fbpx

Hulajnogi elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.10.19

 

Hulajnoga elektryczna to wygodna i praktyczna alternatywa dla roweru czy rolek. Jeśli podjąłeś decyzję o zakupie pojazdu, ale wahasz się, który model będzie odpowiedni, z pomocą przychodzi nasz artykuł. Zamieszczony w nim ranking zawiera hulajnogi, które cieszą się dużą popularnością wśród najbardziej wymagających konsumentów. Na pierwszym miejscu znajdziemy model Xiaomi MiJia M365. Jest to pojazd o lekkiej i solidnej konstrukcji, który może rozpędzić się do 25 km/h. Hulajnoga jest łatwa w obsłudze, samoczynnie się rozkłada oraz jest dostosowana do różnych nawierzchni. Wszystkie elementy sterujące znajdują się w kierownicy. Jeśli jednak opisany produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, na drugim miejscu zestawienia umieściliśmy model Kawasaki KX-FS5.5, przeznaczony dla nieco młodszych użytkowników. Pojazd zapewnia bezpieczeństwo dzięki solidnej budowie. Stabilne koła, piankowe rączki i szeroki podest gwarantują komfort jazdy. Bateria hulajnogi działa przez 8 godzin i pozwala na przejechanie 10 km. Zapraszamy do lektury całego artykułu i zapoznania się z naszymi pozostałymi propozycjami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką hulajnogę elektryczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Marzy Ci się nowoczesna hulajnoga elektryczna? Być może chcesz podarować taki pojazd w prezencie swojemu dziecku? W takim razie koniecznie zapoznaj się z poradnikiem zakupowym, który przygotowaliśmy dla osób takich jak Ty. Podpowiemy Ci, jaką hulajnogę elektryczną wybrać, aby zapewniała bezpieczną, ale też komfortową jazdę.

 

 

Czy warto kupić elektryczną hulajnogę?

Pojazdy wyposażone w napęd elektryczny są coraz bardziej popularne. W większych miastach stały się one kolejnym środkiem transportu, za sprawą którego można uniknąć stania w korkach w czasie dojazdu do pracy czy szkoły. Hulajnoga elektryczna ma niewielkie wymiary, a poza tym większość modeli można złożyć, co ułatwia ich przechowywanie. Warto podkreślić, że podczas jazdy nie musimy energicznie odpychać się stopami od podłoża, jak w tradycyjnej hulajnodze. Z tego względu z zakupu modelu z napędem elektrycznym z pewnością będą zadowolone osoby nielubiące intensywnego wysiłku fizycznego. Tego typu pojazdy są odpowiednie dla dzieci i dorosłych, mogą być świetną zachętą do spędzania wolnego czasu na zewnątrz.

W przeciwieństwie do samochodu czy motocykla, do jazdy na hulajnodze elektrycznej nie potrzebujemy specjalnych uprawnień. Jeżeli zachowamy ostrożność i weźmiemy pod uwagę to, że nie jesteśmy sami na drodze, z pewnością uda nam się uniknąć wypadku. Pojazdy elektryczne pozwalają zapomnieć o takich problemach, jak ciągłe tankowanie auta czy szukanie miejsca parkingowego. Mimo że nie są one zbyt tanie, to jednak po dłuższym czasie ich posiadacze zauważają, że była to dobra inwestycja.

 

Maksymalna prędkość jazdy

Jedną z ważniejszych kwestii w przypadku zakupu hulajnogi elektrycznej jest maksymalna prędkość jazdy. Należy pamiętać, że pojazd przeznaczony dla dziecka nie powinien być zbyt szybki, gdyż pociecha w czasie zabawy staje się bardziej narażona na niebezpieczny wypadek. Z tego powodu hulajnogi dziecięce pozwalają na jazdę z prędkością do ok. 10 km/h. Modele przeznaczone dla dorosłych są nieco szybsze, co wynika z zastosowania silnika o większej mocy. Możemy na nich osiągać prędkość nawet ponad 20 km/h, w efekcie czego jazda jest ekscytująca i sprawia dużo radości.

 

Waga

To, ile waży pojazd, ma istotny wpływ na łatwość jego przenoszenia oraz przechowywania. Nie można zapomnieć o sprawdzeniu wagi hulajnogi, zwłaszcza jeśli zamierzamy codziennie dojeżdżać na niej do pracy lub szkoły. Przeciętnie modele z napędem elektrycznym ważą od 8 kg do 15 kg.

