Sterylizatory do butelek ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.05.18

 

Jaki sterylizator do butelek kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tematem dzisiejszych rozważań będą poszukiwania dobrych sterylizatorów do butelek. Na wiele z nas przychodzi pora, kiedy temat dziecka i wszystkiego, co jego dotyczy jest bardzo ważnym tematem. Każda z nas chce bowiem dla swojego dziecka sprawdzonych i dobrych produktów. Aby dowiedzieć się, jaki jest najlepszy sterylizator do butelek zapraszamy do dalszej części artykułu.

Czy sterylizator jest potrzebny?

Wiele młodych mam nie rozważa w ogóle kupna takiego urządzenia zadowalając się po prostu parzeniem butelek od czasu do czasu. Jednak gdy poważnie myślisz o zabezpieczeniu noworodka przed czyhającymi na niego zarazkami i wirusami to zakup takiego sprzętu pozwoli na pełną i szybką ochronę. Sterylizatora używa się dla bardzo małych dzieci, od urodzenia do około pół roku, bo wtedy maleństwa są bardziej wrażliwe i mniej odporne. W tym czasie młoda mama ma wiele nowych czynności, których musi się nauczyć, zatem każda pomoc w obsłudze malucha jest cenna. Sterylizator do butelek jest właśnie takim urządzeniem, które w prosty sposób, bez obawy o poparzenia wyjałowi wszystkie naczynia używane przez dziecko.

 

Jaki sterylizator do butelek wybrać

Rynek oferuje nam kilka rodzajów sterylizatorów. Są urządzenia parowe, zasilane na prąd, takie, które używa się w mikrofali, może to być również podgrzewacz do butelek z funkcją sterylizacji.

Elektryczny podgrzewacz parowy to urządzenie dostępne w wielu rozmiarach pozwalające na wyjałowienie wielu naczyń jednocześnie. Do naczynia wkładamy buteleczki i smoczki dziecięce, stawiamy je na innym naczyniu wypełnionym wodą i podłączamy całość do prądu. Dziecięce akcesoria są tu sterylizowane gorącą parą wydobywającą się z dolnego naczynia. Urządzenie takie można również wykorzystać do przygotowania potraw na parze.

Podobnie działa sterylizator używany w mikrofali. Tu nie prąd, a mikrofale podgrzewają wodę sterylizującą akcesoria dziecięce. Modele do mikrofali z zasady są prostsze i tańsze, dzięki temu cieszą się powodzeniem wśród rodziców.

Częstym rozwiązaniem rodziców jest zakup podgrzewacza do butelek z funkcją sterylizacji. Jest to dobre rozwiązanie, gdy naczyń do sterylizacji jest niewiele, bo podgrzewacze to niewielkie urządzenia.

 

Najlepszy sterylizator do butelek – najważniejsze cechy

Przy zakupie urządzenia do sterylizacji naczyń naszego dziecka powinniśmy sprecyzować własne oczekiwania. Przede wszystkim należy określić pojemność naczynia. Można zaopatrzyć się w bardzo małe urządzenia, gdzie odkazimy jedną butelkę. Znajdziemy też w sprzedaży sterylizatory mieszczące wiele naczyń. Informacja o pojemności i przykładowej ilości sterylizowanych butelek jednorazowo powinna zostać zawarta na opakowaniu urządzenia.

Poszczególne modele posiadają też rozmaite zalecenia czy ograniczenia. Producent powinien określić, jaki rodzaj materiałów można w jego urządzeniu sterylizować, a także jak długo przebiega proces sterylizacji. Na rynku są dostępne urządzenia, które zrobią to w 2 minuty, albo takie, w których proces ten trwa 10 min. Może to mieć istotne znaczenie, gdy butelki przygotowujesz przed karmieniem, a dziecko już domaga się płaczem o jedzenie.

Istotna również będzie informacja, jak długo po procesie sterylizacji akcesoria dziecięce będą pozostawać sterylne. Dobre sterylizatory utrzymują naczynia dziecięce w nienagannej czystości do 24 godzin. W przypadku, gdy sterylizacji poddajemy cały, dobowy zestaw naczyń dziecięcych będzie to miało znaczenie.

Pozostałe elementy, jak akcesoria dodatkowe w postaci szczypców do wyciągania gorących przedmiotów ze sterylizatora, czy szczoteczek do mycia butelek, są również ułatwieniem korzystania z urządzenia i miło jest, jak znajdą się w kupowanym zestawie.

Część z urządzeń jest również wyposażona w szereg udogodnień pozwalających na łatwiejszą ich obsługę. Do takich udogodnień należą wyświetlacze LCD informujące o pracy urządzenia, wszelka sygnalizacja dźwiękowa, albo opcja suszenia naczyń po ich sterylizacji, czy też automatyczne wyłączanie po zakończeniu procesu odkażania. Niektóre sterylizatory elektryczne pozwalają również na wykorzystanie ich, jako naczynia do gotowania potraw na parze.

