Termosy dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 30.11.20

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

W sklepach dostępnych jest wiele termosów dla dzieci, co sprawia, że wybór konkretnego produktu wymaga od nas dokładnego przeanalizowania opisów poszczególnych produktów. Każdy chce przecież wybrać model o najlepszej jakości, który będzie służył maluchowi przez długi czas. Chcąc zapoznać się z ofertą wielu producentów trzeba poświęcić na to sporo czasu. Zrobiliśmy to za Ciebie i spośród setki kubków termicznych wybraliśmy te najlepsze. Pierwsze miejsce w rankingu zajął termos dla dzieci Florina Yeti. Ma on bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Model jest lekki, więc dziecko może go nosić codziennie do szkoły. Zastosowane w produkcie uszczelki są odporne na zniekształcenia i się nie rozciągają. Nakrętka będąca częścią zestawu może nam posłużyć jako kubek. Drugie miejsce w rankingu należy do termosu dla dzieci Kamille Vacuum Flask. Ma on stosunkowo dużą pojemność i prosty design. Produkt jest pokryty antypoślizgowym materiałem. Jest on miły w dotyku i gwarantuje pewny chwyt.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki termos dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Gdy rozważamy zakup termosu dla naszego dziecka, zakup musi być uzależniony przede wszystkim od jego wieku. Całkiem inne naczynie wybierzemy dla dziecka trzyletniego i zupełnie inne dla dziecka szkolnego.

 

 

Jaki jest najlepszy termos dla dzieci młodszych

Gdy nasze dziecko jeszcze słabo sobie radzi z pilnowaniem swojego picia, dbaniem o higienę, o to aby się nie rozlało, polecamy kubek dla najmłodszych. Takie kubki nie tylko mają bardzo ładny design przystosowany do upodobań małych dzieci, ale też i funkcjonalność jest dostosowana do wieku.

Aby zapewnić ergonomiczność naczynia przystosowaną do małej ręki dziecka kubek nie powinien mieć zbyt dużej średnicy. Nie jest to trudne do wykonania, bo dla małych dzieci 1-3 lata wystarczy pojemność kubka wynosząca 200 – 250 ml. Dodatkowo zamontowane uchwyty pozwolą na łatwe utrzymywanie naczynia, a także jego przenoszenie. Dla małych dzieci naczynia powinny być przede wszystkim bezpieczne. Zatem kupując naczynie sprawdź, czy jest wyposażone w atesty w tym zakresie. Gdy wiemy, że nie zawiera ono szkodliwych substancji czas przeglądnąć się budowie. Maluchom łatwiej pije się przez słomkę, dlatego gdy kubek jest w nią wyposażony to dziecko może się nim sprawniej posługiwać. Słomka taka powinna być wykonana z miękkiego materiału, a także powinna uniemożliwiać wylanie się napoju. Czyli kubek powinien być zaliczany do produktów – niekapków.

Dziecko często nie dba o prawidłowe przenoszenie naczynia, więc system zapobiegający kapaniu jest potrzebny. Również dobrze jest wyposażyć kubek w zamknięcie, które przykrywa słomkę do picia i zachowuje ją w czystości niezależnie od miejsca przechowywania naczynia. Kolejną sprawą przy kubku dla małego dziecka jest materiał wykonania. Dopóki jest ono małe dobrze, aby naczynie było wykonane z lekkich materiałów, na przykład plastiku, aby waga samego kubka nie sprawiała dziecku kłopotu.

 

Jaki termos dla dzieci wybrać, gdy są w wieku szkolnym

Dzieciom w młodszych klasach szkoły podstawowej nadal może się przydać ustnik do picia z systemem zapobiegającym kapaniu. Młodsze dzieci nadal chętnie korzystają z urozmaiconego designu. Jednak dziesięciolatka trzeba już zapytać, jaki preferuje obrazek na kubku, bo w tym zakresie panują mody i trendy nieznane dorosłym.

Młodzież również lubi dopasować wzór kubka do swojej osobowości. Jednak w wypadku starszych dzieci nie ma potrzeby już tak dbać o łatwość podania napoju. Starsze dzieci łatwo sobie radzą z obsługą mechanizmu urządzenia. Dlatego różnorodność kubków jest tu już zbliżona do tej, jaką oferuje się dorosłym odbiorcom. Popularne tu są kubki zaopatrzone w przycisk – zaworek. Gdy go przyciskamy uwalniany jest napój, po zwolnieniu przycisku kubek się zamyka. Ważne jest jednak nie tylko to, w jaki sposób kubek jest otwierany do picia, ale priorytetem powinna być ogólna szczelność naczynia. Żaden rodzić przecież nie chce, aby nieszczelny kubek niedbale wrzucony do plecaka zamoczył książki i zeszyty dziecka. Dlatego przed zakupem sprawdźmy rzeczywista szczelność termosu. Również dla starszego dziecka kubek powinien być większej pojemności. Pojemność może w tym wypadku wynieść 300 do 400 ml.

