku lub też na zewnątrz.

Należy pamiętać, że maluchy nie rozumieją, że w czasie, gdy rodzic sprząta powinny siedzieć w kojcu, zatem takie rozwiązanie jest dobre wtedy, gdy dajemy dzieciom dowolność lub słuchają naszych próśb. Nie możemy też zapomnieć o pewnej istotnej wadzie takich produktów. Chodzi tu o twardy materiał. Jeśli dziecko straci równowagę lub  jest ruchliwe, zabawa w takim kojcu może skończyć się wielkim siniakiem i płaczem.

Wersja stała, czy rozkładana?

Zarówno kojce szczebelkowe, jak i siatkowe są dostępne w wersji składanej. Oczywiście bardziej praktyczne, jeśli chodzi o przewożenie, będą modele siatkowe – są one zdecydowanie lżejsze. Wybierając taki produkt trzeba dobrze zweryfikować jego stabilność. Niektóre kojce pod wpływem wielokrotnego składania i rozkładania stają się bardzo niestabilne, a to zagraża bezpieczeństwu naszego dziecka. Taki rozkładany model jest niezbędny, gdy często podróżujemy lub odwiedzamy rodzinę. Dzięki niemu zawsze i wszędzie możemy zapewnić swojemu dziecku bezpieczne miejsce do zabawy.

 

Jaki kojec dla dzieci wybrać?

Przed zakupem sprawdź, czy posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Bardzo ważne by materiały, z jakich jest zbudowany, nie zawierały szkodliwych substancji. Dzieci wszystko gryzą lub dotykają łapkami, które potem wkładają do ust, a więc kojec musi być w pełni bezpieczny. Jest wiele sprawdzonych firm na rynku, które od lat oferują wysokiej klasy produkty. W ich ofercie znajdziesz kojce dla dzieci w dobrych cenach. Pamiętaj też, żeby sprawdzić opinie klientów. To rodzice weryfikują, czy dany produkt faktycznie jest warty uwagi i swojej ceny. Kierując się powyższymi poradami na pewno znajdziesz coś dla siebie i swoje pociechy. Zapraszamy też do naszego rankingu kojców dla dzieci.

 

Najlepsze kojce dla dzieci w 2019 roku

 

Po zaopatrzeniu naszego dziecka w wózek, łóżeczko i inne potrzebne przedmioty, przychodzi kolej na zakup kojca. Aby ułatwić decyzję zakupu odpowiedniego sprzętu przedstawiamy ranking kojców dla dzieci.

 

Nasze zalecenia

 

Berber Horn

 

1.Berber HornPierwszy z nich to kojec Berber Horn. Posiada on wymiary: szerokość 105 cm, długość 105 cm, wysokość 81 cm, oraz wagę 12,2 kg. Jest to składany kwadratowy kojec, który rodzic rozłoży jednym ruchem. W stanie złożonym model ten nie zajmuje więcej miejsca od plażowego fotelika. Mebel ten został zaopatrzony w elementy, które zabezpieczą Twoje dziecko przed urazami.

Obręcz i wszystkie fragmenty konstrukcji zostały otulone miękką gąbką przyjemną w dotyku. Maluch, chcący opanować trudną sztukę wstawania, znajdzie w środku cztery uchwyty, które mu we wstawaniu pomogą. Przejrzysta ścianka z siatki pozwala dziecku obserwować otoczenie, a rodzicom łatwą opiekę i kontrolę czy wszystko z pociechą jest w porządku. Kojec jest pomalowany pastelowym farbami, które są nietoksyczne i przyjemne dla oka.

Dodatkowo farby te tworzą powierzchnię łatwo zmywalną. Rodzice którzy kupili ten kojec dla swoich dzieci podkreślają jego solidne wykonanie, oraz bardzo łatwe składanie i rozkładanie. Konsumenci chwalą sobie również to, ze kojec jest bezpieczny i stabilny, a także jest ładnie wykonany.

