Najlepszy fotelik samochodowy ISOFIX

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaki fotelik samochodowy ISOFIX wybrać?

 

Na rynku znajduje się wiele modeli fotelików samochodowych. Producenci opracowują coraz to nowsze technologie, które mają zapewnić dziecku nie tylko maksymalne bezpieczeństwo, ale także wygodę. Wiemy, że zakup sprawdzonego modelu to inwestycja na lata. Aby Ci w tym pomóc przygotowaliśmy poradnik. Dowiesz się z niego, czym charakteryzują się najlepsze foteliki samochodowe ISOFIX. Poznasz także 3 godne uwagi propozycje, które znalazły się w naszym rankingu.

 

 

Zdecydowaliśmy się przedstawić Ci modele mocowane przy użyciu uchwytów ISOFIX. Tego rodzaju produkty połączone są ze szkieletem nadwozia, co sprawia, że nawet w momencie uderzenia nie zmieniają swojej pozycji. Co więcej, tego rodzaju fotelik znacznie łatwiej się montuje.

Przy zakupie fotelika musisz pamiętać o jego odpowiednim dobraniu do wieku i wagi Twojej pociechy. Na opakowaniu producent umieszcza informację na temat przeznaczenia. Na tej podstawie łatwo dobierzesz najbardziej odpowiedni model. W sklepach znajdziemy wiele produktów, które są przeznaczone na kilka lat użytkowania.Tego typu rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne, ponieważ raz zakupiony fotelik służy nam przez długi czas.

Rodzice podkreślają, że najlepszy fotelik samochodowy ISOFIX posiada wytrzymałe pasy bezpieczeństwa. Konieczne jest również to, aby były one wykonane z przyjemnych dla skóry materiałów. Niemniej istotna jest regulacja wysokości zagłówka. Rodzic ma wtedy możliwość dostosowania produktu do potrzeb swojej pociechy. Musisz upewnić się również, czy wybrany przez Ciebie model posiada zdejmowaną tapicerkę. Jest to szczególnie ważne, bo pozwoli Ci zadbać o czystość. Będziesz mógł łatwo zdjąć pokrowiec i umieścić go w pralce. Zwykle tego typu materiały pierze się w 30 st. C.

Obowiązkiem każdego rodzica jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, dlatego tak ważne jest to, aby zakupiony przez nas fotelik posiadał odpowiednie certyfikaty. Są one gwarancją tego, że produkt jest bezpieczny dla zdrowia dziecka, a także zapewnia mu odpowiednią ochronę w trakcie podróży. Produkt powinien być zgodny z europejskim standardem bezpieczeństwa (norma ECE R44/04)

 

 

Foteliki samochodowe ISOFIX – ranking

 

 

Romer Kidfix II XP SICT Cosmos

 

Romer Kidfix II XP SICT Cosmos to polecany przez rodziców fotelik samochodowy. Jest on przeznaczony dla dzieci od 4. do 12. roku życia, które ważą od 15 kg do 36 kg. Produkt posiada miękkie ściany boczne, które okazują się niezastąpione w przypadku uderzeń bocznych.

Prezentowany przez nas model posiada 3-punktowy pas bezpieczeństwa z XP-PAD. Jest on wykonany z przyjemnych dla skóry materiałów. Użytkownik ma możliwość regulacji zagłówka. Dzięki temu możemy go dopasować do potrzeb naszej pociechy. Fotelik pokryty jest miękką tkaniną. Można ją w dowolnym momencie zdjąć i wyprać.

Rodzice docenili to, że Romer Kidfix II XP SICT Cosmos jest łatwy w obsłudze. Produkt wyposażony jest w prowadnice, które ułatwiają poprawne zapięcie pasa bezpieczeństwa. Fotelik montowany jest przodem do kierunku jazdy, co umożliwia dziecku obserwowanie i poznawanie świata w czasie podróży. Użytkownicy podkreślają w swoich opiniach, że jest to model niezwykle wygodny.

 

 

 

 

Maxi-Cosi Pebble

 

Maxi-Cosi Pebble to produkt wyposażony w pasy bezpieczeństwa z systemem easy out. Dzięki temu zarówno umieszczanie dziecka w foteliku, jak i jego wyjmowanie jest proste i nie sprawia problemów. Model przeznaczony jest dla maluchów ważących do 13 kg. Jest dostępny w wielu ciekawych kolorach.

Użytkownik ma możliwość regulacji wysokości zagłówka i szelek barkowych. Pozwala to na dopasowanie produktu do aktualnych potrzeb naszego dziecka.

Model ten pasuje do wszystkich wózków Maxi-Cosi i Quinny. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Maxi-Cosi Pebble posiada niezbędne certyfikaty będące gwarantem bezpieczeństwa. Został on także dopuszczony do użytku w samolotach przez TÜV.

Prezentowany fotelik cieszy się sporą popularnością wśród rodziców. Zawdzięcza to przede wszystkim temu, że jest odpowiednio skonstruowany, wygodny i łatwy w pielęgnacji. Pokrywającą go tkaninę można bez trudu zdjąć i uprać w pralce. Konsumenci cenią również to, że model ten posiada wygodny pałąk, który ułatwia przenoszenie.

 

 

 

 

Recaro Monza Nova 2 Seatfix

 

Jeśli interesuje Cię fotelik samochodowy ISOFIX w dobrej cenie, powinieneś zapoznać się z opisem Recaro Monza Nova 2 Seatfix. Jest to produkt przeznaczony dla dzieci od 3. do 12. roku życia, które mieszczą się w przedziale wagowym 15 kg – 36 kg. Montuje się go przodem do kierunku jazdy.

Prezentowany model posiada 3-punktowe pasy bezpieczeństwa. Wykonane one zostały z solidnych, i co najważniejsze przyjemnych w dotyku materiałów. Dzięki temu są komfortowe i nie uwierają dziecka. Znajdujące się na wysokości szyi, głowy oraz tułowia ścianki dobrze absorbują siłę uderzeń boczny. Twoja pociecha ma więc zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Głębokość zagłówka można dowolnie ustawiać.

Recaro Monza Nova 2 Seatfix to godny uwagi produkt. Wielu rodziców zdecydowało się na jego zakup, i jak podkreślają, są zadowoleni z podjętej decyzji. Przemyślana konstrukcja fotelika sprawia, że nawet długa podróż jest dla naszego dziecka komfortowa. Dużym udogodnieniem są znajdujące się na modelu podłokietniki.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status