 

Maksymalny zasięg

Jeżeli nie zwrócimy uwagi na maksymalny zasięg hulajnogi, możemy rozczarować się zakupem. Zależnie od pojemności baterii, po jej pełnym naładowaniu można pokonać dystans wynoszący kilka, kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt kilometrów. Musimy więc wybrać taki pojazd, który umożliwi nam dojechanie do określonego celu oraz późniejszy powrót do domu, bez potrzeby ładowania akumulatora w międzyczasie. Najlepsza hulajnoga elektryczna to taka, której zasięg wynosi ponad 10 km.

 

Koła

Koła pojazdu nie mogą być zbyt małe, gdyż wtedy omijanie przeszkód na drodze czy jazda po chodniku pełnym wybojów nie będzie łatwe. Ich średnica powinna wynosić minimum 14 cm. Bardzo ważne jest też to, z czego zostały wykonane koła. Te plastikowe nie amortyzują wstrząsów w czasie poruszania się po nierównym podłożu. Znacznie lepiej sprawdzają się kółka kauczukowe (poliuretanowe), które zmniejszają ryzyko odczuwania drgań, zapewniają dobrą przyczepność, a poza tym nie są hałaśliwe.

 

Maksymalne obciążenie

Maksymalne obciążenie hulajnogi elektrycznej to przeważnie ok. 100 kg, czasami 120 kg bądź 150 kg. Na tej podstawie możemy zdecydować, czy model, który przypadł nam do gustu, jest dla nas odpowiedni. Nie powinniśmy zbyt mocno obciążać pojazdu, gdyż może to doprowadzić do zniszczenia jego konstrukcji.

Bezpieczeństwo jazdy

Każdy dobry pojazd z napędem elektrycznym jest wyposażony w niezawodny system hamowania. W hulajnogach hamulce przeważnie zamontowane są na błotniku przy tylnym kole, często też w manetce na kierownicy (to system elektryczny). Na bezpieczeństwo jazdy wpływa również to, czy pojazd został wyposażony w oświetlenie. Jeżeli go nie ma, musimy samodzielnie zamontować lampę, aby mieć gwarancję, że zostaniemy zauważeni przez innych uczestników ruchu drogowego, w szczególności podczas jazdy po zmroku. To, jaka hulajnoga elektryczna jest najlepsza, często uzależnia się też od budowy jej podestu. Powinien on być odpowiednio szeroki i pokryty antypoślizgowym materiałem zapewniającym stopom stabilność.

 

Konstrukcja

Konstrukcja hulajnogi powinna być wykonana z solidnego materiału, wykazującego odporność na pęknięcia i podobne uszkodzenia. Bardzo dobrze sprawdza się więc stal oraz aluminium. Pojazd, który nie jest wystarczająco wytrzymały, może stosunkowo szybko się zniszczyć na skutek częstego użytkowania.

 

Hulajnogi elektryczne w dobrych cenach

Hulajnoga elektryczna dla dzieci kosztuje od 300 zł do ok. 600 zł. Ponieważ modele dla dorosłych są wyposażone w mocniejszy silnik i pozwalają na jazdę z większą prędkością, przeważnie są droższe. Za solidny pojazd z pojemną baterią nierzadko trzeba zapłacić ponad 1000 zł. Nie jest to mały wydatek, choć warto przy tym wziąć pod uwagę, jak dużo możemy zaoszczędzić choćby z uwagi na brak konieczności ciągłego uzupełniania paliwa w samochodzie.

 

 

Najlepsze hulajnogi elektryczne w 2019 roku

 

Niniejszy ranking hulajnóg elektrycznych powstał w oparciu o opinie najbardziej wymagających miłośników tego typu pojazdów. Zestawienie składa się z nowoczesnych i praktycznych modeli, cechujących się solidną konstrukcją, lekkością i wygodą użycia.

 

Nasze zalecenia

 

Xiaomi MiJia M365

 

Jeśli szukasz elektrycznej hulajnogi o prostej konstrukcji, łatwej i wygodnej w użytkowaniu, koniecznie wypróbuj model Xiaomi MiJia M365. Pojazd ma solidną, składana konstrukcję, pneumatyczne opony i stabilną kierownicę, dzięki którym świetnie się sprawdza na każdej nawierzchni.

