Bujaczki dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Rodziców chcących kupić najlepszy leżaczek-bujaczek w 2021 roku dla swojej pociechy, zachęcamy do odwiedzin naszej strony. Tam można znaleźć szczegółowe opisy najpopularniejszych modeli. Jak wynika z naszej analizy, tym najchętniej kupowanym okazał się produkt Fisher Price z Lasu Tropikalnego CBF52. Cieszy się on również dużą ilością pochlebnych komentarzy konsumentów, dlatego warto bliżej mu się przyjrzeć. Ten model dorasta wraz z dzieckiem, a więc kiedy maluch podrośnie, bujaczek szybko może zmienić się w niezwykle komfortowy fotelik bujany. To sprawia, że leżaczek może posłużyć bardzo długo i pociecha z pewnością zbyt szybko z niego nie wyrośnie. Jest on ponadto bardzo bezpieczny, a wszystko choćby ze względu na obecność pasów bezpieczeństwa. Wiemy, że ten produkt nie zawsze będzie dostępny, dlatego wyłoniliśmy też drugi bardzo dobry model leżaczka-bujaczka. To Lionelo Ruben, który ma kilka trybów bujania oraz melodyjki mogące zainteresować dzieci. Automatyczny bujanie jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki bujaczek dla dziecka kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tym razem tematem naszego poradnika będą bujaczki dla dziecka w dobrych cenach. Oczywiście to, jaki zechcesz wybrać dla swojego dziecka zależy nie tylko od ceny, ale również od funkcjonalności. Dlatego w tym poradniku przedstawimy cechy różnych bujaczków i na co należy zwracać uwagę przy ich kupowaniu.

 

 

Wady i zalety – dlaczego warto kupić bujaczek

Bujaczek to taki sprzęt, który jest mobilny i zawsze może go ustawić tam, gdzie aktualnie w domu przebywasz i dzięki temu dziecko umieszczone w bujaczku zawsze będzie pod kontrolą. Ułatwia to wykonanie mamie wszystkich obowiązków domowych. W leżaczku dziecko jest również bezpieczne, bo mocne szelki skutecznie uniemożliwiają zbyt żywiołowe ruchy i tym samym nie pozwalają, aby dziecko wypadło z leżaczka.  Takie urządzenie pełni również funkcję bujaczka, co przyjemnie stymuluje dziecko, a także ułatwia jego zasypianie. Ze względu na pozycję, w jakiej maluch jest w leżaczku, może zarówno w nim spać, jak i jeść, więc jest wielofunkcyjny. Ponadto bujaczki takie w dużej większości to mebelki składane, które łatwo ze sobą zabrać, co ma duże znaczenie, gdy nasza pociecha przywiąże się do swojego bujaczka.

Niestety produkty te mają też wady. Części rodziców nie podoba się, że dziecko przypięte do bujaczka ma ograniczone ruchy i nie może w nim siadać. Wskazują oni, że wpływa to niekorzystnie na rozwój kręgosłupa, a także bioderek dziecka.

 

Jaki bujaczek dla dziecka wybrać

Przy wyborze bujaczka-leżaczka trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim na bezpieczeństwo, – więc bujaczek musi być wykonany z dobrych materiałów, pozbawiony ostrych elementów. Musi posiadać szeroką, stabilną podstawę, a także powinno być wyposażone w trzypunktowe szelki. Szelki te muszą mieć regulację długości, aby ustawić je w pozycji optymalnej dla naszego dziecka. Przy zakupie należy też sprawdzić, czy leżaczek, na który się zdecydowaliśmy posiada atesty bezpieczeństwa. Chodzi tu zarówno o rodzaj konstrukcji, jak i bezpieczne materiały, które zostały użyte do produkcji. Poza tym należy pamiętać, że dziecko rośnie. Gdy wybierzemy zbyt mały bujaczek, po trzech miesiącach może on się okazać za mały i za mało stabilny dla dziecka, które już podrosło, dlatego lepiej wybrać nieco większy model.

Naszej uwadze nie powinien też ujść mechanizm składania i regulacji leżaczka. Wszelkie elementy regulacyjne, jak pokrętła powinny znaleźć się poza zasięgiem dziecka, a najlepiej, jak będą również posiadały zabezpieczenia przed samodzielnym odkręceniem przez dziecko. Zwracamy uwagę również na podaną przez producenta nośność sprzętu. Przy zakupie mebla wielofunkcyjnego, które będzie używać dziecko 2 –3 letnie udźwig musi być wystarczający, aby utrzymać stabilnie większe dziecko. Trzyletnie dziecko może ważyć nawet 15 kg.

 

Rodzaje bujaczków dostępnych na rynku

Na rynku dostaniemy od bardzo prostych bujaczków jedynie z funkcją bujania mechanicznego, po bardzo skomplikowane modele. Są dostępne leżaczki – bujaczki z regulowaną wysokością siedziska. Może to się okazać bardzo pomocne podczas karmienia. Część modeli ma również opcję automatycznego bujania, podczas, gdy te najprostsze bujane są przez rodzica, lub ruchy dziecka wewnątrz powodują bujanie się fotelika. Również zdarzają się modele z opcją wibracji. Gdy są one delikatne, mogą przyjemnie utulić dziecko do snu. Częstym też rozwiązaniem jest dołożenie przez producentów do leżaczka pałąk z wiszącymi zabawkami. Dla niektórych dzieci i rodziców, może to być interesujące rozwiązanie.

