Hulajnogi dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Wybór hulajnogi może pomóc Twojemu maluchowi w nauczeniu się balansowania ciałem oraz poprawy motoryki ciała. Warto zdecydować się na bezpieczny i stabilny model, jakim jest  H1 Hulajnoga Trójkołowa. Prezentowany pojazd jest dobrze wykonany, a jego uchwyty są pokryte miękką gumą, więc na delikatnych rączkach nie powstają odciski. Dzieciom bardzo podobają się melodyjki, które są generowane przez hulajnogę. Poza tym po włączeniu odpowiedniej funkcji diody na platformie zaczynają świecić. Dlatego model jest atrakcyjny dla maluchów. Hulajnoga jest dostępna w kilku ciekawych kolorach. Dodatkowe elementy, takie jak mały koszyczek, wstążki wiszące na uchwytach oraz błotniczki nadają produktowi uroku. Zaletą pojazdu jest możliwość regulowania wysokości ramy, co sprawia, że na hulajnodze mogą poruszać się starsze, jak i młodsze dzieci. Wielu rodziców zgadza się z tym, że produkt jest solidnie wykonany i nie ulega zniszczeniu. Rodzicom podoba się również to, że kółka pojazdu nie generują hałasu. Jeżeli model ten Ci nie odpowiada, zachęcamy do zapoznania się z produktem Chicco 3W1 5227.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką hulajnogę dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zakup hulajnogi dla dziecka to odpowiedzialna decyzja, dlatego musisz uwzględnić wiele czynników, wybierając odpowiedni model. Taki sprzęt powinien być dostosowany do wieku malucha oraz jego wzrostu. Oprócz tego, należy koniecznie zwrócić uwagę na samą budowę oraz jakość wykonania produktu. Dobry sprzęt z pewnością uszczęśliwi każde dziecko. W naszym poradniku zawarliśmy najpotrzebniejsze informacje na temat tego typu sprzętu oraz odpowiedź na pytanie: jaką hulajnogę dla dzieci wybrać.

 

 

Rodzaje – jaka hulajnoga jest najlepsza?

Hulajnogi dostępne w sklepach różnią się przede wszystkim przeznaczeniem. Z tego też względu, modele te charakteryzują się odmiennymi parametrami, w tym wielkością i liczbą kół, jak i napędem. Dlatego do rodzajów takiego sprzętu zaliczamy hulajnogi:

Dla małych dzieci – taki wariant posiada małą ramę, którą można wydłużyć na potrzeby malucha. Często posiada on również dodatkowe, trzecie koło, dzięki czemu jazda na takim pojeździe jest jeszcze łatwiejsza. Wiele hulajnóg dla dzieci wyposażonych zostało w specjalne siodełko.

Dla starszych dzieci – choć wyglądem przypominają modele dla dorosłych, są one nieco mniejsze. Ich waga, jak i parametry dostosowane są do dziecka. W sklepach często znajdziemy modele z kolorowymi ramami.

Dla dorosłych – takie pojazdy dostosowane są wielkością i wagą do użytkownika. Najbardziej wytrzymałe cechują się obciążeniem sięgającym nawet 130 kg. Wśród tego rodzaju sprzętu znajdziemy również modele przeznaczone do jazdy wyczynowej.

Klasyczne – mowa tutaj o najprostszych modelach, które znamy od lat. Tego typu sprzęt charakteryzuje się składaną ramą, dzięki czemu jest on bardzo poręczny i zmieści się w każdej szafie czy garderobie. Warto jednak zwrócić uwagę na parametry takiej hulajnogi. Maksymalne obciążenie rzadko kiedy przekracza 80 kg, co czyni z takiego modelu sprzęt tylko dla określonej grupy użytkowników. Ponadto, jego jakość wykonania również pozostawia wiele do życzenia.

 

Liczba kół

Najlepsza hulajnoga to sprzęt, który jest wygodny i przyjemny w użytkowaniu. Dlatego powinno się go dobierać uwzględniając oczekiwania i preferencje użytkownika. Dużą wagę należy przywiązać do samych kół. Podstawowym problemem jest ich liczba. W przypadku hulajnóg dla najmłodszych, zdecydowanie radzimy zakup sprzętu z minimum trzema kółkami. Starsi natomiast mogą zdecydować się na pojazdy dwukołowe.