Produkt jest wyposażony w wygodny przycisk, po naciśnięciu którego samoczynnie się składa i rozkłada. W ten sposób już po zaledwie 3 sekundach pojazd jest gotowy do jazdy. Po złożeniu, hulajnogę można wygodnie schować. Całość waży 12,5 kg, jest więc również łatwa w przenoszeniu. Kierownica tego modelu zawiera wszystkie elementy sterujące.

Silnik hulajnogi uruchamia się za pomocą przycisku zasilania na kierownicy, obok którego znajdziemy diodę LED informującą o poziomie naładowania baterii. Aby kontrolować szybkość jazdy, należy skręcić przepustnicę i dostosować prędkość. Hulajnoga może rozpędzić się do 25 km/h. Miłośnicy jazdy na hulajnodze podkreślają, że jest to wysokiej klasy sprzęt.

Xiaomi MiJia M365 to pojazd elektryczny umożliwiający jazdę z prędkością do 25 km/h. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 100 kg, a jego zasięg na jednym ładowaniu to 30 km.

Zalety
Amortyzacja wstrząsów:

Hulajnoga została wyposażona w koła w rozmiarze 8,5 cala. Z uwagi na pneumatyczne opony, nie powinniśmy odczuwać wstrząsów podczas jazdy, również na nierównym podłożu.

Szybkie składanie:

Składanie pojazdu zajmuje tylko kilka sekund. Nie wymaga to użycia dużej siły ani specjalistycznych narzędzi

Podwójny system hamowania:

To model wyróżniający się zastosowaniem podwójnego systemu hamowania – elektrycznego (umieszczonego w manetce na kierownicy) oraz mechanicznego, na błotniku tylnej opony.

Oświetlenie LED:

Ponieważ hulajnoga ma zamontowane diody LED, umożliwia bezpieczną jazdę także po zmroku.

Szeroki podest:

Podest pojazdu jest na tyle szeroki, że możemy na nim swobodnie ustawić obie stopy.

Wady
Nieodpowiednio zabezpieczony panel sterujący:

Umieszczony na kierownicy panel sterujący nie został zabezpieczony przed wilgocią, dlatego w czasie deszczu trzeba go zakryć.

 

 

 

 

Kawasaki KX-FS5.5 

 

Dobra i tania hulajnoga elektryczna Kawasaki KX-FS5.5 zapewnia doskonałą zabawę i przyjemność z jazdy. Jest to bardzo dobra alternatywa dla rolek czy roweru nie wymagająca wiele wysiłku. Pojazd jest solidnie wykonany, dlatego zapewnia nam stabilność w czasie jazdy i całkowite bezpieczeństwo. Na uwagę zasługuje również ciekawy, wyróżniający się design.

Hulajnoga ma duży, antypoślizgowy podest, gwarantujący komfort jazdy. Za sprawą silnika 120 W, pojazd rozpędza się do 12 km/h. Jest to model akumulatorowy, którego bateria działa przez 8 godzin i pozwala na przejechanie 10 km. Koła tego modelu mają średnicę 145 mm i zapewniają stabilność.

Produkt jest składany i bardzo lekki (waży zaledwie 11,5 kg), dlatego można go łatwo i wygodnie przenosić oraz przechowywać. Jest przeznaczony dla dzieci powyżej 8 roku życia i dorosłych, których waga nie przekracza 70 kg. Według konsumentów, Kawasaki KX-FS5.5 to solidna hulajnoga, która posłuży przez długi czas.

Model Kawasaki KX-FS5.5 zapewnia zasięg do 10 km. Ta dobra hulajnoga elektryczna do 600 zł rozpędza się do 12 km/h. Jej maksymalne obciążenie to 70 kg.

Zalety
Świetny prezent dla dziecka:

Pojazd jest świetnie przystosowany do potrzeb dziecka. Z pewnością sprawi on wiele radości maluchowi. Co ważne, hulajnoga nie pozwala rozwijać bardzo dużej prędkości jazdy.

Stabilność:

Pociecha z łatwością utrzyma równowagę na podeście. To model z kołami o odpowiedniej średnicy, które zapobiegają odczuwaniu wstrząsów i wibracji.

