Najlepsze łyżwy regulowane dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 08.04.20

 

Jakie łyżwy regulowane dla dzieci wybrać?

 

Jazda na łyżwach jest jedną z najchętniej podejmowanych, zimowych aktywności. Ta forma ruchu jest idealna, jako sposób spędzania czasu całą rodziną. Aby czerpać radość z uprawiania tego sportu, należy kupić jak najlepszy sprzęt. Wybierając idealne łyżwy dla najmłodszych trzeba poświęcić trochę czasu. Postaramy się go nieco skrócić prezentując Ci nasz poradnik zakupowy, z którego dowiesz się pokrótce, jak wybrać najlepsze łyżwy regulowane dla dzieci.

Rodzice dzieci, które rosną bardzo szybko, cenią sobie uniwersalne ubrania i przedmioty pozwalające na użytkowanie ich przez kilka sezonów. Do tej grupy zaliczają się z pewnością regulowane łyżwy, które czasem również mają wymienne dolne części pozwalające na przeobrażenie łyżew np. w rolki. Kupując taki zestaw nabywamy sprzęt zapewniający rozrywkę oraz dawkę aktywności fizycznej o każdej porze roku.

Przy wyborze regulowanych łyżew z wymiennymi płozami warto zwrócić uwagę na łatwość montowania poszczególnych elementów. Kolejnym, istotnym aspektem są poziomy regulacji, które mają za zadanie uczynić z górnej części sprzętu obuwie na kilka lat. Całość łyżwy musi być solidnie wykonana – zdarzają się modele wykonane z tworzyw, jak i z materiału z dodatkiem skóry. Niezależnie od tego, na które z nich się zdecydujemy warto zastanowić się również nad sposobem zapinania butów. Tę funkcję mogą z powodzeniem pełnić sznurowadła, które będą odpowiednie dla starszych dzieci, jak i klamry, z którymi poradzą sobie nawet maluchy. Zawsze przed wejściem na lodowisko sprawdźmy, czy dziecko właściwie zamocowało sobie na stopie łyżwy.

W przypadku modeli regulowanych również należy wybrać ich długość. Aby zrobić to jak najdokładniej odrysowujemy stopę dziecka na kartce, a następnie mierzymy jej długość od końca dużego palca u nogi do pięty. Możemy dodać do wyniku około 0,5 cm (w końcu łyżwy są regulowane, a maluchy często zimą chodzą w grubych skarpetkach). Rozmiar łyżew regulowanych musi być dopasowany do aktualnej długości stopy dziecka. Regulacja może sięgać nawet trzech rozmiarów. Najpopularniejsze są modele w rozmiarach: 29-32, 33-36 oraz 37-40.

Najlepsze łyżwy regulowane dla dzieci w 2020 roku są dobre jakościowo i stabilizują skutecznie kostkę chroniąc ją przed zwichnięciem oraz uderzeniami. Ważne jest to, aby wybrać bezpieczny i praktyczny sprzęt sportowy, który może z powodzeniem służyć również podczas pozostałych sezonów.

 

 

Łyżwy regulowane dla dzieci – ranking

 

 

Spokey Snooki 

 

Jeśli poszukujesz łyżew ze zmienną płozą, model Spokey Snooki powinien Cię zainteresować. Jest to całoroczny sprzęt, który daje możliwość wymiany płozy na kółka rolkarskie. Regulowany but minimalizuje ryzyko związane z doborem niewłaściwego rozmiaru i pozwala na jego łatwą zmianę wraz ze wzrostem stopy maluszka.

Płoza wykonana została ze stali nierdzewnej, co czyni ją odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne. Co do kółek – wykonane zostały z karbonu, są więc sprężyste, ale na tyle twarde, aby być odporne na ścieranie.

Zwolennicy tego typu łyżew podkreślają ich przeznaczenie do jazdy rekreacyjnej. Kilka stopni regulowania oraz klamra dwusekcyjna sprawiają, że obuwie nie tylko jest wygodne, ale również bezpieczne. Dodatkowy rzep chroni stopę przed urazami. Spokey Snooki to sprzęt wyposażony w sznurówki – znacznie lepiej poradzą sobie z nimi nieco starsze dzieci.

 

 

 

 

Spokey Peewee 

 

Spokey Peewee to łyżwy regulowane dla dzieci w dobrej cenie, które zostały stworzone z materiałów najwyższej jakości, aby jazda na łyżwach była dla dziecka niezapomnianym, pozytywnym przeżyciem.

But został wykonany z trwałego materiału PVC, który jest twardy i odporny na niskie temperatury. Zapięcie obuwia za pomocą klamer dwusekcyjnych pozwala na szybkie zdejmowanie i zakładanie łyżew. Stopa dziecka nie zmarznie dzięki ciepłemu butowi wewnętrznemu. Całość buta jest regulowana, co pozwala na niemal idealne dopasowanie łyżew do stopy dziecka. Wstępnie naostrzona płoza ze stali nierdzewnej cechuje się twardością, która znacznie przedłuża trwałość produktu.

Kupujący podkreślają, że dużą zaletę tego modelu łyżew jest but wewnętrzny – można go wyjąć i łatwo wysuszyć. But ma regulację i jest dostępny w rozmiarach: 29 – 32 oraz 33 – 36, co pozwala użytkować sprzęt przez kilka sezonów. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Za zaletę produktu konsumenci uznali również zapięcie buta, które pozwala na komfortowe użytkowanie również najmłodszym dzieciom.

 

 

 

 

Axer Sport Olsen 

 

Łyżworolki Axer Sport Olsen pozwalają na komfortową jazdę przez kilka sezonów. Jest to oczywiście możliwe dzięki regulacji obuwia. Prezentowany model jest dostępny w trzech rozmiarach – S (rozmiar 31 – 34), M (35 – 38) oraz L (39 – 42). Maksymalna waga użytkownika dla poszczególnych rozmiarów wynosi kolejno 60 kg, 80 kg oraz 100 kg. Aluminiowa płoza czyni całość konstrukcji dość lekką, co będzie szczególnie istotne w przypadku użytkowania sprzętu przez małe dzieci.

Wyściółka buta została wykonana z pianki poliuretanowej, dzięki czemu dobrze izoluje stopę od chłodu. Ruchoma część skorupy pozwala na dopasowanie rozmiaru do stopy dziecka. Aby stopa młodego łyżwiarza była jak najlepiej zabezpieczona, zastosowano aż trzy rodzaje zapięcia – klamrę zabezpieczającą MicroLock, sznurówki oraz dodatkowe zapięcie na rzep.

Rodzice dzieci, które korzystają z tego modelu łyżworolek, jako jedną z głównych zalet wymieniają ich łatwe regulowanie. Poza tym dostrzegają zaletę hamulca w prawej rolce, dzięki któremu jazda i hamowanie są o wiele bezpieczniejsze.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status