Warto też sprawdzić, czy producent daje gwarancję sterylności naczyń po przeprowadzonej procedurze. Mówić o tym powinny atesty Instytutu Matki i Dziecka lub podobnych instytucji.  Istotna jest także gwarancja udzielona przez producenta na bezawaryjne działanie urządzenia. W przypadku jej posiadania wiemy, że w razie czego naprawa, lub wymiana na nowy model nie dotknie nas finansowo.

 

Sterylizatory do butelek w dobrych cenach

Najtańsze modele elektryczne można już kupić już za około 80 PLN. Jednak są to urządzenia najprostsze w budowie z najmniejszą ilością wyposażenia i dodatków. Średnie ceny najbardziej popularnych sterylizatorów do butelek zasilanych elektrycznie kształtują się od 200 do 300 PLN. Takie modele mogą już oferować różne opcje dodatkowe, czy kilka funkcji urządzenia. Najdroższe modele, z funkcją ociekacza, suszenia, z wyborem trybu pracy to koszt około 500 PLN.

Natomiast modele używane w mikrofalówkach możemy już kupić za około 50 PLN. Wiele z popularnych modeli cenowo kształtuje się w granicach 70 – 80 PLN. Natomiast najdroższe z nich to koszt około 200 PLN. W takim urządzeniu wysterylizujemy do 6 butelek wraz z towarzyszącymi im akcesoriami.

 

 

Najlepsze sterylizatory do butelek w 2018 roku

 

Nasze babcie i mamy, aby pozbyć się zarazków z sprzętów przeznaczonych dla niemowląt musiały butelki i smoczki gotować lub wyparzać. Na szczęście czasy te minęły i obecnie mamy mają do dyspozycji wiele sprzętów ułatwiających obsługę niemowlęcia. Do nich należą sterylizatory do butelek. Postaramy się w tym rankingu omówić funkcje kilku z nich, tak, aby pomóc wybrać Ci dobry i tani sterylizator do butelek.

 

Nasze zalecenia

 

Tommee Tippee 232007

 

1. Tommee Tippee 232007Super szybki w działaniu sterylizator Tommee Tippee 232007 przeprowadza cały cykl w zaledwie 5 minut. Wystarczy zapełnić urządzenie i wcisnąć jeden przycisk, by uruchomić proces. Po zakończeniu pracy, sterylizator samoczynnie się wyłączy. Co prawda, aby wyjąć butelki z urządzenia trzeba odczekać jeszcze parę minut, ale to ze względu bezpieczeństwa – butelki muszą mieć czas, aby ostygnąć. Wymiary tego modelu to: szerokość 24,5 cm, wysokość 33 cm i głębokość 22,5 cm.

Rozmiary pozwalają na to, aby jednorazowo sterylizować 6 butelek, a także smoczki i nasadki na butelki. Po przeprowadzeniu procesu sterylizacji, nieotwierane urządzenie zachowuje jałowość do 24 godzin. Zatem wygodnie jest wieczorem uruchomić proces, aby rano wyciągnąć czyste butelki do karmienia. W pakiecie ze sterylizatorem producent dołącza butelkę Nature Easi-Vent o pojemności 150 ml, smoczek uspokajający Pure, mający zastosowanie dla dzieci do 3 miesięcy, oraz szczypce do wyjmowanie smoczków.

Dla użytkowników ważne jest, że sterylizator jest urządzeniem niezależnym i nie trzeba dodatkowo używać mikrofali, aby wykonać proces odkażania. Również istotnym jest to, że produkt posiada certyfikaty bezpieczeństwa TUV. A dodatkowo jest prosty w użyciu i ma szybki cykl, oraz łatwo się go myje i atrakcyjnie wygląda.

 

 

 

 

Philips Avent SCF281/02

 

2.Philips Avent SCF281-02Kolejny model, jaki nasz ranking sterylizatorów do butelek prezentuje to Philips Avent SCF281/02. Jest to jeden z tańszych modeli, bo można go nabyć za cenę poniżej 100 złotych. Urządzenie to współdziała z kuchenką mikrofalową. Pasuje ono swoją wielkością do większości kuchenek mikrofalowych dostępnych na rynku. Wymiary zewnętrze wynoszą tu 166 mm x 280 mm x 280 mm.

Wewnątrz zmieści się 6 butelek Philips AVENT. Pojemnik sterylizatora jest zamykany za pomocą bocznych zacisków, które nie tylko uszczelniają przykrywkę, ale też chronią przed mimowolnym otwarciem przy wyjmowaniu urządzenia z mikrofalówki i poparzeniem się. Boczne uchwyty, służące do przenoszenia, nie nagrzewają się. W celu sterylizacji, do wnętrza urządzenia wkładamy butelki, wlewamy wodę i wstawiamy do kuchenki mikrofalowej. Dokładny czas sterylizacji zależy od mocy kuchenki mikrofalowej.

