Najlepsze łyżwy dla małych dzieci

Ostatnio aktualizowane: 25.01.20

 

Jakie łyżwy dla małych dzieci wybrać?

 

Jak wiadomo, aktywność fizyczną należy podejmować niezależnie od panującej aury. Zimą jednym z najchętniej uprawianych sportów jest łyżwiarstwo. Jak w przypadku każdego sportu potrzebne jest nam w tym wypadku pewne wyposażenie – łyżwy zawsze można wypożyczyć, ale nie zawsze dostępny jest nasz rozmiar lub po prostu mamy obawy przed korzystaniem z tego samego obuwia, co inne osoby. Nasz poradnik zakupowy podpowie, czym powinny się cechować najlepsze łyżwy dla małych dzieci, aby cała rodzina mogła uprawiać ten sport.

Kupujący mogą wybierać spośród dwóch rodzajów łyżew – figurowych oraz hokejowych. Pierwsze z nich mają dość wąski but i długie płozy zakończone ząbkami. Natomiast w hokejowych but jest nieco szerszy, a płoza dość krótka i odrobinę zaokrąglona. W takich łyżwach można rozwijać nieco większe prędkości niż w figurowych. Ciekawą alternatywą są również łyżworolki będące wielosezonowym sprzętem, gdzie w miejsce płóz montowane są kółka.

Najbardziej popularne materiały wykonania to: tworzywa sztuczne i skóra. Łyżwy PVC są stosunkowo tanie, mają plastikowe zapięcia, co ułatwia ich zdejmowanie i zakładanie. Modele wykonane z tego materiału są łatwe w utrzymaniu w czystości i mają kilku rozmiarową regulację. Skórzane łyżwy mogą posłużyć nam wiele lat, jeśli zostaną właściwie zaimpregnowane. Stopa dziecka w nich oddycha, co znacznie zwiększa komfort jazdy. Zwykle są to modele wiązane, co może być kłopotliwe dla dzieci, które nie nabyły jeszcze wprawy w wiązaniu butów. Dla takich maluszków lepsze będą buty zapinane na klamry. Poza tym stopa dziecka rośnie na tyle szybko, że skórzane, drogie modele nie stanowią najlepszego wyboru.

Warto zwrócić uwagę na zabezpieczenie kostki malucha – dobrze, aby łyżwy miały dodatkowy rzep, który zwiększy bezpieczeństwo. Poza tym ważnym aspektem jest termoizolacja. Dobrym pomysłem jest wybór łyżew z butem wewnętrznym, który można prać. Jest on również bardzo łatwy w suszeniu.

Właściwy dobór rozmiaru łyżew gwarantuje ich bezpieczne użytkowanie. Najdokładniej dobierzemy go na dwa sposoby – albo mierząc kilka modeli w sklepie albo odrysowując kształt stopy na kartce i mierząc odległość od końca dużego palca u nogi do pięty. Sprawdzamy ilość centymetrów podanych w tabelce na stronie internetowej sklepu i w ten sposób poznajemy potrzebny nam rozmiar. Do otrzymanego wyniku warto dodać 0,5 cm – w końcu w bucie znajdzie się dość gruba skarpetka.

Najlepsze łyżwy dla dzieci w 2020 roku pozwolą najmłodszym na bezpieczną zabawę na lodowisku. Dzięki atrakcyjnemu designowi przypadną do gustu małemu elegantowi, jak również młodej damie. Poza tym dobrze, aby sprzęt posiadał regulację rozmiaru – to dość ważne w przypadku łyżworolek, jak i samych łyżew. Czasem w trakcie jednego sezonu, stopa dziecka może zmienić rozmiar i wtedy regulacja okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem choćby z ekonomicznego punktu widzenia.

 

 

Łyżwy dla małych dzieci – ranking

 

 

Spokey Snooki 

 

Spokey Snooki to jedne z najchętniej wybieranych łyżworolek dostępnych aktualnie na rynku. Wykonanie oraz atrakcyjny wygląd zapewniają wygodę użytkowania, a regulacja czyni ze sprzętu bardzo ekonomiczny model, ponieważ może on nam posłużyć przez kilka sezonów.

Dynamiczny design utrzymany w surowej, czarno – biało – niebieskiej tonacji przypadnie do gustu młodym łyżwiarzom, którzy lubią wyróżniać się posiadaniem sprzętu w ciekawej stylistyce. Wymienna płoza zapewnia wygodne użytkowanie sprzętu zarówno w okresie zimowym, jak i wiosenno – letnim.

Karbonowe kółka i łożyska zapewniają komfortową, bezpieczną jazdę niezależnie od nawierzchni. Ponadto buty zapinane są na trzy sposoby – klamra dwusekcyjna z zabezpieczeniem, rzep i sznurówki. W ten sposób zostaje zniwelowane ryzyko wystąpienia nieprzyjemnej kontuzji.

Rodzice doceniają zamysł producenta, który pozwolił na regulację rozmiaru – dostępne są dwie wersje: 33 – 36 oraz 37 – 40. Dzięki temu but można dopasować do potrzeb dziecka, a sprzętu nie trzeba wymieniać co sezon.

 

 

 

 

Spokey Peewee

 

Regulowany model Spokey Peewee pozwala na kilkusezonowe użytkowanie. W opinii konsumentów to łyżwy dla małych dzieci w dobrej cenie, które zapewniają bezpieczeństwo oraz komfort jazdy ich małym użytkownikom.

Płoza wykonana ze stali nierdzewnej jest odporna na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych oraz na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Twardy but wykonany jest z odpornego na niskie temperatury oraz łatwego w utrzymaniu w czystości materiału PVC. Miękki but można z łatwością wyjąć i wysuszyć w razie potrzeby.

Zdaniem konsumentów dużym atutem tego modelu łyżew są klamry dwusekcyjne, które są bardzo łatwym sposobem zapinania dla najmłodszych łyżwiarzy. Czarno – czerwony kolor przypadnie do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczętom. Dzieciom podoba się możliwość rozwijania dość dużych prędkości osiąganych dzięki kształtowi łyżwy.

 

 

 

 

Oxelo Play 3

 

Oxelo Play 3 to łyżwy figurowe, które przypadną do gustu młodym damom ceniącym sobie elegancję akcesoriów do uprawiania zimowych sportów. Trzystopniowa regulacja buta zapewnia długie użytkowanie łyżew.

Prezentowany model jest łatwy do założenia dzięki plastikowym klamrom mikrometrycznym. Regulacja na rzepy umiejscowiona z przodu buta wpływa korzystnie na estetykę całej skorupy. Bardzo ważna jest również dobra stabilizacja kostki i stopy – zapewnia ją wysoka i sztywna cholewka.

But zewnętrzny wykonany został z materiału PVC, który jest odporny na działanie czynników zewnętrznych oraz łatwy w czyszczeniu. Stalowe płozy pozwalają na długą, bezawaryjną jazdę. But wewnętrzny zapewniający dodatkowe ocieplenie dla stopy można prać w pralce.

Korzystający z modelu podkreślają jego estetyczne wykonanie oraz łatwość konserwacji. Na uwagę zasługuje również system zabezpieczeń stopy minimalizujący ryzyko wystąpienia kontuzji.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status