ᐅ Dobre butelki dla dzieci Dr Brown's – rankingi i opinie

Najlepsza butelka dla dzieci Dr Brown’s

Ostatnio aktualizowane: 16.12.19

 

Jaką butelkę dla dzieci Dr Brown’s wybrać?

 

Dobrodziejstwo płynące z karmienia piersią jest ogólnie znane i nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Każda mama chce dać swojemu dziecku to, co najlepsze, więc zwykle decyduje się na karmienie piersią. Może się jednak zdarzyć, że karmienie naturalne z różnych przyczyn nie jest możliwe. Dlatego, na wszelki wypadek, trzeba wcześniej przygotować się na taką ewentualność. Karmienie butelką stwarza więcej problemów,  niż karmienie piersią. Wybór odpowiednich butelek, smoczków i innych potrzebnych akcesoriów nie jest łatwy. Młoda mama może czuć się nieco zagubiona pośród ogromu tych artykułów dostępnych na rynku. Nie mając doświadczenia może zdać się na opinię innych matek, szukać informacji na własną rękę lub też zaufać własnej intuicji. Matkom poszukującym informacji w internecie chcemy przedstawić najlepsze butelki dla dzieci Dr Brown’s.

 

 

Butelki antykolkowe Dr Brown’s zostały zaprojektowane i opatentowane w Stanach Zjednoczonych przez lekarza – doktora Craiga Browna ponad 20 lat temu. Butelki Dr Brown’s Natural Flow posiadają system odpowietrzający, który zapobiega połykaniu powietrza przez dziecko w czasie karmienia oraz utrzymuje ciśnienie imitujące karmienie piersią. Smoczki stosowane w  tych butelkach wykonane są z najwyższej jakości silikonu, mają anatomiczny kształt i nie zasysają się do wewnątrz w czasie karmienia. Mały przepływ ogranicza ryzyko zaksztuszenia. Najlepsza butelka dla dzieci Dr Brown’s w 2019 roku jest idealnym rozwiązaniem dla matek, które nie mogą karmić naturalnie.

 

 

Butelki dla dzieci Dr Brown’s – ranking

 

 

Dr Brown’s Options 270Ml 

 

Butelka dla dzieci Dr Brown’s Options 270 ml – przeznaczona jest dla niemowląt od pierwszego dnia życia do trzech miesięcy. Butelka ma szeroką szyjkę z silikonowym smoczkiem, pojemność 270 ml. Smoczek zabezpieczony jest przeźroczystą plastikową nakładką, można więc bezpiecznie zabrać butelkę na spacer lub w podróż. Nowością w butelkach Dr Brown’s Options jest możliwość zdecydowania przez rodziców, czy dziecko będzie karmione z użyciem systemu odpowietrzającego, czy też bez niego. Jednak do karmienia zalecane jest stosowanie systemu odpowietrzającego, gdyż nie dopuszcza on tworzeniu się w pokarmie pęcherzyków powietrza, które dziecko połyka.

Zapobiega to nieprzyjemnym dolegliwościom – odbijaniu, ulewaniu, gromadzeniu się gazów w brzuszku dziecka i kolkom. System odpowietrzający znacznie ogranicza utlenianie się z pokarmu witamin A, C i E oraz lipidów. Zostało to potwierdzone badaniami uniwersyteckimi. System pełnego odpowietrzenia butelki nie powoduje powstawania próżni podczas karmienia. Podobnie jest podczas karmienia piersią.

Rodzice, którzy karmią dzieci butelką Dr Brown’s Options zauważyli, że po karmieniu dzieci są spokojne, bo nie odczuwają przykrych dolegliwości.

 

 

 

 

Dr Brown’s Standard 1 250 Ml 

 

Butelka dla dzieci Dr Brown’s Standard 1 250 ml – przeznaczona dla niemowląt od pierwszego dnia życia do trzech miesięcy. Butelka ma tradycyjny  kształt i pojemność (250 ml) butelki niemowlęcej. Silikonowy smoczek osłonięty jest zabezpieczającą, przezroczystą nakładką. Jego zaletą jest to, że nie zasysa się podczas karmienia. Wewnątrz butelki znajduje się system odpowietrzający. Nowość w butelkach Dr Brown’s Standard to możliwość wyciągnięcia z wnętrza  systemu odpowietrzającego, jeśli rodzice tak zdecydują.

Zaleca się jednak korzystanie z niego, gdyż przeprowadzone badania uniwersyteckie wykazały, że niemowlęta karmione butelkami z systemem odpowietrzającym przyswajają z pokarmu więcej lipidów i witamin A, C i E, gdyż te nie utleniają się. System odpowietrzający zapobiega połykaniu przez dziecko powietrza podczas karmienia, a konsekwencji dolegliwościom takim, jak kolka, czkawka, nagromadzenie gazów w brzuszku dziecka. Ewentualnie można z niego zrezygnować  u starszych niemowląt.

Rodzicom, których pociechy korzystały z butelki Dr Brown’s Standard, podobał się ponadczasowy wygląd, a także bezpieczny system odpowietrzający. Zaznaczali, że jest to butelka dla dzieci Dr Brown’s w dobrej cenie.

 

 

 

 

Dr Brown’s Options 150Ml

     

Butelka dla dzieci Dr Brown’s  Options 150 ml – wykonana ze szkła, z szeroką szyjką,  przeznaczona jest dla niemowląt od pierwszego dnia życia.

W butelce założony jest antykolkowy system odpowietrzający w postaci specjalnie skonstruowanej rurki, który sprawia, że dziecko nie połyka wraz z pokarmem pęcherzyków powietrza. Zapobiega to wystąpieniu przykrych dla dziecka dolegliwości jak kolka, ulewanie pokarmu, czy wzdęcia. Pokarm podany w tej butelce zachowuje wszystkie wartości odżywcze, gdyż nie miesza się z powietrzem, dzięki czemu zawarte w nim witaminy nie ulteniają się. System odpowietrzający niezbędny jest w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy jest ono najbardziej na wystąpienie kolki. Starsze niemowlaki mogą być karmione butelką bez założonego systemu.

Szklana butelka Dr Brown’s Options 150 ml jest łatwa do umycia i odkażenia, dzięki szerokiej szyjce i wyjmowanemu systemowi antykolkowemu. W opakowaniu do butelki dołączony jest jeden silikonowy smoczek z małym przepływem, przezroczysta plastikowa nakładka zabezpieczająca smoczek przed zabrudzeniem,  dwuczęściowy system odpowietrzający oraz szczoteczka do mycia.

Rodzice, którzy stosowali do karmienia dziecka butelkę dla dzieci Dr Brown’s Options 150 ml jako zalety wymieniali ergonomiczny kształt, a także możliwość utrzymania jej w sterylnej czystości, dzięki temu, że wykonana jest ze szkła.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status