 

Budowa naczynia

Gdy już wiemy, jaki będzie najlepszy termos dla dzieci ze względu na jego funkcjonalność dotyczącą wyglądu i pojemności, czas na cechy pozwalające utrzymać ciepło w termosie. To, jak długo napój jest utrzymywany w temperaturze do picia zależy od rodzaju kubka. Generalnie im szczelniejszy kubek, tym dłużej napój jest ciepły. Gdy mamy szczelny kubek z próżnią, a także zamykanym szczelnie ustnikiem napój może być utrzymywany w odpowiedniej temperaturze nawet do 12 godzin. Uczniowi nie jest potrzebny kubek o takich parametrach. Wystarczy, gdy kubek utrzyma odpowiednią ciepłotę napoju około 5 godzin. Gdy kupujemy pojemnik na napój dla ucznia powinien on też mieć określoną wytrzymałość. Nie ma tu miejsca dla kubków wykonanych z ceramiki czy szkła. Zatem materiał wykonania wykorzystywany dla dzieci to przede wszystkim plastik, przy tańszych modelach i metal stosowany w modelach droższych. Ten drugi typ jest również bardziej wytrzymałym materiałem, bardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne.

Rozsądnym będzie również wybrać kubek wykonany z materiałów, które pozwolą go łatwo umyć, najlepiej w zmywarce. Przykrywki termosów mają wiele zakamarków, w których gromadzi się osad z napojów, a mycie w zmywarce pozwoli na ich oczyszczenie. Równie ważnym jest to, aby wnętrze kubków nie pochłaniało zapachów, a także ścianki naczynia nie wchodziły w reakcję z przenoszonym napojem. Każde z naczyń powinno mieć atest pozwalający na zetkniecie materiału z żywnością. Jednak tylko opinie innych użytkowników mogą nam powiedzieć, czy termos, jaki zamierzamy kupić nie chłonie zapachów.

Termosy dla dzieci w dobrych cenach

Najtańsze modele plastikowych termosów dla dzieci jesteśmy już w stanie zakupić za kwotę 30 – 50 złotych. Jednak modele takie będą słabo izolowane i utrzymanie temperatury napoju nie będzie zbyt długie. Również tańsze modele trzeba dokładnie sprawdzić pod względem ich szczelności. Modele metalowe, o podwójnych ściankach, wyposażone w szczelnie zamykane otwory do picia, są najlepsze pod względem utrzymywania ciepła. Ich koszt może się wahać od około 80 złotych do nawet 180 – 200 złotych.

 

 

Najlepsze termosy dla dzieci w 2020 roku

 

Wybór termosu dla dziecka może stać się dla rodziców nie lada wyzwaniem. Na półkach sklepowych możemy znaleźć cały przekrój różnych kształtów i gam kolorystycznych, a producenci zawsze obiecują najlepszą jakość i bezpieczeństwo naszych pociech. Ale czy na pewno? Zakup bywa również często nietrafiony, gdyż wybór odpowiedniego kubka termicznego zależy od wielu czynników, takich jak: wiek dziecka, aktywność, pojemność czy tworzywo, z którego został wyprodukowany. Aby ograniczyć  ilość wszelkich rozczarowań w postaci nietrafionego zakupu, przygotowaliśmy dla Państwa ranking najlepszych termosów dla dzieci.

 

Nasze zalecenia

 

Florina Yeti 

 

Jednym z najczęściej wybieranych kubków termicznych dla dzieci jest Florina Yeti. Z czego wynika tak duża popularność tego produktu? Rodzice decydują się na jego zakup, ponieważ jest on zrobiony z bezpiecznych dla maluszka tworzyw (stal nierdzewna). Dodatkową zaletą modelu okazuje się także jego przystępna cena.

Pojemność termosu jest równa 250 ml. Wymiary kubka są następujące: wysokość – 20 cm i średnica – 3,5 cm. Prezentowany model jest dostępny w kilku atrakcyjnych wzorach (m.in. grafiki z yeti, sówkami czy jeżykami). Produkt jest kolorowy, dzięki czemu spodoba się maluchom. Kubek został wyposażony w szczelną nakrętkę, która może posłużyć nam jako mały kubek.

Rodzice doceniają to, że aby napić się z termosu trzeba najpierw nacisnąć odpowiedni przycisk znajdujący się na korku. Skutecznie zapobiega to wylaniu się zawartości pojemnika w trakcie jego przenoszenia. Kubek ma dobrą izolację termiczną – ciecz zachowuje swoją początkową temperaturę przez długi czas.