 

Twardość kół

Oprócz liczby kół w hulajnodze, dobrze jest zwrócić uwagę również na ich twardość. W sklepach znajdziemy zarówno twarde, jak i średnio twarde czy miękkie koła. Każde z nich charakteryzują się odmiennymi właściwościami i dedykowane są do różnego typu nawierzchni. Dlatego twarde koła powinni wybrać Ci, którzy zainteresowani są jazdą wyczynową. Miękkie natomiast dobrze sprawdzą się na początek, gdyż zapewnią nam przyjemną i gładką jazdę. Średnio twarde kółka przeznaczone są dla tych, którzy zamierzają jeździć wyłącznie po asfalcie. Kupując model dla maluszka wybierz taki, który ma kółka nierysujące podłóg.

 

Napęd

Hulajnogi różnią się również pod względem napędu. Poruszanie się na klasycznym modelu polega na odpychaniu się nogą od nawierzchni. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla dzieci, jak i początkujących. W przypadku wariantu elektrycznego, pojazd porusza się po naciśnięciu specjalnego przycisku. Możemy również kontrolować jego prędkość.

 

Rama

Jednym z ważniejszych elementów budowy każdej hulajnogi jest rama. Wykonana jest ona najczęściej z tworzywa sztucznego – w przypadku modeli przeznaczonych dla najmłodszych – lub z aluminium, jeśli chodzi o te dla nieco starszych czy dorosłych. Taka rama może posiadać również dodatkowe elementy silikonowe o charakterze antypoślizgowym.

 

Podest

Jazda na hulajnodze opiera się na odpychaniu jedną nogą, podczas gdy drugą stoimy na podeście. Powinien być on więc na tyle stabilny, by konstrukcja sprzętu nie chwiała się na boki w trakcie jazdy. Ponadto, warto wybrać model, którego podest posiada specjalne antypoślizgowe żłobienia. Dzięki temu, stopa naszego dziecka nie będzie się ślizgać po powierzchni.

 

Kierownica i rączki

Warto zwrócić uwagę na samą kierownicę oraz rączki hulajnogi. W przypadku modeli dla dzieci, powinna być ona regulowana, dzięki czemu dopasujemy sprzęt do wzrostu malucha. Taka kierownica może być wykonana ze stali nierdzewnej lub aluminium. Jeśli chodzi o rączki, to upewnij się, że są one miękkie i wygodne. Powinny one posiadać specjalne wyżłobienia zapewniające odpowiednie trzymanie.

 

Hamulce

Bardzo ważną kwestią są hamulce. Wyróżniamy dwa rodzaje: elastyczne oraz sprężynowe. Niektóre modele posiadają również hamulec ręczny. Wybór powinien być podyktowany naszymi preferencjami. Najlepiej jest po prostu przetestować każdy z typów hamulców.

Siedzisko

Niektóre modele hulajnóg dla dzieci posiadają siedzisko. Taki sprzęt dedykowany jest jednak dla najmłodszych. Siedzisko dostępne jest również w modelach elektrycznych.

 

Konserwacja

Wybierając hulajnogę dla dziecka warto pamiętać o odpowiedniej konserwacji. Taki sprzęt, powinien mieć zawsze dokręcone śruby oraz sprawne łożyska. Należy pamiętać, konstrukcja hulajnogi jest narażona na obciążenie, a więc efektem złej konserwacji może być uszkodzenie sprzętu i groźny upadek.

 

Hulajnogi dla dzieci w dobrych cenach

Hulajnogi dla dzieci dostępne są w sklepach w wielu wariantach. Różnią się one nie tylko pod względem napędu, parametrów, ale także jakości wykonania. Dlatego cena takiego sprzętu waha się zazwyczaj od kilkudziesięciu do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

 

 

Najlepsze hulajnogi dla dzieci w 2021 roku

 

Świetna zabawa powinna być jednocześnie bezpieczna. Hulajnoga daje dużo radości, ale żeby dziecko mogło na niej bezpiecznie jeździć, rodzice muszą być pewni, że ma odpowiednie atesty, a dodatkowo jest atrakcyjna dla dziecka. Aby świadomie wybrać odpowiedni produkt – przeczytaj nasz ranking hulajnóg dla dzieci i sprawdź, który model będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej pociechy.

