fbpx

Spacerówki ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.08.19

 

Wielu rodziców poszukuje idealnej spacerówki. My możemy pomóc w poszukiwaniach i podpowiedzieć, że jedną z najchętniej wybieranych jest Sirocco Len. Wózek jest bardzo dobrze wyposażony, zawiera kosz na zakupy oraz dwie tacki, na których można umieścić jedzenie lub inne przedmioty. O bezpieczeństwo malucha dbają pasy bezpieczeństwa, a przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi chroni go daszek oraz folia przeciwdeszczowa. Wózek jest wyściełany miękkim materiałem, który nie podrażnia delikatnej skóry dziecka, a jest jednocześnie trwały. Z kolei bardzo duże koła bez problemu przejadą po mniejszych przeszkodach i pozwalają na łatwe prowadzenie spacerówki. Regulacja daszka oraz położenia siedziska są bardzo wygodne i możliwe do zmiany w ciągu kilku sekund. Jeżeli z pewnych powodów wózek Ci się nie podoba, to mamy do zaoferowania jeszcze Elodie Details Stockholm 3.0. Model jest dostępny w kilku ciekawych wzorach, lecz nie jest to jego jedyna zaleta. Spacerówka jest lekka i bardzo szybko się ją składa oraz rozkłada. Dodatkowo nie zajmuje ona zbyt dużo miejsca, np. w bagażniku auta.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką spacerówkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kiedy dziecko jest już za duże, aby wozić je w głębokim wózku, należy znaleźć odpowiednią spacerówkę. Jak to zrobić? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? Wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu naszego poradnika.

 

 

Waga

Według rodziców jedną z najbardziej istotnych kwestii mających wpływ na to, jaką spacerówkę wybrać, jest jej waga. Dziecięcy wózek nie może być zbyt ciężki, gdyż wtedy prowadzenie go nie będzie komfortowe. Z pewnością pojawi się też problem z codziennym wnoszeniem pojazdu po schodach czy nawet chowaniem go do bagażnika samochodu. Przeciętnie spacerowe wózki ważą od 5 kg do 10 kg.

 

Wymiary

Wymiary pojazdu także są ważne, zarówno po złożeniu, jak i rozłożeniu. Spacerówka nie powinna być za duża ani zbyt mała. Najlepiej porównać kilka różnych modeli i sprawdzić, który z nich wydaje się właściwy. Wózek musi zapewniać maluchowi komfort podczas spaceru, ale też ma być łatwy w przechowywaniu i przewożeniu.

 

Szybkie składanie

Ponieważ nie każdy z nas ma wystarczająco dużo miejsca w domu, aby przechowywać rozłożoną spacerówkę, zakupiony model powinien łatwo się składać. Najlepiej, jeśli ta czynność nie będzie zajmowała więcej niż kilkadziesiąt sekund. Czasami jest tak, że podczas składania wózka można odpiąć od stelaża kółka. To praktyczne rozwiązanie, które docenimy zwłaszcza w deszczowe dni. W ten sposób można uniknąć przypadkowego zabrudzenia spacerówki, czy podłogi błotem.

 

Maksymalne obciążenie

Na podstawie maksymalnego obciążenia pojazdu można wywnioskować, jak dużą pociechę można w nim wozić. Czasami jest to 15 kg, a niekiedy nieco więcej, bo nawet 20 kg. To oznacza, że wózki spacerowe nadają się dla pociech w wieku od ok. 6 miesiąca życia do 3 lub 4 lat.

 

Budka

Spacery z dzieckiem w słoneczne dni mogą być wyjątkowo przyjemne pod warunkiem, że wozimy go w wózku z dużą budką, zaopatrzoną w okienka. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że słońce nie razi malucha, ale też nie utrudnia mu obserwowania otoczenia czy nieba (jeśli pociecha jest na tyle mała, że spaceruje w pozycji leżącej). Budka powinna być jak największa, aby zapewniała dziecku ochronę także przed wiatrem i niespodziewanym deszczem.