Wygodne przechowywanie:

Kiedy dziecko nie używa hulajnogi, może przechowywać ją nawet w swoim pokoju. Po złożeniu pojazd nie zajmuje dużo miejsca.

Pozwala pokonywać wzniesienia:

Model wyposażono w silnik o mocy 120 W. Pozwala on na pokonywanie wzniesień o kącie nachylenia do 10 stopni. Podjazd pod górkę nie jest tak męczący, jak w przypadku zwykłej hulajnogi.

Wady
Konieczność unikania przeładowania akumulatora:

Czas ładowania akumulatora pojazdu wynosi 8 godzin. Nie powinniśmy go narażać na przeładowanie, gdyż może się to przyczynić do zmniejszenia jego pojemności.

 

 

 

 

Razor E90

 

Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla swojego dziecka, którym na pewno szybko się nie znudzi, podaruj mu hulajnogę elektryczną. Polecamy model Razor E90, który zapewni wiele godzin wspaniałej rozrywki. Produkt ma oszczędny silnik, dzięki czemu można jej używać przez 80 minut na jednym ładowaniu.

Hulajnoga jest wyposażona w ręczny hamulec znajdujący się w przednim kole. W tylnym kole umieszczony jest silnik o wysokim momencie obrotowym, umożliwiający szybkie uruchamianie pojazdu. Przy prawej rączce znajdziemy przycisk przyspieszania, który może rozpędzić pojazd nawet do 15 km/h.

Komfort jazdy zapewniają piankowe uchwyty, antypoślizgowy podest oraz koła z poliuretanu. Rama modelu jest składana, a cała konstrukcja waży tylko 8,3 kg. Produkt jest solidnie wykonany, dlatego możemy mieć pewność, że nasze dziecko szybko go nie zniszczy. Rodzice podkreślają również, że hulajnoga Razor E90 jest nowoczesna i praktyczna.

Dziecięca hulajnoga Razor E90 pozwala na jeżdżenie z prędkością 15 km/h. Maksymalne obciążenie pojazdu wynosi 54 kg, a jego czas działania po naładowaniu baterii to 80 minut.

Zalety
Antypoślizgowy podest:

Podest hulajnogi jest szeroki i zmieszczą się na nim obie stopy. Co więcej, pokryto go materiałem o antypoślizgowych właściwościach, a to zwiększa poziom bezpieczeństwa w czasie jazdy.

Solidna konstrukcja:

Konstrukcja pojazdu została wykonana ze stali. Materiał ten nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Test hulajnóg elektrycznych pokazał, że model bez wątpienia nie zniszczy się szybko.

Kauczukowe kółka:

W podstawie pojazdu znajdują się kauczukowe kółka gwarantujące dobrą przyczepność do podłoża. Nie generują one hałasu podczas jazdy, poza tym dobrze amortyzują drgania.

Wady
Waga:

Sprzęt waży prawie 9 kg. Jest to ciężki model, zwłaszcza dla młodszych dzieci. Jego przenoszenie po schodach może być trudne.

 

 

 

 

Blaupunkt ESC505 

 

Godnym polecenia produktem jest hulajnoga elektryczna Blaupunkt ESC505. Pojazd jest przeznaczony dla dorosłych, którzy nie chcą przemieszczać się przy pomocy roweru czy samochodu, lecz bardziej wyszukanego środka transportu. Hulajnoga może stanowić również świetną rozrywkę dla dzieci i młodzieży.

Produkt ma silnik o mocy 350 W, pozwalający na rozpędzenie się pojazdu do 25 km/h. Za sprawą trzystopniowej regulacji możemy dostosować prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze. Hulajnoga ma dwa hamulce, przedni i tylni, dzięki którym możemy bezpiecznie się zatrzymać.

Jedno ładowanie akumulatora pozwala na 20 km jazdy, a czas jego pełnego uzupełnienia to 2 godziny. Maksymalne obciążenie pojazdu to 120 kg. Hulajnoga ma także przednie światło LED. Zarówno prosty mechanizm składania, jak i niewielka waga pojazdu wynosząca 8 kg, ułatwiają jego przechowywanie i przenoszenie. Miłośnicy jazdy na hulajnodze zwracają również uwagę na solidną konstrukcję, zapewniającą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Blaupunkt ESC505 to pojazd, którego maksymalne obciążenie wynosi 120 kg. Na hulajnodze można jeździć z prędkością do 25 km/h. Jej zasięg to 20 km.

