Najlepsze mleko modyfikowane bez laktozy dla niemowląt

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie mleko modyfikowane bez laktozy dla niemowląt wybrać?

 

Zdarza się, że dzieci nie tolerują laktozy. Poszukujemy wówczas mleka, którym moglibyśmy bezpiecznie nakarmić niemowlę. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci wybrać odpowiednie mleko modyfikowane dla niemowląt, które nie zawiera uczulającej laktozy. Tworząc zestawienie najbardziej istotnych cech, posłużyliśmy się opiniami konsumentów, aby przekazywana wiedza była sprawdzona i rzetelna.

Mleko modyfikowane bez laktozy to doskonały wybór dla osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami oraz tych, które nie tolerują białka. Zanim udamy się do sklepu, pamiętajmy, że warto zasięgnąć rady specjalisty co do tego, jakie składniki powinny przeważać w mleku – w zależności od potrzeb dziecka. Mleka modyfikowane zawierają zwykle laktoglobulinę, laktoalbuminę oraz kazeinę. Są one poddawane hydrolizie, która zmniejsza znacznie ich właściwości uczulające. W poszczególnych mieszankach powyższe składniki są rozbijane na różne sposoby, tak aby sprostać wymaganiom nie tylko małych dzieci, ale również osób dorosłych.

Najlepsze mleko modyfikowane bez laktozy jest poddawane wielu testom, które warunkują ich użyteczność. Warto sprawdzić, jakie atesty ma produkt, na którego zakup się decydujemy. Pamiętajmy, że już od pierwszych dni kształtujemy przyszłe nawyki żywieniowe malucha i dobrze, aby w składzie mieszanki znajdowały się składniki odpowiedzialne za prawidłową budowę kości oraz rozwój mózgu.

Na rynku dostępne są mleka odpowiednie do żywienia w różnych stopniach alergii. Część z nich nie zawiera również glutenu. Mają za to np. nukleotydy, które wspomagają regenerację jelit. Tego typu preparaty warto wziąć pod uwagę zwłaszcza dla maluszków, które cierpią z powodu dość częstych biegunek.

Wybierając najlepsze mleko modyfikowane bez laktozy dla niemowląt w 2020 roku większość konsumentów bierze pod uwagę również dostępne pojemności oraz opakowania. Dużym powodzeniem wśród kupujących cieszą się puszki – ze wzglę,du na wygodny sposób przechowywania w nich mleka. Preparaty zakupione w opakowaniu papierowym są nieco lżejsze, co jest z pewnością ważne dla osób, które często podróżują. Ten typ opakowania zajmuje również bardzo mało miejsca. Co do pojemności, najczęściej spotykane są opakowania 400 g, bo zawierają optymalną ilość mieszanki.

Warto również brać pod uwagę smak mleka. Powinien on być słodki, ponieważ właśnie ten najbardziej preferują maluszki. Preparat musi również być dopasowany do wieku dziecka.

 

 

Mleka modyfikowane bez laktozy dla niemowląt – ranking

 

 

Enfamil O-Lac 

 

Mleko Enfamil O-Lac jest produktem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego. To pożywienie dla niemowląt, które od pierwszych dni życia zmagają się z nietolerancją laktozy, a wyklucza się u nich alergię na białko mleka krowiego.

W składzie mieszanki znajdziemy: kwasy DHA, żelazo, cynk, wapń, witaminę C i D. Kwasy DHA wspomagają prawidłowy rozwój wzroku. Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych, wspomaga ono również system immunologiczny. Cynk jest odpowiedzialny za prawidłowy wzrost. Wapń wspomaga prawidłowy rozwój kości i zębów. Witamina C jest bardzo ważna dla układu odpornościowego, a witamina D niezbędna do rozwoju mocnych kości.

Kupujący zgodnie twierdzą, że Enfamil O-Lac jest jedną z najlepszych mieszanek dla niemowląt spośród wszystkich dostępnych na rynku. Łatwo się ją przygotowuje. Ponadto znajduje się w metalowej puszce, doskonale sprawdzającej się przy przechowywaniu proszku, bo nie przepuszcza powietrza, które mogłoby spowodować zawilgocenie proszku.

 

 

 

 

Nan Expert Preparat Bezlaktozowy 

 

Poszukując wieloskładnikowej mieszanki, która zadba również o brzuszek maluszka, rodzice często decydują się na Nan Expert Preparat Bezlaktozowy. Jest to pokarm przeznaczony dla dzieci z nietolerancją laktozy lub po przebytej biegunce.

Mieszanka zawiera nukleotydy wspomagające odbudowę nabłonka jelitowego. Dostarcza ona również odpowiednią dawkę składników pokarmowych, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka już od pierwszych chwil życia. Produkt jest bezglutenowy.

Rodzice cenią sobie markę Nan, często jej produkty są jednymi z głównych pokarmów ich dzieci do końca pierwszego roku życia lub dłużej. To mleko modyfikowane bez laktozy dla niemowląt w dobrej cenie zawiera takie składniki jak: olej rybi, kultury bakterii odpowiedzialne za prawidłową florę jelitową, witaminy C, E, B1, A, D3 oraz wiele innych składników, które wspomagają prawidłowy rozwój dziecka. Kupujący podkreślają również walory smakowe mleka. Niemowlęta bardzo je lubią ze względu na to, że jest słodkie i ma smak zbliżony do mleka matki.

 

 

 

 

Nutramigen 1 Lgg

 

Nutramigen 1 Lgg to hipoalergiczny preparat odżywczy dla niemowląt, które mają alergię na białko mleka krowiego, białko soi, a także tych, które nie tolerują laktozy. W 400 g mieszanki znajdziemy wszystkie składniki odżywcze, wspomagające rozwój maluszka już od pierwszych dni życia.

Dzięki stosowaniu tego mleka objawy nietolerancji pokarmowej bardzo szybko ustępują. Zawartość składników wspomagających budowę flory bakteryjnej jelit pomaga zwalczyć biegunki. Jedyną wadą preparatu jest jego niezbyt przyjemny zapach, do którego jednak maluszki dość szybko się przyzwyczajają.

Kupujący podkreślają, że Nutramigen 1 Lgg pomaga również w walce z kolkami niemowlęcymi. Dzieci po zastosowaniu preparatu bardzo szybko przybierają na wadze, co jest ważne w pierwszych dniach ich życia. Bogaty skład mleka bardzo dobrze oddziałuje na młody organizm, pomaga mu pozbyć się dolegliwości związanych z alergiami. Produkt jest polecany przez lekarzy neonatologów jako jedna z najbezpieczniejszych mieszanek dla alergików, dostępnych na naszym rynku.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status