Najlepsza poduszka do karmienia piersią

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Jaką poduszkę do karmienia piersią wybrać?

 

Wszystkie młode mamy wiedzą, że karmienie piersią bywa męczącą czynnością. Z tego powodu polecamy zainwestowanie w dobrej jakości poduszkę, która zagwarantuje komfort nie tylko malcowi, ale i Tobie. Odpowiednio dobrane modele pozwolą na optymalne ułożenie główki dziecka, tak aby nic mu nie zagrażało. Równocześnie, odciąży to Twój kręgosłup i zminimalizuje ryzyko kolki. Ponieważ tylko dobrej jakości sprzęt zapewni wygodę w czasie użytkowania, przygotowaliśmy ten oto poradnik, który wyjaśni Ci, jak wybrać taki model. Dodatkowo, po lekturze tekstu dowiesz się, jakie cechy powinny mieć najlepsze poduszki do karmienia piersią.

Zakup dobrze dobranej poduszki pozwoli Ci zapewnić malcowi odpowiednią pozycję. To z kolei zminimalizuje u niego ryzyko kolki, gazów czy infekcji. Wynika to z tego, że w czasie karmienia niemowlę ułożone jest pod niewielkim kątem, a jego głowa znajduje się wyżej, niż reszta ciała. Dlatego ważne jest, aby produkt odpowiednio dopasował się do talii rodzica. Oznacza to, że nie może się zsuwać czy przemieszczać. Umieszczony w pasie model powinien sam się utrzymać, bez asekuracji drugą ręką.

Ponadto, jeśli interesuje Cię najlepsza poduszka do karmienia piersią, to koniecznie zwróć uwagę na materiały, które zostały użyte do produkcji. Zbyt miękkie sprzęty nie będą w stanie utrzymać ciężaru malca, co zaowocuje zapadaniem się poduszki. W takim wypadku nie zapewnimy bezpiecznej pozycji podczas karmienie. Z kolei zbyt twarde poduszki nie gwarantują komfortowego leżenia. Pierwszym typem poduszek są te wypełnione styropianem. Ich popularność spowodowana jest niską ceną oraz dobrą twardością. Niestety, są to sprzęty dość nietrwałe, co oznacza, że regularne wymienianie będzie konieczne. Spowodowane jest to przerzedzaniem się wypełnienia. Drugim typem poduszek są modele z poliestru. Materiał ten gwarantuje elastyczność i sprężystość.

Jedyną wadą tych sprzętów jest ich duża waga, co utrudnia przenoszenie ich jedną ręką. Następnym produktem są poduszki z silikonu. Zdecydowanie nie polecamy produktów z granulatem, gdyż nie gwarantuje on odpowiedniego przepływu powietrza. Produkty ze zwykłego włókna mają niewielkie kanaliki, które zapobiegają pleśnieniu. Podejmując decyzję koniecznie sprawdź atesty. Dobrej jakości poduszki posiadają certyfikat jakości PZH albo OKO TEX Standard, czasami atest „Bezpieczny dla dziecka”.

Niezbędne jest również sprawdzenie warstwy wierzchniej. Ważne jest, aby ten element można było zdjąć i wyprać, gdyż pozwoli to na lepsze utrzymanie poduszki w czystości. Do tego, zapobiegnie rozwojowi bakterii. W naszym poradniku chcielibyśmy polecić sprzęty o podwójnej warstwie z bawełny i folii PCV. Takie połączenie gwarantuje odpowiednia miękkość, zatem skóra malca nie zostanie podrażniona.