Ale są także zaawansowane modele, w których bujaczek możemy przekształcić w łóżeczko, kołyskę czy krzesełko do karmienia. Popularnym rozwiązaniem stają się bujaczki 3 w 1. Taki produkt to bujaczek, który możemy przekształcić w zwykły leżaczek, albo huśtawkę. Na rynku są również dostępne takie wersje, w których przekształcenie powoduje, że nawet starsze dziecko może używać mebla, jako krzesełko. Bardzo przydatne, zwłaszcza latem, okazują się modele ze składanym daszkiem chroniącym naszą pociechę od słońca.

 

 

Funkcjonalność – jaki jest najlepszy bujaczek dla dziecka

Bez wątpienia konieczne jest, aby pokrowiec bujaczka był zdejmowany tak, aby można go było wyprać. Również bardzo wygodna dla rodzica jest możliwość zmiany wysokości siedziska. Są na rynku bujaczki, których położenie siedziska można ustawiać na np. pięciu poziomach, a dodatkowo ustawienie oparcia możliwe jest na 3-4 poziomach.

Dzięki takiej opcji jest to mebel wielofunkcyjny i rodzic może ustawić go w pozycji wygodnej do karmienia dziecka. W takich skomplikowanych funkcjonalnie bujaczkach musi również istnieć możliwość blokady bujania. Z kolei dla bardzo małych dzieci przyda się pozycja całkowicie płaska. Gdy dziecko zaśnie, nie ma potrzeby przekładania go do łóżeczka, wystarczy zmienić pozycję bujaczka, by dziecko spało w komfortowych dla siebie warunkach. Jak już wspominaliśmy można kupić bujaczki składane.

W taką funkcję jest wyposażona coraz większa ilość bujaczków.  Dzięki temu maluch przyzwyczajony do bujania, również w gościnie, u dziadków nie musi z tego rezygnować. Często przydatne również są funkcje interaktywne, zwłaszcza dla starszych dzieci. Gry bujaczek jest wyposażony w obręcz z kolorowymi zabawkami, które dodatkowo świecą, lub są wyposażone w efekty dźwiękowe, może to spowodować zainteresowanie Twojej pociechy, która będzie spędzać czas na samodzielnej zabawie.

 

 

Najlepsze bujaczki dla dzieci w 2021 roku

 

Bujaczek to nie tylko świetna zabawa dla maluszka, ale również doskonałe rozwiązanie dla zajętych rodziców. Dzięki specjalnym szelkom nasza pociecha jest bezpieczna, a grzechotki i inne elementy dekoracyjne sprawiają, że nawet najmniejsze dziecko potrafi się sobą zająć. Rodzic w tym czasie przygotuje obiad lub po prostu odpocznie. Taka mała huśtawka może również zastąpić wózek przy zasypianiu. Dlatego też przygotowaliśmy ranking bujaczków dla dzieci.

 

Nasze zalecenia

 

Fisher Price z Lasu Tropikalnego CBF5

 

1-fisher-price-z-lasu-tropikalnego-cbf52Nasza pierwsza propozycja to Fisher Price z Lasu Tropikalnego CBF52 – fotelik-bujaczek, rosnący wraz z maluszkiem. Już sama marka jest gwarancją najwyższej jakości materiałów i dbałości o komfort oraz bezpieczeństwo najmłodszych.

Ten najlepszy bujaczek dla dzieci to świetna propozycja, która sprawdzi się na różnych etapach wzrostu malucha. Jest to niezwykły, niemowlęcy fotelik w barwnej, atrakcyjnej stylistyce lasu tropikalnego, który w łatwy sposób zamienimy w bujany fotelik dla nieco starszego dziecka.

Model ma wyjmowany pałąk z zabawkami, do którego bez problemu doczepimy też inne ulubione pluszaki, czy grzechotki. Atutem produktu są dwa nachylenia oparcia. Nie można też zapomnieć o wygodnej blokadzie bujania i funkcji wibracji, kojąco działającej na dzieci. Produkt ma także wygodny, 3-punktowy pas bezpieczeństwa. Warto również wspomnieć, że poszycie fotelika można prać w pralce.

Ten dobry i tani bujaczek dla dzieci może być używany przez niemowlęta do 12 miesiąca życia jako bujaczek lub jako fotelik do 24 miesiąca życia, a jego maksymalne obciążenie wynosi 18 kg. Konsumenci docenili jego trwałość i funkcjonalność.

Fisher Price z Lasu Tropikalnego CBF52 to bujaczek dla dzieci, który może być używany od pierwszych dni do nawet 2 roku życia. Produkt można zmienić w fotelik. Maksymalne obciążenie tego modelu wynosi 18 kg. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że jest to bardzo dobry bujaczek dla dzieci do 200 zł.

