Najlepsza butelka dla dzieci Avent

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jaką butelkę dla dzieci Avent wybrać?

 

Kiedy na świat przychodzi dziecko zastanawiamy się, jak będzie przebiegało jego karmienie. Bierzemy różne opcje pod uwagę, również i tę, że nawet w przypadku karmienia piersią trzeba będzie podać malcowi butelkę z odciągniętym pokarmem. Z czasem jest też ona odpowiednia do picia soków i wody. Chcąc ułatwić Ci zakup przedstawiamy nasz poradnik, który pomoże Ci wybrać najlepsze butelki dla dzieci Avent.

 

Avent to od 2006 roku jedna z marek firmy Phillips. Do jej powstania w 1984 roku przyczynił się Edward Atkin, który dostrzegając wady ówcześnie dostępnych na rynku butelek i smoczków dla niemowląt stworzył ich innowacyjny kształt, wyznaczając tym samym nowe standardy w produktach służących do karmienia noworodków i małych dzieci.

Butelki Avent są wykonane z bezpiecznego dla maluszka polipropylenu oraz silikonu. Inne firmy oferują też modele szklane, które z kolei cechują się dużą odpornością na wysokie temperatury. Niemniej jednak nawet plastikowe naczynka można wyparzyć oraz wstawić do zmywarki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla mam, które są zabiegane, a jednocześnie chcą zapewnić swojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa.

Najlepsza butelka dla dzieci Avent w 2020 roku to ta, z której malec może spożywać pokarm samodzielnie. Wiele osób uważa, że butelka powinna być dobrze wyprofilowana, wygodna do trzymania również przez rodzica.

Warto również przyjrzeć się modelom antykolkowym. Dzięki nim malec połknie umiarkowaną ilość powietrza, co zapewni mu spokojny posiłek i ograniczy występowanie późniejszych kolek. Często butelki antykolkowe mają smoczek wygięty pod kątem 30 stopni – taki kształt zapewnia swobodny przepływ pokarmu, przez co maluszek połyka mniej pęcherzyków powietrza.

Do dobrze dobranej butelki zawsze należy dobrać odpowiedni smoczek. Idealnie byłoby, gdyby jego kształt był maksymalnie zbliżony do kobiecej piersi, aby nie zaburzać naturalnego odruchu ssania u malca.

Pojawia się jeszcze kwestia pojemności – dobieramy ją przy uwzględnieniu wieku dziecka i jego zapotrzebowania na pokarm. Oczywiście, im starszy jest maluszek, tym większa butelka będzie nam potrzebna.

 

 

Butelki dla dzieci Avent – ranking

 

 

Philips Avent  SCF696/17 

 

Philips Avent Natural to butelka, która sprawia, że karmienie stopniowo staje się komfortowe dla mamy i dziecka. Produkt nie zaburza naturalnego odruchu ssania u maluszka, ponieważ posiada smoczek wyposażony w płatki, które powodują, że przypomina on nieco pierś.

W skład tego zestawu wchodzą: butelka o pojemności 330 ml ze smoczkiem o regulowanym wypływie. Całość przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia.

Ten nieskomplikowany zestaw z pewnością będzie bardzo praktyczny dla mam, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dokarmianiem dziecka. Dzięki temu, że butelka jest lekka i ma wygodny kształt karmienie nią jest bardzo proste i przyjemne. Użytkownicy chwalą sobie jej łatwość czyszczenia oraz wykonanie z plastiku wolnego od BPA. Co ważne, kiedy dziecko „wyrośnie” z pierwszego smoczka będzie można bez problemu dokupić dostosowany do kolejnego przedziału wiekowego.

 

 

 

 

Philips Avent SCD290/01 

 

Zestaw Philips Avent SCD290/01  to według mam jeden z najlepszych sposobów na naukę picia z butelki. Umożliwia dziecku naturalne przyssanie do smoczka w kształcie piersi, dzięki czemu udaje się połączyć karmienie piersią i ewentualne dokarmianie butelką.

Smoczek dołączony do zestawu ma płatki, które zwiększają jego miękkość, dzięki czemu zażegnano ryzyko zapadania się smoczka. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza dla noworodków. Smoczki posiadają również system antykolkowy z podwójnym zaworkiem, co bardzo doceniają mamy. Opinie użytkowników potwierdzają, że dyskomfort i częstotliwość napadów kolki zmniejsza się, kiedy podczas karmienia butelką powietrze zostaje skierowane do butelki, zamiast do brzuszka dziecka.

Poza tym smoczek wykonany jest z silikonu, nie ma żadnego smaku, ani zapachu, co wpływa pozytywnie na korzystanie z niego podczas jedzenia. Butelki Philips Avent mają dobrze wyprofilowany kształt ułatwiający najpierw opiekunowi, a w kolejnych miesiącach dziecku, korzystanie z nich.

 

 

 

 

Philips Avent SCF693/17 

 

Jednym z najpopularniejszych modeli Philips jest Avent – SCF693/17, przeznaczony do karmienia maluszków po pierwszym miesiącu życia. Jest to bardzo lekka, wygodna w użytkowaniu butelka. Ważną cechą produktów Philips Avent jest łatwe czyszczenie i składanie, co bardzo chwalą sobie zabiegani rodzice. Butelkę można myć w zmywarce, a montaż poszczególnych części również jest niezwykle prosty.

Kształt, lekkość oraz odprowadzanie powietrza do wewnątrz butelki to według rodziców jej największe atuty, które zresztą wyróżniają wszystkie produkty Avent. Cena butelki jest stosunkowo niska, w porównaniu do oferowanej jakości. Zadowoleni konsumenci oraz prestiż marki czynią butelki Avent jednymi z najchętniej wybieranych akcesoriów do karmienia spośród wszystkich dostępnych na rynku. 

Ta butelka dla niemowląt Avent w dobrej cenie jest zgodna z pozostałymi produktami Philips Avent (oprócz butelek i uchwytów Classic+), co znacznie ułatwia kompletowanie zestawu potrzebnych akcesoriów.

     

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status