 

Nasze zalecenia

 

H1 Hulajnoga Trójkołowa

 

H1 Hulajnoga Trójkołowa to jeden z najczęściej wybieranych pojazdów dla dzieci. Model jest dostępny w kilku kolorach, więc możesz wybrać ten, który spodoba się maluchowi. Warto dodać, że jest ciekawie ozdobiony. Z przodu hulajnogi znajduje się mały koszyczek, a z uchwytów wychodzą kolorowe wstążki. Pojazd jest wykonany ze stali, a koła są silikonowe. 

Rodzicom podoba się, że koła są bezgłośne i dziecko jeżdżące po domu nie będzie przeszkadzać domownikom. Kolejną zaletą modelu jest generowanie dźwięków oraz świecące diody LED. Sprawiają one, że maluch nieprędko porzuci zabawkę. Dodatkowe opcje można włączyć lub wyłączyć przyciskiem pod hulajnogą. 

Wysokość kierownicy pojazdu jest regulowana w zakresie od 60 cm do 75 cm. Dlatego można stopniowo powiększać hulajnogę. Jej długość wynosi 56 cm. Konstrukcja pojazdu jest stabilna i tym samym bezpieczna dla dziecka. Waga modelu to niewiele ponad 2 kg. Platforma jest wystarczająco duża, aby maluch bez przeszkód zmieścił na niej nóżki. 

H1 Hulajnoga Trójkołowa ma długość 56 cm. Jej kierownica ma regulowaną wysokość, od 60 cm do 75 cm. Pojazd jest wykonany ze stali, silikonu oraz tworzywa sztucznego.

Zalety
Ciekawe dodatki:

Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku hulajnoga zaczyna wygrywać wesołą melodyjkę. Poza tym diody rozmieszczone na platformie zaczynają świecić na kolorowo, co podoba się wszystkim dzieciom.

Solidne wykonanie:

Hulajnoga jest solidnie wykonana. Jej korpus to stal połączona w niektórych miejscach z dobrym tworzywem sztucznym. Dlatego pojazd rzadko ulega zniszczeniu.

Ładny design:

Zabawka ładnie wygląda, jest dostępna w kilku kolorach. Na dodatek z przodu znajduje się ładny koszyczek, a nad kółkami błotniki.

Trwałe kółka:

Kółka są dobrze wykonane, a ich części nie odłączają się. Dla rodziców ważne jest również to, że nie generują one żadnego hałasu, więc jeżdżące dziecko nikomu nie przeszkadza.

Regulacje:

Kierownica jest regulowana pod względem wysokości. Dlatego można dopasować ją do potrzeb każdego malucha bez względu na jego wzrost.

Wady
Włącznik dodatkowych efektów:

Aby hulajnoga zaczęła generować melodyjkę, a diody świeciły trzeba nacisnąć przycisk. Znajduje się on pod platformą pojazdu, więc naciśnięcie go może być niewygodne.

 

 

 

 

Chicco 3W1 5227

 

2.Chicco 3W1 5227Druga propozycja to Chicco Fit & Fun 3W1 5227. Równoważnia 3w1 to ciekawe, nowatorskie rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę. Trzy różne produkty w jednym to ciekawa propozycja dla każdego malucha. Urządzenie to pozwala na stopniowy rozwój równowagi dziecka. Jak zapewnia producent, już 18-miesięczne dziecko może używać produktu jako równoważni.

Posiada ona 2 tryby zabawy i odtwarzacz efektów dźwiękowych. Z czasem, gdy dziecko potrzebuje bardziej zaawansowanych zabaw ruchowych, równoważnia może stać się hulajnogą. Produkt został tak skonstruowany, aby w łatwy i bezproblemowy sposób przekształcić go z równoważni na hulajnogę.

Potem, gdy maluch ma mniej więcej 3 lata, wyjmuje się uchwyt hulajnogi i w ten sposób uzyskujemy świetną deskorolkę.  Zabawka zasilana jest 2 bateriami AA. Ze względu na rozmiary jest to produkt, który może być używany tylko do  Model ten dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie, dlatego znalazł się na drugiej pozycji w rankingu najlepszych hulajnóg dla dzieci.