Zalety
Funkcjonalność:

Jest to praktyczny bujaczek, który można ustawiać, dostosowując go tym samym do wieku dziecka i jego aktualnych potrzeb. W efekcie nie jest to wyłącznie inwestycja na kilka miesięcy.

Design:

Atrakcyjna stylistyka lasu tropikalnego skupia uwagę dzieci oraz rodziców. Bez wątpienia jest to jedna z bardziej atrakcyjnych propozycji w naszym zestawieniu.

Zabawki:

Bujaczek ma pałąk, do którego doczepione są zabawki. Można też zaczepić ulubione pluszaki i grzechotki naszego maluszka.

Pas bezpieczeństwa:

Leżaczek jest wyposażony w 3-punktowy pas bezpieczeństwa. To on zapewnia dziecku ochronę w czasie zabawy na bujaczku. Rodzic nie musi obawiać się, że maluszek wypadnie z fotelika.

Trwałość:

Solidna konstrukcja, odporna na uszkodzenia to gwarancja tego, że leżaczek będzie służył naszemu dziecku przez długi czas. Warto też podkreślić, że poszewka pokrywająca fotelik jest zdejmowana i można ją uprać lub wymienić, gdy zostanie uszkodzona.

Wady

 

 

 

 

Lionelo Ruben

 

Lionelo Ruben to urządzenie posiadające 5 trybów bujania oraz 12 melodyjek, których głośność jest regulowana na 4 poziomach, a to pozwala na dostosowanie trybu pracy leżaczka do potrzeb i wieku dziecka.

Urządzenie ma wbudowany mikrokomputer, który automatycznie dopasowuje prędkość bujania, jak również kąt nachylenia leżaczka do wagi dziecka.  To dzięki niemu obsługa produktu jest prosta.

Leżaczek ma poduszkę, która gwarantuje dziecku komfort. Natomiast kolorowy pałąk z zabawkami przyciąga uwagę maluszków. Dodatkowo w zestawie znajduje się moskitiera. Jest to niezastąpiony dodatek w letnie wieczory.  

Pięciopunktowe, regulowane pasy bezpieczeństwa to gwarancja bezpieczeństwa Twojego dziecka. Utrzymują maluszka w miejscu, aby nie spadł z leżaczka. Warto też wspomnieć, że urządzenie zostało wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji.

Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. Wśród konsumentów zyskał miano solidnego, łatwego w obsłudze i atrakcyjnego dla jego małych użytkowników.

Lionelo Ruben to bujaczek skierowany do dzieci od pierwszych miesięcy życia. Urządzenie składa się z leżaczka, pałąku z zabawkami oraz moskitiery. Zasilane jest czterema bateriami. Model ten posiada wbudowany mikrokomputer.

Zalety
Tryby pracy:

5 trybów bujania umożliwia dostosowanie zabawki do potrzeb dziecka. Jeśli chodzi o regulację pracy, nie możemy też zapomnieć o melodyjkach, które można ustawić na jednym z 4 poziomów głośności.

Mikrokomputer:

Prezentowany bujaczek ma wbudowany mikrokomputer, który dopasowuje prędkość bujania do potrzeb dziecka. Analizuje jego wagę i wzrost, w ten sposób dostosowując parametry pracy. To bardzo praktyczne rozwiązanie, bo rodzic sam nie musi wybierać ustawień. Oczywiście jeśli chce, może sam dostosować pracę leżaczka. Jest to wygodne w przypadku dzieci, które mają specjalne potrzeby, na przykład nie lubią zbyt intensywnego bujania.

Wygoda:

Bujaczek został wyposażony w poduszkę. Dziecko ma więc zapewnione odpowiednie podparcie i komfortowy wypoczynek. Dodatkowym, ciekawym rozwiązaniem jest moskitiera chroniąca maluszka przed insektami, co też wpływa na jego komfort wypoczynku.

Pasy bezpieczeństwa:

Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa są regulowane, a więc bez problemu dostosujesz ich ustawienie do potrzeb Twojego maluszka.

Wady
Brak przycisku wyłączającego melodie:

Rodzice narzekają, że nie mogą w dowolnym momencie wyłączyć melodii.

 

 

 

 

Fisher Price CMR101

 

4-fisher-price-cmr101Bujaczek od niemowlaka do przedszkolaka Fisher Price CMR10 to czwarty produkt w naszym zestawieniu. Może z niego korzystać dziecko o maksymalnej wadze do 18 kg. Jest to świetny, przenośny model, przeznaczony dla noworodków i starszych dzieci. Urządzenie ma wygodną, nisko osadzoną ramę i odczepiany pałąk, na którym można zawiesić różne zabawki.