 

Oparcie i siedzisko

W zależności od wieku dziecko powinno się wozić w wózku spacerowym w pozycji siedzącej lub leżącej. Najlepsza spacerówka to taka, która daje możliwość swobodnej regulacji ustawienia oparcia, w efekcie czego możliwe jest zapewnienie dziecku maksymalnego komfortu.

Siedzisko wózka musi być miękkie i mieć 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Zabezpieczają one pociechę przed wypadnięciem na skutek zbyt mocnego pochylenia się do przodu. Ważny jest także pałąk, który można odpiąć, gdy nie jest już potrzebny maluchowi. Często zdarza się, że podczas spaceru dziecko brudzi siedzisko, wylewając na nie soczek czy krusząc jedzone przekąski. Jeśli chcemy, aby spacerówka była łatwa do utrzymania w czystości, najlepiej poszukać modelu pozwalającego na odpięcie materiału pokrywającego siedzisko. Umożliwia to wypranie tkaniny w pralce i zachowanie odpowiedniego poziomu higieny. Niektóre modele dają dodatkowo możliwość zmiany położenia siedziska tak, aby wożona pociecha była zwrócona do rodzica twarzą lub plecami. To także może być przydatne rozwiązanie.

 

Koła

Koła w podstawie spacerówki powinny być na tyle duże, że omijanie przeszkód na drodze nie będzie stanowiło żadnego problemu. Większość rodziców twierdzi, że dobrze sprawdzają się modele z pojedynczymi kółkami, gdyż w tych podwójnych często zostaje błoto i śnieg. Aby dziecko nie odczuwało wstrząsów i drgań podczas jazdy na nierównej nawierzchni, należy się upewnić, że wózek ma amortyzację. Warto też sprawdzić rodzaj zastosowanych kółek. Mogą one być piankowe lub pompowane. Te drugie powinny mieć zabezpieczenie przed przypadkowym przebiciem.

 

Kosz na zakupy

Niezbędnym elementem spacerówki jest kosz na zakupy, który znajdziemy pod siedziskiem. Jak sama nazwa wskazuje, możemy w nim przewozić zakupy, ewentualnie podręczną torbę z przekąskami i zabawkami malucha. Kosz ma być pojemny, często producenci informują, jakie jest jego maksymalne obciążenie (przeważnie jest to maksymalnie 5 kg).

 

Komfort prowadzenia

Na komfort prowadzenia spacerowego wózka ma wpływ kilka czynników. Pierwszym z nich jest rączka. Powinna ona być pokryta miękkim, antypoślizgowym materiałem i być umieszczona na odpowiedniej wysokości. Coraz częściej producenci wyposażają spacerówki w regulację wysokości rączki, więc jej położenie można dopasować do swojego wzrostu. Drugi czynnik to tzw. konsola dla rodzica. Jest w niej wgłębienie na kubek, a często też schowek na telefon czy inne drobiazgi. W znalezieniu odpowiedzi na pytanie: jaka spacerówka jest najlepsza, może nam też pomóc sprawdzenie, czy pojazd da się prowadzić tylko jedną ręką. Niektóre wózki na to nie pozwalają, dlatego podczas rozmawiania przez telefon należy się zatrzymać, co uniemożliwia szybki powrót do domu.

Akcesoria

Spacerówka z dołączonymi do zestawu akcesoriami pozwala być przygotowanym na każdą okoliczność. Dodatkiem do wózka spacerowego zwykle jest osłonka na nóżki (przydatna w chłodne dni) oraz folia przeciwdeszczowa. Czasami komplet jest uzupełniony także o ciepły śpiworek, organizer czy mufkę dla rodzica, czyli kawałek materiału przy rączce, do którego wkłada się dłonie, aby nie zmarzły. Element ten z powodzeniem zastępuje rękawiczki.

