Najlepszy laktator elektryczny Canpol

Ostatnio aktualizowane: 27.01.20

 

Jaki jest laktator elektryczny Canpol w 2020 roku?

 

Laktatory to urządzenia kupowane przez młode mamy. Zarówno ręczny, jak i elektryczny służą do odciągania pokarmu. Kobieta potrzebuje odciągać pokarm głównie wtedy, gdy dziecko pozostaje pod opieką innych osób, bo matka musi gdzieś wyjść na dłużej. W takim wypadku dziecko nie jest pozbawione pokarmu mamy, który może być podany z butelki przez babcię, tatę czy opiekunkę.

Również przy pewnego rodzaju problemach laktacyjnych zalecane jest używanie urządzenia do odciągania mleka. Zwykle zaleca to albo lekarz, albo położna.

Zaletami laktatora elektrycznego nad ręcznym jest to, że za jego pomocą można szybciej i efektywniej ściągnąć mleko, a ponadto nie wymaga od kobiety wysiłku. W przypadku, gdy wybierzemy laktator elektryczny, mamy również do wyboru siłę ssania przy odciąganiu mleka. Jednak taki rodzaj laktatora jest zwykle droższy od ręcznego, a jego użycie wiąże się z hałasem, który towarzyszy pracy urządzenia.

Laktatory elektryczne mogą być zasilane wyłącznie z sieci, lub takie, którym dodatkowo dołożono możliwość zasilania bateryjnego. Pierwszy rodzaj wymaga stałego podłączenia do gniazdka, więc miejsce ściągania pokarmu musi być usytuowane w jego pobliżu. Drugi rodzaj pozwala na alternatywne zasilanie, więc gdy mamy możliwość podłączenia do gniazdka, możemy to zrobić, a gdy jest to kłopotliwe, to i tak laktator będzie pracował zasilany bateriami.

Użyteczny laktator powinien być wyposażony w kilka butelek o pojemności najmniej 125 ml i adapter umożliwiający ściągnięcie pokarmu bezpośrednio do butelki o innym kształcie. Do dołączonych butelek powinny być w zestawie nakrętki, a nawet smoczki. W butelkach przechowuje się mleko w lodówce, ale gdy zawierają one specjalne dyski zabezpieczające pozwala to na zamrażanie mleka i dłuższe jego przechowanie. Niezwykle istotnym elementem laktatora jest kapturek ssący. Wykonany z silikonu będzie delikatny i pozwoli na bezproblemowe i bezbolesne odciąganie mleka.

Producenci w jednych laktatorach starają się odtworzyć sposób, w jaki dziecko ssie pierś mamy, w innych wykorzystują własne systemy stworzone przez naukowców. Część laktatorów z tak zwanym systemem dwufazowym oddają naturalne fazy ssania, na które składają się faza uwalniania, ssania i relaksacji. Funkcja relaksacji, wbrew pozorom, może stanowić o powodzeniu odciągania pokarmu. Pierś stymulowana w odpowiedni sposób łatwiej poddaje się procesowi odciągania pokarmu.

Należy też zwrócić uwagę na wydajność laktatora. Określa się ją na podstawie tego, jaką ilość cykli na minutę urządzenie posiada. Przy ilości do 30 cpm odciąganie pokarmu będzie procesem długim. Gdy potrzebujesz odciągać pokarm okazjonalnie to sprawdzić może się już model z prędkością 30 – 35 cpm. Natomiast jeśli odciąganie pokarmu jest Twoim stałym zajęciem, bo idziesz do pracy i musisz zabezpieczyć dziecku pokarm na kolejny dzień, to rozejrzyj się za urządzeniem z wydajnością 35 – 60 cpm.

 

 

Canpol 12/201

Canpol 12/201 to laktator, który służy młodej mamie od pierwszych dni po porodzie. Jego fazy ssania odwzorowują rodzaj ssania tożsamy z tym, jak robi to dziecko. Urządzenie służy młodej mamie nie tylko do odciągania pokarmu, ale także pomaga w regulacji laktacji.

 

Najważniejsze zalety

Urządzenie jest kompatybilne z wieloma, nawet innych firm, akcesoriami do odciągania i przechowywania mleka. Laktator jest również skuteczny w przypadku zastojów mleka, potrafi z nich uwolnić pierś, zlikwidować ból i zapobiec zapaleniu.

 

Najważniejsze wady

Laktator wymaga umiejętności ściągania pokarmu. Trzeba nauczyć się dobrze przykładać silikonowy kapturek, aby odciąganie mleka było skuteczne. Osoby, które nie posiądą umiejętności sprawnej obsługi będą niezadowolone z wydajności urządzenia. Część użytkowniczek również określa ten model, jako stosunkowo głośny podczas pracy. Niestety również do wad należy zaliczyć brak dostępnych części zamiennych. Wiele pań jest zadowolonych z tego laktatora i przy kolejnym dziecku chciałby go używać ponownie, ale części silikonowe zużywają się szybciej od pozostałych, a nie da się ich dokupić oddzielnie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Laktatory elektryczne Canpol cieszą się coraz większym powodzeniem wśród młodych mam. Klientki przekazują również pozytywne recenzje dotyczące modelu Canpol 12/201. Jest to model nowej generacji, który nie tylko wspomaga laktację, ale też ją reguluje. Przy użyciu tego modelu mama może odciągać pokarm do wszelkiego rodzaju butelek, niezależnie czy mają wąskie czy szerokie szyjki.

Na wyposażenie tego modelu składa się laktator elektryczny, który jest również zasilany bateriami, wraz z zasilaczem. Mamy tu również 2 butelki do karmienia o pojemności 125 ml. Do zamykania butelek mamy do wyboru kapsel, nakrętkę, oraz silikonowy smoczek do karmienia noworodków. Model został wyposażony również w dwie silikonowe uszczelki, dysk uszczelniający, a także wkładkę masującą wykonaną z silikonu. Dzięki tej wkładce pierś przy odciąganiu pokarmu jest równocześnie masowana, co zmniejsza jej bolesność, a także pozwala na udrożnienie kanałów mlecznych, gdy te  stają się pełne i bolące.

Ten dobry i tani laktator elektryczny Canpol można regulować, jeśli chodzi o siłę ssania. Kobieta może wybrać pomiędzy cyklem szybkim z niską siłą ssania, powolnym cyklem, ale o dużej sile ssania, albo takim cyklem, który jest odwzorowaniem naturalnego sposobu ssania dziecka.

 

Jak już wspomniano, laktator pracuje w trybie zasilania elektrycznego i bateryjnego. Dlatego mama nie jest uzależniona od bliskości sieci elektrycznej. Z tego też powodu model ten jest mobilny i panie chętnie go używają w podróży. Do tego, jak podają użytkowniczki, ściąganie mleka jest szybkie i bezbolesne. Dodatkowo złożenie laktatora, aby go przygotować do użycia, a następnie rozłożenie jest proste i intuicyjne, a elementy łatwe do utrzymania czystości.  

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status