Jakość i atrakcyjność produktu powierdzają też opinie wielu rodziców, którzy podarowali swojemy dziecku hulajnogę Chicco.

Produkt Chicco 3W1 5227 to dobra hulajnoga dla dzieci do 100 zł. To produkt 3 w 1, który dorasta i zmienia się wraz z naszą pociechą, dostosowując się do jej potrzeb.

Zalety
Równoważnia dla najmłodszych:

Ten produkt można zakupić dziecku, które ukończyło 18 miesięcy. W tym wieku posłuży on jako równoważnia. Dzięki jego dźwiękowym bodźcom pomoże on najmłodszym nauczyć się odpowiednio balansować swoim ciałem.

Bezpieczna hulajnoga:

Kiedy nasze dziecko skończy 2. rok życia, tę zabawkę możemy szybko przekształcić w hulajnogę. Należy jedynie zabezpieczyć do góry koła oraz zablokować uchwyt. Dzięki temu dziecko zyska pojazd, na którym może swobodnie jeździć.

Ekstremalna deskorolka:

Kiedy pociecha ukończy 3. rok życia, hulajnogę można przekształcić w deskorolkę, która może dostarczyć naszemu dziecku wiele emocji. Aby to zrobić, wystarczy tylko wyjąć kierownicę, co nie przysparza żadnych trudności.

Uniwersalność:

Ten model idealnie nadaje się zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Wykorzystano tu połączenie koloru zielonego, szarego i pomarańczowego, co sprawia, że każdy maluch, niezależnie od płci, chętnie będzie bawił się tym produktem.

Wady
Brak skrętnych kółek:

Model ten nie ma skrętnych kółek, a więc jazda na nim może być niezbyt łatwa.

 

 

 

 

Little Tikes 638169

 

4.Little Tikes 638169Kolejna propozycja to trzykołowa hulajnoga Little Tikes 638169. Jest to świetny model dla maluszków, które dopiero zaczynają zabawę na tego typu pojazdach. Jej ogromnym atutem jest przede wszystkim szeroka platforma, która zapewni wystarczającą ilość miejsca dla dziecka.

W opiniach o hulajnogach trzykołowych możemy znaleźć wiele pozytywnych recenzji zadowolonych rodziców, którzy podarowali swoim dzieciom tę wyjątkową zabawkę ruchową. Głównie ze względu na dwa duże koła z przodu, które pozwalają na niezwykle stabilną i bezpieczną jazdę. Konstrukcja hulajnogi sprawia, że nawet małe dziecko bez problemu poradzi sobie ze sterowaniem tego pojazdu.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że maksymalne obciążenie tego modelu wynosi 20 kg, dlatego przeznaczona jest dla dzieci, które mają 2/4 lata. Hulajnoga jest czarna, ale ma różowe elementy na kołach i przy kierownicy. Świetnie nadaje się dla dzieci zaczynających swoją przygodę z takimi pojazdami.

Wymiary produktu to 25 cm szerokości, 66 cm wysokości oraz 52 cm długości. Model waży ok. 3 kg. Dzięki temu, gdy dziecko znudzi się jazdą na spacerze, rodzic będzie mógł ją nieść bez większego obciążenia.

Little Tikes to 638169 to hulajnoga, która została stworzona z myślą o dziewczynkach. Ma atrakcyjny design i jest bardzo wygodna. Poza tym cechuje ją solidne wykonanie.

Zalety
Szeroka platforma:

Ze względu na to, że platforma tego modelu jest tak szeroka, dziecko może swobodnie postawić na niej obie stopy. To sprawia, że wchodzenie na pojazd i odpychanie się nie jest takie trudne.

Skrętne koła:

Z przodu modelu znajdują się dwa koła, które są wyjątkowo skrętne. To znacznie ułatwia dziecku manewrowanie i omijanie przeszkód na drodze.

Estetyczny design:

Charakterystyczną cechą tej hulajnogi jest wygląd. Połączenie różu i czerni sprawia, że ten model prezentuje się wyjątkowo elegancko i z pewnością przypadnie do gustu dziewczynkom.

Wady
Obciążenie:

Maksymalne obciążenie w przypadku opisywanego produktu wynosi 20 kg. Oznacza to, że w pewnym momencie dziecko wyrośnie ze swojego pojazdu i nie będzie mogło dłużej na nim jeździć.