 

Design

Na design wózka uwagę zwracają głównie Panie, choć także i dla Panów może to być istotna kwestia. Przeważnie sami możemy zdecydować, w jakim kolorze będzie spacerówka. Przy tak dużej ofercie na pewno znajdziemy taką, która odpowiada naszym preferencjom. Najczęściej wybierane są modele w ciemnych barwach, gdyż są na nich mniej widoczne zabrudzenia. Niemniej jednak jaśniejsze wózki wyglądają elegancko i jeśli są wykonane z dobrych gatunkowo materiałów, utrzymanie ich w czystości nie jest trudne.

 

Spacerówki w dobrych cenach

Ile przeciętnie kosztuje wózek spacerowy? To zależy od marki, zastosowanych rozwiązań, solidności i podobnych czynników. Niemniej jednak cena za spacerówki renomowanych producentów przeważnie mieści się w przedziale od 500 zł do 2000 zł. Są też nieco tańsze modele, ale niektóre z nich nie są zbyt solidne i mogą szybko się zniszczyć.

 

 

Najlepsze spacerówki w 2019 roku

 

Przygotowaliśmy ranking spacerówek. Zawiera on kilka ciekawych produktów, które zainspirują Cię do kupna tego odpowiedniego modelu dla dziecka.

 

Nasze zalecenia

 

Sirocco Len

 

Sirocco Len to spacerówka dla dzieci, która jest bardzo dobrze wyposażona. Na początku warto wspomnieć o kołach produktu. Są one duże (średnica tylnych kół to 25 cm, a przednich to 18 cm). Zostały one wykonane w taki sposób, że nie ma szans na ich przebicie. Duże oraz mocne koła pozwalają na łatwe prowadzenie wózka nawet po niezbyt równej powierzchni.

Spacerówka jest wygodna dla dziecka. Jej oparcie jest regulowane, a maluch może leżeć podczas jazdy. Wózek jest również wyposażony w daszek, który chroni maleństwo przed słońcem i deszczem. On także podlega regulacji. Metalowy stelaż jest bardzo dobrze wykonany i nie ulega zniszczeniu nawet po długim czasie użytkowania.

Wózek ma dwie tacki, jedna jest dla dziecka, druga dla prowadzącego rodzica. Model jest bezpieczny dla malucha; jest on wyposażony w pasy bezpieczeństwa, które łatwo się zapina. Dodatkowo nóżki dziecka są ocieplane dodatkową warstwą materiału. Rodzicom podoba się jednak najbardziej miły materiał, z jakiego jest wykonane wnętrze spacerówki.

Wózek Sirocco Len waży 10 kg. Jego wymiary po złożeniu to: 87 cm x 44 cm x 58 cm. Model został wyposażony w koła o średnicy 25 cm (z tyłu) i 18 cm (z przodu).

Zalety
Duży kosz na zakupy:

Pod siedziskiem znajduje się pojemny kosz, w którym możemy przewozić zakupy, ewentualnie torbę z drobiazgami potrzebnymi maluchowi na spacerze.

Praktyczny daszek:

Wózek został wyposażony w duży daszek. Zapewnia on dziecku ochronę przed słońcem, deszczem i wiatrem.

Osłonka na nóżki:

Spacerówka ma specjalną osłonkę, którą możemy przykryć nóżki pociechy, kiedy zrobi się chłodno.

Wygodna regulacja oparcia:

Oparcie siedziska jest regulowane i możemy ustawić je w 3 różnych pozycjach: siedzącej, półleżącej oraz leżącej.

Łatwe prowadzenie:

To wózek, który łatwo się prowadzi – dowodzi to przeprowadzony przez nas test spacerówek. Duże koła umożliwiają szybkie ominięcie przeszkód na drodze.

Wady
Czasochłonne składanie:

Składanie wózka nie należy do najłatwiejszych czynności. Zajmuje to dużo czasu, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość.

