Najlepszy wózek 3w1 Maxi Cosi

Ostatnio aktualizowane: 07.04.20

 

Jaki wózek 3w1 Maxi Cosi wybrać?

 

Holenderska firma Maxi Cosi specjalizująca się w produkcji wózków i fotelików samochodowych dla dzieci oferuje bardzo duży wybór tych produktów. Cieszą się one popularnością i zaufaniem klientów, ponieważ cechuje je wysoki standard jakości i bezpieczeństwa. Wśród bogatego asortymentu są także wózki „3 w 1”. Wózki 3w1 to wózki wielofunkcyjne.

 

 

W skład zestawu wchodzi wózek głęboki (gondola), wózek spacerowy i fotelik samochodowy. Wszystkie elementy montuje się na jednym stelażu. Jest to wygodne i korzystne rozwiązanie. Co prawda, jednorazowo jest to duży koszt, ale na wózek jedno- lub dwu-funkcyjny i fotelik kupowane oddzielnie trzeba wydać większą kwotę. Jest to wyposażenie na pierwsze lata życia dziecka, więc ten wydatek i tak rodziców nie ominie. Ceny zestawów 3 w 1 są zróżnicowane i można wybrać tańszy wózek, a nieustępujący w jakości tym droższym. Zaletą zestawu jest pewność, że wszystkie części pasują do stelaża i można je dowolnie przekładać, w zależności od potrzeby chwili. Przy zakupie  należy przede wszystkim zwrócić uwagę na atesty i certyfikaty fotelika, gdyż od jego jakości może zależeć zdrowie i życie dziecka!

Najlepsze wózki 3w1 Maxi Cosi posiadają w zestawie bardzo bezpieczne foteliki samochodowe, które w testach zderzeniowych osiągają bardzo wysokie oceny. Warto więc przyjrzeć się bliżej takiej propozycji firmy Maxi Cosi i rozważyć zakup zestawu wielofunkcyjnego. Dla ułatwienia przedstawiamy kilka modeli. Który z nich zasługuje na miano „Najlepszy wózek 3w1 Maxi Cosi w 2020 roku” pozostawiamy do oceny klientom.

 

 

Wózki 3w1 Maxi Cosi – ranking

 

 

Maxi Cosi Stella Black Raven 

 

Wózek 3 w 1 Maxi Cosi Stella Black Raven to wózek wielofunkcyjny. Składa się ze stelaża, na którym umieszcza się gondolę, spacerówkę lub fotelik samochodowy.

Do tego modelu dołączony jest fotelik Maxi Cosi Citi (można też dokupić inny model fotelika firmy Maxi Cosi). Fotelik z tego zestawu przewidziany jest dla dzieci do 13 kg wagi. Montuje się go 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa. Ustawiony jest tyłem do kierunku jazdy. Posiada system ochrony bocznej, dla zwiększenia bezpieczeństwa. Dziecko zapina się w 3-punktową uprząż. Fotelik ten jest lekki, wygodny do przenoszenia, wyścielony watowaną tapicerką, którą można zdjąć do prania. Maxi Cosi Citi ma także duży daszek dla ochrony dziecka, kiedy fotelik zamocowany jest na stelażu.

Gondola przewidziana jest dla niemowląt od pierwszych dni życia do osiągnięcia wagi 9 kg. Okres użytkowania wynosi więc około pół roku. Jest to gondola składana, z blokadą przed przypadkowym złożeniem. Wyposażona jest w wygodny materacyk, pokrowiec i moskitierę. Budka posiada dodatkowy daszek, aby można było dodatkowo osłonić dziecko. Gondola waży 4,6 kg, jej szerokość to 45 cm,  długość 90 cm i wysokość 56 cm.

Wózek spacerowy to element zestawu, który dziecku i rodzicom służy najdłużej. Przewidziany jest dla dzieci do 15 kg wagi. Posiada wygodne siedzisko rozkładane do pozycji poziomej. Można je zamocować przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Tapicerka siedziska jest zdejmowana Dziecko zabezpieczone jest 5-punktowymi pasami, a z przodu pałąkiem, który można wypiąć na czas usadowienia dziecka w siedzisku. Posiada dużą budkę  dobrze chroniącą przed warunkami atmosferycznymi, z okienkiem do podglądania, kiedy dziecko siedzi tyłem do rodzica. Podnóżek reguluje się do wzrostu dziecka.

