Najlepszy wózek spacerowy z przekładaną rączką

Ostatnio aktualizowane: 30.03.20

 

Jaki wózek spacerowy z przekładaną rączką wybrać?

 

Zakup wózka dla dziecka to poważna decyzja, bo jest to w wyprawce chyba najdroższa pozycja. Wózek służy dziecku i rodzicom dwa, a nawet trzy lata. Dlatego należy wybrać taki model, który zapewni dziecku komfort i bezpieczeństwo, a rodzicom wygodę. Trzeba więc sprawdzić pasy bezpieczeństwa, hamulec, amortyzację, siedzisko, zabezpieczenia przed wiatrem, deszczem i promieniami słonecznymi.

 

 

Dla wygody rodziców ważne jest, aby wózek był zwrotny, lekki, łatwy w prowadzeniu. Łatwo składany stelaż wózka ułatwia schowanie go do bagażnika samochodu, a w domu zajmuje niewiele miejsca. Bardzo przydatny jest kosz na zakupy, czy niewielkie schowki-kieszenie umieszczone w poszyciu wózka.  Ważne jest, aby dobrać jego wysokość do swojego wzrostu. Dobrym rozwiązaniem jest regulowana rączka. Można ją skrócić lub wydłużyć nawet o kilkanaście centymetrów. Pozwala to wygodnie prowadzić wózek osobom różnego wzrostu.

W niektórych wózkach spacerowych zamocowana jest przekładana rączka. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które umożliwia w trakcie spaceru przełożyć rączkę wózka i zmienić kierunek jazdy, bez konieczności przekładania siedziska. Najlepsze wózki spacerowe z przekładaną rączką cieszą się dużą popularnością wśród młodych rodziców. Kilka modeli takich wózków tu zaprezentujemy. Może okazać się, że wśród nich znajduje się najlepszy wózek spacerowy z przekładaną rączką w 2020 roku!

 

 

Wózki spacerowe z przekładaną rączką – ranking

 

 

Graco Symbio

 

Wózek spacerowy z przekładaną rączką Graco Symbio to produkt uznanej na świecie amerykańskiej marki Graco. Przeznaczony jest dla dzieci do 15 kg wagi. Sprawdza się w każdym terenie. Przednie koła są skrętne, a ich niewielki rozstaw (58 cm) umożliwia przejazd nawet w wąskich miejscach. Dzięki sprężynowanemu zawieszeniu  i oponom na kołach dziecko ma komfort jazdy także na nierównościach podłoża. Siedzisko regulowane jest w trzech pozycjach i osłonięte budką. Zamontowane są w nim 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, a z przodu ogranicza je pałąk z piankową osłonką. W wózku zamontowany jest także hamulec na tylne koła.

Bardzo przydatna jest możliwość przełożenia rączki wózka w czasie spaceru. Robi się to w bardzo prosty sposób – jedną ręką. Dzięki temu rozwiązaniu, w zależności od potrzeb,  dziecko może być skierowane przodem do rodzica lub przodem do kierunku jazdy.

Rama wózka jest składana łatwym i szybkim sposobem (system “graco one-hand fold”). Wózek posiada opcję montażu gondoli lub fotelika samochodowego. Dostępne są też akcesoria, które można dokupić, jak torba-plecak z przewijakiem, czy śpiwór.  

Wózek spacerowy z przekładaną rączką Graco Symbio ma bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Cenią go za  komfort użytkowania zarówno dziecka jak i rodzica, możliwość przełożenia rączki oraz wygodę w transporcie, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku samochodu.

 

 

 

 

Joie Mirus

 

Wózek spacerowy z przekładaną rączką Joie Mirus to lekki  wózek renomowanej brytyjskiej firmy Joie oferującej wyposażenie dla dzieci. Może służyć od pierwszych dni życia dziecka aż do osiągnięcia przez nie wagi 17,5 kg. Dla niemowląt poniżej szóstego miesiąca życia można założyć specjalną wkładkę.  Oparcie siedziska jest regulowane i rozkłada się do pozycji leżącej. Regulację posiada także podnóżek. Stelaż wykonany jest aluminium, a poszycie wózka z trwałej tkaniny. Pokrowiec siedziska można zdjąć do prania. Wózek składa się w prosty sposób, a po złożeniu stoi samodzielnie. Również pojazd ten nie zajmuje dużo miejsca w mieszkaniu, czy bagażniku samochodu. Ten model posiada 4 pary amortyzowanych kółek. Przednie koła są obrotowe, ale jest możliwość zablokowania ich do jazdy na wprost. To ważne po przełożeniu rączki, kiedy to przednie koła stają się tylnymi. Siedzisko osłonięte jest dużym daszkiem przeciwsłonecznym, w którym jest okienko do podglądania dziecka. W wyposażeniu znajduje się także folia przeciwdeszczowa.