 

 

Poduszki do karmienia piersią – ranking

 

 

Proofi Krem Szary

 

Poszukując dobrej poduszki do karmienia piersią, należy wybrać sprzęt, który będzie wygodny zarówno dla malca, jak i dla rodzica. Takim produktem jest właśnie Poofi Krem Szary. Prezentowana poduszka pozwala na odpowiednie ułożenie ciała malucha, tak by przyswajany pokarm dobrze się przyjął. Jest to bardzo ważne, by głowa Twojej pociechy była wyżej niż reszta ciała. Zapobiegnie to ewentualnym kolkom czy infekcjom przewodu pokarmowego. Równocześnie produkt ten stanowi dobrą podporę dla dorosłych, dzięki której minimalizowane są u nich bóle pleców.

Atutem tej poduszki do karmienie w dobrej cenie jest specjalnie wyprofilowana konstrukcja, która stabilnie utrzymuje się na talii rodzice. Dzięki temu nie musisz wolną ręką asekurować produktu, co gwarantuje większy komfort użytkowania.

Powierzchnia modelu wykonana jest z materiału, po którym rozlane płyny ściekają, nie zostawiając mokrych plam. Produkt wypełniony jest sprężonymi włóknami silikonowymi, które są bardzo odporne na odkształcenia. Poduszkę można prać w pralce w całości lub tylko sam pokrowiec. Wiele osób doceniło elegancki design produktu i użycie wysokiej jakości materiałów. Rodziców do zakupu przekonała również niewielka cena.

 

 

 

 

Motherhood Premium Classic

 

Jeśli jesteś zainteresowany dobrej jakości poduszką do karmienia piersią, polecamy zakup Motherhood Premium Classic. Produkt ten został specjalnie wyprofilowany, aby zapewnić pełen komfort Twojemu maleństwu. Dzięki temu w czasie leżenia, główka dziecka będzie nieco wyżej niż reszta ciała. Co więcej, na dość dużej powierzchni zmieszczą się nawet nieco większe dzieci.

Poszewka została wykonana z bardzo delikatnego weluru, z lekką domieszką poliestru. Sprawia to, że materiał nie elektryzuje. Poza tym tkanina jest miękka, a to jest bardzo ważne w kontakcie z delikatną skórą malca. Element ten można zdjąć i wyprać, co ułatwia utrzymanie go w czystości. Wypełnienie wykonano z cienkich kulek poliestru o średnicy 0,5 cm. Zapewnia to dobre przepuszczanie powietrza oraz dużą sprężystość. Powoduje to, że leżący malec nie zapada się.

Wiele osób doceniło elegancki design oraz niską cenę produktu. Jednak tym, co przekonało duże grupy rodziców jest miękki materiał, który gwarantuje komfort użytkowania.

 

 

 

 

Szumisie Rogal Szu-27

 

Model Szumisie Rogal Szu-27 jest bardzo ładną i wygodną poduszką do karmienia piersią. Produkt ten zapewnia komfort zarówno dziecku, jak i rodzicowi. Pozwala malcowi na wygodne ułożenie się. Dzięki temu, że głowa pociechy jest nieco wyżej od reszty ciała, pokarm zostaje poprawnie przyjęty. Poza tym poduszka idealnie wpasowuje się w talię mamy, na której stabilnie zatrzymuje się. Pozwala to na swobodne wykonywanie gestów, jak sięganie po butelkę, bez konieczności asekurowania.

Dużym atutem jest wbudowany mechanizm szumiący, który pozwala malcowi na spokojny sen. Dwa programy przypominające dźwięk suszarki, szum fali morskiej, padającego deszczu oraz szum wód płodowych z bijącym sercem. Urządzenie to włącza się bardzo prosto, nie ma potrzeby wyjmować go z poduszki. Model posiada wszystkie niezbędne atesty, zatem jest w pełni bezpieczny dla malca. Powłoka została uszyta z tkaniny minky i gwarantuje miękkie podłoże pod główkę. Materiał ten można prać w pralce, co ułatwia utrzymanie produktu w czystości.

Opinie konsumentów o tej poduszce są bardzo pochlebne. Wielu rodziców zdecydowało się na jego zakup ze względu na emitowane dźwięki, które efektywnie usypiają malca.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status