Najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg

Ostatnio aktualizowane: 18.04.19

 

Jaki fotelik samochodowy 9-25 kg wybrać?

 

Zgodnie z przepisami, małe dzieci powinny siedzieć w specjalnych fotelikach, które utrzymują je w jednej pozycji podczas jazdy. Dzięki temu w momencie gwałtownego hamowania lub zderzenia, nasze pociechy są chronione. Pamiętaj, że zakup takiego sprzętu nie zawsze jest prosty, gdyż wiele modeli na rynku nie spełnia podstawowych wymagań. Dlatego właśnie przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinny mieć najlepsze foteliki samochodowe 9-25 kg. Aby dodatkowo ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy również niewielkie zestawienie z trzema ciekawymi modelami.

 

 

Najważniejszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest to, aby interesujący Cię model był dopasowany do wzrostu oraz wieku Twojego maluszka. Niestety, fotelik dla noworodka nie będzie w stanie utrzymać masy ciała starszego dziecka. W tym poradniku skupimy się na sprzętach dedykowanych dla nieco starszych dzieci, których waga mieści się w przedziale 9 i 25 kg. Oznacza to, że takie produkty dedykowane są dla malców mających roczek lub dwa lata. Aby dobrze dobrać model upewnij się, że maluch ma odpowiednio dużo miejsca i nie siedzi ściśnięty. Ścianki boczne nie mogą ściśle przylegać do ciała, gdyż może to powodować dyskomfort. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie fotelika w nieco grubszej kurtce, dla przykładu zimowej. Poza tym, jeśli dziecko jest nieco grubsze, sugerujemy zainwestowanie w większe modele, które zagwarantują mu więcej komfortu.

Najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg w 2019 roku musi posiadać stabilny system zabezpieczeń. To dzięki nim malec nie wypadnie z modelu w czasie gwałtownego hamowania. W tym poradniku chcielibyśmy polecić Ci zakupienie sprzętu, który posiada 5-punktowe pasy. Godną uwagi alternatywą jest również fotelik mający 3 punktowe zapięcie. To właśnie tego rodzaju modele trwale utrzymają dziecko w foteliki. Ich zaletą jest również to, że maluch nie będzie w stanie sam się wypiąć.

Warto też zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonano pasy, które znajdują się w foteliku. Powinien być on miękki. W przeciwnym razie w momencie hamowania, gdy tkanina dotknie ciała, może spowodować to dyskomfort lub bolesne otarcia.  

 

 

Foteliki samochodowe 9-25 kg– ranking

 

 

Caretero Sport Turbo

 

Rodzicom, którzy poszukują dobrej jakości fotelika dla swoich maluchów polecamy zainwestowanie w model Caretero Sport Turbo. Produkt ten dedykowany jest dla dzieci, których waga mieści się w przedziale 9 kg a 25 kg.  Model umieszcza się przodem do kierunku jazdy, więc maluszek może podziwiać świat. Sam fotelik montowany jest przy pomocy pasów samochodowych, które utrzymują go w nieruchomej pozycji.

Dużym atutem sprzętu jest jego sportowy design, który sprawia, że będzie on się dobrze prezentował we wnętrzu samochodu. Ważniejsze jest jednak to, że model posiada ochronę boczną, która zabezpieczy dziecko przed wypadkiem. Poza tym tapicerka w tym foteliku jest bardzo miękka, więc nasz maluszek ma zapewniony pełen komfort siedzenia. Pozwoli to nam na odbywania długich podróży. Na uwagę zasługuje uprząż, która ma aż 5 punktów, co sprawia, że nasza pociecha będzie dobrze zapięta. W momencie wypadku lub gwałtownego hamowania, dziecko pozostanie w jednej pozycji.

Wielu rodziców zdecydowało się na zainwestowanie w prezentowany model, gdyż jest on bardzo wygodny. Zdaniem konsumentów ten fotelik samochodowy 9-25 kg w dobrej cenie to sprzęt godny polecenia.

 

 

 

 

AXKID Wolmax

 

Jeśli poszukujesz odpowiedniego fotelika dla swojego malucha, zachęcamy do zapoznania się z ofertą modelu AXKID Wolmax. Jest to bardzo wygodny sprzęt, który na pewno przypadnie do gustu Twojemu maluchowi. Produkt dedykowany jest dla dzieci, których waga nie przekracza 25 kg.

Prezentowany fotelik montowany jest przy pomocy trzypunktowych pasów samochodowych. Taki sposób gwarantuje pełnię bezpieczeństwa oraz utrzymanie malucha w miejscu w czasie gwałtownego hamowania lub wypadku. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary, model dobrze sprawdzi się w niewielkich samochodach z ograniczonym miejscem. Atutem fotelika jest to, że mamy do dyspozycji 2 poziomy jego ułożenia, więc nasz maluszek bez problemu będzie mógł spać w czasie jazdy. Pozwala to nam na odbywanie podróży na długich dystansach. Sam produkt wyposażony został w pięciopunktową uprząż, która bardzo dobrze utrzymuje malca w jednej pozycji w czasie jazdy.

Ponieważ fotelik gwarantuje dużo bezpieczeństwa, a co więcej malec nie może sam się z niego uwolnić, wielu opiekunów zdecydowało się na jego zakup. Model ma  także ochraniacze boczne, które zminimalizują siłę uderzenia w momencie wypadku.

 

 

 

 

Maxi-Cosi Mobi XP

 

Wybierając fotelik samochodowy dla naszego malucha, powinniśmy wybrać możliwie najlepszy sprzęt, który posiada wiele pozytywnych opinii od innych rodziców. Takim produktem jest Maxi-Cosi Mobi XP przeznaczony dla maluchów o wadze do 25 kg. Fotelik montowany jest przy pomocy pasów samochodowych tyłem do kierunku jazdy. Takie ułożenie znacznie lepiej chroni malca w momencie wypadku.

Atutem sprzętu jest pięciopunktowa uprząż, która bardzo dobrze utrzymuje pociechę w nieruchomej pozycji. Jest to szczególnie ważne w momencie gwałtownego hamowania. Co więcej, produkt posiada też ochronę boczną, która pochłania niemal całą siłę wstrząsu w momencie wypadku. Dzięki temu dziecku nic nie zagraża. Produkt ma też specjalny, rozkładany daszek, który ochroni pociechę przed niechcianym słońcem. Na uwagę zasługuje to, że fotelik ma aż 4 poziomy ułożenia, co pozwoli dziecku na spokojny sen w czasie długiej wycieczki. Sam produkt wyłożony jest miękką tapicerką, co zapewni dziecku komfortowy wypoczynek.

Zaletą prezentowanego modelu jest to, że może być on używany w każdym typie samochodów, nawet mini wannach, gdyż posiada specjalną podpórkę. To właśnie ta uniwersalność przekonała wielu rodziców do poczynienia inwestycji.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...