Dziecko zabezpieczają 5-punktowe pasy z miękkimi ochraniaczami na ramionach zamocowane w siedzisku, a z przodu pałąk w miękkiej osłonce. Dodatkowym zabezpieczeniem jest hamulec. Pod siedziskiem umieszczony jest kosz na zakupy wykonany z mocnej siatki. Niewielkie rozmiary tego wózka sprawiają, że właściwie nie ma dla niego miejsc niedostępnych, zwłaszcza w mieście. Łatwo poruszać się z nim między sklepowymi regałami lub podróżować tramwajem, czy autobusem.

Rodzice, którzy dla swoich pociech kupili wózek Joie Mirus byli pozytywnie zaskoczeni jego uniwersalnością. Wózek sprawdził się zarówno w mieście, jak i w terenie. Podkreślają jego zwrotność, małą wagę oraz komfort dziecka podczas spacerów. Uznali również, że jest to wózek spacerowy z przekładaną rączką w dobrej cenie.

 

 

 

 

Hartan Topline S

 

Niemiecka firma Hartan wytwarza wózki dziecięce od prawie 70 lat. Jej produkty charakteryzuje solidność i wysoki standard bezpieczeństwa. Do zaprezentowania wybraliśmy wózek spacerowy z przekładaną rączką Hartan Topline S. Konstrukcja wózka opiera się na aluminiowym, lekkim stelażu. Jego pokrycie i uchwyty wykonane są z materiałów badanych na obecność szkodliwych substancji, są więc bezpieczne dla dziecka oraz przyjazne dla środowiska. Wózek wyposażony jest w przekładaną rączkę umożliwiającą błyskawiczną zmianę kierunku jazdy. Posiada ona blokadę uniemożliwiającą przypadkowe złożenie się wózka. Siedzisko rozkłada się do pozycji leżącej.

Firma Hartan opatentowała bezgłośnie regulowaną budkę, by nie budzić śpiącego dziecka. Z tyłu budki znajduje się otwór wentylacyjny zabezpieczony siateczką. Można przez niego podglądać dziecko, jeśli siedzi przodem do kierunku jazdy. Dziecko zabezpieczone jest 5-punktowymi pasami w miękkich osłonkach. Zapięcia pasów mają zabezpieczenia uniemożliwiające dziecku samodzielne wypięcie się z nich. Wózek ten posiada hamulec na tylne koła. W niektórych wózkach Hartan Topline, w dolnej części stelaża zamontowane są światełka LED. Pełnią one rolę odblasków. Można wybrać tę opcję, jeśli będziemy korzystać z wózka wieczorami lub w słabo oświetlonym terenie. Tylne koła wózka są większe, przednie – mniejsze są obrotowe z możliwością zablokowania do jazdy na wprost.

Wyposażone są w łożyska kulkowe i bezdętkowe opony. Dzięki temu jazda staje się płynna nawet na wyboistej drodze! W dolnej części wózka zamontowany jest kosz na zakupy. W wyposażeniu jest również folia przeciwdeszczowa. Wózek Hartan Topline S może służyć od pierwszych dni życia dziecka. Trzeba jednak dokupić gondolę, której nie ma w podstawowym wyposażeniu. Wózek po złożeniu osiąga małe rozmiary, jest więc poręczny do transportu lub przechowywania.

Zaletą  tego wózka jest duża stabilność, a równocześnie zwrotność i łatwość manewrowania. Użytkownicy doceniają bezpieczeństwo, jakie wózek Hartan Topline zapewnia dziecku. W ich opinii wózek ten sprawdza się w każdych warunkach. Dodatkowym atutem jest ekskluzywny wygląd.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status