Termos dla dzieci Florina Yeti ma pojemność równą 250 ml. Model jest dostępny w kilku kolorach. Produkt zrobiono m.in. ze stali nierdzewnej.

Zalety
Właściwości termoizolacyjne:

Kubek termiczny został wykonany z dobrej jakości tworzyw. Odpowiednie wzmocnienia sprawiły, że jest on nie tylko bardziej odporny na zniekształcenia, ale też lepiej utrzymuje temperaturę cieczy.

Szczelna nakrętka:

Termos ma szczelną zakrętkę, co daje pewność, że przenoszona w nim ciecz nie wyleje się w plecaku czy torbie, nawet jeśli model się przewróci. Nakrętkę można wykorzystywać jako kubek.

Waga:

Produkt niewiele waży, dlatego stanowi dobrą propozycję dla uczniów. Jak wiadomo, noszą oni sporo rzeczy do szkoły, więc zbyt ciężki termos nie jest dobrym rozwiązaniem.

Ciekawy design:

Kubek termiczny jest dostępny w kilku atrakcyjnych wzorach, więc każdy maluch ma szansę wybrać termos, który będzie z chęcią używał.

Korek:

Model wyposażono w automatyczny korek. Stanowi on dobre zabezpieczenie przed przypadkowym wylaniem się gorącej herbaty.

Wady
Jakość wykonania zdobień:

Na modelu znajdują się zdobienia w postaci kolorowych grafik. Nie są one odporne na mocne pocieranie, o czym należy pamiętać podczas pielęgnacji pojemnika.

 

 

 

 

Kamille Vacuum Flask

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez termosu dla dzieci Kamille Vacuum Flask. Produkt jest dostępny w następujących kolorach: niebieskim, zielonym, różowym i fioletowym. Model nie ma zdobień. Na obudowie znajduje się jedynie napis prezentujący logo producenta.

Pojemność kubka termicznego wynosi 350 ml. Produkt przyda się nie tylko do szkoły, ale także podczas wycieczek czy górskich wędrówek. Model zrobiono ze stali nierdzewnej. Z zewnątrz pokryto go antypoślizgowym materiałem, dlatego utrzymanie termosu w dłoniach nie stanowi problemu. Pojemnik jest przeznaczony do przenoszenia zarówno ciepłych, jak i zimnych napojów. Zgodnie z informacją podaną przez producenta kubek utrzymuje temperaturę cieczy do 10 h.

Model Kamille Vacuum Flask cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów. Opinie na jego temat są w większości bardzo dobre. Produkt jest doceniany przez użytkowników w szczególności za solidne wykonanie. Model wygląda estetycznie i jest ładnie zapakowany, dlatego też Internauci twierdzą, że stanowi dobry pomysł na prezent.

Termos dla dzieci Kamille Vacuum Flask ma pojemność równą 350 ml. Wymiary produktu są następujące: wysokość – 19,5 cm i średnica – 7 cm.

Zalety
Uniwersalność:

W prezentowanym kubku można przenosić zarówno ciepłe, jak i zimne napoje. W związku z tym można korzystać z niego przez cały rok, co sprawia, że jest on uniwersalny.

Wykonanie:

Produkt zrobiono z dobrej jakości materiałów. Stal nierdzewna jest bezpieczna dla zdrowia i nie wchodzi w reakcję z cieczami. Kubek został pokryty przyjemną w dotyku gumą. Zapewnia ona pewny chwyt.

Nakrętką:

Znajdująca się w zestawie nakrętka stanowi nie tylko zabezpieczenie przed wylaniem się napoju, ale można ją także wykorzystywać jako kubek.

Opakowanie:

Model jest zapakowany w kolorowe pudełko, więc stanowi ciekawy, a co istotne, praktyczny pomysł na prezent.

Wady
Nie nadaje się do mycia w zmywarce:

Produkt nie jest przeznaczony do mycia w zmywarce, co może być utrudnieniem dla osób, które regularnie korzystają z tego urządzenia i nie lubią tracić czasu na ręczne czyszczenie naczyń.

 

 

 

 

Tescoma 668178

 

Termos dla dzieci firmy Tescoma przeznaczony dla dzieci od 12-go miesiąca życia to nasza trzecia propozycja. Produkt dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – różowym z oraz niebieskim. Termos Tescoma posiada silikonową słomkę oraz dwa uchwyty, dzięki którym jest prostszy w użyciu dla najmłodszych, nawet w trakcie intensywnych zabaw.

Jego wysokość to 18 cm, a pojemność wynosi 300 ml. Konsumenci potwierdzają, że jest to stosunkowo pojemny model, a co ciekawe można go również zamocować przy rowerowym uchwycie na butelki.

Ponadto producent zapewnia, że można go myć w zmywarce bez obawy, że nadruk pod wpływem wysokich temperatur i detergentów ulegnie zniszczeniu.

