Bramki ochronne ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.19

 

Jaką bramkę ochronną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Do momentu, w którym nasza pociecha nie zaczyna raczkować, a potem chodzić, nie myślimy o zabezpieczeniach w szafkach, na kantach stolików, schodach czy w przejściach między pomieszczeniami. Jednak w końcu przychodzi ten moment, gdy musimy znaleźć metody zabezpieczające nasze dziecko, jak również wnętrza. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, stosowanym w polskich domach od wielu lat, zwłaszcza tych piętrowych, są bramki ochronne.

Rodzice najczęściej instalują je przy schodach, aby maluch nie próbował zejść na niższe piętro czy wejść na wyższe. Poza tym są one często stosowane w przejściach pomiędzy pomieszczeniami. Pełnią też rolę odgrodzenia telewizora, sprzętów do ćwiczeń czy innych rzeczy, które mogłyby być dla naszego dziecka niebezpieczne. Aby ułatwić Ci zakup takiego produktu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci, jaką bramkę ochronną wybrać.

 

 

Miejsce montażu

Na samym początku, musisz wiedzieć, gdzie bramka ochronna ma stanąć i jakie są wymiary tego miejsca. To znacznie ułatwia wybór odpowiedniego produktu. Na rynku znajdziesz bramki ochronne, najczęściej regulowane, do zamontowania w przejściach między pomieszczeniami oraz przy schodach, jak również takie odgradzające większą część pomieszczenia. Zwykle większe bramki składają się z kilku elementów, które można dowolnie montować i regulować. Ten typ będzie odpowiedni również do odgradzania pomieszczeń w taki sposób, aby dziecko mogło do nich wejść, ale nie miało dostępu do rzeczy, które się tam znajdują.

 

Wielkość

Najczęściej bramki mają stałą wysokość – ok. 70-75 cm oraz regulowaną szerokość – nawet do 95 cm. Wybór produktu powinien być podyktowany naszymi potrzebami. Najlepszym rozwiązaniem jest wymierzenie wszystkich miejsc, w których mogłaby stanąć bramka, zwłaszcza jeśli chcesz ją przenosić. Ważne jest to, aby wysokość dobierać do wzrostu swojej pociechy. Jeśli masz już duże dziecko, powinieneś szukać bramek o wysokości większej niż 80 cm. Takie produkty są rzadziej dostępne, ale można je znaleźć. Sprawdź też dokładnie, dla jakich dzieci przeznaczona jest dana bramka. Nie chodzi tutaj wyłącznie o wysokość, aczkolwiek ma to duże znaczenie, ale też sam system zabezpieczeń. Wiele modeli może nam służyć wyłącznie do 48 miesiąca życia dziecka.

 

Typy bramek

Niektóre bramki dostępne są w formie zabudowanej, inne mają szczebelki. Zdecydowanie popularniejszy jest drugi typ ogrodzeń, gdyż dziecko ma wtedy wgląd w to, co się dzieje w innym pomieszczeniu. Jeśli jednak nie chcesz, aby Twoja pociecha była kuszona interesującymi przedmiotami w innym pokoju, poszukaj wersji zabudowanej. Podobnie, jak w przypadku łóżeczek, szczebelki muszą być rozstawione mniej więcej co 6 cm. Dzięki temu rączka maluszka nie utknie między nimi, a maluch nie będzie próbował przełożyć przez nie główki.

 

Materiał

Zwykle bramki wykonane są z drewna i pokryte atestowaną farbą. Takie rozwiązanie jest bardzo solidne, odporne na uszkodzenia i bezpieczne dla dziecka. Jeśli masz szybkiego malucha, rozważ zakup specjalnych osłon na szczebelki, aby przy zderzeniu z bramką dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Jak już wspomnieliśmy, ważne są atesty i certyfikaty jakości. Maluchy bardzo często biorą rzeczy do buzi, liżą je, a ponieważ bramka będzie dla nich przeszkodą, na pewno będą chciały ją gryźć i dotykać.

 

Zamykanie i zabezpieczenia – jaka bramka ochronna jest najlepsza?