Fotelik jest składany, a więc bardzo funkcjonalny i komfortowy podczas podróży. Mocna, stabilna konstrukcja zapewnia odpowiednie oparcie pleców dziecka, co jest szczególnie ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Nie można też zapomnieć, że oparcie można ustawiać w trzech pozycjach. Natomiast materiałowe, miękkie w dotyku poszycie siedziska, można prać w pralce, dzięki czemu utrzymanie produktu w czystości jest naprawdę proste.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w urządzeniu jest kojąca funkcja wibracji. Sprzęt zasilany jest 2 bateriami LR14. Nie można też zapomnieć, że opinie o produkcie są niezwykle pozytywne. Użytkownicy docenili to świetne, elektryczne urządzenie za solidną konstrukcję i miękkie poszycie, zapewniające maluszkowi komfort w czasie zabawy lub snu.

Bujaczek Fisher Price CMR101 to produkt odpowiedni dla dzieci od pierwszych dni ich życia aż do momentu, gdy będą ważyły 18 kg. Dlatego prezentowany model zyskał miano leżaczka od niemowlaka do przedszkolaka.

Zalety
Mobilność:

Rodzice zauważają, że bujaczek jest lekki, a do tego można go bez problemu złożyć i w ten sposób zajmuje mniej miejsca. W związku z tym stanowi doskonałą propozycję dla często podróżujących rodzin.

Regulacja:

Oparcie prezentowanego modelu możemy ustawić na jednej z trzech pozycji. Możesz więc tak wyregulować bujaczek, aby Twojemu maluszkowi było wygodnie.

Siedzisko:

Prezentowany leżaczek ma dość wygodne siedzisko, wyłożone przyjemną w dotyku poszewką.

Wady
Zabawki zamocowane na stałe:

Ponieważ zabawki, czyli w tym przypadku małpki, przymocowane są na stałe, nie możemy ich zdjąć. Niestety nie każde dziecko lubi takie pluszaki, niektóre maluszki nawet się ich boją.

Brak blokady:

Konsumenci zauważają, że brak możliwości blokady ustawienia sprawia, że sprzęt nie jest zbyt funkcjonalny.

 

 

 

 

Kids II Ingenuity Convertme

 

Warto zainteresować się modelem Kids II Ingenuity Convertme, w którym maluszek z przyjemnością zaśnie. Leżak ma wymiary równe 56 cm x 60 cm x 58,5 cm i można go z łatwością składać, więc można go zabrać w podróż.

Produkt ma kojące wibracje, które sprawiają, że dziecko bardzo szybko zasypia. Na bujaku można włączyć 1 z 5 prędkości bujania. Huśtanie można ustawić na konkretny czas (30, 45, 60 minut). Istnieje możliwość włączenia melodii lub dźwięków natury, aby uspokoić dziecko. Model ma antypoślizgowe nóżki, więc nawet podczas intensywnego bujania się nie przesuwa.

Dla bezpieczeństwa malucha zastosowano pasy bezpieczeństwa, a zagłówek jest wyciągany, co umożliwia dobranie odpowiedniej pozycji. Pałąk ma kształt listka i do niego przyczepiona jest bujawka. Leżak jest odpowiedni dla dzieci o wadze do 9 kg. Bujak jest zasilany bateriami. Kupujący są bardzo zadowoleni z solidnego wykonania bujaka.

Leżaczek Kids II Ingenuity Convertme ma wymiary równe 56 cm x 60 cm x 58,5 cm. Mebel jest odpowiedni dla dzieci o wadze do 9 kg. Produkt ma 5 prędkości bujania.

Zalety
Atrakcyjny design:

Model ma atrakcyjny design, poszczególne elementy są wykonane z materiałów w kolorze szarym. Pałąk ma kształt listka, a na nim jest zawieszona maskotka w postaci lwa.

Ciche działanie:

Zastosowana technologia Whisper Quiet sprawia, że silnik nie hałasuje podczas pracy, a żadne elementy bujaka nie ocierają się o siebie.

Wady
Obicie:

Obicie jest uszyte w bardzo jasnym kolorze, co sprawia, że maluch co chwila je brudzi, ponieważ często ma brudne rączki lub się ślini, a plamy z tego materiału ciężko doprać, dlatego fotelik po pewnym czasie wygląda mniej estetycznie.

Zamki:

Niektórzy twierdzą, że blokady bardzo trudno się przestawia, czasem się zacinają, co powoduje, że nie można schować lub dobrze rozłożyć leżaka, co może być uciążliwe.

 

 

 

 

Kinderkraft Flo

 

Model Kinderkraft Flo może posłużyć zarówno jako huśtawka, jak i leżaczek. Bujak jest odpowiedni dla dzieci o wadze do 9 kg, więc jest idealny dla niemowlaków. Nad siedziskiem znajduje się pałąk z zabawkami, do którego można doczepić kolejne akcesoria. W zestawie jest moskitiera, aby osłonić malucha przed owadami.

Model można bardzo łatwo złożyć, co ułatwia jego przechowywanie, a także przewożenie. Bujak jest elektryczny i można na nim ustawić czas oraz intensywność bujania, co jest przydatne w przypadku dzieci, które nie chcą spać bez huśtania. Istnieje możliwość włączenia maluszkowi melodii, która ułatwi zasypianie (8 piosenek).

