Najlepszy wózek bliźniaczy 3w1

Ostatnio aktualizowane: 18.09.20

 

Jaki wózek bliźniaczy 3w1 wybrać?

 

Wiele osób myśli, że wózek bliźniaczy jest znacznie większy niż model pojedynczy, a przez to mniej komfortowy w użytkowaniu. Okazuje się jednak, że nowoczesne produkty mają kompaktowe wymiary, a do tego są lekkie i wyjątkowo funkcjonalne. Chcąc ułatwić rodzicom bliźniąt zakup praktycznego wózka przygotowaliśmy krótki poradnik i ranking trzech popularnych modeli. Mamy nadzieję, że za sprawą zawartych w artykule informacji dokonasz właściwego wyboru.

 

 

Wózek 3w1 pozwala na montaż gondoli, siedziska spacerowego, a także fotelika samochodowego. To powoduje, że produkt przydaje się nie tylko w pierwszych miesiącach życia maluchów, ale także później, gdy skończą rok. Modele dedykowane bliźniętom często znacząco różnią się układem siedzisk. Kilka lat temu na rynku dostępne były głównie wózki z poszerzoną gondolą, w efekcie czego dzieci leżały obok siebie. Dziś mamy do wyboru także pojazdy z osobnymi siedziskami ustawionymi za sobą (jedno z nich często znajduje się nieco wyżej niż drugie).

Jeśli chcemy kupić najlepszy wózek bliźniaczy 3w1 w 2020 roku powinniśmy znaleźć model wyposażony m.in. w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Ten element jest niezwykle istotny, gdyż zapobiega wypadnięciu maluchów, gdy próbują zmienić pozycję lub nadmiernie wychylają się poza wózek. Dużym udogodnieniem jest też budka z rozkładanym daszkiem, która ochroni pociechy przed promieniami UV, niespodziewanym deszczem, a także silnymi podmuchami wiatru.

Dobry wózek dla bliźniąt powinien mieć odpowiednie wymiary. Jeśli wybierzemy zbyt duży model może się okazać, że nie mieści się w drzwiach lub w schowku (po złożeniu). Jednocześnie wybór bardzo małego produktu też nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, ponieważ dzieciom będzie ciasno, a to negatywnie wpłynie na ich nastrój. Nie zapomnijmy również sprawdzić, ile waży wózek, który się nam spodobał. Może się zdarzyć, że będziemy musieli wnieść go po schodach lub do autobusu, a wokół nie będzie nikogo, kto mógłby nam pomóc. Ciągłe podnoszenie zbyt ciężkiego modelu negatywnie wpływa na kręgosłup i niekiedy przyczynia się do powstania bolesnego urazu.

Nie zapominajmy, że najlepsze wózki bliźniacze 3w1 są wytrzymałe i stabilne. Wpływa na to materiał wykonania konstrukcji. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się aluminium, ponieważ jest lekkie i solidne. Warto mieć na uwadze, że kupując nieodpowiedni produkt nie tylko zwiększamy ryzyko niezadowolenia z zakupu, ale też zmniejszamy poziom bezpieczeństwa maluchów. To powoduje, że takie kwestie, jak cena nie powinny mieć znaczącego wpływu na naszą decyzję.

 

 

Wózki bliźniacze 3w1 – ranking

 

 

Baby Jogger City Select Double 

 

Wózek Baby Jogger City Select Double jest dostępny w 11 kolorach, dlatego na pewno uda nam się znaleźć elegancko wyglądający model. Produkt został wyposażony w dużą, wielopoziomową budkę ze składanym daszkiem, której wysokość można z łatwością dostosować do wzrostu pociech. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa zapewniają dzieciom odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Cechą wyróżniającą prezentowany model jest możliwość ustawienia siedzisk na 4 sposoby: jedno za drugim tyłem lub przodem do rodzica, twarzami do siebie lub plecami do siebie. Całkowite wymiary produktu po złożeniu to: 84 cm x 66 cm x 37 cm. Wózek umożliwia wpięcie gondoli oraz fotelików samochodowych.

Jednym z najbardziej istotnych atutów modelu Baby Jogger City Select Double jest funkcjonalność. Kieszeń na drobiazgi i dużych rozmiarów kosz pozwalają na zabranie ze sobą najbardziej potrzebnych przedmiotów lub swobodne przewożenie zakupów. Wózek waży ok. 16,5 kg.

 

 

 

 

ABC-Design Zoom 

 

ABC-Design Zoom to produkt umożliwiający montaż zarówno siedzisk spacerowych, jak i gondoli oraz fotelików samochodowych. Za bezpieczeństwo maluchów odpowiadają nie tylko 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, ale też solidny, aluminiowy stelaż. Wózek waży 17,3 kg, a jego wymiary po złożeniu to: 65 cm x 42 cm x 87 cm.

Ponieważ siedziska wyposażono w składane budki, w razie potrzeby możemy osłonić pociechy przed słońcem lub deszczem. Pod nimi znajduje się duży kosz mieszczący zakupy i wszystkie, niezbędne na spacerze akcesoria. Dobrze wyprofilowana rączka z teleskopową regulacją wysokości powoduje, że opisywany model dostosujemy do swoich potrzeb.

Konsumenci chwalą ten wózek bliźniaczy 3w1 w dobrej cenie za możliwość zamontowania siedzisk na dwa sposoby (przodem lub tyłem do kierunku jazdy, jeden za drugim). Po złożeniu produkt nie zajmuje dużo miejsca, co ułatwia jego przechowywanie.

 

 

 

 

TFK Twin Adventure 

 

Model TFK Twin Adventure wyróżnia się efektownym designem i niewielkimi wymiarami po złożeniu (85 cm x 74 cm x 42 cm). Podwójne siedzisko wyposażone w składaną budkę i 5-punktowe pasy bezpieczeństwa zostało pokryte materiałem pozwalającym skórze oddychać. W razie konieczności tapicerkę możemy odpiąć i wyprać.

Wózek waży ok. 18,5 kg. Możliwość montażu gondoli i fotelików samochodowych sprawia, że prezentowany model jest niezwykle praktyczny. Pod siedziskami znajduje się pojemny kosz. Wysokość rączki możemy regulować tak, aby dostosować produkt do własnych potrzeb. Przez to spacerowanie z dziećmi jest komfortowe i przyjemne.

Po zapoznaniu się z opiniami na temat modelu marki TFK można wywnioskować, że to bardzo dobry wybór dla rodziców bliźniąt. Wpływa na to funkcjonalność wózka, a także zastosowanie wielu nowoczesnych rozwiązań. Do nich należy m.in. system Quick-Release umożliwiający szybką wymianę kół.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status