Jako pierwszy prezentujemy kojec Berber o wymiarach: szerokość – 105 cm, długość – 105 cm, wysokość – 81 cm. Jest to najlepszy kojec dla dzieci w 2019 roku. Jest to świetna propozycja dla rodziców wszystkich dzieci, którzy chcą zapewnić swoim pociechom bezpieczne miejsce do zabawy.

 

Zalety

System składania: Jest to model składany, którego ustawianie zajmie nam dosłownie kilka sekund. Wystarczy jeden ruch i możemy włożyć malucha do kojca. Po złożeniu zajmuje on niewiele miejsca, a więc jest bardzo mobilny.

Bezpieczeństwo: Model ten ma specjalne elementy z gąbki, które zabezpieczają malucha przed urazami. Poza tym został on pomalowany nietoksycznymi farbami.

Uchwyty: Wewnątrz kojca znajdują się 4 uchwyty, które pomogą Twojemu dziecku wstawać.  

Przejrzysta ścianka: Kojec ma przejrzyste ścianki wykonane z siatki. Przede wszystkim są one bezpieczne dla malucha, gdyż stanowią odpowiednią ochronę dla dziecka. Jednocześnie maluch może obserwować otoczenie, a rodzic ma kontrolę nad tym, co robi dziecko.

Solidne wykonanie: Produkt jest bardzo stabilny, nie rusza się, gdy dziecko jest w środku, a więc rodzic ma pewność, że jego pociecha jest bezpieczna.

 

 

 

 

Baby Design Up 03

 

2.Baby Design Up 03Kolejny kojec, swoimi wymiarami: długość i szerokość 105 cm, wysokość 78 cm, również pozwala na swobodną zabawę dziecka będącego w środku. Kojec jest produkowany w atrakcyjnej dla dzieci wesołej kolorystyce. Można go łatwo złożyć i rozłożyć. Do przenoszenia kojca producent dołącza do zestawu specjalną torbę. Kojec waży 9 kg, zatem nie będzie nastręczał trudności w transporcie.

Dziecko może korzystać z tego mebla do osiągnięcia wagi 15 kg. A dla takich już bardziej samodzielnych dzieci, można rozsunąć bok kojca na zewnątrz, aby umożliwić dziecku samodzielne wychodzenie i wchodzenie do niego.

W komplecie zakupimy wygodny materacyk, więc gdy dziecko zmęczy się strudzone zabawą, może kojec wykorzystać również jako łóżeczko, bo będzie mu tam wygodnie. Rodziców, którzy chcą wybrać najlepszy kojec dla dziecka, zachęcamy do przeczytania opinii o tym produkcie.

Konsumenci zauważają, że jest on przestronny i stabilny. Część rodziców jest zadowolona z tego, że kojec jest poręczny w transporcie, bo zawiera torbę. A dla wszystkich użytkowników ważne jest, że mebel jest starannie wykonany.

Kolejny kojec, który chcemy zaprezentować to Baby Design Up 03 o wymiarach: długość i szerokość 105 cm oraz wysokość 78 cm.

 

Zalety

Mobilność: Model ten ma w zestawie specjalną torbę i jest łatwy w składaniu, a więc stanowi bardzo mobilną propozycję, idealną dla rodziców z dziećmi, którzy często podróżują. Warto też podkreślić, że kojec waży 9 kg. Dlatego też jego przenoszenie nie będzie stanowić większego problemu.

Rozsuwany bok: Kojec ma rozsuwaną ściankę, a więc gdy dziecko będzie już starsze i będziesz chciał, aby samodzielnie z niego już wychodziło, to jest rewelacyjne rozwiązanie.

Kolorystyka: Produkt wykończony jest w bardzo atrakcyjnej kolorystyce, dlatego pięknie będzie się prezentować. Poza tym będzie przykuwał uwagę malucha.

Wygodny materacyk: W zestawie znajduje się wygodny materacyk, tak więc jeśli maluch w czasie zabawy zaśnie w kojcu, będzie miał zapewniony wygodny sen.