Leżaczek jest wykonany z tkaniny poly peach oraz pluszowego materiału po bokach. Produkt jest zasilany bateriami. Wymiary zabawki są równe 64 cm x 66 cm x 63 cm. Rodzice, których dzieci korzystały z tego bujaka twierdzą, że ma piękny design, jest cichy i  wygodny dla maluszka.

Bujak Kinderkraft Flo ma wymiary równe 66 cm x 64 cm x 63 cm. Leżak waży 4,8 kg. Mebelek jest odpowiedni dla dzieci o wadze do 9 kg. Konstrukcja jest wykonana ze stali, a pokrowiec z poliestru.

Zalety
Melodie:

Aby dziecko mogło się uspokoić i zasnąć można mu włączyć melodie, a także odgłosy natury. Istnieje możliwość ustawienia głośności dźwięków.

Pałąk z zabawkami:

Nad leżakiem znajduje się pałąk z dwiema zabawkami (grzechotką i gryzakiem), który jest ściągalny i można na nim zawiesić swoje pluszaki.

Pasy bezpieczeństwa:

Bujak jest bezpieczny dla malucha, ponieważ ma 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować i dopasować do ciała. To sprawia, że można bezpiecznie zostawić dziecko w leżaku bez obawy, że się z niego sturla.

Wady
Silnik:

Zdarza się, że po kilku miesiącach użytkowania silnik bujaka zaczyna coraz głośniej pracować, co może być niekomfortowe i dla dziecka i dla rodziców.

 

 

 

 

Od kiedy używać leżaczka-bujaczka dla dziecka?

 

Leżaczek-bujaczek to produkt, który jest chętnie kupowany przez rodziców. Dlaczego to akcesorium jest tak popularne i kiedy warto w nie zainwestować? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tej części artykułu.

 

 

Kiedy warto kupić leżaczek-bujaczek?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów leżaczków dla dzieci. Większość oferowanych przez producentów modeli jest odpowiednia już od narodzin maluszka. Część ekspertów uważa jednak, że korzystanie z bujaczka powinno rozpocząć się po ukończeniu przez pociechę ok. 3 miesiąca życia. Jeśli zdecydujemy się na zakup modelu renomowanej marki – dobrze wyprofilowanego, wyposażonego w solidne pasy bezpieczeństwa – będziemy mogli używać produktu właściwie już od narodzin malucha. Część rodziców czeka, aż pociecha skończy pierwszy miesiąc, ponieważ wtedy jest ona w stanie bardziej samodzielnie utrzymać główkę. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. W sklepach można znaleźć produkty typu 3w1, które idealnie sprawdzą się w pierwszych tygodniach życia pociechy. Takie akcesoria można łatwo dostosować do aktualnych potrzeb malucha – jeśli dziecko zaśnie w trakcie kołysania, możemy ułożyć podparcie płasko.

Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani do używania leżaczków w pierwszych tygodniach życia maleństwa, możemy zacząć z nich korzystać, kiedy nasza pociecha zacznie podejmować próby samodzielnego siadania. Chcąc uspokoić młodych rodziców warto podkreślić, że dobrze wyprofilowane modele zapewniają odpowiednie podparcie plecków. W rezultacie nie ma obaw o to, że sadzając malucha w bujaczku narazimy jego zdrowie i uszkodzimy kręgosłup.

 

Do kiedy używać bujaczka dla dziecka?

Przed inwestycją w leżaczek dla dziecka wielu rodziców zastanawia się, do kiedy taki produkt może być używany. Modele, w zależności od marki, mają różną nośność. Konsument może zakupić bujaczek odpowiedni dla dzieci ważących do 9 kg. Taką wagę maluchy osiągają ok. 9 miesiąca życia. Rodzice mogą również zdecydować się na inwestycję w akcesorium wytrzymujące obciążenie nawet do 18 kg. Wybór drugiego ze wspomnianych modeli wydaje się bardziej rozsądny, ponieważ tego typu akcesorium będzie mogło być dłużej użytkowane przez naszą pociechę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że większe dzieci szybciej się nudzą i mogą nie mieć ochoty na długie leżakowanie. Dla starszej pociechy, która rozpoczyna raczkowanie lepiej kupić wygodną matę.

 

 

Bezpieczeństwo

Najważniejsze podczas zakupu produktów przeznaczonych do użytkowania przez maluchy jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo danego akcesorium. Dlatego też konsumenci często sprawdzają, jaki bujaczek jest polecany przez rodziców. Jeśli dany model ma wiele pozytywnych opinii i jest zachwalany w Internecie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest on bezpieczny, a tym samym nie wpływa negatywnie na zdrowie pociechy. Odpowiednie zabezpieczenia (pasy bezpieczeństwa) sprawiają, że będziemy mogli bez obaw spuścić wzrok z maluszka i wykonać domowe obowiązki. Pasy bezpieczeństwa to konieczny dodatek, bez względu na to, czy w siedzisku znajduje się niemowlę czy starsza pociecha.