Jest to model niezwykle poręczny oraz łatwy w czyszczeniu. Produkt ten otrzymał pozytywne opinie wielu konsumentów. Ceniony jest za funkcjonalność i wysoką jakość wykonania.

Termos firmy Tescoma 668178 o pojemności 300 ml jest przeznaczony dla dzieci od 12-go miesiąca życia. Jest on wyposażony w plastikową słomkę.

Zalety
Silikonowa słomka:

Bardzo praktycznym dodatkiem jest silikonowa słomka, która znajduje się wewnątrz termosu. Ułatwia ona picie małym dzieciom i zabezpiecza je przed zalaniem się herbatką czy soczkiem.

Uchwyty:

Prezentowany model ma wygodne uchwyty, które zapewniają maluchowi pewny chwyt. Nawet małe dziecko może samodzielnie pić.

Mycie:

Konsumenci zauważają, że pielęgnacja termosu nie jest problematyczna, gdyż m0żna go bez obaw myć w zmywarce. Poza tym ma on prostą konstrukcję i wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc nie stanowi problemu.

Wykonanie:

Jest to bardzo solidny model, wykonany z tworzyw sztucznych wolnych od niebezpiecznych substancji. Solidna konstrukcja sprawia, że produkt jest odporny na uszkodzenia.

Wady
Pojemność:

Uwzględniając to, że jest to produkt dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia, pojemność tego modelu jest mała.

 

 

 

 

Nuk 255091

 

Kubek ze słomką flexi cup firmy NUK to model przeznaczony dla dzieci od 2 roku życia. Wyposażony został w gumową słomkę, która uniemożliwi przypadkowe rozlewanie płynów. Jest więc to termos dla bardzo aktywnych maluchów, spędzających dużo czasu na zewnątrz.

Sam kubek został wykonany z polipropylenu PP, stosunkowo lekkiego i odpornego na wszelkie zarysowania tworzywa. Ponadto materiał z którego został wykonany jest wolny od bisfenolu A, co czyni go znacznie bezpieczniejszym dla maluchów.

Producent zapewnia, że kształt produktu został zaprojektowany z myślą o lepszym ułożeniu w dłoniach dziecka.

Według konsumentów jest to jeden z lepszych termosów dla dzieci, ponieważ nie wyślizguje się z rąk, a firma NUK zapewnia najwyższą jakość swoich produktów.

Kubek ze słomką NUK to produkt dla dzieci od 2 roku życia. Jego pojemność to 300 ml. Prezentowany model jest wykonany z materiałów wolnych od szkodliwych substancji.

Zalety
Gumowa słomka:

Termos jest wyposażony w gumową słomkę, która uniemożliwia dziecku przypadkowe rozlanie płynu.  Ułatwia też picie.

Materiał:

Kubek został wykonany z polipropylenu PP wolnego od niebezpiecznych substancji. Materiał ten jest lekki i odporny na uszkodzenia.

Nie wyślizguje się z rąk:

Termos nie wyślizguje się z małych rączek dziecka. Dlatego też jest polecany najmłodszym.

Wady
Termos nie wyślizguje się z małych rączek dziecka. Dlatego też jest polecany najmłodszym.:

Rodzice zauważają, że z czasem termos staje się nieszczelny i zaczyna przeciekać. Trzeba więc regularnie sprawdzać jego stan, aby jego zawartość nie wylała się do plecaka dziecka i nie zalała jego ulubionych rzeczy.

Trudność mycia:

Niestety produkt został tak skonstruowany, że jego czyszczenie może okazać się problematyczne.

 

 

 

 

Disney 37920 C JR

 

Naszą ostatnią propozycją jest termos dla nieco starszych dzieci. Ten kubek ma pojemność 350 ml i jest przeznaczony dla tych, którzy uczęszczają już do szkoły. Jego design jest stosunkowo prosty, lecz nadruk ukazujący znane postaci z filmów animowanych Disneya sprawi radość każdemu maluchowi.

Produkt został wykonany z tworzywa odpornego na wszelkiego rodzaju obtłuczenia, a jego wkład jest zrobiony ze stali nierdzewnej utrzymującej ciepło napojów. Dodatkowo zaopatrzony został w korek automatyczny typu open/close, co zapobiega przypadkowemu rozlewaniu się płynu.

Według konsumentów jest to produkt, który zaspokoi potrzeby dzieci w wieku szkolnym. Jego wysokość to 19 cm, a więc zmieści się w tornistrze szkolnym, a przy okazji nie obciąży go, gdyż jest stosunkowo lekki. Użytkownicy uważają, że ten kubek termiczny nadaje się zarówno do szkoły, jak i w dalekie podróże.

Sprawdza się do przewożenia napojów gorących oraz zimnych. Według opinii konsumentów jest to bardzo dobry termos dla starszych dzieci, solidnie wykonany i łatwy w obsłudze.

