Najlepsza chusta do noszenia noworodka

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jaką chustę do noszenia noworodka wybrać?

 

Konsumenci coraz częściej rezygnują z wózka spacerowego na rzecz specjalnej chusty. Dzięki niej maluch może być blisko rodzica i czuć bicie jego serca, w efekcie czego czuje się bezpiecznie. Tego typu produkty mają wiele zalet, niestety znalezienie właściwego modelu często okazuje się bardzo trudnym zadaniem. Dla osób, którym marzy się chusta do noszenia noworodka przygotowaliśmy ułatwiający zakup poradnik. Dołączyliśmy do niego zestawienie prezentujące 3 modele, za których sprawą spacerowanie z dzieckiem stanie się przyjemniejsze i wygodniejsze.

 

 

Chusta do noszenia może przyczynić się do zbudowania wyjątkowej więzi pomiędzy maluchem a rodzicem. Noworodek ma silną potrzebę bycia blisko mamy i taty, dlatego zaczyna być bardzo niespokojny, jeśli najbliższe mu osoby oddalą się nawet na chwilę. Noszenie malucha w chuście jest więc doskonałym sposobem na zaspokojenie jego potrzeby bliskości. Taki produkt dobrze sprawdza się nie tylko w domu, ale również na spacerze czy podczas zakupów. Ponieważ mamy wolne ręce możemy bez przeszkód wykonywać czynności, które nie byłyby możliwe podczas prowadzenia wózka.

Wśród chust wyróżniamy modele tkane, elastyczne i kółkowe. Produkty zaliczane do pierwszej grupy mają uniwersalny charakter i mogą przydać się nie tylko do noszenia malucha, ale również do przykrycia go lub zrobienia praktycznego hamaka. Poza tym chusty tkane pozwalają na ułożenie pociechy w dowolnej pozycji, dostosowanej do wieku dziecka. Modele elastyczne są łatwe w zakładaniu i wiązaniu. Można w nich bez obaw nosić zarówno niemowlęta, jak i nieco starsze maluchy. Zaletą produktów elastycznych jest zmniejszenie ryzyka bólu i urazu kręgosłupa do minimum, dzięki równomiernemu rozkładowi ciężaru pociechy na barki. Z kolei chusty kółkowe można z łatwością regulować, a dodatkowo nie musimy znać skomplikowanych metod wiązania, aby móc je użytkować.

Najlepsza chusta do noszenia noworodka w 2020 roku wyróżnia się wytrzymałością i funkcjonalnością. Nie warto kierować się wyłącznie ceną czy wyglądem produktu, ponieważ te kwestie nie mają dużego wpływu na bezpieczeństwo malucha i naszą wygodę. Dobrze, jeśli zakupiony model będzie można prać w pralce, gdyż to pozwoli szybko pozbyć się zabrudzeń i zapobiec rozwojowi bakterii. Pamiętajmy też, aby sprawdzić maksymalne obciążenie chusty. Niektóre z nich są dedykowane wyłącznie najmłodszym dzieciom (do 4. miesiąca życia), a inne świetnie sprawdzają się również, gdy maluch skończy rok lub 2 lata.

 

 

Chusty do noszenia noworodków – ranking

 

 

LennyLamb Moja Pierwsza Sodalit

 

LennyLamb Moja Pierwsza Sodalit to chusta tkana, która została wykonana z dobrej jakości materiału. Produkt posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100, dlatego możemy mieć pewność, że jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. Powyższy model jest dwukolorowy, co ułatwia naukę prawidłowego wiązania.

Chusta pozwala na noszenie malucha w różnych pozycjach: na boku, plecach, brzuchu lub w tzw. kołysce. Maksymalne obciążenie produktu to 30 kg. Oznacza to, że możemy w nim swobodnie nosić nie tylko niemowlę, ale także kilku- lub kilkunasto-miesięczną pociechę.

Z opinii opublikowanych w Internecie wynika, że model LennyLamb Moja Pierwsza Sodalit jest elegancki, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymały. Poza tym ta chusta do noszenia noworodka w dobrej cenie jest na tyle elastyczna, że jej wiązanie jest wyjątkowo proste.

 

 

 

 

LennyLamb Moja Pierwsza Fluoryt

 

Model LennyLamb Moja Pierwsza Fluoryt jest odpowiedni zarówno dla niemowląt, jak też 3-letnich maluchów. Za sprawą produktu możemy swobodnie wykonywać domowe obowiązki i jednocześnie opiekować się pociechą. Chusta przyda się również podczas spacerów, zakupów i spotkań ze znajomymi.

Z uwagi na kolorystykę, produkt jest odpowiedni zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Dostępność 3 rozmiarów (S, M i L) sprawia, że każda mama znajdzie model idealnie dopasowany do własnych preferencji. Chustę można wiązać na wiele sposobów, dostosowując ją tym samym do swojego wzrostu i figury.

Produkt oferowany przez markę LennyLamb jest miękki, a jednocześnie na tyle wytrzymały, że nie zniszczy się zbyt szybko. W razie konieczności model ten możemy wyprać w pralce. Ponieważ jest to chusta tkana można zawiązać ją na kilka sposobów i tym samym ułożyć dziecko w odpowiedniej pozycji.

 

 

 

 

Poofi Chusta Elastyczna Szara 

 

Produkt Poofi Chusta Elastyczna Szara, z uwagi na zastosowaną kolorystykę, na pewno spodoba się zarówno mamie, jak i tacie. Do kompletu dołączono instrukcję przedstawiającą 2 sposoby wiązania. Przedstawiony model zapakowano w eleganckie pudełko. To powoduje, że jest to świetny pomysł na prezent.

Najlepsze chusty do noszenia noworodków są na tyle elastyczne, że można je szybko zakładać i zdejmować bez konieczności każdorazowego wiązania. Tak też jest w przypadku opisywanego modelu. Co więcej, produkt jest niezwykle wytrzymały i nie rozciąga się. Można w nim bez przeszkód nosić pociechy od pierwszych miesięcy życia.

Według konsumentów chusta jest doskonałym sposobem na pogodzenie obowiązków domowych z opieką nad maluchem. Noszone w niej dzieci zwykle znacznie rzadziej płaczą i lepiej przechodzą okres kolek oraz ząbkowania. Poza tym produkt stanowi ciekawe uzupełnienie stroju, dlatego użytkujący go rodzice mogą czuć się swobodnie przebywając w towarzystwie innych osób.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status