 

Urozmaicanie

Choć dostępne w sklepach bujaczki są odpowiednie praktycznie dla każdego małego dziecka i mają wiele zalet, musimy także pamiętać o tym, aby urozmaicać swojemu maleństwu czas wolny. Pediatrzy zaznaczają, że pociecha nie może zbyt długo przebywać w leżaczku, ponieważ może to prowadzić do obciążenia pleców. Jeśli będziemy mądrze korzystać z bujaczków, możemy być pewni, że ich użytkowanie nie spowoduje żadnych problemów, a jedynie przyniesie wiele korzyści.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Caretero Rancho

 

Caretero Rancho to leżaczek, bujaczek i krzesełko w jednym. Jest to niezwykle funkcjonalna propozycja, z której dziecko może korzystać od urodzenia aż do momentu, w którym jego waga przekroczy 18 kg. Oczywiście wiele zależy też od wzrostu, ale sami zauważymy, gdy produkt będzie już za mały.

Prezentowany model cechuje się bardzo solidnym wykonaniem i atrakcyjnym designem. Wyprodukowano go z najwyższej jakości materiałów i tkanin, które są w pełni bezpieczne dla maluszka i nie podrażniają jego skóry.

Sprzęt ten ma możliwość blokady, regulację nachylenia oparcia oraz moduł wibracji, który ułatwi Ci usypianie Twojej pociechy. W zestawie znajduje się moskitiera oraz poduszka pod główkę maluszka. Poza tym leżaczek ma pałąk z miękkimi, pluszowymi zabawkami. Nie można też zapomnieć o pasach bezpieczeństwa.

Rodzice, którzy wybrali prezentowany leżaczek dla swoich pociech, pozytywnie odnoszą się do jego wykonania, funkcjonalności, jak również bardzo atrakcyjnego designu.

Caretero Rancho to produkt o wymiarach: 78 cm x 49 cm x 68 cm. Leżaczek przeznaczony jest dla dzieci od pierwszych dni życia aż do momentu, gdy ich waga przekroczy 18 kg. Model ten to produkt 3w1, czyli leżaczek, bujaczek i krzesełko. Można go dostosować do aktualnych potrzeb dziecka.

Zalety
Wykonanie:

Produkt ma solidną podstawę wspartą na antypoślizgowych nóżkach. Wytrzymuje ona obciążenie do 18 kg. Konstrukcja jest odpowiednio wzmocniona i zabezpieczona. Materiał obiciowy jest bezpieczny dla dziecka i do tego przyjemny w dotyku.

Blokada:

Rodzic może zablokować zabawkę, tak, aby cały czas była w tej samej pozycji. Jest to wygodne, bo taki bujaczek może nam służyć nie tylko w czasie usypiania dziecka, czy zabawy, ale też jako krzesełko do karmienia.

Design:

Konsumenci pozytywnie odnoszą się do stylistyki produktu i jego atrakcyjnej kolorystyki.

Moskitiera:

Do zestawu dołączona jest moskitiera, która chroni naszą pociechę przed insektami.

Wady
Wibracje:

Jak zauważają rodzice, system wibracji tego modelu jest bardzo słaby. Nie uspokaja dziecka w taki sposób, jakby tego oczekiwali.

 

Tiny Love 3 w 1 1800306830

 

Wielofunkcyjny produkt Tiny Love 3 w 1 1800306830 to ostania propozycja w naszym zestawieniu. Jest to model 3w1 – leżaczek, bujaczek, łóżeczko.  Wystarczy jeden prosty ruch, aby zmienić leżaczek-bujaczek w łóżeczko z miękkim materacem. Ten uniwersalny produkt jest bezpieczny dla maluszka i niezwykle funkcjonalny. Dzięki łagodnym wibracjom jest to świetna propozycja dla rodziców, których dzieci cierpią z powodu kolek.

Dziecko uspokaja się i rodzic ma mniej zmartwień. Co ciekawe, delikatne wibracje można uruchomić we wszystkich 3 trybach użytkowania. Leżaczek jest nie tylko atrakcyjny dla rodziców, ale również najmłodszych. To zasługa zabawki świetlno-muzycznej na ruchomym ramieniu.

Posiada ona aż 7 melodii oraz dwa stopnie głośności. Wymiary produktu w pozycji rozłożonej to: wysokość – 40 cm, długość – 70 cm, szerokość – 46 cm; a samej gondolki: długość – 72 cm i szerokość – 35 cm. Produkt otrzymał nagrodę Babble Best Toys 2012 oraz Metro Mom, a rodzice niejednokrotnie podkreślają, że jest to niezawodna, funkcjonalna propozycja dla ich pociech.  Jako leżaczek lub łóżeczko może być używany przez dzieci o wadze do 9 kg, a jako krzesełko do 18 kg.

Tiny Love 3 w 1 1800306830 to model 3w1 – leżaczek, bujaczek i łóżeczko.  Może służyć Twojemu dziecku przez kilka lat, aż do momentu, gdy jego waga osiągnie 18 kg.

Zalety
Wibracje:

Rodzice zauważają, że funkcja wibracji jest bardzo praktyczna, gdyż ułatwia usypianie maluszka.

Funkcjonalność:

Produkt może służyć naszemu dziecku już od pierwszych dni życia. Możemy w nim usypiać dziecko, bawić się z nim lub je karmić.