 

 

 

 

Elodie Details Stockholm 3.0

 

Elodie Details Stockholm 3.0 to spacerówka, która składa się po wykonaniu jednego ruchu. Składanie wózka zajmuje nie więcej niż kilka sekund. Model jest wygodny dla malucha z kilku względów: ma on aż 5 różnych pozycji siedzenia (nawet leżenie). Podnóżek jest regulowany, a pasy bezpieczeństwa mają  miękkie otulinki.

Musisz wiedzieć, że spacerówka dba również o wygodę rodzica. Rączki wózka zostały specjalnie wyprofilowane, a na dodatek obite eko-skórą. W rezultacie prowadzenie modelu nie jest uciążliwe. Konstrukcja wózka jest w większości wykonana z aluminium, więc nie jest on zbyt ciężki (ok. 9 kg) i tym samym trudny w prowadzeniu.

Tapicerka jest dostępna w kilku ciekawych wzorach. Do zestawu dołączono specjalny kosz na zakupy, który znajduje się pod wózkiem. Rodzice piszą na jego temat wiele pozytywnych komentarzy. Wspominają  o budce z daszkiem, którą można dowolnie regulować i osłonić dziecko od wiatru, słońca oraz deszczu.

Spacerówka Elodie Details Stockholm 3.0 po złożeniu ma wymiary: 110 cm x 28 cm x 33 cm. Model jest przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca życia do 3. roku życia. Pojazd waży 9 kg.

Zalety
Skórzane rączki:

Rączki wózka zostały pokryte eko-skórą w brązowym kolorze. Można je pewnie chwycić i wygodnie prowadzić spacerówkę.

Miękkie pasy bezpieczeństwa:

Umieszczone w siedzisku 5-punktowe pasy bezpieczeństwa mają miękkie poduszki, dlatego nie podrażniają wrażliwej skóry dziecka.

Wygodna regulacja oparcia:

Oparcie wózka możemy regulować jedną ręką, co zapewnia komfort użytkowania.

Lekkość:

Spacerówka nie jest zbyt ciężka, dlatego jej codzienne wnoszenie po schodach nie powinno być zbyt męczące. Pojazd z łatwością schowamy i wyjmiemy z samochodowego bagażnika.

Wady
Za małe kółka:

Wiele osób uważa, że znajdujące się w podstawie kółka są zbyt małe. To powoduje, że omijanie przeszkód na drodze i spacerowanie z dzieckiem po nieutwardzonej powierzchni nie należy do łatwych czynności.

 

 

 

 

Movino Stella

 

Movino Stella to spacerówka, której bezpieczeństwo zostało potwierdzone przez kilka instytucji. Pojazd spełnia obowiązujące w UE normy. Model jest wyposażony w 5-punktowe pasy, które stabilnie utrzymują maluszka  w jednym miejscu.

Wózek jest odpowiednio wyposażony. Ma on specjalny kosz na zakupy o dużej pojemności. Obok rączki znajduje się przybornik, do którego rodzic może włożyć kilka niezbędników. Składanie spacerówki zajmuje kilka sekund, dokładnie tak samo, jak jej rozkładanie. Model jest wyposażony w regulowany podnóżek, budkę, a siedzisko pochylać. To daje pewność, że dziecku będzie wygodnie.

Ta dobra i tania spacerówka ma rączki wykonane w taki sposób, że można zmieniać ich wysokość. W rezultacie prowadzenie wózka jest komfortowe. Pomagają w tym również bardzo duże koła, które są cenione przez zdecydowaną większość rodziców. Warto dodać, że model wygląda estetycznie i co ważne, można samodzielnie wybrać odpowiedni kolor budki.

Pojazd Movino Stella waży 10 kg. Ta dobra spacerówka do 350 zł ma wymiary: 36 cm x 24,5 cm x 24,5 cm (po złożeniu). Wózek jest przystosowany do przewożenia dzieci ważących maksymalnie 15 kg.