Z jednej strony system zamykania nie może być zbyt skomplikowany. Z drugiej, bramka musi mieć dobre zabezpieczenia, aby dziecko samo jej nie otworzyło. Warto więc dokładnie sprawdzić, jak wygląda zamykanie i otwieranie bramki oraz jaki system zabezpieczeń zastosowano, aby dziecko nie było w stanie samodzielnie jej otworzyć. Szczególną uwagę warto zwrócić na modele z potrójnym, a nawet poczwórnym systemem blokady. Warto zauważyć, że większość bramek ma system otwierania z obu stron i można go dowolnie konfigurować. Jest to bardzo ważne, jeżeli będziemy chcieli zmienić lokalizację zabezpieczenia.

Montaż

Na rynku dostępne są bramki montowane rozporowo, jak również te, które montuje się przy użyciu wkrętów. Jeżeli chcesz, aby zabezpieczenie było na stałe zamontowane w danym miejscu, ciekawą propozycją będą modele instalowane przy użyciu kołków. Jeśli nie chcesz wiercić w ścianach, ani w przejściach, a poza tym chciałbyś mieć produkt, który można łatwo przestawiać, polecamy zakup bramek rozporowych. Jeśli wybierasz taki model, dokładnie przetestuj go po zamontowaniu. Musi być solidnie przymocowany, aby pod naciskiem nie zmienił pozycji.

 

Wygląd

Bramka to dość duża rzecz, która będzie widoczna, a więc dość istotny jest sam jej wygląd. Najpopularniejsze są modele drewniane w kolorze brązowym lub białym. Pasują do większości wnętrz. Ciekawą propozycją są też bardziej kolorowe bramki, które będą atrakcyjne dla dzieci. Jednakże, nie zawsze jest do dobry wybór, bo kolorowe rzeczy przyciągają malucha i będzie bardziej zainteresowany przejściem przez bramkę.

 

Bramki ochronne w dobrych cenach

Zakup tego typu produktu nie jest zbyt kosztowny. Wiele zależy od tego, jak dużą bramkę wybierzesz. Zwykle takie produkty, o standardowych wymiarach kosztują ok 100 – 200 zł. Jeśli decydujesz się na bramkę, która może być rozbudowywana, wtedy koszt zakupu rośnie, ale zwykle cena jednej części nie przekracza 150 zł.

 

 

Najlepsze bramki ochronne w 2019 roku

 

Gdy dziecko zaczyna raczkować, a potem chodzić, trudno jest je upilnować. Malucha zawsze można wsadzić do kojca, ale dla ruchliwej pociechy takie rozwiązanie nie jest najlepsze. Ciągle płacze i marudzi. Z drugiej strony nie chcemy, aby dziecko biegało między pomieszczeniami czy wchodziło na schody, z których może spaść. Na tym etapie rozwoju malucha warto zaopatrzyć się w specjalne bramki zabezpieczające na drzwi schody oraz między pomieszczeniami. Ważne jest to, aby produkt był wystarczająco wysoki, bezpieczny, ale też trudny do otworzenia przez Twoją pociechę. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy zestawienie, które zawiera najciekawsze bramki ochronne dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Baby Dan Premier

 

Nasz ranking otwiera bramka ochronna BayDan Premier. Jest to produkt do przejść o szerokości 73,5 – 93,3 cm. Ponieważ jest to model rozporowy, nie wymaga wiercenia i montażu w ścianie. Poza tym, po zdjęciu, nie zostawia żadnych śladów. Produkt ten posiada aż 4-stopniowy mechanizm zabezpieczający przed otwarciem przez najmłodszych, a więc możesz mieć pewność, że maluch nie przejdzie do innego pokoju/na inne piętro.

Natomiast dla rodzica otwieranie i zamykanie bramki jedną ręką nie będzie stanowić większego problemu. Model ten jest mocny i bardzo stabilny.

Wymiary produktu to: szerokość drzwiczek – 57 cm i wysokość – 73 cm. Produkt ten jest odpowiedni dla dzieci poniżej 24 miesiąca życia. Bramka została wykonana ze stali i pomalowana środkami nietoksycznymi. Poza tym, spełnia europejską normę bezpieczeństwa EN 1930:2011.

Ta najlepsza bramka ochronna to niezastąpione rozwiązanie dla rodziców z małymi dziećmi. Produkt ten ceniony jest za solidne wykonanie i łatwy system montażu.