Disney 37920 C JR to kubek o pojemności 350 ml. Ma on automatyczny system open/close. Produkt wykonany jest z tworzywa sztucznego, ale jego wnętrze wyprodukowano ze stali nierdzewnej.

Zalety
Materiał:

Produkt wyprodukowano z tworzywa odpornego na wszelkiego rodzaju stłuczenia, poza tym jest ono bezpieczne i dobrze utrzymuje ciepło.

Korek:

Prezentowany model posiada korek automatyczny typu open/close, co zabezpiecza przed rozlaniem płynów.

Waga:

Jest to bardzo lekki termos, więc małe dziecko nie będzie miało problemu z jego trzymaniem.

Wady
Jakość nadruku:

Z czasem termos traci swój intensywny, czerwony kolor. Po pewnym czasie nie wygląda już tak atrakcyjnie.

Brak rączek lub gumki ochraniającej:

Niestety ze względu na brak zabezpieczeń, trzeba uważać, gdy przenosi się termos z bardzo ciepłym napojem, bo można się poparzyć.

 

 

 

 

Termos dla dzieci czy kubek termiczny?

 

Na rynku dostępne są 2 typy produktów, które pozwalają utrzymać temperaturę przenoszonego napoju i pokarmu. Mowa tutaj o kubkach termicznych i termosach. Czy znacząco różnią się one o siebie? Który z modeli lepiej wybrać dla swojego dziecka? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do przeczytania tej części artykułu.

 

 

Czym różni się kubek termiczny od termosu?

Kubek termiczny, jak sama nazwa sugeruje, jest przeznaczony do przenoszenia napojów. W przypadku produktów dla dzieci najczęściej jest to herbata. Do zwykłego termosu natomiast możemy nie tylko wlać ciepły napar, ale także pyszną zupkę czy obiad. Na pytanie, jaki termos dla dzieci jest polecany przez rodziców, trzeba odpowiedzieć, że największym uznaniem cieszą się modele wyposażone w tzw. łyżko-widelce. Oczywiście to, co będzie mogło znaleźć się w środku pojemnika jest uzależnione od jego kształtu. Stosunkowo szeroki i niski model to tzw. termos obiadowy, natomiast produkt o podłużnym kształcie idealnie nadaje się przenoszenia herbaty czy innego, ciepłego napoju.

 

Komu przyda się termos?

Chcąc poznać odpowiedź, czy lepiej kupić dziecku kubek termiczny czy termos musimy dokładnie przyjrzeć się poszczególnym produktom. Pierwszy z nich, jak zostało wspomniane w poprzednim akapicie, może być używany zarówno do przenoszenia potraw, jak i napojów. Musimy mieć jednak na uwadze fakt, że trudno znaleźć modele, które nadają się do dwóch rzeczy jednocześnie. Podłużny termos na herbatę okazuje się przydatny właściwie na każdym etapie życia dziecka. Rodzice korzystają z niego zarówno, kiedy pociecha jest jeszcze bardzo malutka, jak i wtedy, gdy jest starsza. Tego typu produkt przydaje się szczególnie podczas długiego spaceru, wędrówki po górach czy zwiedzania. Niemniej jednak termos okazuje się potrzebny nie tylko wtedy, kiedy znajdujemy się poza domem. Można z niego korzystać, kiedy pociecha słabo się czuje, ma gorączkę i dreszcze, a my nie chcemy co chwilę przygotowywać nowej herbaty, ponieważ jest to czasochłonne (lepiej spędzić czas, np. czytając dziecku bajkę). Jeśli mowa o termosach na jedzenie, takie produkty przydają się szczególnie wtedy, kiedy dziecko rozpoczyna naukę w szkole, a my chcemy zapewnić mu zdrowe, pełnowartościowe i zawsze świeże posiłki. Termos przydaje się także w podróży.

 

 

Czy warto kupić kubek termiczny dziecku?

Kubki termiczne są znacznie bardziej popularne wśród dorosłych niż dzieci. Wynika to z tego, że ich używanie wymaga zachowania pewnych zasad bezpieczeństwa. Modele termiczne mają zwykle wbudowane dziubki pozwalające na picie herbaty bezpośrednio z kubka. Jak wiadomo, znajdująca się w środku ciecz jest bardzo ciepła, co grozi oparzeniem. Dlatego też rodzice niechętnie podchodzą do zakupu tego typu produktu dla małego dziecka.