Zalety
Amortyzowane koła:

Przednie koła są amortyzowane, co oznacza, że dziecko nie powinno odczuwać wstrząsów, również podczas jazdy na nierównym chodniku czy drodze pełnej wybojów.

Regulacja wysokości rączki:

Z uwagi na to, że możemy samodzielnie regulować wysokość rączki, mamy zagwarantowany komfort spacerowania z pociechą. Nie ma ryzyka, że będziemy musieli mocno pochylać się nad wózkiem.

Przydatne schowki:

Spacerówka została wyposażona w praktyczne schowki, w których możemy bezpiecznie przechowywać telefon komórkowy, portfel czy inne niezbędne przedmioty.

Wyjmowana wkładka siedziska:

W sytuacji, gdy wkładka siedziska się wybrudzi, bo np. pociecha wylała na nią soczek, możemy ją odpiąć i wyprać w pralce.

Wady
Za dużo waży:

Część rodziców uważa, że spacerówka mogłaby być nieco lżejsza. Tak twierdzą w szczególności te osoby, które mieszkają w blokach bez windy.

 

 

 

 

Espiro Sonic Air 08 

 

Espiro Sonic Air 08 to wózek ważący  ok. 11 kg. Średnica kół przednich to 21 cm, a tylnych 24 cm. Tak duże koła sprawiają, że przemieszczanie spacerówki nie jest w żaden sposób utrudnione. Można je zablokować hamulcem, który jest zamontowany przy rączce. Dlatego zatrzymanie i zabezpieczenie wózka jest bardzo łatwe.

Składanie oraz rozkładanie pojazdu trwa kilkanaście sekund. Czynności wykonuje się jedną ręką. Cały proces to kwestia kilku sekund. Aluminiowa konstrukcja spacerówki jest lekka, lecz nie jest łatwa do zniszczenia. W środku modelu znajduje się wkładka, która gwarantuje maluchowi komfort jazdy. Dodatkowo dołączony jest do niej śpiworek ochraniający malucha w zimniejsze dni. Na pasach bezpieczeństwa znajdują się ochraniacze, które nie drażnią skóry dziecka.

Rodzice często chwalą duży kosz na zakupy oraz tylną kieszeń, do której można włożyć wiele potrzebnych przedmiotów. Rączka podlega regulacji, tak samo, jak podnóżek oraz budka. Warto dodać, że ten ostatni element jest wykonany z tkaniny z filtrem UV.

Wózek spacerowy Espiro Sonic Air 08 po złożeniu ma wymiary: 31 cm x 70 cm x 61 cm. Pojazd waży ok. 11 kg.

Zalety
Możliwość przechowywania w pozycji pionowej:

Po złożeniu spacerówkę można przechowywać w pozycji pionowej. To oznacza, że bez wątpienia zmieści się w wąskiej szafie.

Duża budka z daszkiem:

Podczas słonecznych czy wietrznych dni możemy rozłożyć budkę z daszkiem, która zapewni dziecku komfort spacerowania. Ma ona odpowiednie wymiary, a dodatkowo została wykonana z materiałów wykazujących odporność na działanie promieni UV.

Odpinany pałąk zabezpieczający:

W pierwszych miesiącach używania wózka z pewnością przyda się pałąk zabezpieczający malucha przed wypadnięciem z siedziska. Gdy pociecha będzie już starsza, wspomniany element można odpiąć, aby jej nie przeszkadzał.

Wady
Podatne na przebicia koła:

Ponieważ koła w podstawie spacerówki są pompowane, musimy uważać, aby nie najechać na kawałki szkła lub inne ostre przedmioty. Tylko w ten sposób możemy uniknąć ich przebicia.