 

Wady

Brak zabezpieczeń na nóżkach: Kojec nie posiada zabezpieczeń na nóżkach. W efekcie może rysować podłogę. Jeśli więc zdecydujesz się na za

 

 

 

 

Klups Kojec I

 

3.Klups Kojec IAby pomóc podjąć dobrą decyzję o zakupie kojca, przedstawimy kolejne produkty z tej grupy, oraz opinie o kojcach dla dzieci. Następny mebel to Klups Kojec I. Jest to sprzęt wykonany przez polskiego producenta i ma wymiary 100 cm na 96 cm. Jest wykonany z drewna sosnowego pomalowanego bezbarwną farbą. Kojec jest wyposażony w materacyk pokryty folią PCV.

Jest również możliwość dokupienia bawełnianego wkładu do materacyka, dzięki czemu wnętrze stanie się bardziej przytulne. Dno kojca możemy ustawić na 5 poziomach. A Gdy Twój maluch podrośnie, można mu umożliwić samodzielne wychodzenie z kojca.

Trzy szczebelki kojca są zamocowane na sprężynach, co uniemożliwia ich wyjęcie przez dziecko, natomiast pozwala rodzicom usunąć je i zrobić maluchowi wyjście. Jeśli zatem szukasz mebla dla swojego dziecka zastanów się, bo być może dla Ciebie dobry i tani kojec dla dziecka będzie właśnie drewniany.

Użytkownicy tego kojca, podkreślają zalety mebla wykonanego z drewna – zdrowego materiału dla dzieci. Ważną cechą dla rodziców jest łatwość w utrzymaniu czystości, oraz przestronność kojca.

Następny produkt, który chcemy zaprezentować to Klups Kojec o wymiarach 100 cm x 96 cm.

 

Zalety

Solidne wykonanie: Produkt wykonany jest z bardzo dobrych materiałów, w tym z drewna sosnowego, które jest odporne na uszkodzenia i jednocześnie bardzo stabilne. Poza tym materiał ten jest atestowany.

Regulowane dno: Dzięki temu, że dno kojca jest regulowane, będzie on odpowiedni dla dzieci w różnym wieku, zarówno tych, które nie umieją jeszcze siadać, jak i tych, które samodzielnie stoją i potrzebują wyższego kojca.

Rozsuwana ścianka: Model ten ma rozsuwaną ściankę, a więc gdy dziecko podrośnie, będzie mogło z niego wychodzić bez pomocy rodziców.

Wielkość: Kojec jest dość duży, dlatego dziecko może się w nim bez problemu bawić wieloma zabawkami, nawet w towarzystwie rodzeństwa lub kolegów.

 

Wady

Drewniane szczebelki: Jeśli dziecko jest bardzo aktywne, drewniane szczebelki nie są najlepszym wyborem, gdyż przy uderzeniu dziecko może doznać urazu.

 

 

 

 

Caretero Quadara

 

4.Caretero QuadaraSprawdźmy teraz opinie o kojcach dla dzieci marki Caretero. Przedstawimy  tu kojec Caretero Quadara. Jest to kwadratowy kojec przenośny o atrakcyjnej i wesołej dla dziecka kolorystyce. Dziecko może używać ten mebel do osiągnięcia wagi 15 kg. Wymiary kojca rozłożonego to 86 x 86 cm, a po złożeniu 82 x 22 x 22 cm. Waga produktu to 8,9 kg.

Zatem jest to kojec łatwy do przenoszenia i używania, będąc np. w gościnie u pryjaciółj. Do przenoszenia kojca producent dołączył torbę. Zastosowane tkaniny umożliwią łatwe czyszczenie i utrzymanie całości w czystości. Mebel został wyposażony w materacyk z przyjemnym nadrukiem, a dla ruchliwego dziecka uczącego się wstawać zamontowano na ściankach uchwyty pomagające wstać.

Dodatkowo znajdziemy tu drzwiczki zamykane na zamek, tak, aby to rodzic decydował o ich otwarciu a nie jego pociecha. Konsumenci, którzy zakupili ten produkt są zadowoleni z ceny adekwatnej, do jakości wykonania. Podkreślają również łatwe składanie i rozkładanie kojca i łatwy transport.

Nasza kolejna propozycja to kojec Caretero Quadara. Jest to mebel o wymiarach 86 cm x 86 cm. Jest to dobry kojec dla dzieci do 200 zł.

