ᐅ Dobre parasolki do wózka z filtrem UV – rankingi i opinie 

Najlepsze parasolki do wózka z filtrem UV

Ostatnio aktualizowane: 13.12.19

 

Jaką parasolkę do wózka z filtrem UV wybrać?

 

Niektóre wózki niezbyt dobrze ochraniają dziecko przed promieniami słonecznymi lub innymi warunkami atmosferycznymi jak wiatr i deszcz. Wielu rodziców decyduje się więc na zakup parasola, który można zamontować do wózka. Jest to dobra opcja, ponieważ trzymanie parasola w ręce byłoby bardzo niekomfortowe. Jesteś rodzicem i poszukujesz dobrej parasolki do wózka? Zapraszamy Cię do przeczytania naszego artykułu. Dokładnie wytłumaczyliśmy w nim, co jest najważniejsze podczas wybierania odpowiedniego parasola, a także umieściliśmy kilka ciekawych produktów.

Najlepsza parasolka do wózka z filtrem UV w 2019 roku ma takie cechy, że można ją bardzo łatwo zamontować na wózku. Parasol nie zawsze jest potrzebny, więc ciągłe montowanie go i odmontowywanie nie może zajmować zbyt dużo czasu. Dlatego wybierz produkt, do którego zamontowania nie potrzebujemy żadnych dodatkowych narzędzi.

Rozmiar parasolki odgrywa bardzo dużą rolę. Jeżeli jest ona zbyt mała, czyli jej kapelusz ma średnicę około 40 cm, to może się okazać mało skuteczna w chronieniu naszego dziecka przed promieniami słonecznymi. Z kolei zbyt duża parasolka może się przechylać pod wpływem swojego ciężaru lub – co gorsza – złamać. Dlatego poleca się parasolki z kapeluszem o średnicy około 70 cm.

Nie jest również tajemnicą, że najlepsze parasolki do wózka z filtrem UV są starannie wykonane. Materiał, z jakiego produkt jest wykonany, powinien być zaimpregnowany, ponieważ wtedy jest w stanie ochronić naszego malucha przed deszczem. Jeżeli chodzi o stelaż, to jest to najczęściej plastik. Sprawdź, czy możesz dowolnie zmieniać pozycję stelażu w taki sposób, abyś mógł ochronić malucha przed promieniami słonecznymi z każdej strony.

Nie mniej ważny jest design danego produktu. Najlepiej wybrać parasolkę, która stylistycznie oraz kolorystycznie pasuje do wózka. Na rynku znajdziemy bardzo wiele modeli w różnych kolorach oraz z różnymi dekoracjami, więc mamy z czego wybierać. Parasolki różnią się między sobą również, jeżeli chodzi o kształt, może on być kwadratowy lub okrągły.

Tkanina musi posiadać UVP, czyli Ultraviolet Protection Factor. Chroni ona wszystko, co się pod nią znajduje przed szkodliwym działaniem słońca. Zwykle rzeczy z UVP są wykonane z naturalnych tkanin.

 

 

Parasolki do wózka z filtrem UV – ranking

 

 

Quinny Maxi Cosi Moodd Buzz Zapp 

 

Quinny Maxi Cosi Moodd Buzz Zapp to parasolka przeznaczona do wózków z serii Quinny. Jest z nimi kompatybilna i możemy ją łatwo zamontować z pomocą specjalnego klipsa, który jednak musimy nabyć osobno. Faktem jest jednak, że montaż parasolki przebiega bardzo szybko.

Ochrona przed promieniowaniem UV wynosi UVP 50+, co oznacza, że szkodliwe promienie słoneczne nie dotrą do wrażliwej skóry oraz oczu malucha. Jest to model regulowany, więc możemy łatwo dopasować wysokość oraz kąt nachylenia akcesorium. Produkt jest dostępny w wielu ciekawych kolorach, dlatego możemy wybrać taki, który najbardziej pasuje do naszego wózka.

Rodzice uważają, że jest to parasol, który gwarantuje bardzo wysoką ochronę naszemu dziecku. Jest to również produkt, który charakteryzuje się nowoczesnym i atrakcyjnym wyglądem, co sprawia, że tworzy ładny komplet z każdym wózkiem. Rodzice chwalą również fakt, że model pasuje do każdego wózka z serii Quinny.

 

 

 

 

Cybex Priam 

 

Cybex Priam to bardzo często wybierana parasolka do wózka. Średnica kapelusza prezentowanego produktu wynosi 78 cm. Jest to wystarczające, aby ochronić malucha przed promieniami słonecznymi. Materiał nie prześwituje więc, słońce nie ma szans, by się przez niego przebić.

Jest to produkt, który pasuje do każdego wózka. W zestawie znajdziemy 2 uchwyty do możemy zamocowania w dwóch różnych miejscach ramy wózka. Rodzice uważają, że model bardzo dobrze trzyma się na miejscu, w którym go zamontowaliśmy. Oprócz tego możemy regulować uchwyt, więc ustawienie parasola pod najlepszym kątem nie będzie problemem. UVP materiału wynosi 50+, dlatego mamy pewność, że promienie nie zaszkodzą maluchowi.

Opisywany parasol bardzo dobrze się prezentuje i komponuje się z bardzo wieloma wózkami. Według rodziców jest to solidnie wykonany model, który nie przechyla się, ani nie zmienia swojego miejsca położenia.

 

 

 

 

Kees Silver

 

Kees Silver to parasolka do wózka z filtrem UV w dobrej cenie, którą możesz umocować na prawie każdym wózku. Jest to produkt wyposażony w specjalny uchwyt dopasowany do owalnych i okrągłych rurek. Dzięki temu nie musimy szukać specjalnego uchwytu kompatybilnego z wózkiem. Na uchwycie znajduje się również przycisk, z pomocą którego możemy ustawić różny kąt nachylenia.

Wózek ma jeszcze kilka regulacji. Mamy możliwość ustawienia parasola na stelażu w jego górnej i dolnej części. Jest to model o średnicy 68 cm. Filtr przeciwsłoneczny to UVP 30+, więc Twoje dziecko jest dobrze chronione przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Produkt jest dostępny w kilku kolorach, dzięki czemu możemy dopasować go do wybranego przez nas wózka. Jednak wewnętrzna część parasola jest zawsze srebrna.

Model bardzo ładnie się prezentuje i dlatego jest wybierany przez wielu rodziców. Przekazują oni, że powód kupna prezentowanego parasola to możliwość dopasowania go do wielu różnych wózków oraz różne regulacje.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status