Najlepszy laktator Medela

Ostatnio aktualizowane: 25.01.20

 

Jaki laktator Medela wybrać?

 

Laktator to bez wątpienia sprzęt przydatny każdej mamie. Znacznie ułatwia karmienie maluszka oraz normalne funkcjonowanie po porodzie. Jeśli zastanawiasz się, który z typów – elektryczny czy ręczny – będzie dla Ciebie odpowiedni, postaramy się nieco ułatwić Ci podjęcie decyzji zakupowej. W naszym poradniku skupimy się na laktatorach marki Medela, która od wielu lat jednym z przodujących producentów sprzętu medycznego – głównie są to akcesoria służące karmieniu piersią. Dzięki stałemu monitorowaniu innowacji oraz badaniu potrzeb klientów firma Medela wciąż udoskonala swoje produkty w taki sposób, aby produkty spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek.

Karmienie piersią bywa trudne i bolesne. Wówczas nieocenioną pomocą staje się laktator, dzięki któremu można je kontynuować mlekiem matki, ale bez narażania się na przegryzanie brodawek, jak maluch jest duży. To również dobry wybór dla aktywnych zawodowo mam. W pierwszej kolejności każda mama musi zdecydować, jaki typ sprzętu wybrać – do wyboru mamy modele ręczne oraz elektryczne. W zależności od osobistych preferencji kobiety oraz jej potrzeb może ona stosować oba z nich zamiennie lub zdecydować się na jeden typ.

Najlepsze laktatory Medela są zaprojektowane w taki sposób, aby odciąganie pokarmu było maksymalnie komfortowe. Dla osób, które wykonują tę czynność codziennie, np. po powrocie do pracy idealny będzie laktator elektryczny. Jest on również przeznaczony dla osób mających dość poważne problemy laktacyjne. Komfortowa dla mamy prędkość pracy takiego laktatora to od 35 do 60 cpm (cykle na minutę). W przypadku urządzeń elektrycznych warto upewnić się, czy konkretny model ma regulację i jak głośno pracuje.

Jeśli planujemy odciągać pokarm jedynie od czasu do czasu, w zupełności wystarczy nam laktator ręczny. Pracuje on z prędkością 30 – 35 cpm. Co ważne, można nim dyskretnie ściągnąć mleko również w miejscu publicznym. Wymaga to trochę więcej pracy niż w przypadku modelu elektrycznego, jednak jeśli korzystamy z urządzenia stosunkowo rzadko nie będzie to kłopotliwe.

Wybierając najlepszy laktator Medela w 2020 bierzmy pod uwagę również jego dodatkowe wyposażenie, takie jak dodatkowe końcówki czy butelki umożliwiające przechowywanie pokarmu oraz podawanie go dziecku.

 

 

Laktatory Medela – ranking

 

 

Medela Swing 

 

Medela Swing to jeden z najpopularniejszych laktatorów elektrycznych na rynku. Cieszy się dużym zaufaniem konsumentów dzięki swojej funkcjonalności oraz niezawodności. Prezentowany model pozwala na ciche odciąganie pokarmu w dość krótkim czasie. Nadaje się doskonale do codziennego użytku.

Urządzenie ma dwie fazy odciągania – fazę wywołania wypływu, czyli ssanie szybkie oraz fazę ściągania efektywnego, czyli ssania głębokiego. Ta właściwość sprzętu jest szczególnie pomocna wówczas, gdy pojawiają się problemy laktacyjne. Wtedy laktator pomaga je zniwelować, poprzez stymulowanie przepływu pokarmu.

Sprzęt jest niezwykle prosty w użytku i czyszczeniu. Ma on niewielkie wymiary, dzięki czemu używanie go jest dość dyskretne. Jest on zasilany sieciowo lub za pomocą 4 baterii AA.

Kobiety karmiące szczególnie cenią sobie ten produkt za wygodę użytkowania. Dzięki nakładce „personal fit”, która znajduje się w zestawie, możliwe jest optymalne dopasowanie laktatora do wielkości piersi, co znacznie ułatwia odciąganie pokarmu. Regulacja poziomów podciśnienia również wpływa na wygodę użytkowania.

 

 

 

 

Medela Mini Electric 

 

Model Medela Mini Electric został stworzony z myślą o mamach, które potrzebują efektywnego i wygodnego w transporcie laktatora. Urządzenie zasilane jest sieciowo oraz w razie potrzeby 2 bateriami AA. Jest ono stosunkowo niewielkie, dzięki czemu można je obsługiwać jedną ręką.

Dzięki płynnej regulacji rytmu odciągania pokarmu mogą zostać zażegnane kłopoty laktacyjne. Dodatkowo model został wyposażony w nakładkę „personal fit”, która umożliwia niemal idealne dopasowanie do kształtu piersi.

Mamy cenią sobie produkt za niezawodność oraz jakość. Model Mini Electric doskonale wpasowuje się w ideologię marki Medela, której głównym celem jest wspieranie naturalnego karmienia. Jak zauważają młode mamy, ten niewielki laktator jest prosty w obsłudze i myciu, dzięki czemu nie sprawi zbyt dużych trudności osobom rozpoczynającym swoją przygodę z karmieniem.

 

 

 

 

Medela Harmony

 

Model Harmony to laktator Medela w dobrej cenie, który jest ręcznym odciągaczem pokarmu. Produkt zdobył zaufanie milionów kobiet na całym świecie dzięki swojej funkcjonalności. Stanowi on cenne wsparcie dla mam chcących karmić naturalnie swoje dziecko.

Praca urządzenia opiera się na dwufazowym rytmie odciągania pokarmu (faza wywołania wypływu – ssanie szybkie oraz odciąganie efektywne – ssanie głębokie). Jest to sposób umożliwiający efektywne ściąganie mleka w krótkim czasie. Uchwyt laktatora umożliwia skuteczne odciąganie. Poza tym budowa modelu pozwala na użytkowanie z minimalnym nakładem siły. Z urządzenia można korzystać wszędzie.

Ważną cechą sprzętu jest jego kompatybilność z laktatorami szpitalnymi Lactina oraz Symphony – należy dokupić jedynie membranę, tłok i dren. Wówczas możliwy jest trening stosowania laktatora pod fachowym okiem położnych.

Mamy karmiące naturalnie wskazują na mobilność, jaką umożliwia model Harmony. Konsumentki podkreślają, że sprzęt jest idealny do okazjonalnego odciągania pokarmu i co ważne, jest bardzo cichy, co jest szczególnie ważne przy korzystaniu z tego typu urządzeń w miejscach publicznych.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status