Najlepszy rowerek dla dzieci od 2 lat

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Jaki rowerek dla dzieci od 2 lat wybrać?

 

Dzieci bardzo lubią aktywność fizyczną. Niemal każda jej forma spotyka się z aprobatą najmłodszych, zwłaszcza jeśli dziecku towarzyszą najbliżsi. Maluchy szczególnie lubią jazdę na rowerze. Aby dziecko mogło się nią cieszyć, musimy dobrać odpowiedni sprzęt. W naszym poradniku zakupowym postaramy się opisać najlepsze rowerki dla dzieci od 2 lat i podpowiedzieć, jak wybrać odpowiedni model dla dziecka.

Pierwszymi aspektami, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie rowerka dla dzieci są wzrost i waga naszej pociechy. Nie warto sugerować się tylko wiekiem maluszka, ponieważ każde dziecko jest inne – są dzieci dość wysokie, o długich kończynach lub niższe, nieco grubsze, które np. będą się poruszać nieco dłużej na mniejszym rowerku.

Jako pierwszy pojazd dla naszych maluszków sprawdzi się rowerek biegowy, który pozwoli na naukę koordynacji ruchowej oraz utrzymywania równowagi na dwóch kółkach. Takie pojazdy mają 12” lub mniejsze kółka, dzięki czemu są odpowiednie dla najmłodszych dzieci.

Dość istotna jest regulowana wysokość kierownicy i siodełka, dzięki czemu malec może się poruszać na rowerku, dopóki nie osiągnie odpowiedniego wzrostu i wagi do większego modelu. W ramach alternatywy dla rowerka biegowego na rynku dostępne są przypominające zabawki produkty trójkołowe. Kolejnym sprzętem, na którego zakup decydują się rodzice są rowerki z doczepianymi kółkami pozwalającymi na nieco lepsze utrzymanie równowagi. Często tego typu pojazdy mają również specjalną rączkę z tyłu służącą do prowadzenia rowerka razem z dzieckiem, gdy zechce zrezygnować z bocznych kółek.

Biorąc pod uwagę budowę modeli dostępnych na rynku, ich funkcjonalność oraz zainteresowanie, jakie wzbudzają według konsumentów najlepszy rowerek dla dzieci od 2 lat w 2020 roku pozwala maluszkowi na próby samodzielnego nieco szybszego niż zwykle poruszania się. Poza tym pojazd powinien być na tyle atrakcyjny, że malec będzie z dumą na niego wsiadał. Ważne, aby rowerek był maksymalnie bezpieczny oraz miał miejsce na zabranie ze sobą czegoś do picia lub ulubionej maskotki (wówczas dziecko czuje się odrobinę pewniej w nowej sytuacji). Oprócz zakupu rowerka o odpowiedniej wielkości pamiętajmy również o dokupieniu kasku oraz ochraniaczy na kolana i łokcie dla naszej pociechy, aby jazda była jak najbardziej bezpieczna.

 

 

Rowerki dla dzieci od 2 lat – ranking

 

 

Toyz York

 

Model Toyz York to trójkołowy rowerek idealnie sprawdzający się jako pierwszy pojazd.  Jest on bardzo stabilny dzięki rozstawowi tylnych kółek – pozwala na oswojenie się malca z formą rekreacji, jaką jest jazda na rowerze.

Toyz York to sprzęt z pedałami, który uczy dziecka koordynacji ruchowej oraz skupiania uwagi – początkowo maluchom trudno przyswoić sobie sposób poruszania pedałami, skręcanie i patrzenie na drogę jednocześnie. Dobrze więc zacząć od tego typu pojazdów, aby malec nie kojarzył jazdy na rowerze z czymś trudnym i niebezpiecznym. Model jest lekki i kompaktowy, przez co jego transport i przechowywanie są bardzo łatwe. Wymiary rowerka to 77 cm x 48 cm x 66 cm.

Rodzice dzieci jeżdżących rowerkiem Toyz York uważają go za bardzo dobry zakup pozwalający ich pociechom na udane początki jazdy na rowerze. Wygląd produktu jest bardzo nowoczesny. Pojazd łatwo również utrzymać w czystości.

 

 

 

 

Kinderkraft 2Way Next

 

Jeśli potrzebujesz sprzętu, który pozwoli Twojemu dziecku na trening utrzymania równowagi oraz koordynacji ruchowej, rowerek Kinderkraft 2Way Next będzie bardzo dobrym wyborem. Pozwala on na naukę prawidłowego szacowania prędkości i odległości, co będzie bardzo przydatną umiejętnością przy przesiadaniu się na sprzęt dla starszych dzieci.

Rowerek jest lekki, a jednocześnie stabilny. Wszystkie wystające śruby zostały schowane pod plastikową osłoną, dzięki czemu model jest bezpieczny. Rama osadzona na 12” piankowych kołach sprawia, że rowerek bardzo lekko się prowadzi. Torebka na kierownicy pozwala zabrać ze sobą ulubioną maskotkę i coś do picia. Dzwonek natomiast przyzwyczaja maluszka do konieczności sygnalizowania pieszym i innym rowerzystom swojej obecności na drodze.

Rodzicom w rowerku podoba się pas, który pozwala przenosić pojazd na ramieniu. Poza tym cenionym przez użytkowników elementem jest zakres regulacji siodełka od 31 cm do 40 cm oraz możliwość zmiany wysokości kierownicy z 52  cm do 59 cm. Ponadto rodzice zauważają, że dzieciom bardzo wygodnie prowadzi się rowerek, gdyż jest wyposażony w gumowe uchwyty – pozwalają one na stabilne trzymanie rączek na kierownicy.

 

 

 

 

DHS Countess 1404 

 

Dziewczęcy rowerek DhS Countess to miejski sprzęt, który przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci. Jest wyposażony w dodatkowe kółka, które pozwalają na lepsze utrzymanie równowagi w początkowej fazie nauki jazdy na rowerze.

Rama typu Hardtail wykonana ze stali jest bardzo solidna oraz odporna na działanie czynników zewnętrznych. Układ hamulcowy V-brake pozwala na naukę zatrzymywania pojazdu w bezpieczny sposób, za pomocą uchwytu przy kierownicy. Średnica kółek w tym modelu wynosi 14”, dzięki czemu rowerek przeznaczony jest dla nieco starszych, wyższych dzieci.

Mali użytkownicy chętnie podejmują naukę jazdy na modelu marki DHS. Jak zauważają rodzice, sprzęt jest bardzo bezpieczny i solidny, a do kosza zamontowanego przy kierownicy można zabrać ulubioną zabawkę i coś do picia. Design rowerka sprawia, że każda młoda dama jest zachwycona i bardzo chętnie na niego wsiada w celu podejmowania pierwszych prób samodzielnego poruszania się swoim pierwszym pojazdem. Pompowane koła dodatkowo zwiększają komfort jazdy amortyzując wstrząsy.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status