 

Kubek termiczny i termos – wady i zalety

Pora podsumować, jakie wady i zalety mają kubki termiczne i termosy. Jeśli mowa o pierwszym produkcie – znajduje on zastosowanie raczej u starszych pociech. Nie jest więc uniwersalny. Minusem okazuje się również to, że przy jego użyciu łatwo się poparzyć. Zaletą są kompaktowe wymiary i odpowiednie wyprofilowanie. W przypadku termosu ogromnym atutem jest funkcjonalność. Sporym uznaniem cieszą się również właściwości termoizolacyjne produktu. Minusem jest fakt, że często dostępne na rynku modele nie mają dobrze przemyślanego kształtu (brak rączki czy zabezpieczenia w postaci silikonowej gumy).

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Produkty te nie są już dostępne

 

Kid Basix Safe Sippy 2W1

 

Pierwsze miejsce na naszej liście zajmuje termos przeznaczony dla dzieci od 6 miesiąca życia – Kid Basix Safe Sippy 2W1. Posiada on elastyczną słomkę oraz niekapiący korek, co zapobiegnie rozlaniu się płynu. Kubek jest pokryty silikonem, dzięki czemu nie wyślizgnie się z rąk, ale także uchroni przed uszkodzeniami i utrzyma stałą temperaturę płynu.

Ponadto, produkty Kid Basix wyróżniają się na rynku tym, że są wolne od organicznych związków chemicznych, takich jak BPA czy ftalanów, szczególnie szkodliwych dla niemowląt. Sam termos jest wykonany z wytrzymałej stali nierdzewnej, łatwej w czyszczeniu, ale przede wszystkim utrzymującej wysoką oraz niską temperaturę na stałym poziomie przez długi czas.

Producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i stworzył produkt z oryginalnym designem oraz wymiennymi uchwytami. Sam konsument może wybrać termos spośród sześciu różnych wersji kolorystycznych: czerwonej, pomarańczowej, fioletowej, niebieskiej, zielonej czy różowej.

Zaletą tego kubka jest więc to, że można go samemu spersonalizować wybierając kolor oraz dobierając uchwyty. Jego pojemność to 330 ml. Według opinii konsumentów jest to najlepszy termos dla dzieci. Doceniono jego solidne wykonanie oraz atrakcyjny design.

Kid Basix Safe Sippy 2W1 to produkt skierowany do dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Jego pojemność wynosi 330 ml. Model ten dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych.

Zalety
Słomka:

Jest to termos ze słomką, a ta, jak powszechnie wiadomo ułatwia picie napojów małym dzieciom. Jest ona dobrze zaprojektowana, więc maluch nie musi mocno zasysać płynu. Poza tym łatwo się ją czyści.

Materiał:

Produkt wykonano z dobrych gatunkowo tworzyw sztucznych, które są wolne od organicznych związków chemicznych, takich jak BPA czy ftalany. Możesz więc mieć pewność, że Twoja pociecha jest bezpieczna. Poza tym materiał jest odporny na działanie ciepłych płynów.

Wygląd:

Uwagę rodziców i dzieci zwraca atrakcyjna kolorystyka. Termos jest dostępny w wielu wersjach, więc z pewnością znajdziesz tą, która będzie odpowiadała potrzebom Twojej pociechy.

Pojemność:

Pojemność prezentowanego modelu to 330 ml. Jest to produkt dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia.

Uchwyty:

Dużym udogodnieniem są uchwyty ułatwiające dziecku trzymanie termosu. Nie są one śliskie, więc produkt nie wypadnie maluchowi z rąk.

Wady

 

Ambition Fusion Fresh 4134

 

Naszą drugą propozycją jest dobry i tani termos dla dzieci Fusion Fresh firmy Ambition. Model ten jest przeznaczony dla starszych dzieci, jak również osób dorosłych. Jego pojemność to aż 380 ml, więc idealnie nada się dla tych, którzy sporo podróżują, lub mają wiele zajęć w szkole lub na uczelni.

Wykonany został z odpornej na zarysowania stali nierdzewnej, a wykończenia – korek oraz uchwyt – wykonane są z gumowego tworzywa. Produkt ten został wyprofilowany tak, aby lepiej leżał w dłoni, a dzięki silikonowi nie będzie parzył w ręce, nawet w trakcie picia gorącej herbaty.

Posiada on również podwójne ścianki, aby lepiej trzymać temperaturę płynów. Konsumenci potwierdzają, że automatyczny korek typu open/close oraz dodatkowe gumowe uszczelki chronią przed przeciekaniem w torbie. Tym samym żaden płyn nie wycieknie, nawet gdy kubek nie jest ustawiony w pozycji pionowej.

Jest więc to bezpieczna i elegancka propozycja do użytku codziennego oraz w trakcie podróży. Opinie na temat tego modelu są bardzo pochlebne. Ceniony jest za sporą pojemność.

Ambition Fusion Fresh 4134 to bardzo dobry termos dla dzieci do 20 zł. Produkt ma pojemność 380 ml. Posiada specjalną, gumową ochronę na obudowie. Skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym.