 

 

 

 

Kidz-Motion Speedor/Speeder

 

6.Kidz-Motion Speedor SpeederKidz-Motion Speedor/Speeder to nasza szósta propozycja. W zasadzie jest to połączenie rolek, roweru i hulajnogi. Produkt ma napęd grawitacyjny i wprowadzana jest w ruch dzięki naprzemiennemu balansowi ciała. Dziecko nie musi odpychać się od podłoża, wystarczy, że dobrze balansuje ciałem.

Chociaż początki mogą być trudne, zwłaszcza, gdy dziecko wcześniej jeździło na zwykłej hulajnodze, szybko okazuje się, że jazda jest prosta i bardzo intuicyjna. Jest to produkt wysokiej jakości, bardzo wytrzymały i stabilny. Dla dzieci ważna jest zabawa i duża zwrotność hulajnogi, a dla rodziców bezpieczeństwo.

Jest to możliwe dzięki poliuretanowym kołom, ale również silnym hamulcom oraz łożyskom ABEC-7. Sama konstrukcja hulajnogi jest składana i co istotne wytrzymuje aż 75 kg obciążenia, dzięki czemu mogą jej używać nawet starsze dzieci. Nie można tutaj pominąć faktu, że produkcja tego modelu ma miejsce w fabryce, która zajmuje się też sprzętem sportowym znanych marek.

Model ten posiada certyfikat wszelkich zgodności z normą europejską CE-EN71. Taka specyfikacja sprawiła, że zyskał wiele pozytywnych opinii zadowolonych użytkowników.

Kidz-Motion Speedor/Speeder to dziecięca hulajnoga wyposażona w poliuretanowe koła, które zapewniają wyjątkową stabilność oraz bezpieczeństwo w czasie jazdy. Jest ona przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 lat do 10 lat.

Zalety
Silne hamulce:

Bardzo mocne hamulce, o które zadbali producenci tego modelu, gwarantują, że nasza pociecha z pewnością zatrzyma się w momencie ich wciśnięcia i dzięki temu uniknie niebezpieczeństwa.

Napęd grawitacyjny:

Produkt wyposażony został w tzw. napęd grawitacyjny. Oznacza to, że dziecko wprowadza go w ruch poprzez balans ciałem i nie musi odpychać się od podłoża.

Wady
Cena:

Prezentowany model kosztuje 308 zł, co dla wielu konsumentów jest wysoką kwotą.

 

 

 

 

Worker Whizz 100

 

7.Worker Whizz 100Kolejna hulajnoga to Worker Whizz 100 w kolorze różowym. Chociaż zamyka ranking hulajnóg dla dzieci jest to równie dobry, ładny i bezpieczny produkt dla najmłodszych. To idealna propozycja dla każdego dziecka w przedziale wiekowym 3-8 lat. Jedyną wadą może okazać się waga hulajnogi. Chociaż 5 kilogramów to niewiele, dla małego dziecka może stanowić wyzwanie do przenoszenia.

Stalowa rama zapewnia bezpieczeństwo i stabilność. Model ten ma nożny hamulec oraz regulowaną wysokość kierownicy 75-80 cm, dzięki czemu można dostosować pojazd do wzrostu dziecka w różnym wieku – jedna hulajnoga może być wykorzystywana przez kilka sezonów.

Hulajnoga Worker Whizz 100 ma 10 calowe koła. Wysoka jakość wykonania hulajnogi to nie wszystko, posiada ona również najsurowszy certyfikat europejski, normę EN-71 oraz niemiecki TÜV-GS. Jest to wyjątkowo zwrotny model, który idealnie nadaje się do jazdy po płaskim oraz umiarkowanym terenie.

Maksymalne obciążenie hulajnogi wynosi 50 kg. Warto też wspomnieć, że regulowana kierownica jest obita bardzo miękkim materiałem. Tak bezpieczny i różnorodny produkt zyskał wiele pozytywnych opinii rodziców małych użytkowników.

Hulajnoga Worker Whizz 100 to model wyposażony w stalową ramę, a także bantamowe kółka, co świadczy o jej dobrej jakości wykonania. Jest ona polecana dla dzieci w wieku od 3 lat do 8 lat.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Model spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa, a świadczy o tym m.in. fakt, że uzyskał on certyfikat EN-71, który wydał niemiecki ośrodek badawczy.