 

 

 

 

Joie Litetrax 4 Flex

 

Joie Litetrax 4 Flex to spacerówka, która zapewnia każdemu dziecku maksimum bezpieczeństwa. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa bardzo stabilnie utrzymują dziecko w jednym miejscu. Nie dociskają go jednak zbyt mocno do wózka, więc jest mu wygodnie. Waga prezentowanego modelu wynosi 10 kg. Produkt ma specjalną rączkę, którą można dowolnie regulować, więc prowadzenie wózka jest wygodne.

Warto powiedzieć coś o kołach spacerówki. Każde z nich jest wyposażone w amortyzację. Jazda po nierównej powierzchni nie jest udręką dla niemowlaka i rodzica. Koła są na tyle duże, by prowadzenie wózka było komfortowe. Produkt można złożyć, a wtedy jest on tak mały, że zmieści się do szafy lub do bagażnika. Podnóżek oraz budka są regulowane.

Co mówią opinie o spacerówkach tej firmy? Rodzicom podoba się łatwy system składania wózka. Wystarczy pociągnąć za jeden sznureczek, aby był on gotowy do włożenia np. do bagażnika. Jak można się spodziewać, rodzicom również do gustu przypadł bardzo duży kosz na zakupy.

Spacerówka Joie Litetrax 4 Flex jest przeznaczona dla dzieci, których waga nie przekracza 15 kg. Wymiary pojazdu po złożeniu to: 81 cm x 59,5 cm x 36 cm. Model waży 10 kg.

Zalety
Elegancki design:

Na uwagę zasługuje m.in. elegancki wygląd wózka. Ma on ciemny kolor (nie jest więc podatny na zabrudzenia), a rączka została pokryta brązową ekologiczną skórą. Pojazd świetnie się prezentuje.

Użyteczny organizer:

Przy rączce przymocowany jest organizer, który z pewnością przyda się rodzicowi. Jest w nim miejsce na dwa kubki (o średnicy do 7,2 cm), a także tekstylny pojemnik, w którym można schować potrzebne drobiazgi.

Szybki demontaż kół:

Koła można szybko i bez zbędnego wysiłku zdemontować. To znacząco ułatwia przechowywanie wózka i przewożenie go w samochodzie, a do tego pozwala zapobiec zabrudzeniu pojazdu.

Wady
Zsuwające się poduszki z pasów:

Na pasach bezpieczeństwa są specjalne poduszki mające zapobiegać podrażnieniu skóry dziecka. Jednak często trzeba je poprawiać, gdyż się zsuwają.

 

 

 

 

Baby Design Clever 08

 

Baby Design Clever 08 to wózek dla trochę większych dzieci. Jego obciążenie może wynosić nawet do 23 kg. Dlatego możesz przewozić w nim nie tylko niemowlaki, ale również dzieci dwuletnie, a nawet trzyletnie. Budka modelu została zaprojektowana tak, aby mogła przykryć całe dziecko. W ten sposób nawet mocny wiatr i słońce nie będą mu przeszkadzać.

Oparcie pojazdu jest regulowane do dowolnej pozycji. Można nawet ustawić je tak, aby dziecko swobodnie sobie leżało. Podnóżek wózka można również regulować, w zależności od wzrostu dziecka. Obrotowe kółka są wykonane z pianki i łatwo zmieniają kierunek jazdy. Dla wygody rodzica oraz malucha, zamontowano dwa stojaki na butelkę, czy kubek z napojem.

Bezpieczeństwo dziecku zapewni barierka, którą można łatwo odpiąć po zakończeniu wycieczki. Z kolei pasy bezpieczeństwa nie pozwalają maluchowi samodzielnie opuszczać spacerówki. Rodzice są zadowoleni z dobrego wykonania produktu, szczególnie jego mocnej konstrukcji oraz materiału.

Baby Design Clever 08 to wózek ważący 9,5 kg, który jest przystosowany do przewożenia nawet kilkuletniej pociechy (jego maksymalne obciążenie to 23 kg). Po złożeniu spacerówka ma wymiary: 30 cm x 80 cm x 64 cm.

