Opinie o Cybex Sirona S I-Size

Ostatnio aktualizowane: 27.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

Najważniejsze zalety:

Wielu rodziców przekonuje, że to bardzo dobry fotelik samochodowy, gdyż można w nim przewozić dziecko tuż po urodzeniu, jak również znacznie starsze, do ok. 4 roku życia. Siedzisko można ustawić tyłem lub przodem do kierunku jazdy, co czyni produkt bardziej uniwersalnym. Warto dodać, że jest on sprzedawany w wielu ciekawych kolorach.

 

Najważniejsze wady:

Tapicerka jest odpinana, dlatego można prać ją w pralce. Jednak jej zdejmowanie może okazać się nieco kłopotliwe, wymaga to dużo cierpliwości. Test Cybex Sirona S I-Size wykazał, że również przypinanie wypranej już tapicerki nie należy do łatwych czynności.

 

Werdykt: 9.3/10

Fotelik umożliwia bezpieczne przewożenie w samochodzie dzieci o wzroście do 105 cm. Montowanie go w aucie nie stanowi dużego problemu, gdyż można w tym celu wykorzystać system ISOFIX. Model jest nie tylko łatwy w utrzymaniu w czystości, ale również solidny. W komplecie znajdziemy specjalną wkładkę noworodkową.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Gwarancja bezpiecznej podróży z dzieckiem

Montując fotelik w swoim samochodzie, nie należy obawiać się o bezpieczeństwo malucha. Zależnie od wieku pociechy, możemy ustawić siedzisko w odpowiednią stronę do kierunku jazdy. Zagłówek jest regulowany, a pasy bezpieczeństwa pokryte miękkim materiałem, zapobiegającym podrażnieniu delikatnej, dziecięcej skóry. Fotelik został wyposażony w system DDC, czyli Driving Direction Control, który zapobiega jego niewłaściwemu użytkowaniu i zamontowaniu siedziska przodem do kierunku jazdy, jeżeli dziecko ma mniej niż 76 cm wzrostu.

Co więcej, podczas kolizji czołowej energia pochodząca z uderzenia jest rozpraszana tak, aby maluch nie doznał poważnych obrażeń (w szczególności szyi). Nie można nie wspomnieć także o zintegrowanym systemie ochrony bocznej, zmniejszającym siłę uderzenia w bok pojazdu. Mimo że model jest wyposażony w wiele technologii pozytywnie wpływających na bezpieczeństwo dziecka, według rodziców cena Cybex Sirona S I-Size nie jest wysoka.

Dostosowanie do potrzeb dziecka

Istotne jest to, że fotelik można bez trudu dostosować do potrzeb pociechy. Ma on 12-stopniową regulację zagłówka, w efekcie czego podczas podróży maluch będzie mógł swobodnie opierać o niego główkę. Jeśli siedzisko jest ustawione tyłem do kierunku jazdy, możemy odchylić oparcie pod 5 różnymi kątami, a kiedy jest ustawione przodem do kierunku jazdy – pod 3 kątami. Ponieważ w komplecie jest wkładka redukcyjna, w foteliku można bezpiecznie przewozić noworodka.

 

Komfort użytkowania

Wkładanie oraz wyjmowanie pociechy z siedziska jest komfortowe. Wszystko ze względu na to, że obraca się ono o 360 stopni, dlatego nie ma potrzeby nadmiernego pochylania się czy stania w mało wygodnej pozycji, aby zapiąć dziecku pasy, wyregulować zagłówek itp. To może zachęcić rodziców do częstszych podróży z maluchem. Wygodne użytkowanie  potwierdzają pozytywne opinie Cybex Sirona S I-Size.

 

Wiele wersji kolorystycznych

Co prawda kolor fotelika nie wpływa na jego wytrzymałość czy praktyczność, ale wiele osób zwraca na to uwagę. W przypadku modelu marki Cybex do wyboru mamy dużo ciekawych połączeń kolorystycznych, takich jak: czerń i róż, czerń i granat, czerń i szary czy czerń i czerwień. Możemy wybrać fotelik w swoich ulubionych odcieniach.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status