Nośność:

Maksymalne obciążenie w tym przypadku wynosi 50 kg co sprawia, że na tym pojeździe może jeździć niemal każde dziecko.

Wady
Waga:

Hulajnoga waży 5 kg, a więc nasza pociecha może mieć trudności z samodzielnym jej przeniesieniem czy wniesieniem po schodach.

Mała regulacja kierownicy:

Kierownica w tym modelu jest regulowana na wysokości od 75 cm do 80 cm. W efekcie może okazać się ona zbyt niska lub za wysoka.

 

 

 

 

Czy hulajnoga dla dziecka jest bezpieczna?

 

Hulajnoga to produkt, który jeszcze niedawno nie było tak popularny jak teraz. Obecnie na jego zakup decydują się osoby właściwie w każdym wieku. W sklepach można znaleźć modele dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wielu rodziców chce zakupić taki sprzęt swojemu maleństwu, jednak w ich głowach pojawia się wątpliwość – czy hulajnogi są bezpieczne? Jeśli i Ty się nad tym zastanawiasz, przejdź do lektury przygotowanego przez nas tekstu.

 

 

Jak sprawdzić, czy hulajnoga dla dzieci jest bezpieczna?

Wiele osób nie wie, jak sprawdzić, czy wybrany przez nich sprzęt do jazdy jest bezpieczny. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z informacjami podanymi przez producenta. Bez wątpienia znajdziemy tam wzmiankę na temat tego, czy model ma odpowiednie certyfikaty. Powinny one zapewniać o tym, że do produkcji sprzętu wykorzystano dobrej jakości materiały, które nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji. Zakupiony przez nas model powinien mieć znak CE, który wskazuje, że produkt spełnia wymagania dyrektyw unijnych związanych z bezpieczeństwem użytkowania, jak również ochroną zdrowia i środowiska naturalnego. Aby mieć pewność, że hulajnoga nie wpływa negatywnie np. na postawę naszego malucha musimy odpowiednio ją ustawić. Dziecko powinno mieć możliwość swobodnego przyjęcia wygodnej i prostej pozycji w trakcie jazdy. Jeśli pociecha będzie musiała schylać się do kierownicy, może to niedalekiej przyszłości skutkować wadami postawy.

 

Jak bezpiecznie używać hulajnogi?

Kiedy już będziemy pewni, że wybrany przez nas sprzęt ma odpowiednie certyfikaty i można dopasować go do wzrostu naszego dziecka, właściwie możemy zdecydować się na jego zakup. Przed rozpoczęciem użytkowania hulajnogi często trzeba ją złożyć. W tym celu konieczne jest zapoznanie się z dołączoną do zestawu instrukcją. Wszystkie śrubki muszą być mocno przykręcone, aby w czasie jazdy żadne elementy się nie poluzowały. Korzystając z hulajnogi trzeba zachować określone środki ostrożności. Jeśli nasza pociecha będzie się do nich stosować, jazda będzie w pełni bezpieczna. Jedną z podstawowych kwestii jest ubieranie kasku na głowę. Zapewnia on odpowiednią ochronę w trakcie ewentualnego upadku. Jeśli nasze dziecko jest mniejsze, podczas jazdy powinno znajdować się pod naszymnadzorem. Nie można także dopuścić do sytuacji, w której pociecha będzie sama jeździć na hulajnodze po zmroku.

 

 

Rozmowa z dzieckiem

Chcąc zagwarantować dziecku bezpieczeństwo, musimy przeprowadzić z nim rozmowę, która uświadomi, jak ważne jest przestrzeganie wspomnianych wcześniej zasad. Mając pewność, że pociecha zrozumiała, co do niej powiedzieliśmy, zyskamy spokój. Warto uświadomić dziecku, jak ważne jest noszenie kasku czy zachowanie odpowiedniej prędkości jazdy.

 

Jakie elementy powinna mieć bezpieczna hulajnoga dla dziecka?

