Najlepszy bidon szklany dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaki bidon szklany dla dzieci kupić?

 

Bidon to doskonała alternatywa dla kubka niekapka. Dzięki wygodnej słomce i kształcie, który przypomina nieco naczynia, z których piją dorośli, maluchom łatwo z nich korzystać. W zależności od wieku dziecka mamy do wyboru produkty ze szkła lub estetycznie wyglądającego plastiku. Niezależnie do tego, jaki bidon dla dzieci wybierzesz, bierz pod uwagę kilka cech, które zamieściliśmy w naszym poradniku zakupowym.

Wybierając bidon dla swojego maluszka zwróć uwagę na materiał, z którego bidon jest wykonany. Masz do wyboru szkło, tworzywo sztuczne, aluminium i stal. Każdy z tych materiałów ma swoje niewątpliwe zalety. Jedną z nich jest np. utrzymywanie temperatury lub odporność na uderzenia. Szkło jest najstarszym materiałem, z jakiego wykonywano butelki do bidonów. Jest to również materiał najbezpieczniejszy dla maluchów, bo nie zawiera żadnych, szkodliwych substancji. Szkło nie zmienia również smaku podawanych napojów, więc warto wybierać właśnie szklane butelki. Nie obawiajmy się o ich kruchość – producenci zwykle wyposażają bidony szklane w silikonowe nakładki, które nie tylko chronią produkt przed rozbiciem, ale również wyglądają bardzo atrakcyjnie. Wśród plusów produktów szklanych wymienia się też to, że można je bez obaw wyparzać i myć w zmywarce w bardzo wysokich temperaturach.

Najlepsze szklane bidony dla dzieci mają na tyle proste zamknięcie, że małe dziecko bez trudu potrafi sobie z nim poradzić. Najbardziej lubiana jest zakrętka sportowa. Można ustami podnieść plastikową część do góry i napić się bez najmniejszego problemu. Zamknięcie tego typu zwykle ma większą nakładkę, która chroni przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Szklane bidony zwykle obudowane są silikonową powłoką. To zdecydowanie przedłuża ich trwałość. Najlepszy szklany bidon dla dzieci w 2019 roku jest wyposażony w dodatkowe elementy, które znacznie usprawniają picie z niego, np. dodatkowe rączki, z których chętnie skorzystają małe dzieci, czy np. filtr wody, który pozwala nalewać dzieciom picie prosto z kranu. Bidon powinien być również łatwy w czyszczeniu. Najlepiej, aby jak najwięcej jego elementów udało się myć w zmywarce. Wówczas zaoszczędzimy bardzo dużo czasu, ponieważ nie będziemy zmuszeni czyścić każdego elementu osobno.

Ważna jest również pojemność butelki. Nie wybierajmy zbyt dużej, bo malec bez potrzeby będzie musiał dźwigać duże naczynie. Przedszkolakom w zupełności wystarczy pojemność około 400 ml – 450 ml. Malec wówczas będzie miał picie na cały dzień, które raczej uda mu się spożyć. Pamiętajmy również o jak najbardziej kolorowej obudowie bidonu – wówczas dziecko będzie chętniej z niego korzystało.

 

 

Bidony szklane dla dzieci – ranking

 

 

Camelbak Eddy Glass

 

Gdy chcesz nabyć szklany bidon dla dzieci w dobrej cenie, możemy polecić Camelbak Eddy Glass. Ma on praktyczny uchwyt do przenoszenia, dzięki któremu nie wyślizgnie się z małej rączki. Silikonowa obudowa nie tylko zdobi, ale również chroni bidon przed rozbiciem.

Model ma wygodny system otwierania i zamykania, dzięki czemu można spożywać napój bez konieczności używania rąk. Produkt jest wolny od BPA, więc jest w pełni bezpieczny dla dziecka. Co ważne, butelka nie zmienia walorów smakowych napojów, przez co dziecko może cieszyć się piciem np. ulubionego soku bez ryzyka, że będzie miał on nieprzyjemny posmak.

Rodzicom zdecydowanie podoba się uniwersalność produktu. Jest on wygodny zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Może on być również używany przez osoby dorosłe, jako butelka sportowa. Produkt ma  pojemność aż 700 ml, można więc zaopatrzyć dziecko w napój na cały dzień. To bardzo praktyczny produkt, z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Konsumenci uznają, że warto kupić ten model również dlatego, że nie jest on zbyt ciężki, a to ważne, gdy dziecko ma go nosić w i tak już przeładowanym plecaku.

 

 

 

 

Lifefactory 470ml 

 

Lifefactory 470 ml to szklana butelka bez smoczka, która wygląda bardzo atrakcyjnie, a maluszki bardzo ją lubią. Produkt nie stłucze się, ponieważ został zabezpieczony silikonową obudową. Model jest w pełni bezpieczny, ponieważ nie zawiera BPA.

Kolorowe, silikonowe obudowy butelek zdecydowanie przyciągają wzrok dzieci. Poza tym produkt łatwo utrzymać w czystości, ponieważ każdy z jego elementów można myć w zmywarce bez ryzyka jego uszkodzeń. Aby podgrzać napój dziecku możemy wstawić butelkę do mikrofalówki. Co ważne, pojemnik nie zmienia smaku napojów, a jak wiadomo, dzieci zwracają na smaki szczególną uwagę.

Butelka jest polecana ze względu na wygodne zamknięcie zapobiegające rozlaniu cieczy. Poza tym bidon jest dość lekki, jak na materiał, z którego został wykonany. Butelka nie ma smoczka, maluch może więc trenować picie z dzióbka, który jest na tyle wygodny, że radzą sobie z nim nawet małe dzieci. Ponadto na silikonowej rączce znajdziemy wygodne wypustki, które zapobiegają wysuwaniu się bidonu z rączek dziecka. Produkt wygląda bardzo nowocześnie i z pewnością przypadnie do gustu rodzicom, którzy lubią nowoczesne gadżety dla dzieci.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4.73 out of 5)
Loading...