Zalety
Materiał:

Prezentowany termos został wykonany z odpornej na zarysowania stali nierdzewnej, która nie wchodzi w reakcję  z napojami. Model można bez obaw myć w zmywarce. Nie jest podatny na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne.

Zabezpieczenie:

W miejscu, w którym chwyta się za termos znajduje się specjalne zabezpieczenie wykonane są z gumowego tworzywa. Dzięki niemu naczynie nie wyślizguje się z dłoni i chroni ją przed poparzeniem.

Izolacja:

Ze względu na dobrą izolację i zastosowany materiał, temperatura napojów przewożonych w termosie jest odpowiednia przez długi czas.

Zabezpieczenie przed przeciekaniem:

Dziecko może bezpiecznie przenosić termos w plecaku z książkami, gdyż posiada on zabezpieczenie przed wyciekaniem płynów. Ponadto otwieranie termosu jest komfortowe i maluch przez przypadek nie wyleje herbaty.

Wady
Brak uchwytów:

Jest to produkt wyłącznie dla starszych dzieci, gdyż nie ma on uchwytów ułatwiających trzymanie.

 

Skip Hop Zoo Sowa 252375

 

Produkt Skip Hop Zoo Sowa 252375 to termos służący do utrzymywania optymalnej temperatury znajdujących się w środku posiłków. Jest on idealny dla dzieci, które wolą w czasie przerwy w szkole zjeść domowy obiad niż drożdżówkę czy danie fast-food. Powyższy model został wykonany ze stali nierdzewnej, a więc jest lekki, a jednocześnie wytrzymały.

Pojemność prezentowanego termosu wynosi 325 ml. Można więc do niego przelać ciepłą zupę, makaron czy przełożyć porcję zdrowej sałatki. Produkt marki Skip Hop utrzymuje temperaturę potrawy do kilku godzin. Został on wyposażony w uchwyt na sztućce, w komplecie znajduje się niewielki widelec pełniący jednocześnie rolę łyżki.

Jak wynika z opinii wydawanych przez konsumentów, jedną z największych zalet prezentowanego modelu jest wysoka jakość wykonania oraz atrakcyjny design. Na obudowie termosu widnieje nadruk sympatycznej, kolorowej sowy. Wiele osób zauważyło też, że produkt jest łatwy do utrzymania w czystości, gdyż po użyciu wystarczy go przemyć gąbką nasączoną płynem.

Termos dziecięcy Skip Hop Zoo 252375 ma pojemność równą 325 ml. Wymiary produktu to: 9,4 cm x 8,75 cm x 12 cm. Model jest przeznaczony dla maluchów od 12. miesiąca życia.

Zalety
Szeroki wlew:

Prezentowany termos ma szeroki wlew, dzięki czemu jego napełnianie nie stwarza problemów. Sporej wielkości otwór ułatwia także dokładne czyszczenie pojemnika bez konieczności używania specjalnej szczotki z długą rączką.

Łyżeczko-widelec:

Do zestawu dołączono praktyczny łyżeczko-widelec, który ma specjalnie wydzielone miejsce na uchwycie. Element jest dobrze wyprofilowany i stanowi duże ułatwienie podczas korzystania ze Skip Hop Zoo 252375.

Jakość wykonania:

Do produkcji termosu wykorzystano stal nierdzewną i dobre gatunkowo tworzywo. Oba materiały cechuje wytrzymałość, która przekłada się na długi czas użytkowania i zadowolenie z zakupu.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Producent potwierdza, że produkt nie zawiera BPA i ftalanów. Jego użytkowanie jest więc bezpieczne dla zdrowia.

Design:

Termos został przyozdobiony kolorowym obrazkiem prezentującym sówkę. Dlatego też model podoba się wielu pociechom.

Wady
Uszczelka:

Konsumenci zauważyli, że po pewnym czasie użytkowania uszczelka nieco się obluzowuje, co może wpływać na właściwości izolacyjne produktu.

 

Miniland ML89090

 

Osoby, których celem poszukiwań jest termos dla dziecka do szkoły w dobrej cenie, powinny szczególną uwagę zwrócić na model Miniland ML89090. To produkt o pojemności 0,5 l, który został wykonany ze stali nierdzewnej. Wykorzystanie tego materiału pozytywnie wpływa na żywotność i sprawia, że nawet przy codziennym użytkowaniu powyższy termos nie zniszczy się.

Producent zapewnia, iż opisywany model nie zawiera ftalanów ani bisfenolu A, czyli substancji, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Należy przez to rozumieć, że produkt jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Ponadto ma on niewielkie rozmiary, dlatego nie obciąży za bardzo plecaka dziecka i nie zajmie zbyt wiele miejsca.

