Najlepsza butelka antykolkowa dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką butelkę antykolkową dla dzieci wybrać?

 

Bolesne kolki podczas jedzenia to częsta dolegliwość występująca u małych dzieci. Wraz z pokarmem do brzuszka malucha przedostają się pęcherzyki powietrza, które powodują nieprzyjemne wzdęcia. Rozwiązaniem tego problemu jest nabycie butelki wyposażonej w specjalny system antykolkowy, dzięki któremu wyeliminujemy te nieprzyjemne dolegliwości. Rynek pełen jest tego typu produktów, które różnią się od siebie kształtami, kolorami i wymiarami. W niniejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, jaką butelkę antykolkową wybrać.

 

Działanie butelek antykolkowych polega na zapobieganiu dostania się powietrza do pokarmu oraz wyrównaniu ciśnienia wewnątrz butelki i na zewnątrz. Tego typu produkty najczęściej wyposażone są w specjalne zawory odpowietrzające znajdujące się w smoczku lub rurki odprowadzające powietrze. Ponadto, od tradycyjnych modeli różni je kształt – niektóre butelki antykolkowe są zakrzywione, dzięki czemu problem występowania pęcherzyków powietrza można zminimalizować.

Nabywając nową butelkę antykolkową warto zwrócić uwagę na łatwość jej czyszczenia. Niestety w przypadku tego typu akcesoriów występują spore problemy z ich dokładnym umyciem, co spowodowane jest dodatkowymi wężykami i zaworami. Dlatego warto zdecydować się na model, który można podzielić na poszczególne elementy i je dokładnie wyczyścić.

Najlepsza butelka antykolkowa dla dzieci w 2020 roku jest wykonana z atestowanych materiałów, które nie zagrożą zdrowiu i życiu naszej pociechy. Najlepiej sprawdzają się modele wykonane z tworzywa sztucznego, gdyż są wytrzymałe, lekkie i łatwiej je utrzymać w czystości.

Istotna jest również pojemność butelki. Na początek maluchowi wystarczy produkt do 150 ml, a około 4 miesiąca życia można go wymienić na nieco większy model o pojemności do 220 ml. Kolejne butelki powinny być nabywane w zależności od apetytu naszego malucha. Rodzice z pewnością sami zauważą, w którym momencie zajdzie taka potrzeba.

Najlepsze butelki antykolkowe dla dzieci mają również specjalnie wyprofilowany smoczek, który bardzo często przypomina kobiecą pierś. Takie rozwiązanie sprawia, że dziecko musi go objąć szeroko otwartymi ustami, a żeby napić się mleka musi mocno ssać. Dzięki temu ryzyko połykania powietrza wraz z pokarmem jest minimalizowane.

 

 

Butelki antykolkowe dla dzieci – Ranking

 

 

Tommee Tippee 260Ml 

 

Jeśli szukasz odpowiedniej butelki dla swojego dziecka, która zapobiegnie występowaniu u niego nieprzyjemnych i bolesnych kolek koniecznie zapoznaj się z produktem Tommee Tippee 260Ml. Jest to butelka antykolkowa, która dzięki specjalnemu układowi rurki i zaworka zapewnia optymalne odpowietrzenie w czasie karmienia. Również kształt smoczka, który przypomina kobiecą pierś minimalizuje połykanie powietrza przez maluszka.

Produkt został wyposażony w rurkę z czujnikiem ciepła, który zmienia kolor w zależności od temperatury płynu. Niebieska barwa oznacza, że mleko jest odpowiednio ciepłe, natomiast czerwona, że jest za gorące (temperatura przekracza 37 st. C). Smoczek butelki wykonany został z miękkiego i elastycznego silikonu.

Model ten ma specjalnie zaprojektowany kształt, dzięki któremu możemy trzymać go w najbardziej naturalnej pozycji. Pojemność butelki wynosi 260 ml. Rodzice chętnie nabywają butelkę Tommee Tippee 260Ml, gdyż doceniają ją za dobrą szczelność, łatwość mycia i bardzo dobry smoczek.

 

 

 

 

Dr Browns 120 Ml 

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć produktu Dr Browns 120 Ml. Jest to butelka dla dzieci z szeroką szyjką, która zapobiega powstawaniu i gromadzeniu się pęcherzyków powietrza będących przyczyną powstawania kolek.

Model ten wyposażony jest w specjalny system odpowietrzający, który usuwa próżnię z wnętrza butelki. Dzięki temu dziecko nie zasysa smoczka i nie wytwarza sztucznych bąbelków powietrza w pokarmie, unikając tym samym wzdęć i gazów.

Pojemność butelki wynosi 120 ml. Wykonana jest ona z bezpiecznych dla dziecka, atestowanych tworzyw. Można ją łatwo myć i sterylizować. Produkt wyposażony jest w miękki smoczek, dzięki któremu dziecko może naturalnie przyssać się, jak do piersi.

Osoby, które zdecydowały się na zakup butelki Dr Browns 120 Ml są z niej bardzo zadowolone. W swoich opiniach podkreślają, że produkt doskonale spełnia swoją funkcję, gdyż dzieci nie mają kolek i gazów oraz nie ulewa im się pokarm.

 

 

 

 

Canpol Haberman 

 

Canpol Haberman to butelka antykolkowa dla dzieci w dobrej cenie wyposażona w specjalny system, za którego sprawą dziecko nie łyka powietrza i jest mniej narażone na wystąpienie kolki.

Smoczek tego modelu tworzy oddzielną komorę wypełnioną mlekiem przez cały czas karmienia. W ten sposób powietrze zostaje odseparowane od pokarmu, dzięki czemu nasz maluch nie połyka bąbelków, co zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki.

Butelka charakteryzuje się tym, że można ją łatwo umyć i szybko i intuicyjnie złożyć, nawet w środku nocy. Jej pojemność wynosi 260 ml i wykonana jest z wysokiej jakości materiałów posiadających niezbędne atesty bezpieczeństwa.

Zaletą modelu Canpol Haberman jest to, że nie rozleniwia on dziecka i umożliwia karmienie naprzemienne. Ponadto, konsumenci podkreślają, że produkt skutecznie redukuje występowanie kolek, gazów i bólów brzuszka u dzieci.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status