Stelaż tego wózka składa się w prosty sposób. Konstrukcja umożliwia po złożeniu postawienie go w pozycji pionowej. Przednie koła są skrętne z możliwością blokady do jazdy na wprost. Tylne koła są amortyzowane. Rączka wózka jest regulowana do wzrostu rodzica. Pod siedziskiem umieszczony jest kosz na zakupy.

Trzeba też zaznaczyć, że wśród wózków wielofunkcyjnych tej marki jest to wózek 3w1 Maxi Cosi w dobrej cenie. Wymiary wersji spacerowej: szerokość – 55 cm, waga – 13,2 kg. Rodzice korzystający z tego modelu wózka Maxi Cosi 3w1 są bardzo zadowoleni z bezpiecznego fotelika samochodowego i komfortu, jaki wózek zapewnia dziecku.

 

 

 

 

Maxi Cosi Adorra Nomad Grey 

 

Wózek 3 w 1 Maxi Cosi Adorra Nomad Grey to ekskluzywna propozycja wózka wielofunkcyjnego firmy Maxi Cosi. Stelaż wózka jest składany, a po złożeniu można go postawić w pionie. Rączka jest regulowana w zakresie od 99 do 113 cm, można więc dogodnie dla każdego ustawić jej wysokość. Rączka obłożona jest skórą ekologiczną, podobnie jak pałąk zabezpieczający dziecko w wózku spacerowym. Model Adorra Nomad Grey jest wyposażony w piankowe koła, które zapewniają płynną jazdę. Przednie, obrotowe koła, mają możliwość  blokady do jazdy na wprost. Tylne koła są resorowane. Konstrukcja stelaża umożliwia zamocowanie fotelika, gondoli i siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy.

Ten zestaw wyposażony jest w fotelik samochodowy Maxi Cosi Pebble, bardzo bezpieczny i wygodny. Wyposażony jest w system ochrony bocznej, który przejmuje siłę uderzenia w razie kolizji. Fotelik ten jest wygodny zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Bezproblemowo montuje się go i wyciąga z samochodu. Tapicerka wykonana jest z przyjemnego w dotyku materiału. Można ją zdejmować do prania. Fotelik Maxi Cosi Pebble przewidziany jest dla dzieci do 13 kg wagi. W samochodzie montuje się go tyłem do kierunku jazdy.

Gondola Oria – lekka, przestronna i wygodna, przewidziana jest dla niemowlaka od pierwszych dni życia. Wyposażona w ergonomiczny materacyk, obszerną budkę, przeciwsłoneczny daszek z okienkiem oraz wierzchnim przykryciem, zapewnia dziecku wygodę na spacerze przy każdej pogodzie. Gondola Oria pasuje także do innych stelaży wózków Maxi Cosi.

Wózek spacerowy w zestawie Adorra Nomad Grey może służyć od pierwszych dni życia dziecka, gdyż został wyposażony w siedzisko rozkładane do pozycji poziomej, burtę ograniczającą u dołu (przy podnóżku) oraz wkładkę wspierającą dla niemowląt Cozi-Dozi™. Wózek spacerowy posiada 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i rozkładany daszek z okienkiem. W wyposażeniu jest również peleryna przeciwdeszczowa. Pod siedziskiem umieszczony jest kosz na zakupy. Waga wózka w wersji spacerowej to 11,6 kg, a szerokość siedziska – ok. 33 cm.

Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup wózka 3 w 1 Maxi Cosi Adorra Nomad Grey  podkreślają łatwość w prowadzeniu, wielofunkcyjność, a także jakość wykończenia.