Zalety
Praktyczny mechanizm składania:

Model wyposażono w praktyczny mechanizm pozwalający na szybkie złożenie konstrukcji. To ułatwia nie tylko przechowywanie hulajnogi, ale także przewożenie jej w bagażniku samochodu lub publicznych środkach transportu.

Trzystopniowa regulacja prędkości:

Z uwagi na trzystopniową regulację prędkości, szybkość poruszania się na hulajnodze możemy łatwo dostosować do rodzaju nawierzchni czy natężenia ruchu na drodze.

Niezawodne hamulce:

Nawet jeśli będziemy szybko jechać, możemy zatrzymać się w dowolnym momencie. Umożliwiają to niezawodnie działające hamulce. Jeden znajduje się przy tylnym kole, a drugi z przodu pojazdu.

Wady
Niebezpieczna dla małych dzieci:

Biorąc pod uwagę to, jaką prędkość można rozwinąć na hulajnodze, nie jest to odpowiednia propozycja dla małych dzieci. Model jest przeznaczony dla nastolatków i dorosłych.

Za niska kierownica:

Wysokie osoby twierdzą, że kierownica jest za niska. Jeśli byłaby ona wyższa o kilka centymetrów, wówczas zniknąłby problem nadmiernego pochylania się do przodu podczas jazdy.

 

 

 

 

GoClever City Rider 5 

 

Hulajnoga elektryczna GoClever City Rider 5 zachwyci zarówno starszych, jak i młodszych użytkowników. Sterowanie pojazdem jest bardzo łatwe, dlatego poradzą z nim sobie nawet dzieci. Hulajnoga jest nie tylko wygodnym środkiem transportu, ale również zapewnia doskonałą rozrywkę.

Kierownica modelu jest wyposażona w manetki, którymi możemy regulować prędkość oraz siłę hamowania hulajnogi. Dodatkowy hamulec manualny umieszczono w tylnym kole, dzięki czemu pojazd zapewnia bezpieczną jazdę. Duże, 5-calowe koła są wykonane z kauczuku, co znacząco wpływa na komfort użycia.

Produkt jest łatwy w transporcie i przechowywaniu za sprawą niewielkiej wagi 8,2 kg oraz składanej konstrukcji. Unikatowy silnik INSIDE ROLL został umieszczony w przednim kole, dlatego hulajnoga jest bezawaryjna oraz wydajniej wykorzystuje generowaną moc. Na kierownicy znajduje się niewielki wyświetlacz LED, na którym możemy obserwować stan naładowania baterii, prędkość czy przebyty dystans. Hulajnoga może się rozpędzić do 15 km/h, a jej zasięg na jednym naładowaniu baterii to 20 km. Z opinii konsumentów można wywnioskować, że to solidny sprzęt.

Model GoClever City Rider 5 pozwala się rozpędzić do 15 km/h. Zasięg hulajnogi po naładowaniu baterii wynosi 20 km. Maksymalne obciążenie pojazdu to 100 kg.

Zalety
Silnik Inside Roll:

To, co wyróżnia hulajnogę, to zastosowanie innowacyjnego silnika INSIDE ROLL. Znajduje się on w przednim kole i pracuje na tyle efektywnie, że szybko można osiągnąć maksymalną prędkość jazdy oraz ją utrzymać.

Duże koła:

Model wyposażono w koła o średnicy 5 cali. Umożliwiają one łatwe ominięcie przeszkód na drodze, a do tego minimalizują odczuwanie drgań i wstrząsów. Z tego względu jazda jest wyjątkowo przyjemna i możemy się odstresować.

Wady
Za wąski podest:

Dorośli posiadacze hulajnogi narzekają, że podest jest za wąski. Ustawienie na nim stóp obok siebie jest trudne, a to może uniemożliwiać utrzymanie równowagi.

Mało solidna stopka:

Przy podeście można zauważyć małą stopkę umożliwiającą postawienie hulajnogi w dowolnym miejscu, bez konieczności opierania jej o ścianę. Jednak podpórka nie jest zbyt solidna i przy przypadkowym przewróceniu się pojazdu może pęknąć.