Zalety
Skrętne koła:

Biorąc pod uwagę to, że pojazd został wyposażony w skrętne koła, omijanie przeszkód na drodze nie stanowi żadnego problemu. Możemy swobodnie manewrować wózkiem na każdej nawierzchni.

Okienko w budce:

Wózek ma rozkładaną budkę. Na jej tylnej ściance znajduje się okienko z siatki, przez które możemy przez cały czas obserwować pociechę.

Regulowane oparcie:

Oparcie siedziska możemy regulować i dowolnie ustawiać, aby zapewnić dziecku wygodę. Istotne jest to, że możemy je opuścić tak, aby maluch mógł się położyć i zdrzemnąć.

Wady
Nieregulowana rączka:

Ponieważ nie możemy zmieniać wysokości rączki, wysokie osoby mogą odczuwać prowadzenie wózka jako niewygodne..

Niepojemny kosz na zakupy:

Niektórzy rodzice uważają, że kosz na zakupy jest mało pojemny i zmieści się tam tylko jedna duża reklamówka.

 

 

 

 

Cybex Balios S

 

Cybex Balios S to spacerówka, która ma gumowane koła. Podczas jazdy odpowiednio się skręcają, można je również zablokować. Dodatkowo w tylnych kołach jest amortyzacja. Hamulec znajduje się po prawej stronie i uruchamia się go nogą.

Cała spacerówka waży 11,2 kg. Z kolei jej udźwig wynosi 15 kg. Zaletą konstrukcji spacerówki jest to, że fotelik można ustawić tyłem do jazdy lub przodem, wszystko zależy od naszych oraz dziecka preferencji. Składanie oraz rozkładanie modelu nie zajmuje więcej niż kilka sekund.

Za zaletę rodzice uważają duży kosz na zakupy. Dodatkowo wspominają oni o regulowanej rączce do trzymania. Oparcie oraz podnóżek są też regulowane, dziecko może siedzieć lub leżeć w spacerówce. Pasy bezpieczeństwa są odpowiednio przytwierdzone i sprawiają, że maluch siedzi cały czas w miejscu. Rodzice cenią również dobre wykonanie stelażu oraz budki.

Spacerówka Cybex Balios S to model odpowiedni dla dzieci w wieku do ok. 4 lat (ważących maksymalnie 15 kg). Pojazd ma wymiary: 102 cm x 59 cm x 110 cm i waży 11,2 kg.

Zalety
System podróżny 3w1:

W wózku możemy bezpiecznie przewozić dziecko już od pierwszych dni życia. Wszystko za sprawą zastosowania systemu podróżnego 3w1, umożliwiającego przypięcie gondoli lub fotelika samochodowego. Służą do tego mocne adaptery.

Możliwość obracania siedziska:

W zależności od potrzeb, możemy obracać siedzisko tak, aby maluch był zwrócony do nas twarzą bądź plecami.

Wady
Brakuje przydatnych akcesoriów:

Do wózka nie dołączono akcesoriów, które nierzadko przydają się na spacerach. Rodzicom brakuje przede wszystkim uchwytu na kubek, folii przeciwdeszczowej oraz osłony na nóżki.

Nie ma elementów odblaskowych:

Spacerówka nie ma elementów odblaskowych, dlatego nie zapewnia nam odpowiedniej widoczności podczas spacerowania późnymi popołudniami i wieczorami.

 

 

 

 

Kiedy zmienić głęboki wózek na spacerówkę?

 

W pierwszych miesiącach życia niemowlęta należy wozić w głębokim wózku, inaczej gondoli. Z czasem jednak trzeba pomyśleć o zmianie na spacerówkę, aby zapewnić maluchowi wygodę podczas spaceru i możliwość oglądania tego, co dzieje się wokół niego. Czy wiesz, kiedy najlepiej zacząć używać wózka spacerowego? Sprawdziliśmy to.

 

 

Jakie są najważniejsze zalety spacerówki?

