Najlepszy bliźniaczy wózek spacerowy

Ostatnio aktualizowane: 01.06.20

 

Jaki bliźniaczy wózek spacerowy wybrać?

 

Wózek jest bardzo ważnym elementem wyprawki dla nowo narodzonego dziecka. Wybór nie może więc być pochopny. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników przed podjęciem decyzji o zakupie. Wybranie wózka dla jednego dziecka nie jest łatwe, ale możemy skorzystać z porad innych rodziców. Przy zakupie wózka dla bliźniąt jest trudniej, bo nie zawsze mamy znajomych, którzy mieli okazję taki wózek przetestować w praktyce.

Przede wszystkim trzeba określić, jak będziemy z wózka korzystać. Jeśli mieszkamy w bloku, należy wziąć pod uwagę schody lub windę i miejsce do przechowywania. W mieszkaniu jest go zwykle niewiele, więc szeroki wózek może okazać się mniej poręczny. Istotne jest też, w jakim terenie będziemy spacerować. W mieście można wybrać wózek z kołami piankowymi, które nie są dodatkowym obciążeniem. Zwróćmy uwagę, aby wyposażony był w elementy zabezpieczające dzieci przed warunkami atmosferycznymi, w zależności od pory roku, w jakiej będziemy wózka używać. Najważniejsze jest oczywiście zapewnienie komfortu dzieciom, dobrze więc, aby można było rozkładać siedziska i budki niezależnie od siebie.

Cena wózka z pewnością ma znaczenie dla młodych rodziców, gdyż jest to chyba najdroższa pozycja z listy rzeczy niezbędnych dla dziecka, ale cena nie powinna być jedynym kryterium przy wyborze. Ważne jest, aby wózek był wielofunkcyjny, tak aby posłużył przez cały konieczny czas, zanim dzieci pomaszerują na własnych nóżkach.

Uwzględniając swoje oczekiwania warto poszukać podpowiedzi w internecie. Wychodzimy więc naprzeciw szczęśliwym rodzicom bliźniaków i przedstawiamy kilka modeli. Mamy nadzieję, że ta prezentacja pozwoli Wam wybrać najlepszy bliźniaczy wózek spacerowy w 2020 roku.

 

 

Bliźniacze wózki spacerowe – ranking

 

 

Baby Jogger City Select Double

 

Bliźniaczy wózek spacerowy Baby Jogger City Select Double  to wielofunkcyjny sprzęt przydatny nie tylko dla bliźniąt, ale też dla dzieci z małą różnicą wieku. Wózek ten jest lekki, niewielki i zwrotny. Obrotowe przednie koła o średnicy 20 cm, wykonane z pianki, mają możliwość automatycznego zablokowania obrotów. Tylne koła (średnica 30 cm) są pompowane i posiadają łożyska kulkowe, co zapewnia komfort jazdy nawet na nierównym podłożu. Konstrukcja modelu umożliwia 16 kombinacji montażu.

Siedziska rozkładają się do pozycji leżącej. Można je założyć na różne sposoby. Dzieci mogą być zwrócone buziami do siebie lub siedzieć jedno za drugim, przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Każde siedzisko ma  regulowaną budkę z okienkiem chroniącą przed warunkami atmosferycznymi, regulowany podnóżek oraz 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Wózek wyposażony jest w hamulec ręczny. Rama wózka wykonana została z aluminium, a rączka ma teleskopową regulację. Wózek ten ma też unikatowy system składania – ramę można złożyć dosłownie jednym ruchem ręki! Ponadto wózek Baby Jogger City Select Double ma zamontowany kosz na zakupy oraz kieszeń na drobiazgi.

Użytkownicy cenią sobie bliźniaczy wózek spacerowy Baby Jogger Select Double za wielofunkcyjność, a rodzice dzieci z małą różnicą wieku za możliwość zainstalowania siedziska dla starszego dziecka i gondoli dla niemowlaka. Podoba im się także nowoczesny wygląd i sportowa stylistyka.

 

 

 

 

Valco Baby Snap Duo Denim

 

Bliźniaczy wózek spacerowy Valco Baby Snap Duo Denim to wózek dla bliźniąt lub dwojga dzieci. Cechą charakterystyczną jest jego znikoma waga – ok. 10 kilogramów,  za sprawą aluminiowej konstrukcji ramy. Można obciążyć go maksymalnie do 40 kg (wliczając bagaż w koszu na zakupy).

Siedziska dla dzieci usytuowane są obok siebie, przodem do kierunku jazdy. Rozkładają się one do pozycji leżącej i każde z nich osłonięte jest oddzielną budką. W tylnej ściance każdego siedziska wszyta jest siateczka, która w upalne dni zmniejsza ryzyko przegrzania. W chłodniejsze dni zasłonięta jest praktycznymi kieszeniami na drobiazgi. Wózek z przodu ma podwójne koła skrętne, z możliwością zablokowania ich do jazdy na wprost. Są to koła bezdętkowe, a więc nienarażone na przebicia. Każde siedzisko wyposażone jest w pasy bezpieczeństwa oraz pałąk, pokryty miękkim tworzywem, dodatkowo zabezpieczający dziecko przed wypadnięciem (lub ucieczką!). Z tyłu wózka, na dole ramy, znajduje się hamulec blokujący koła, działający poprzez naciśnięcie stopą osoby dorosłej. Przy rączce jest też pasek na nadgarstek, który uniemożliwia przypadkowe wypuszczenie wózka.

W tym wózku istnieje możliwość wpięcia na stelaż jednego fotelika. Stelaż jest kompatybilny z fotelikami firmy Maxi Cosi. Producentem jest Valco Baby, Australia Osoby, które użytkują bliźniaczy wózek spacerowy Valco Baby Snap Duo Denim chwalą jego lekkość, bezpieczeństwo oraz poręczne przechowywanie, dzięki łatwemu systemowi składania. Uważają, że ten wózek świetnie sprawdza się zwłaszcza w terenach miejskich.

 

 

 

 

Britax & Romer B-Agile 

 

Bliźniaczy wózek spacerowy Britax & Romer B-Agile to wózek, w którym siedziska dla dzieci umieszczone są obok siebie, przodem do kierunku jazdy, a każde z nich osłonięte jest oddzielną budką. Rozkładają się one  do pozycji leżącej i wyposażone są w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Stelaż wykonany z aluminium i pełna, obleczona miękkim tworzywem rączka, sprawiają, że jest lekki i łatwo się go prowadzi. Rączka ma możliwość regulacji odpowiednio do wzrostu osoby prowadzącej.

Wózek ten ma wbudowane zawieszenie, które zapewnia płynną jazdę. Tylne koła są większe, a przednie, podwójne – mniejsze. Mają one opony odporne na uszkodzenia. Przednie kółka są obrotowe, z możliwością zablokowania do jazdy na wprost. Wózek ten ma łatwy i wygodny mechanizm składania.  Wyposażony jest w dwa zdejmowane wodoodporne daszki z kieszeniami i kosz na zakupy. Do zestawu dołączona jest także ochronna folia przeciwdeszczowa, a dodatkowo można dokupić fotelik samochodowy, gondolę, torbę i śpiworek.

Klienci, którzy kupili dla swoich pociech bliźniaczy wózek spacerowy Britax & Romer B-Agile są zadowoleni z komfortu i bezpieczeństwa dzieci podczas użytkowania. Jako zaletę wymieniają stabilność i uważają, że jest to najlepszy bliźniaczy wózek spacerowy w dobrej cenie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status