 

 

 

 

Reer Basic Simple-Lock

 

Na drugim miejscu naszego zestawienia znalazła się bramka Reer Basic Simple-Lock. Jest to model montowany przy użyciu śrub. Produkt ma zamknięcie typu Simple Lock z podwójnym systemem zabezpieczającym, a więc nie musisz obawiać się, że Twoja pociecha sama otworzy bramkę.

Jednocześnie, sam nie będziesz miał problemu z jej otwarciem. Model ten ma bezstopniową regulację szerokości w zakresie od 68 cm do 106 cm. Dzięki temu możesz go łatwo dopasować do przejść między pomieszczeniami.

Produkt ma regulowany kierunek otwierania, co dodatkowo ułatwia nam jego obsługę. Bramka została wykonana ze stali, aczkolwiek do wykonania niektórych elementów użyto tworzywa sztucznego.

Produkt ten ceniony jest za solidne wykonanie, a także bardzo atrakcyjny design. Poza tym, w swoich ocenach, konsumenci wysoko oceniają stosunek ceny do jakości produktu.

 

 

 

 

BabyDan Flex L

 

Nasza kolejna propozycja to BabyDan Flex L. Jest to bramka modułowa, idealna do ustawienia w przejściach pomiędzy pomieszczeniami. Maluch może znaleźć się w drugim pokoju, ale tylko na jego niewielkiej części. Składa się z 2 modułów o szerokości 72 cm i otwieranej bramki, też o szerokości 72 cm. Bramka może stanowić zabezpieczenie nietypowych przejść i szerokich schodów.

Jest regulowana w zakresie od 90 cm do 223 cm, a jej wysokość wynosi 71 cm. Bramkę oraz moduły możemy ustawiać w dowolnej kolejności, ustawiając pod różnym kątem. Do zestawu dołączono elementy montażowe, które ułatwią nam przymocowanie zabezpieczenia.

Produkt został stworzony z myślą o rodzicach ze zmiennymi potrzebami, dlatego istnieje możliwość dokupienia większej ilości modułów.

Model wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej i spełnia europejską normę EN 1930:2011. Opinie o bramkach ochronnych tej marki są bardzo pochlebne. Produkt ten ceniony jest za solidne wykonanie, a także bardzo dobry system zabezpieczeń.

 

 

 

 

Safety 1st Quick Close Plus 

 

Bramka ochronna Safety 1st Quick Close Plus to nasza kolejna propozycja. Przeznaczona jest do montażu w drzwiach, schodach i innych przejściach. Jest to bardzo bezpieczny model z podwójną blokadą zamka, a więc dziecko nie będzie w stanie otworzyć drzwiczek.

Z drugiej strony, rodzic łatwo je otworzy przy użyciu jednej ręki. Model ten ma szerokie przejście. Poza tym bramka ma możliwość otwierania w obu kierunkach. Produkt ma bardzo szybki i prosty system montażu, który stanowią 4 punkty rozpierające, a więc możesz zapomnieć o wierceniu w ścianach.

Wymiary produktu to: wysokość – 75 cm i szerokość regulowana od 73 cm do 80 cm. Produkt będzie odpowiedni dla rodziców, którzy mają dzieci w wieku od 6 do 24 miesiąca.

Zabezpiecza drzwi, schody i inne przejścia. Produkt ten ceniony jest za solidne wykonanie i łatwy system montażu.

 

 

 

 

Hauck 597026

 

Nasz ranking bramek ochronnych zamyka praktyczny model Hauck 597026. Jest to zabezpieczenie montowane rozporowo. Przeznaczone jest on do przejść o szerokości 74 cm – 81,5 cm. Bramkę można otwierać w obie strony. Model ten ma manualny system zamykania i rodzic może go otworzyć przy użyciu jednej ręki.  

Jednocześnie ma on dość zaawansowany system zabezpieczeń, a więc dziecko samodzielnie go nie uchyli. Produkt po rozłożeniu ma wymiary: szerokość – 74 cm, głębokość – 4 cm i wysokość – 77 cm.

Natomiast jego waga wynosi 4,3 kg. Ta dobra i tania bramka ochronna zyskała uznanie wielu rodziców. Przede wszystkim wysoko oceniają łatwy system montażu bramki.

Poza tym doceniono jej atrakcyjny design, a także sam system zabezpieczeń przed otworzeniem przez dzieci.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...