 

 

 

 

Maxi Cosi Nova 3 Robin Red

 

Wózek Cosi Nova 3 Robin Red to luksusowy, trzykołowy wózek wielofunkcyjny posiadający wiele innowacyjnych rozwiązań usprawniających jego użytkowanie. Jednym z nich jest samoczynnie składający się stelaż. System automatycznego składania uruchamia się po przyciśnięciu pedału z tyłu wózka. Koła mają stabilny, szeroki rozstaw i posiadają amortyzację. Opony posiadają bieżnik i są pompowane. Przednie koło jest obrotowe i mniejsze od pozostałych. Jest możliwość jego zablokowania. Konstrukcja stelaża pozwala na przerobienie wózka na czterokołowy. Wszystkie elementy nakładane na stelaż można założyć przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Zakładanie i zdejmowanie na ramę poszczególnych elementów ułatwiają automatycznie blokujące się przyciski po bokach ramy. Każdy z guzików wciska się oddzielnie, wystarczy więc mieć jedną rękę wolną! System hamulców składa się z dwóch dość dużych pedałów zainstalowanych po wewnętrznej stronie tylnych kół. Jeden z nich blokuje koła, a drugi zdejmuje blokadę. Są oznaczone odpowiednio czerwonym i białym kolorem.

Model Maxi Cosi Nova 3 Robin Red ma w zestawie gondolę Maxi Cosi Oria. Istnieje możliwość złożenia jej, w razie potrzeby. W gondoli znajduje się gruby, miękki materacyk i osłonka na nóżki. Osłonka ma duże zaczepy, co bardzo ułatwia jej założenie. Wymiary gondoli wewnątrz: długość 69 cm, szerokość 32 cm i wysokość ścianek 20 cm. Wyprofilowanie budki daje dobrą ochronę przed słońcem i wiatrem. Posiada ona dodatkowy przeciwsłoneczny daszek z siateczki. Tylny panel budki zasuwany jest na zamek błyskawiczny, dzięki czemu jest szczelny. Latem można go odsłonić, a znajdująca się pod nim siatka zapewnia dodatkową wentylację.

Siedzisko spacerowe zaprojektowane jest tak, aby „rosnąć” wraz z dzieckiem. Przewidziane jest dla dziecka do wagi 15 kilogramów. Siedzisko ma 33 cm szerokości, 27 cm głębokości, 45 cm wysokości oparcia i 16 cm długości podnóżka. Ten model posiada wkładkę spłycającą dla młodszych dzieci, podpierającą główkę i przystosowaną do kształtu ciała. Wkładka jest zamocowana na rzepach, więc można ją odpiąć, kiedy nie jest już potrzebna. Przewidziano także miejsce na przełożenie pasów bezpieczeństwa wyżej, dla większych dzieci. Uchwyt z tyłu wózka umożliwia regulację oparcia. Rozkłada się je do pozycji leżącej. Także podnóżek jest regulowany – za pomocą dużych przycisków po jego bokach. Pałąk można wypiąć z jednej lub obu stron. Budka jest głęboka, dzięki dodatkowemu panelowi, który uzyskuje się po odpięciu suwaka.  

Do wózka dołączone są dwie folie przeciwdeszczowe (do gondoli i spacerówki) z otworami wentylacyjnymi, wkładka spłycająca do spacerówki i moskitiera do gondoli. Wszystkie akcesoria montuje się w prosty i wygodny sposób.  

W zestawie  Maxi Cosi Nova 3 Robin Red znajduje się fotelik samochodowy Maxi Cosi Pebble Plus. Fotelik ten spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa (przy montażu na bazie), co potwierdzają wyniki testów ADAC. Posiada on wzmocniony system ochrony bocznej, 3-punktowe, regulowane pasy bezpieczeństwa oraz wyjmowaną wkładkę redukcyjną dla noworodków Baby Hugg.  Pebble Plus montuje się tyłem do kierunku jazdy. O prawidłowym montażu informują kontrolki. Fotelik wyściela miękka tapicerka. Można zdjąć ją do prania.

Klienci, którzy kupili wózek 3 w 1 Maxi Cosi Nova 3 Robin Red, uważają, że jest on wart swojej ceny. Zgodnie twierdzą, że funkcjonalne rozwiązania ułatwiają rodzicom opiekę nad dzieckiem. Dla wielu z nich bardzo ważne jest, że fotelik z tego zestawu dopuszczony jest  do użytku w podróżach lotniczych.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status