Po lekturze wcześniejszych części artykułu na pewno już wiesz, jaka spacerówka jest polecana dla maluchów pod względem praktyczności i wygody prowadzenia. Jednak, czy potrafisz wymienić zalety tego typu wózków? Po pierwsze, są one znacznie lżejsze niż gondole, w efekcie czego można je z łatwością wnosić po schodach, do autobusu czy sklepu. Po drugie, spacerówki można bez trudu złożyć, przechowywać w szafie, a także przewozić w bagażniku samochodowym. Po trzecie, większość spacerowych wózków służy pociechom nie przez kilka, ale nawet kilkanaście miesięcy lub dłużej, aż do osiągnięcia wieku przedszkolnego. Dla porównania, w gondoli malucha zwykle wozi się jedynie przez kilka miesięcy, gdyż z czasem staje się zbyt ciasna.

 

Kiedy można zacząć używać spacerówki?

Według ekspertów niełatwo jest wskazać moment, w którym należy zmienić gondolę na spacerówkę. Dużo zależy od tego, jak szybko rozwija się dziecko, nie ma ściśle określonej granicy wieku wyznaczającej konieczność zakupu nowego wózka. O używaniu spacerówki powinniśmy zacząć myśleć wtedy, gdy zauważymy, że pociecha potrafi już samodzielnie siedzieć, stara się rozglądać na boki i wychylać z gondoli, chcąc ciągle obserwować otoczenie. Jeżeli dziecko nie chce  już być wożone w pozycji leżącej, to jest właściwy moment na zakup nowego wózka.

Zazwyczaj rodzice wożą swoje dzieci w głębokim wózku do 7., a czasem nawet 8. czy 9. miesiąca życia (teoretycznie powinien wystarczyć maluchowi aż do 12. miesiąca życia). Jednak czasami zdarza się, że niemowlę rozwija się na tyle szybko, że już po ukończeniu 5. miesiąca życia przestaje mieścić się w gondoli. W takim przypadku możemy zdecydować się na zakup większej gondoli, ewentualnie poszukać spacerówki przystosowanej do potrzeb kilkumiesięcznych niemowląt, z siedziskiem rozkładającym się do pozycji leżącej.

 

 

Zmiana wózka a pora roku

Niekiedy rodzice decydują się na zmianę wózka ze względu na porę roku. Latem, gdy temperatura często jest wyższa niż 25 st. C, maluchowi może być zbyt gorąco w gondoli, co zacznie sygnalizować marudzeniem i płaczem. Spacerówka zapewnia lepszą cyrkulację powietrza, więc pociecha z pewnością się nie spoci (zwłaszcza gdy zadbamy o odpowiednie, niezbyt grube ubranka).

 

Kiedy warto wstrzymać się z zakupem spacerówki?

Są takie sytuacje, kiedy warto wstrzymać się ze zmianą gondoli na spacerówkę. Nie ma potrzeby kupowania nowego wózka zimą, kiedy na zewnątrz jest bardzo mroźno. Maluchowi bez wątpienia będzie cieplej w gondoli, do której można włożyć dodatkowo śpiworek czy grubszy kocyk. Tak otulone niemowlę na pewno szybko zaśnie, więc nie będzie próbowało się wychylać poza wózek. Jeżeli nie możemy znaleźć spacerówki z siedziskiem rozkładanym do pozycji leżącej, lepiej pozostać przy spacerach w gondoli. Pediatrzy podkreślają, że nie można wymuszać u dzieci pozycji siedzącej, gdyż może to mieć negatywny wpływ na jego kręgosłup i przyczynić się do rozwoju wad postawy. Zmianę wózka należy rozważyć wtedy, gdy pociecha będzie mogła samodzielnie siedzieć. Wówczas dalsze korzystanie z gondoli może okazać się niebezpieczne z uwagi na brak pasów zabezpieczających niemowlę przed wypadnięciem z wózka.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status