 

 

 

 

Jak bezpiecznie jeździć na hulajnodze elektrycznej?

 

Hulajnogą elektryczną mogą poruszać się dorośli i dzieci. Jazda na takim pojeździe może sprawić dużo radości, ale trzeba też pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jak wygląda prawidłowa technika jazdy na hulajnodze z napędem elektrycznym i gdzie można wypróbować jej możliwości, nie narażając się na otrzymanie mandatu? Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w tej części artykułu.

 

 

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną?

Po lekturze poradnika i rankingu każdy z nas z pewnością wie, jaka hulajnoga elektryczna jest polecana jako mocna i solidna. Jednak osoby, które wciąż nie są przekonane do wypróbowania tego typu pojazdów, twierdzą, że jazda na nich nie wpływa pozytywnie na kondycję ani sylwetkę. Niekiedy słyszy się ponadto, że ciągłe ładowanie hulajnogi szybko staje się uciążliwe. Warto zdać sobie sprawę z tego, że modele z napędem elektrycznym mają również kilka istotnych zalet. Z uwagi na to, że rozwijanie stosunkowo dużej prędkości nie wymaga intensywnego odpychania się od podłoża, na hulajnodze elektrycznej może jeździć każdy z nas, niezależnie od swojej wytrzymałości i wydolności organizmu. W większych miastach traktuje się ją jako świetną alternatywę dla roweru i samochodu, dlatego mało kogo dziwi widok osób dojeżdżających w ten sposób do pracy. Hulajnoga elektryczna zachęca do spędzania wolnego czasu na zewnątrz, a tym samym ułatwia zrezygnowanie z ciągłego oglądania telewizji czy siedzenia przed komputerem.

 

Technika jazdy na hulajnodze elektrycznej

Podczas jazdy na zwykłej hulajnodze musimy energicznie odpychać się stopą od podłoża. Konieczne jest też balansowanie ciałem, aby utrzymać równowagę i nie przewrócić się. Nieco inaczej wygląda to w przypadku pojazdów elektrycznych, ale jednocześnie nie oznacza to, że jazda na nich jest trudniejsza. Napęd hulajnogi od razu po włączeniu osiąga pełną sprawność, dlatego musimy poświęcić chwilę na naukę spokojnego, powolnego ruszania z miejsca. Modele z napędem elektrycznym mają hamulec umieszczony w tylnym błotniku. Trzeba nacisnąć na niego stopą, aby zwolnić lub się zatrzymać. Należy robić to powoli, aby przypadkowo nie przewrócić się na skutek mocnego szarpnięcia pojazdem.

 

 

Gdzie można jeździć hulajnogą elektryczną?

Biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy prawa, niełatwo jest określić, gdzie możemy bezpiecznie poruszać się na hulajnodze elektrycznej. To samo dotyczy nowoczesnych rowerów z napędem. Droga, po której jeżdżą samochody, nie jest odpowiednim miejscem, gdyż istnieje duże ryzyko potrącenia. Niemniej jednak jazda po chodniku także nie jest dobrym rozwiązaniem. To miejsce przeznaczone dla pieszych. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że hulajnogi elektryczne pozwalają na rozwijanie stosunkowo dużych prędkości, nawet ponad 20 km/h. Możemy więc przez nieuwagę wpaść na przechodnia i zrobić krzywdę jemu, a także sobie. Z tego powodu posiadacze elektrycznych pojazdów najczęściej wybierają ścieżki rowerowe. Wciąż trwają pracę nad nowelizacją ustawy prawa o ruchu drogowym, aby pojawiły się w nim jasne zasady dotyczące jazdy na rowerach i hulajnogach elektrycznych. Wówczas miłośnicy takich pojazdów będą mieli pewność, po jakich ścieżkach i drogach można się poruszać, aby nie otrzymać mandatu.

 

Czy dzieci mogą jeździć na hulajnogach elektrycznych?

Hulajnogi elektryczne to pojazdy odpowiednie nie tylko dla dorosłych i nastolatków, ale też dzieci w wieku szkolnym. Model dla malucha powinien mieć mniejszą moc, aby nie można było rozwijać zbyt dużych prędkości jazdy. Żeby pociecha była bezpieczna w czasie zabawy, warto dokupić jej kask, ewentualnie ochraniacze na kolana, nadgarstki i łokcie.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status