 

Zalety

Mobilność: Produkt po złożeniu ma wymiary 82 cm x 22 cm x 22 cm i waży niespełna 9 kg, a więc jest bardzo mobilny.

Tkanina: Obudowa kojca została wykonana z łatwej w utrzymaniu czystości tkaniny. Jest ona miękka i bezpieczna dla najmłodszych.

Drzwiczki zamykane na zamek: Ułatwia wyjmowanie cięższych dzieci lub umożliwia samodzielne wychodzenie z kojca większym maluchom.

 

Wady

Wymiary: Produkt jest dość mały, a więc nie będzie odpowiedni dla starszych dzieci.

Twarda podłoga: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że mimo zastosowania materacyka, podłoga w kojcu jest dość twarda. Dlatego nie jest to najlepsza propozycja dla dzieci, które uczą się wstawać i ciągle lądują na pupie.

 

 

 

 

Eminet XXL

 

5.Eminet XXLKolejny mebel, to kojec dla osób, które cieszą się z posiadania dużej powierzchni mieszkania. Jest to 8-częściowy, wykonany z drewna sosnowego, kojec umożliwiający zastosowanie wielu wariantów ustawień. Ustawiamy go bezpośrednio na podłodze, wszelkie elementy stykające się z podłożem są wyposażone w stopki antypoślizgowe i dodatkowo wyposażone są w miękkie podkładki zapobiegające rysowaniu podłogi.

Największa powierzchnia, jaką możemy kojcem zamknąć to 7,2 m. Wymiary jednego elementu to szerokość 90 cm i wysokość 68 cm, a odstępy miedzy poszczególnymi szczebelkami wynosi 6,5 cm. Przy tak dużej powierzchni, kojec może być wykorzystywany nie tylko dla jednego dziecka równocześnie.

Można również zestawić mniejszą ilość elementów i zagrodzić mniejszą przestrzeń. Płotki są wykonane w taki sposób, że mogą zostać zestawione ze sobą pod dowolnym kątem i posiadają zabezpieczenie przed samodzielnym otwarciem przez dziecko. Dla wygody użytkowania, jeden z płotków jest zamykaną furteczką stanowiącą wejście do kojca. Kojec po zakupie otrzymujemy w stanie do złożenia.

Złożenie nie jest trudne, a wszystkie elementy i narzędzia potrzebne do składania są dołączone do zestawu. Jako zalety tego kojca użytkownicy wymieniają jego wielkość i możliwość modyfikacji rozstawienia.

Ostatnia propozycja to model Eminet XXL, idealny dla rodziców z większą ilością dzieci.

 

Zalety

Wielkość: Jeśli masz dwójkę lub trójkę maluchów w podobnym wieku, taki kojec jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż jednocześnie może się w nim bawić większa ilość dzieci. Całkowita długość kojca do ponad 7 m.

Odległości między szczebelkami: 6,5 cm odległości między szczebelkami są wystarczające do tego, aby dziecko nie było w stanie przełożyć przez główki, a jednocześnie rączka maluszka nie utknęła między nimi utknąć.

Dowolność montażu: Elementy kojca można zestawiać ze sobą pod dowolnym kątem. Poza tym ich montaż jest bardzo solidny i dziecko nie będzie w stanie przemieszczać poszczególnych części zabezpieczenia.

 

Wady

Zajmuje dużo miejsca: Jest to dość duży kojec, a więc będzie odpowiedni jedynie do sporych mieszkań i domów.

Brak materacyka: Model ten ustawiamy bezpośrednio na podłodze, a więc warto zakupić dodatkową matę do zabawy.

 

 

 

 

Jak rozłożyć kojec dla dziecka?

 

Jeżeli zapoznałeś się z naszym poradnikiem, na pewno nie masz wątpliwości, jaki kojec dla dzieci jest polecany przez rodziców. Niemniej jednak zakup dobrej jakości modelu to nie wszystko. Musisz też dowiedzieć się, jak prawidłowo rozłożyć produkt, aby zagwarantować maluchowi bezpieczeństwo. Zebraliśmy kilka wskazówek na ten temat.