Wady
Montaż:

Wielu konsumentów zauważa, że system składania tego bujaczka jest nieco skomplikowany.

Twardość:

Rodzice podkreślają, że jest to dość twardy model, aby zapewnić dziecku większy komfort, należy podłożyć kocyk.

 

Fisher Price 3W1 BFH07

 

Fisher Price 3W1 BFH07 to nasza druga propozycja wyróżniająca się wysoką jakością. Opinie o bujaczkach dla dzieci Fisher-Price są niezwykle pozytywne, dlatego też model ten znalazł się wśród najlepszych produktów tego typu. Ceniony jest za wysoką jakość wykonania i ciekawy design. Jest to idealna propozycja dla rodziców, którzy lubią funkcjonalne rozwiązania.

Jeden produkt jest huśtawką, leżaczkiem, a dodatkowo fotelikiem dla dziecka aż do wieku przedszkolnego. Bujaczek może być używany przez dzieci do osiągnięcia wagi 18 kg. Ten kompaktowy i wielofunkcyjny model został starannie wykończony materiałem w żywych barwach.

Produkt ma 6 prędkości bujania z technologią SmartSwing. Do tego, w urządzeniu znajdziemy 10 piosenek oraz 2 efekty dźwiękowe z regulacją głośności. Model ma również wyjmowany pałąk z zabawkami, a specjalna blokada pozwala regulować pozycje leżaczka – do snu lub do karmienia.

Produkt nie posiada wibracji i chociaż wiele osób może uznać to za wadę, musimy pamiętać, że wibracje nie zawsze są wskazane, nawet jeśli uspokajają maluszka. Urządzenie spełnia europejskie normy bezpieczeństwa i może być używane już od pierwszych dni po urodzeniu.

 

Kinderkraft Easy Swing

 

Interaktywny Bujaczek Kinderkraft Easy Swing to nasza trzecia propozycja, która łączy funkcję leżaczka i relaksującej huśtawki. W efekcie, jeden produkt zapewni dziecku zabawę i wypoczynek. Urządzenie ma 5 różnych prędkości w 2 pozycjach – siedzącej lub leżącej. Poza tym model ten został zbudowany w taki sposób, aby dopasowywał się do kształtów ciała maluszka.

Jest to zasługą odpowiednio wyprofilowanej konstrukcji. Natomiast specjalne pasy gwarantują pełne bezpieczeństwo. Wielu rodziców doceniło też dodatkowe funkcje bujaczka, które stymulują rozwój maluszka. Poza tym, dzięki wbudowanym głośnikom, dziecko może wysłuchać aż 12 kojących melodii. Dodatkową atrakcją dla niemowlaka będą również dwie zabaweczki zawieszone na pałąku, do którego można doczepić inne, ulubione zabawki dziecka.

Nie można też zapomnieć, że bujaczek ma timer, dzięki któremu ustawimy czas działania. Możliwość demontażu pałąka i zagłówka sprawia, że model ten jest bardziej funkcjonalny, można go dostosować do naszych potrzeb. Urządzenie ma gumowe podstawki, chroniące podłogę przed zarysowaniem.

Dużą zaletą jest też stylowe wzornictwo i kompaktowe rozmiary. Maksymalna waga dziecka to 9 kg, dlatego jest to produkt przeznaczony dla rocznego maluszka. Bujaczek zyskał wiele przychylnych opinii użytkowników, którzy docenili jego prostą obsługę i solidną konstrukcję.

 

 

Jaki leżaczek bujaczek dla dziecka Fisher Price wybrać?

 

Wielu rodziców potwierdza, że leżaczek-bujaczek to niezastąpiony gadżet. Możemy w nim umieścić swoje dziecko i wykonać domowe obowiązki, mając pociechę ciągle na oku. Nie musimy się też martwić o to, że stanie jej się coś złego. Jak więc wybrać nalepszy leżaczek-bujaczek dla dziecka Fisher Price w 2021 roku skoro w sklepach dostępnych jest tak dużo różnych modeli? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Tekst wzbogaciliśmy także o ranking sprawdzonych produktów tego typu. Umieściliśmy tam 3 gadżety marki Fisher Price, które cieszą się dużą popularnością i zyskują w sieci pochlebne opinie.

 

Spora część czytelników może się zastanawiać, dlaczego zdecydowaliśmy się właśnie na tę firmę. Stało się tak, ponieważ jest to jeden z najbardziej docenianych przez rodziców producentów zabawek i akcesoriów dla najmłodszych. Wszystkie produkty posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, więc są w pełni bezpiecznie. Cechuje je także wysoka jakość oraz ciekawy design.

Na wstępie trzeba podkreślić, że najlepsze leżaczki-bujaczki dla dziecka Fisher Price wykonane są w dobrych gatunkowo, nieuczulających materiałów. Warto wybrać model ze stalowym, mocnym stelażem oraz wygodnym pokrowcem uszytym z miękkich materiałów. Poszycie powinno być łatwe w czyszczeniu, a ponadto posiadać ciekawe wzorki zachęcające dzieci do skorzystania z produktu.