Przy mocy 1100-1850 W będą to 4 min, gdy moc mikrofali to 850-1000 W, proces wydłuży się do 6 minut, a jeśli moc będzie w granicach 500-800 W to czas sterylizacji trwa 8 minut. Użytkownicy tego modelu twierdzą, że mimo dedykowania go przez producenta do butelek Philips AVENT, można w nim zmieścić cztery butelki innych producentów. A urządzenie jest na tyle małe, że można je zabrać ze sobą na wakacje.

 

 

 

 

Canpol 12/200

 

3.Canpol 12-200Model Canpol 12/200 to sterylizator, w którym możemy odkazić nie tylko butelki czy smoczki. Nadaje się on również do sterylizacji laktatorów. Jest to oszczędne urządzenie, zużywa podczas procesu sterylizacji zaledwie 90 ml wody i jednorazowo mieści 4 – 6 butelek. W zależności od rozmiarów butelek proces sterylizacjii zajmuje do 10 minut.

Po każdorazowym zakończeniu działania specjalny filtr usuwa pozostałą wodę i ewentualne zanieczyszczenia. Przeźroczysta pokrywa sterylizatora zawiera otwory wentylacyjne do usunięcia nadmiaru pary. Kupując urządzenie otrzymamy wraz z nim szczypce do wyjmowania gorących elementów oraz koszyk na akcesoria.

Urządzenie, gdy pracuje, sygnalizuje to diodą świetlną. Wymiary tego modelu wynoszą: wysokość 260 mm, a średnica 175 mm. Mamy małych dzieci uważają, że produkt jest bezpieczny w otoczeniu dziecka.

Dodatkowo oceniają go, jako produkt wysokiej jakości, wytrzymały i łatwy w użyciu. Opinie o tych sterylizatorach do butelek również zawierają informację, że urządzenie to łatwe jest w utrzymaniu czystości, bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, a także ma przyjemny wygląd.

 

 

 

 

Philips Avent 3W1 284.03

 

4.Philips Avent 3W1 284.03Philips Avent 3W1 284.03 to elektryczny, kompaktowy sterylizator 3 w 1. Mamy tu możliwość ustawień do sterylizacji małych przedmiotów, jak np. smoczki, średnich, takich jak sztućce, talerze, czy laktatory, oraz przedmiotów dużych, czyli butelek. Maksymalnie wewnątrz można zmieścić 6 butelek Philips AVENT o pojemności 330 ml.

Proces sterylizacji trwa 6 minut, a po jego zakończeniu urządzenie wyłączy się oszczędzając energię elektryczną. Po procesie sterylizacji przedmioty wewnątrz nieotwieranego urządzenia pozostają sterylne przez 24 godziny. Producent podaje, że jego produkt został wykonany z materiałów nie zawirających bisfenolu A. Substancja ta często znajduje się w produktach dla niemowląt, choć udowodniono jej działanie rakotwórcze. Dla wielu użytkowników jest to najlepszy sterylizator do butelek ze względu na kompaktową budowę.

Do sterylizacji można użyć jednego z pojemników z wyposażenia, lub obu naraz i dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje się trzy różne pojemności naczynia. Dodatkowo model ten jest określany, jako dobrze wykonany, niezawodny, łatwy do czyszczenia i estetyczny.

 

 

 

 

Abacus Baby 5W1

 

5.Abacus Baby 5W1Najtańszy z opisywanych, Abacus Baby 5W1, to model wielofunkcyjny. Urządzenie może pracować nie tylko, jako sterylizator, ale umożliwia również podgrzewanie mleka, jedzenia, wyciskanie soku czy gotowanie jajek na parze. Zatem jest to urządzenie 5 w 1. W tym modelu zmieści się jednorazowo 1 butelka lub słoiczek z jedzeniem. Obsługa tego modelu jest niezwykle prosta, wystarczy ustawić pokrętło umieszczone z przodu na właściwej pozycji, i w ten sposób włączyć odpowiednią funkcję.

Aby te wszystkie funkcjonalności były możliwe, produkt ten posiada szereg dodatków. W pudełku z urządzeniem znajdziemy podgrzewacz, pokrywę, koszyczek, pojemnik na jedzenie, miarkę do wody, wyciskarkę do owoców oraz instrukcję w języku polskim. Użytkownicy tego modelu są zadowoleni z tego, że urządzenie jest tak wszechstronne i zwykłe założenie pokrywy zamienia podgrzewacz w sterylizator.

Klienci podają też, że ogrzanie pokarmu dla dziecka zajmuje ok. 4 minuty. Kontrolka zawsze sygnalizuje koniec pracy sterylizatora, niezależnie jaka funkcja została włączona. Dodatkowo produkt ten jest tak mały, że bez problemu zmieści się w każdej kuchni, czy pokoju dziecinnym.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...