Według konsumentów podstawowym atutem prezentowanego termosu jest łatwość utrzymania w czystości, a także dobre właściwości termoizolacyjne. Produkt utrzymuje temperaturę nawet przez kilka godzin, dlatego dziecko może zjeść ciepły posiłek lub napić się herbaty o dowolnej porze.

Miniland ML89090 to dobry termos dla dziecka do szkoły do 50 zł. Jego pojemność wynosi 500 ml. Model ma niebieski kolor.

Zalety
Praktyczne zamknięcie:

Termos ma solidnie wykonane, odpowiednio szczelne zamknięcie, które nie tylko zatrzymuje ciepło napoju w środku, ale pełni także zadanie kubka.

Zawór:

Produkt wyposażono w zawór zabezpieczający przed kapaniem. W związku z tym nie ma obaw o to, że jeśli termos przewróci się w plecaku podczas przenoszenia, znajdujące się w środku przedmioty się zniszczą.

Właściwości termoizolacyjne:

Model bardzo dobrze utrzymuje ciepło. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez producenta ciepły napój zachowuje swoją temperaturę nawet do 12 h, a zimny - do 24 h.

Waga:

Termos jest wyjątkowo lekki, dzięki czemu nie obciąża nadmiernie plecaka ucznia i nadaje się nie tylko do szkoły, ale także na długie, piesze wycieczki.

Wady
Design:

Choć jest to produkt przeznaczony dla dzieci, ma on bardzo neutralny design. Przez to też nie przyciąga uwagi pociech.

 

KioKids 500ml

 

W związku z tym, że wielu rodziców poleca termos dla dziecka do szkoły KioKids postanowiliśmy umieścić go w naszym zestawieniu. Wymiary produktu to: 18 cm x 9 cm x 9 cm, a jego średnica jest równa 8,3 cm. Pojemność modelu wynosi 500 ml. Prezentowany termos ma stalowo-turkusowy kolor, który podoba się chłopcom i dziewczynkom.

Produkt wykonano z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej, czyli stosunkowo łatwego w pielęgnacji materiału. Model wystarczy pielęgnować przy użyciu płynu do mycia naczyń i delikatnej gąbki. Termos utrzymuje temperaturę przenoszonego pokarmu nawet do 8 h – wszystko dzięki podwójnie izolowanym ściankom. Produkt ma szerokie wieczko, co ułatwia wkładanie jedzenia i jego wyjmowanie.

Termos na jedzenie KioKids to dobry wybór – takie zdaniem ma wielu konsumentów. Do zakupu produktu zachęca jego prosty design, staranne wykonanie i dobre właściwości termoizolacyjne. Sporym ułatwieniem jest to, że czyszczenie modelu nie zajmuje dużo czasu.

Pojemność dziecięcego termosu na jedzenie KioKids wynosi 500 ml, a jego średnica jest równa 27 cm. Produkt ma stalowo-turkusowy kolor.

Zalety
Stal nierdzewna:

Termos zrobiono m.in. z dobrej jakości stali nierdzewnej wykazującej sporą odporność na działanie korozji. Wspomniany materiał ma idealnie gładką powierzchnię, co umożliwia łatwe i dokładne wyczyszczenie naczynia.

Nakrętka:

Na nakrętce znajduje się wytrzymała uszczelka, która nawet po wielu myciach pozostaje w nienaruszonym stanie.

Ścianki:

Podwójnie izolowane ścianki gwarantują, że pokarm przez długi czas zachowa swoją początkową temperaturę. Dzięki temu nawet po kilku godzinach spędzonych w szkole dziecko będzie miało dostęp do ciepłego posiłku.

Wady
Kształt:

Model nie ma wyprofilowanego uchwytu, dlatego jego przenoszenie w rękach może okazać się niewygodne.

 

Nuvita 1471

 

Termos Nuvita 1471 z pewnością zachwyci dzieci i rodziców, którzy dużą wagę przywiązują do designu akcesoriów. Powyższy model został utrzymany w pastelowej kolorystyce, ma też charakterystyczny wzór w groszki. Wykorzystanie stali nierdzewnej sprawia, że produkt dobrze sprawuje swoją funkcję, a do tego nie przebarwia się, ani nie pochłania zapachów.

System izolacji termosu składa się z dwóch warstw. Takie rozwiązanie sprawia, że model Nuvita 1471 utrzymuje temperaturę pożywienia lub płynów aż do 6 godzin. Wieczko zostało wyposażone w dodatkową uszczelkę, dzięki której można uniknąć rozlania płynu wewnątrz plecaka czy torby.

Konsumenci docenili opisany wyżej produkt głównie za bezpieczeństwo użytkowania (nie zawiera aluminium ani BPA), a także estetyczny wygląd. Model marki Nuvita posiada bardzo szerokie wieczko, przez co przekładanie do środka posiłków jest znacznie łatwiejsze. Plusem dla wielu osób jest też jego wytrzymałość.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status