Najlepszy rowerek dla dziecka od 1 roku życia

Ostatnio aktualizowane: 04.08.20

 

Jaki rowerek dla dziecka od 1 roku życia wybrać?

 

Dla wielu osób jazda na rowerze jest jedną z ulubionych form sportu. Warto już od wczesnych lat zarazić tą miłością swojego malucha. Kupno małego rowerku dla dziecka nie tylko dostarczy malcowi niezbędnych ćwiczeń, ale co ważniejsze sporo rozrywki. Jak w przypadku wielu zabawek dla najmłodszych, musimy wziąć pod uwagę szereg czynników, by zagwarantować dzieciom bezpieczeństwo. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, z którego dowiesz się, jak wybrać najlepszy rowerek dla dzieci od 1 roku życia w 2020 roku.

W tym zestawieniu chcemy zaproponować Ci inwestycję w modele trójkołowe, najlepiej by był to pojazd biegowy, czyli sprzęt, który może, ale nie musi mieć pedałów. Pomimo obecności pedałów, malec może odpychać się od ziemi nogami. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla najmłodszych dzieci, które dopiero uczą się poruszać na rowerze. Poza tym, gdy maluszek rozpędzi się na pojeździe bez trudu zatrzyma się sam. Obecność trzech kółek gwarantuje lepsze utrzymanie równowagi przez pociechę, co z kolei przekłada się na mniejszą ilość wypadków.

Najlepsze rowerki dla dzieci od 1 roku życia powinny być dopasowane do wagi i wzrostu malca. Koniecznie dopasuj też rower do wzrostu maluszka. Najważniejszym czynnikiem jest długość nogi malca mierzona od stopy do kroku – siedząc na siodełku dziecko musi wygodnie stać stopami na podłodze. Dla najmłodszych polecamy modele z kołami w rozmiarze 12 cali.

Szczególnie polecamy rowery, które możemy regulować i dopasowywać do wzrostu maluszka. Tego typu sprzęty wraz z upływem czasu możemy dopasowywać do wieku i nabytych kompetencji malca. Na samym początku dziecko tylko siedzi w siedzeniu i jest zapięte pasami, a to rodzice prowadzą jego pojazd. Z czasem demontujemy kolejne części do momentu, gdy pociecha samodzielnie prowadzi rowerek. Tego typu sprzęty pomagają najmłodszym z oswojeniem się z pojazdem.

 

 

Rowerki dla dzieci od 1 roku życia – ranking

 

 

Smart Trike Deluxe 4w1 

 

Przedstawiamy rowerek Smart Trike Deluxe 4w1, który na pewno spodoba zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Pojazd jest elegancki i stworzony z myślą o dzieciach, które ukończyły 1 rok życia. Produkt ten wyposażony został w technologię Touch Steering, czyli nawigowanie dotykiem. Zdecydowanie ułatwia to rodzicom wygodne manewrowanie rowerkiem.

Prezentowany sprzęt ma wiele elementów, które wraz z rozwojem malca można demontować. Na początku dziecko ma możliwość korzystania z podnóżka i pasów bezpieczeństwa – dzięki tym elementom opiekunowie mają pewność, że maluszek nie wypadnie. Pociecha może też oprzeć się o wysokie oparcie, które dopasowane jest do kręgosłupa. Gdy dziecko skończy 18 miesiąc życia, można zdjąć oparcie. Wciąż jednak to rodzic prowadzi pojazd i kontroluje tor jazdy. Po ukończeniu 24 miesiąca życia można rozpocząć samodzielną naukę jazdy na rowerze. Naturalnie opiekun wciąż może asekurować malca przy użyciu wbudowanej rączki. Gdy pociecha zyska pewność siebie i nauczy się zachowywać równowagę, można zdemontować wszystkie dodatkowe elementy, by malec poruszał się sam na rowerze.

Sprzęt ma wiele pozytywnych recenzji, które wystawili zadowoleni konsumenci. Wielu rodziców doceniło proste sterowanie elementami roweru, jak również jego elegancki design. Poza tym wszystkie użyte do produkcji materiały są w pełni bezpieczne dla pociechy.

 

 

 

 

Toyz By Caretero Timmy Blue 

 

Model Toyz By Caretero Timmy Blue to trójkołowy rowerek dla dzieci od 1 roku życia w dobrej cenie. Największą zaletą sprzętu jest jego wielofunkcyjność. Pojazd wyposażony jest w wygodną rączką, przy pomocy której opiekunowie mogą wygodnie pchać rower i nim sterować.

Siedzisko w tym modelu zostało tak zaprojektowane, by dopasować się do ciała maluszka. Zapewnia to komfortową i przyjemną jazdę. Ponieważ pojazd można dostosować do wieku maluszka, będzie on służył dziecku przez wiele lat. Warto podkreślić, że rower pozytywnie przeszedł wszystkie testy bezpieczeństwa, jak również posiada wymagane przez Unię Europejską certyfikaty. Gabaryty prezentowanego sprzętu to: 105 cm x 98 cm x 36 cm, a jego waga wynosi 8,8 kg. Średnica przedniego koła wynosi 24 cm, a tylnych 20 cm. Zwróć jednak uwagę, że maksymalna waga dziecka nie powinna przekraczać 25 kg.

Prezentowany model cieszy się dużym uznaniem zarówno rodziców, jak również ich maluszków. Rower jest estetyczny, a poza tym wygodny. Opiekun bez trudu dopasuje rowerek do wzrostu i stopnia zaawansowania dziecka. Demontaż poszczególnych elementów jest bardzo prosty i nie wymaga użycia dużej siły.

 

 

 

 

Baby Mix Super Trike

 

Trójkołowy rowerek Baby Mix Super Trike jest jednym z najczęściej wybieranych pojazdów dla małych dzieci. Produkt ten posiada wszelkie udogodnienie dla najmłodszych, więc mogą z niego korzystać dzieci, które ukończyły 1 rok życia.

Model ma miękką barierkę zabezpieczającą, która chroni maluszka przed wypadnięciem. Przyciski służące do jej otworzenia są dobrze ukryte, więc dziecko nie będzie się w stanie samodzielnie wypiąć. Poza tym rower wyposażony jest też w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Opiekun może sterować pojazdem przy pomocy rączki – prowadnika, którą po kilku miesiącach można zdemontować. W celu zapewnienia wygody maluszkowi podczas odpoczynku rowerek wyposażony jest też w składany podnóżek. Pojazd ma też duże, szerokie koła, które pokryte są trwałymi, piankowymi oponami. Materiał ten nie niszczy podłogi, a także nie hałasuje, więc dziecko może jeździć rowerkiem też w domu. Średnica kół wynosi 7,3 cm. Produkt ma też baldachim, który chroni maluszka przed wiatrem i promieniami słonecznymi. Element ten można w prosty sposób złożyć lub w całości zdemontować.

Model ten można łatwo dopasować do wieku maluszka. Na samym początku to rodzic odpowiada za sterowanie pojazdu, jednak po pewnym czasie pociecha sama zaczyna korzystać z pedałów i samodzielnie się porusza. Produkt cieszy się pozytywnymi opiniami zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status