Szukając informacji na temat tego, jaka hulajnoga dla dziecka jest polecana przez rodziców dowiedzieć się można, jakie elementy są niezbędne w tego typu sprzęcie. Każdy produkt dla dziecka powinien być wyposażony w mocny hamulec. Najlepiej, jeśli element ten będzie umieszczony nie tylko z tyłu pojazdu, ale także na kierownicy. Zależnie od sytuacji pociecha będzie mogła użyć jednego z hamulców. Ważne jest również to, aby kierownica była pokryta antypoślizgowym tworzywem. Zapewnia to pewny chwyt i pozwala swobodnie manewrować hulajnogą (nawet w upalne dni, kiedy nasze dłonie intensywnie się pocą). Minimalizuje to ryzyko kolizji z innymi uczestnikami ruchu drogowego.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Micro Mini Baby

 

Micro Mini Baby to najlepsza hulajnoga dla dzieci. Ten trójkołowy pojazd dla najmłodszych to najwyższa jakość prosto ze Szwajcarii, produkt firmy Micro Mobility. Jest to jedna z bezpieczniejszych, najwygodniejszych i nowoczesnych hulajnóg dla dzieci. Skierowana jest przede wszystkim do maluszków w wieku przedszkolnym. Aczkolwiek mogą jej używać już nawet dwulatki.

Kierowanie nią jest naprawdę proste – wystarczy balansować ciałem, jak na desce surfingowej. To pozwala na rozwijajanie u dziecka lepszej kondycji ruchowej i równowagi. Warto również wspomnieć, że pieczę nad projektem hulajnogi sprawowali nie tylko inżynierowie, ale również szwajcarscy lekarze specjaliści od dziecięcego rozwoju.

W efekcie produkt zyskał wiele pozytywnych ocen nie tylko wśród lekarzy, ale również rodziców. MiniMicro to niezwykła hulajnoga, która waży zaledwie 1,5 kg, a więc przenoszenie jej nie będzie trudne.

Chociaż hulajnogi zwykle mają po jednym kółku z przodu i z tyłu, w tym modelu mamy wyjątkową sytuację, aż dwa kółka umieszczone przodu, dzięki czemu jest ona bardziej stabilna, a dziecko z łatwością może ją kontrolować. Łyżkowy hamulec dodatkowo usprawnia panowanie nad hulajnogą. Ponadto deska hulajnogi jest zawieszona nisko nad ziemią, a więc dziecko bez trudu może na nią wskoczyć i z niej zeskoczyć.

Produkt Micro Mini Baby to hulajnoga cenionej, szwajcarskiej firmy Micro. Ten model wyróżnia się zastosowaniem wielu innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym jest on odpowiedni nawet dla dzieci w wieku od ok. 2 lat. Jest on uznawany za bardzo bezpieczny. Duże pochwały zyskał zastosowany mechanizm skręcania, za sprawą którego dziecko uczy się balansowania ciałem i ćwiczy ruchową koordynację.

Zalety
Nisko zawieszona deska:

Hulajnoga została wyposażona w deskę, która jest nie tylko nisko zawieszona, ale także bardzo długa. Takie rozwiązanie sprawia, że mieszczą się na niej obie stopy dziecka, co ułatwia zarówno wchodzenie i schodzenie z pojazdu, jak też odpychanie się w czasie jazdy.

Lekkość:

Opisywany model waży zaledwie 1,5 kg. Dlatego też nie jest on zbyt kłopotliwy w przenoszeniu i nie ma żadnych problemów z jego transportem.

Stabilna konstrukcja:

Produkt posiada dwa duże kółka z przodu, co ułatwia utrzymanie właściwej pozycji dziecka. Zmniejsza to również ryzyko upadku, także na zakrętach. Stabilność poprawia także wspominany już, szeroki podest.

Tylny hamulec:

Nad tylnym kółkiem tej hulajnogi umieszczony został łyżkowy hamulec. Gwarantuje on możliwość jeszcze lepszego zapanowania nad pojazdem. Posiada on metalową wkładkę, która nie nagrzewa się podczas jazdy.

Składana kierownica:

Możliwość złożenia i wyjęcia kierownicy dodatkowo ułatwia transportowanie produktu. Poza tym dzięki takiemu rozwiązaniu nie zajmuje on zbyt wiele miejsca nie tylko w samochodzie, ale i np. w garażu.