Rodzice są zdania, że gadżety tego typu powinny być wyposażone w zabawki. Zwykle te umieszcza się na pałąku, który można w razie potrzeby zdjąć. Zawieszone grzechotki i miśki skupiają uwagę dziecka i sprawiają, że spokojnie ono odpoczywa. Aby zapewnić swojemu maluchowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa, musimy sprawdzić, czy interesujący nas bujaczek posiada pasy bezpieczeństwa. Bardzo popularne i dobrze chroniące są pasy 3-punktowe.

Będąc w sklepie trzeba też zwrócić uwagę na to, jakie maksymalne obciążenie wytrzymuje produkt. Na rynku pojawiają się modele o różnej tolerancji wagowej. Rodzice polecają zakup produktu, w którym wartość ta jest wysoka. Pozwoli to na korzystanie z gadżetu także wtedy, kiedy dziecko podrośnie.

 

Leżaczki bujaczki dla dziecka Fisher Price – ranking

 

Fisher Price CBF52

 

Jeżeli szukasz dla swojego dziecka sprawdzonej jakości leżaczka, powinieneś zapoznać się z opisem produktu Fisher Price CBF52. Można go użytkować już od pierwszych chwil dziecka. Został wykonany z najwyższej jakości materiałów, więc jest bezpieczny i trwały.

Model ten posiada wyjmowany pałąk z zabawkami. Oparcie można ustawić w dwóch pozycjach – siedzącej i leżącej. Gadżet ten posiada 3-punktowy pas bezpieczeństwa. Ma także funkcję kojących wibracji, które okazują się przydatne podczas uspokajania maluszka, oraz blokadę bujania. Prezentowany fotelik rośnie razem z naszą pociechą. Jego maksymalne obciążenie wynosi 18 kg. Bujaczek można przemienić w bujany fotelik, który świetnie sprawdzi się, kiedy dziecko podrośnie. Leżak obszyty jest miękkim materiałem. Możemy go prać w pralce w temperaturze 30 st. C.

Wielu rodziców zdecydowało się na zakup tego gadżetu. Uważają, że jest to solidny produkt w rozsądnej cenie. Na uwagę zasługuje design produktu. Znajdujące się na poszyciu zwierzęta egzotyczne przyciągają wzrok maluchów.

 

Fisher Price 3w1 CMR10

 

Fisher Price 3w1 CMR10 to przenośny bujaczek przeznaczony dla noworodków i starszych dzieci. Jego maksymalne obciążenie wynosi 18 kg. Oparcie pleców można ustawiać w trzech pozycjach i tym samym dostosować jej do aktualnych potrzeb maluszka.

Prezentowany model jest wyposażony w odczepiany pałąk z dwiema zabawkami. Rodzice podkreślają, że dzieci uwielbiają się nimi bawić. Gadżet posiada funkcję wibracji, która okazują się pomocna w czasie usypiania dziecka. Dzięki nim maluch szybciej się wycisza. Poszycie siedziska jest zdejmowane i można je prać w pralce. Produkt ten można używać jako bujaczka dla noworodka, leżaczka oraz siedziska. Jest to więc w pełni funkcjonalny model.

Opinie na temat tego modelu są bardzo pochlebne. W recenzjach użytkownicy podkreślają, że produkt ten jest lekki i łatwo się go przenosi. Dodają także, że pokrycie nie brudzi się zbyt szybko, a czyszczenie nie sprawia żadnych kłopotów. Rodzice polecają ten gadżet i uważają, że to stabilny, dobrze skonstruowany bujaczek.

 

Fisher Price X3843

 

Fisher Price X3843 to leżaczek-bujaczek Fisher Price dla dziecka w dobrej cenie. Leżaczek jest głęboki, dzięki czemu dziecku jest wygodnie i nie ma obaw, że ono wypadnie. Dodatkowo bezpieczeństwo zapewnia 3-punktowy pas.

Produkt przeznaczony jest dla dzieci o wadze do 9 kg. Gadżet wyposażony jest w wyjmowany pałąk z zabawkami. Ma on kształt drzewa z listkami. Zwisa z niego grająca kaczka. Aby ta zaczęła wydawać dźwięki, wystarczy pociągnąć za sznurek. Ponadto na pałąku znajdują się dwie inne zabawki. Model ten posiada funkcję wibracji pozwalającą szybciej uspokoić malucha. Poszycie siedzenia można prać w pralce. Producent podkreśla, że należy przestać używać produktu, w momencie kiedy nasze dziecko zacznie samodzielnie siadać.

Fisher Price X3843 to model, na który zdecydowało się wielu rodziców. Produkt posiada ciekawy design. Zwierzęce motywy umieszczone na pokrowcu przykuwają wzrok dziecka i pięknie prezentują się w dziecięcym pokoju. Użytkownicy podkreślają, że gadżet ten jest solidnie wykonany i tym samym zapewnia naszemu dziecku bezpieczeństwo.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Inne popularne artykuly napisane przez naszych kolegów:

 

Materace dla dzieci

Wózek spacerowy – Ranking

Termometry bezdotykowe

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status