 

 

Montaż kojca krok po kroku

Wielu rodzicom wydaje się, że rozkładanie kojca, w którym dziecko może się bawić zajmuje bardzo dużo czasu, a dodatkowo jest niezwykle skomplikowane. Jednak nowoczesne modele są skonstruowane tak, że ich rozkładanie trwa jedynie kilka minut, a poza tym niepotrzebne są nam przy tym specjalistyczne narzędzia.

Po wyjęciu kojca z pudełka lub etui do przechowywania należy odpiąć materac i odłożyć go na bok. Następnie musimy rozsunąć wszystkie narożniki produktu, abyśmy mogli bez problemu chwycić łączenia znajdujące się na środku poręczy. Ostatnim krokiem montażu jest podniesienie ochronnych barierek do góry (najpierw krótszych, a następnie dłuższych boków), aby podtrzymujące je mechanizmy znalazły się we właściwej pozycji.

 

Jak zablokować poręcze kojca?

Kiedy ustawimy kojec, musimy też zablokować poręcze, aby po włożeniu do środka malucha konstrukcja nie złożyła się samodzielnie. W tym celu należy mocno nacisnąć na podstawę produktu, aby wszystkie ścianki całkowicie się rozłożyły i stały prosto. Na środku kojca powinien znajdować się mechanizm blokujący, zwykle jest przykryty klapką z materiału. Jeżeli umieszczony na środku niewielki przycisk wystaje ponad powierzchnię, oznacza to, że kojec razem z poręczami jest zablokowany i będzie stać stabilnie. Później wystarczy tylko włożyć do środka materac i przymocować go taśmami z rzepem.

 

W jaki sposób zamontować podwieszenie do kojca?

Świetnym dodatkiem do kojca jest podwieszenie, na którym możemy ułożyć dziecko do snu lub zmienić mu pieluszkę. Żeby zamocować ten element musimy zamontować wzmacniające rurki w otworach w podwieszeniu, a następnie wyjąć znajdujący się na spodzie materac. Następnie należy przymocować produkt do boków kojca przy użyciu zaczepów.

Kiedy zamontujemy podwieszenie, możemy ponownie włożyć do środka materac. Szczelina pomiędzy nim a bokami kojca nie powinna być większa niż 3 cm. Inaczej nóżka lub rączka malucha może się zaklinować.

 

 

Jak szybko złożyć kojec?

Okazuje się, że składanie kojca zajmuje mniej czasu niż rozkładanie. Po wyjęciu materaca trzeba wcisnąć przycisk na mechanizmie blokującym, a następnie chwycić i unieść do góry środkową część podstawy, aby złożyć wszystkie poręcze i nogi. Zdemontowany kojec warto owinąć miękkim materiałem lub zapakować w etui (jeżeli otrzymaliśmy je w komplecie), aby go przypadkowo nie uszkodzić.

 

Zanim włożysz dziecko do kojca

Przed włożeniem malucha do kojca powinniśmy sprawdzić, czy konstrukcja stoi stabilnie i nie kołysze się na boki. W przypadku modelu na kółkach musimy wcisnąć dźwignię hamulca, aby produkt nie przesuwał się po podłodze. Pamiętajmy, że środek podstawy kojca z mechanizmem blokującym musi znajdować się wysoko, aby poręcze były odpowiednio zabezpieczone przed przypadkowym złożeniem się.

Podwieszenie należy stosować do momentu, aż dziecko zacznie samodzielnie siadać i podnosić się. Wtedy należy je zdemontować, a materac ustawić na najniższym poziomie. W ten sposób zapobiegniemy samodzielnemu wyjściu pociechy ze środka. Kojca nie powinniśmy użytkować, jeżeli nawet niewielki element konstrukcji jest rozdarty lub w inny sposób uszkodzony. Inaczej narazimy dziecko na niebezpieczeństwo i wypadek, który może mieć poważne konsekwencje.

 

 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Poniżej znajdziesz nowo dodane artykuły:

 

Materace dla dzieci

Wozki spacerowe ranking

Inhalator dla dzieci

Poduszka ciążowa

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4.45 out of 5)
Loading...