Wady

 

 

Smoby Minnie Mouse 450145

 

Kolejna dobra i tania hulajnoga, jaka znalazła się w rankingu to Smoby Minnie Mouse 450145. Kosztuje ok. 90-100zł. Jest to wysokiej jakości model francuskiej firmy Smoby dla małych dziewczynek, zwłaszcza dla tych, które uwielbiają Myszkę Minnie. Produkt ten przeznaczony jest dla dzieci w różnym wieku.

Nie mogą go jednak używać maluszki przed 3 rokiem życia. Ponadto, w przeciwieństwie do innych modeli może być używany przez starsze dzieci, nawet takie, które mają 7 lat. Jest to możliwe dzięki metalowej ramie, umożliwiającą regulację o 5 cm.

Hulajnoga posiada 3 gumowe kółka antypoślizgowe, które zapewnią dziecku wygodę i bezpieczną jazdę. Model ma też wyjątkowo szeroki podest z uchwytem. Ze względu na kolorowy motyw myszki Minie jest to hulajnoga typowo dziewczęca. Różowy kolor może być mniej atrakcyjny dla chłopców, dlatego szukając hulajnogi dla chłopca i dziewczynki, warto zwrócić na inne proponowane przez nas modele.

Przeglądając opinie o hulajnogach dla dzieci, znajdziemy wiele pozytywnych słów na temat tego produktu. Rodzice zauważają, że jest to niezwykle wytrzymała konstrukcja, w pełni bezpieczna dla ich dzieci.

Smoby Minnie Mouse 450145 to trójkołowy produkt, na kierownicy którego widnieje wizerunek Myszki Minnie. Jest to łatwy w obsłudze sprzęt, idealny dla dzieci.

Zalety
Regulowana kierownica:

Ta hulajnoga wyposażona została w swobodnie regulowaną kierownicę, w efekcie można dostosować jej wysokość do wzrostu dziecka. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie przyczyni się ona choćby do wad postawy.

Solidna konstrukcja:

Tworząc ten pojazd dla dzieci zadbano, aby był on przede wszystkim wytrzymały. Uzyskano to stosując metalowo-plastikową konstrukcję. Połączenie tych materiałów zapewnia naszym dzieciom bezpieczeństwo, również podczas ewentualnego upadku.

Cicha jazda:

Kółka tej hulajnogi wyposażone zostały w gumowe nakładki. Dlatego też jazda na tym pojeździe jest wyjątkowo cicha, niezależnie od powierzchni.

Stabilność:

W przypadku tego modelu dwa kółka znajdują się z tyłu, a jedno z przodu. Pozwala to na zachowanie równowagi nawet w przypadku dość wyboistej nawierzchni.

Wady
Rozstaw tylnych kółek:

Niektórzy konsumenci zauważyli, że dość duży rozstaw tylnych kółek sprawia, że dziecko początkowo uderza o nie piętą w czasie odpychania.

 

 

Razor E100

 

Kolejna propozycja to elektryczna, akumulatorowa hulajnoga Razor E100 w kolorze różowym. Wystarczy raz wcisnąć przycisk i dziecko może cieszyć się przyjemną jazdą.  . Ze względu na to, że jest to elektryczna hulajnoga, mogą na niej jeździć dzieci powyżej 8 roku życia. Maksymalny czas jazdy na baterii to 40 min.

Czas ładowania hulajnogi to 12 – 18 godzin. Ze względu na to, że jest to hulajnoga przeznaczona dla nieco starszych dzieci, jej obciążenie wynosi aż 55 kilogramów. Wymiary hulajnogi to 83×40,5×39,5 cm. Trzeba jednak wspomnieć, że cena tego produktu jest wysoka, co oczywiście ma związek z tym, że jest to hulajnoga elektryczna.

Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych – różu i czerwieni. Przyspieszenie hulajnogi jest kontrolowane manetką, a bezpieczne hamowanie to zasługa hamulca ręcznego. Hulajnoga ma specjalną podpórkę, dzięki której można zaparkować ją w dowolnym miejscu.

Do urządzenia dołączono specjalną ładowarkę. W efekcie produkt ma bardzo pochlebne opinie małych użytkowników i ich rodziców, którzy zauważają, że model ten jest solidny i prosty w obsłudze.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir