fbpx

Mleka modyfikowane bez laktozy ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.06.19

 

Jeżeli Twoje dziecko nie toleruje laktozy i poszukujesz dla niego odpowiedniego pokarmu, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie dowiesz się, czym różnią się między sobą poszczególne mleka modyfikowane. Ponadto stworzyliśmy ranking najpopularniejszych preparatów wśród konsumentów. Na pierwszym miejscu znalazł się Enfamil O-Lac 400. Produkt sprzedawany jest w formie proszku. Na opakowaniu znajduje się instrukcja, w jaki sposób należy przygotować posiłek dla dziecka. Napój ten jest bezpieczny dla zdrowia najmłodszych i ma wszystkie potrzebne składniki, umożliwiające jego prawidłowy rozwój. Dlatego też może być stosowany jako jedyny pokarm malucha. Preparat jest podobny w smaku do naturalnego mleka krowiego. Jeżeli uważasz, że ta pozycja nie jest odpowiednia dla Twojego dziecka, zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi przygotowanymi przez nas propozycjami. Na drugim miejscu znalazło się mleko Nestle Nan Expert. Maluchy mogą je spożywać jako jedyny pokarm, a zwykle bardzo im smakuje. Co więcej, sprawdza się dla dzieci, które nie tolerują glutenu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie mleko modyfikowane bez laktozy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Alergicy oraz osoby cierpiące na nietolerancję laktozy mogą mieć problem w unikaniu produktów zawierających właśnie ten składnik. Trzeba bowiem zaznaczyć, że laktoza jest składnikiem nie tylko mleka krowiego, ale i wszelkiego rodzaju innych wyrobów mlecznych, jak np. serów, lodów, jogurtów itp. Problem z nieprzyswajaniem laktozy dotyczy przede wszystkim małych dzieci. Z wiekiem problem ten często zanika  i dopiero w momencie osiągnięcia dorosłości zaczynamy ponownie odczuwać problemy gastryczne po spożyciu mleka. Jak więc karmić małe niemowlę, które nie przyjmuje pokarmów stałych i musi spożywać mleko? Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw naszym potrzebom i od dłuższego czasu oferują mleka modyfikowane bez laktozy. Jest to produkt przeznaczony dla osób cierpiących na skazę białkową. Jeśli się zastanawiasz, jakie mleko modyfikowane bez laktozy wybrać dla siebie lub swojej pociechy, przygotowany przez nas poradnik jest właśnie dla Ciebie.

 

 

Dlaczego mleko z laktozą bywa szkodliwe?

Zanim przejdziemy do kwestii związanych z doborem właściwego produktu, chcemy odpowiedzieć na nurtujące wiele osób pytanie – dlaczego mleko bywa szkodliwe. Alergia na mleko krowie, a dokładniej skaza białkowa dotyczy przede wszystkim niemowląt. Po pewnym czasie uczulenie znika, jednak w niektórych przypadkach może ono powrócić w wieku dorosłym. Objawów nietolerancji na laktozę nie można lekceważyć, gdyż może ona prowadzić do bolesnych skutków ubocznych, takich jak biegunka, infekcje żołądkowo-jelitowe, aż po bardziej poważne: chorobę Leśniowskiego-Crohna, martwicze zapalenie jelita czy celiakię. Z tego powodu warto zrezygnować z produktów zawierających szkodliwe dla niektórych osób składniki. Jeżeli jednak ciężko nam je odstawić, warto sięgnąć po produkty mleczne bez laktozy.

 

Właściwości mleka modyfikowanego bez laktozy

Modyfikowane mleko nie zawierające laktozy to doskonałe rozwiązanie dla alergików oraz osób nietolerujących białka. Warto jednak pamiętać, by dobrać odpowiedni produkt, który jest zgodny z zaleceniami lekarza. W mleku modyfikowanym takie składniki, jak: laktoalbumina, laktoglobulina oraz kazeina, które są głównie odpowiedzialne za nasilanie się alergii zostają poddane hydrolizie. Oznacza to, że zostają one rozbite na znacznie drobniejsze drobinki, które są lepiej przyswajalne i mają mniejszą moc uczuleniową. W sklepach znajdziemy produkty posiadające białka rozbite na różnej wielkości cząstki: od peptyd, po najmniejsze aminokwasy elementarne dla silnie uczulonych osób. Warto podkreślić tutaj, że w sklepach znajdziemy nie tylko typowe produkty dla maluszków, ale też osób dorosłych.

 

Skład – na co zwracać uwagę?

Wszelkie produkty spożywcze, zwłaszcza te stworzone z myślą o dzieciach są poddawane wielu testom. Jasne jest bowiem, że to od pierwszych dni życia kształtujemy przyszłość i zdrowie malucha. Jeśli dziecko jest niedożywione, nie ma zapewnionych podstawowych minerałów i witamin, gorzej się rozwija i częściej choruje. Ponieważ produkcja mlek modyfikowanych jest bardzo restrykcyjnie oceniona przez różne instytucje, nie musimy obawiać się, że produkty zawierają szkodliwe substancje. Warto jednak sprawdzić, jaka jest zawartość tłuszczu czy cukrów. Istotne jest również to, jakich witamin dostarcza organizmowi dana mieszanka.

 

Rodzaje  – jakie mleko modyfikowane bez laktozy jest najlepsze?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy mleko modyfikowane dostępne jest w kilku wariantach. Dzięki temu możliwe jest dobranie produktu do stopnia zaawansowania alergii. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż pozwala wszystkim osobom nietolerującym laktozy wybrać odpowiednie mleko. W sklepach znajdziesz produkty, w których skład wchodzą:

Mieszanki o niskim stopniu hydrolizy – przeznaczone dla osób, u których mogą się pojawić oznaki alergii. Jest to produkt dla tych, których rodzina cierpi lub w przeszłości cierpiała na nietolerancję laktozy.

Hydrolizaty z białek serwatkowych – dla dzieci, u których pojawiły się już oznaki alergii. Produkt ten powinien być dobrany pod nadzorem lekarza pediatry.

Hydrolizaty elementarne – produkt dla osób uczulonych na laktozę, u których pojawiają się objawy nietolerancji nawet w przypadku stosowania silnie zmodyfikowanego mleka. Zalecany w przypadku gdy nie następuje żadna poprawa.

Produkty sojowe – bezpieczne dla osób z nietolerancją na krowie mleko, wyprodukowane na bazie białka sojowego. Choć nie zaleca się ich podawania dzieciom, sprawdzą się w przypadku dorosłych.

 

Opakowanie

Najlepsze mleko modyfikowane bez laktozy oprócz dobrej ceny oraz składu, powinno być również dostępne w wygodnych opakowaniach. Dlatego na rynku znajdziesz mleko w:

Butelkach plastikowych lub kartonach– mowa tutaj o gotowym od razu do picia mleku. Jest ono skierowane do osób dorosłych,

Puszki – wielu rodziców wybiera takie opakowanie, bo jest ono wygodne. Można je zamknąć i podczas wsypywania produktu do butelki, nic się nie rozsypuje.

Opakowania papierowe – to najpopularniejsza opcja. Często kupowana przez rodziców jako forma uzupełnienia puszki, gdyż ta jest wygodniejsza. Takie kartonowe mleka są tańsze.

 

Pojemność

W przypadku mleka gotowego do spożycia, najczęściej mamy do czynienia z butelkami lub kartonami o pojemności 1 l. Natomiast produkty dla dzieci, czyli typowe mleka modyfikowane, znajdziemy w sklepach w różnych wersjach. Każdy producent ma inną ofertę. Niektórzy proponują nam duże, ponad 1 kg opakowania, inni zaledwie 400 gramowe puszki. Dlatego, gdy jesteśmy w sklepie powinniśmy nie tyle weryfikować cenę za produkt, co koszt zakupu 1 kg produktu, bo rozbieżność cenowa jest ogromna.

 

Wydajność

Pamiętaj, że nie wszystkie produkty są sobie równe i czasem ten mniejszy jest bardziej wydajny niż większe opakowanie. Jak sprawdzić wydajność? Wiedzy na ten temat nie znajdziemy na opakowaniu, konieczne jest zapoznanie się z opiniami rodziców. To oni są źródłem cennej wiedzy na temat konkretnych produktów.

 

 

Smak

Niektóre mleka modyfikowane dostępne są w wersji smakowej. Chodzi tutaj głównie o produkty dla starszych dzieci. Maluszki, do mniej więcej 1-go roku życia nie potrzebują takich dodatków. Jeśli chcesz kupić swojemu dziecku mieszankę smakową, dokładnie sprawdź zawartość cukru. Niestety, aby faktycznie mleko miało smak bananowy czy czekoladowy, producenci dodają sporą ilość niezdrowych cukrów i takie preparaty nie są zbyt popularne wśród świadomych rodziców.

 

Mleko a wiek dziecka

Bardzo ważne jest to, aby wybrać produkt w zależności od wieku naszej pociechy. Na szczęście producenci oznaczają swoje produkty i trudno jest o błąd podczas zakupu. Pamiętaj jednak, że różne firmy mają nieco odmienny system oznaczania produktów. Jedni stosują podział na mleka od 1 dnia życia, powyżej roku, powyżej 18 miesięcy i powyżej 3 lat, a inni mają produkty dla maluszków powyżej 1 miesiąca życia, powyżej 6 miesiąca życia, 10 miesiąca życia itd. Warto tutaj podkreślić, że na różnych etapach życia, dziecko ma inne potrzeby i karmienie rocznego dziecka mlekiem dla niemowląt nie jest dobrym rozwiązaniem, bo nie dostarcza mu ono odpowiednich witamin i składników mineralnych.

 

Mleko modyfikowane bez laktozy w dobrych cenach

Cena za mleko modyfikowane bez laktozy zależy przede wszystkim od producenta oraz opakowania. Najtańszy produkt gotowy do picia  możemy znaleźć w sklepach spożywczych za ok. 6 złotych. Jeśli chodzi o mieszanki dla dzieci, ceny są bardzo różne. Zaczynają się już od około 20 zł i mogą sięgać ponad 100 zł. Cena zależy od wielkości opakowania, właściwości produktu oraz popularności firmy.

 

 

Najlepsze mleka modyfikowane bez laktozy w 2019 roku

 

Poznałeś najważniejsze kwestie związane z wyborem mleka bezpiecznego dla dzieci. Aby ułatwić Ci wybór stworzyliśmy zestawienie, w którym jesteśmy przekonani, że znajdziesz produkt dla siebie. Poniższy ranking mlek modyfikowanych bez laktozy zawiera sprawdzone pozycje, które są najczęściej wybierane przez konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Enfamil O-Lac 400

 

Produktem, który ze względu na swój skład cieszy się dużym powodzeniem wśród mam jest Enfamil O-Lac 400. Zawiera on wszystkie potrzebne składniki odżywcze. W składzie znajduje się syrop glukozowy. Dzięki niemu mleko jest dobrze trawione.

Pokarm ten jest bezpieczny dla dzieci. Z tego względu można go podawać maluchom od ich pierwszych dni życia. Mleko bardzo dobrze wpływa na rozwój fizyczny niemowlaków. Ważną kwestią jest smak tego produktu, który w dużym stopniu zbliżony jest do mleka krowiego. Przy przygotowywaniu pokarmu dla dziecka należy postępować według dostępnej na opakowaniu instrukcji. Szczególnie ważna jest odpowiednia temperatura.

Suplement ten sprzedawany jest w opakowaniu o pojemności 400 g. Należy go zużyć w ciągu miesiąca od otwarcia. Nie należy go spożywać w przypadku uczulenia na składniki w nim zawarte. Użytkownicy doceniają ten produkt za łatwość przygotowania.

Mleko bez laktozy Enfamil O-Lac sprzedawane jest w 400 g opakowaniu. Jest to produkt przeznaczony do stosowania od narodzin dziecka.

Zalety
Skład:

W składzie znajdziemy m.in. kwas DHA wspomagający prawidłowy rozwój wzroku, żelazo odpowiedzialne za wspieranie układu immunologicznego, jak również wapń, który bierze czynny udział w rozwoju kości i zębów.

Przygotowanie:

Produkt jest łatwy w przygotowaniu, a sama czynność nie zabiera zbyt dużo czasu. Wystarczy dokładnie wymieszać proszek z przegotowaną, odpowiednio ostudzoną wodą.

Działanie:

Rodzice wskazują, że pokarm świetnie działa na maluszki mające problem z trawieniem (kolki, ból brzucha, wzdęcia). Po zastosowaniu mleka znikają wszystkie objawy utrudniające codzienne funkcjonowanie i źle wpływające na samopoczucie dziecka.

Opakowanie:

Produkt zamknięty jest w solidnie wykonanym opakowaniu ze szczelnym zamknięciem. W związku z tym przechowywanie mleka jest proste, a rodzic nie musi się obawiać, że pokarm się zepsuje.

Bezpieczeństwo:

Produkt przed dopuszczeniem do sprzedaży został odpowiednio przebadany. Możemy mieć więc pewność, że jego stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia naszej pociechy.

Wady
Reakcje alergiczne:

Pojedyncze osoby musiały zrezygnować z przygotowywania tego mleka, z uwagi na reakcje alergiczne, które pojawiły się u malucha po przyjęciu pokarmu.

 

 

 

 

Nestle Nan Expert

 

Matki uważają, że mleko Nestle Nan Expert sprawdza się u ich dzieci. Produkt ten przeznaczony jest dla maluchów od pierwszych dni ich życia. Stworzony został on z myślą o pociechach, które nie tolerują laktozy, lub mają problemy jelitowe.

Specjalna formuła tego suplementu ma na celu pomóc w odbudowie delikatnej ścianki jelita. Co więcej, mleko to można stosować jako jedyny pokarm dla niemowlaków, gdyż zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Ważną kwestią jest łatwość przygotowania posiłku z tym proszkiem, gdyż nie wymaga ono gotowania. Produkt sprzedawany jest w opakowaniu o objętości 400 g. Nestle Nan Expert smakiem przypomina mleko krowie, dlatego maluchy chętnie je jedzą. Co więcej, jest ono bezglutenowe. Użytkownicy doceniają ten suplement za to, że nie uczula dzieci i jest wydajny.

Nestle Nan Expert to bardzo dobre mleko modyfikowane bez laktozy do 30 zł. Produkt jest zamknięty w 400 g opakowaniu. Pokarm przeznaczony jest dla niemowląt od urodzenia.

Zalety
Skład:

Mleko ma bogaty skład, dlatego może być stosowane, jako jedyny pokarm malucha. Produkt zawiera wiele witamin wspierających prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Przygotowanie:

Konsumenci doceniają krótki czas przygotowania pokarmu. Wystarczy dosłownie kilka minut, aby mleko było gotowe do spożycia. Warto dodać, że proszek łatwo rozpuszcza się w wodzie, co stanowi dodatkową zaletę.

Smak:

Wiele pozytywnych recenzji stanowi potwierdzenie na to, że produkt smakuje dzieciom. Jak zapewniają rodzice, maluchy chętnie piją mleko. Nie ma więc problemu z brakiem apetytu.

Nie uczula:

Internauci podkreślają, że pokarm nie wywołuje reakcji alergicznych. Nie musimy się więc obawiać, że na skórze dziecka pojawi się np. wysypka. Stanowi to dowód na to, że zawarte w mleku składniki są bezpieczne w stosowaniu.

Wady
Zaparcia:

W nielicznych opiniach można przeczytać, że produkt powoduje zaparcia.

 

 

 

 

Nutramigen 1 Lgg

 

Nutramigen 1 Lgg to mleko, które zawiera wszystkie potrzebne dziecku wartości odżywcze, w tym Omega-3. Dzięki temu pociecha dobrze się rozwija. Ponadto produkt ten jest bezpieczny i nie wywołuje alergii. Istnieje możliwość stosowania go jako jedynego pokarmu. Sprawdza się od pierwszego dnia życia do 6. miesiąca.

Środek ten warto stosować, jeżeli zauważysz, że maluch ma nietolerancję na laktozę. Co więcej, możesz go podawać swojemu dziecku, gdy ma alergię na białka. W ten sposób pociecha naturalnie wykształci tolerancję na białko.

Produkt sprzedawany jest w opakowaniu o pojemności 400 g. Jego przyrządzenie jest proste i nie sprawia trudności. Opinie o mlekach modyfikowanych bez laktozy producenta Nutramigen są bardzo pozytywne. Szczególnie ten suplement cieszy się dużą popularnością. Użytkownicy doceniają go za smak, który odpowiada maluchom. Ponadto twierdzą, że dzięki niemu ustępują kolki.

Nutramigen 1 LGG to mleko bez laktozy sprzedawane w 400 g opakowaniu. Jest to pokarm przeznaczony dla dzieci do 6. miesiąca życia.

Zalety
Skład:

Mleko zawiera wiele cennych składników, które stanowią odpowiednie wsparcie dla rozwoju malucha. Witamina C wzmacnia układ odpornościowy i gwarantuje odpowiednie funkcjonowanie układu krwionośnego. Wapń pozytywnie wpływa na mięśnie.

Opakowanie:

Pokarm umieszczono w odpornej na uszkodzenia puszce. Opakowanie ma wygodne zamknięcie - jest ono szczelne, co sprawia, że przechowywany w środku proszek nie traci swoich właściwości.

Bezpieczeństwo:

Produkt jest bezpieczny w stosowaniu. Rodzice zapewniają, że pokarm nie wywołuje reakcji alergicznych, ani nie powoduje bolesnych zaparć. Jest to ogromny atut, który stanowi zachętę do zakupu prezentowanego mleka bez laktozy.

Wady
Smak:

Część konsumentów wskazuje, że produkt nie smakuje każdemu dziecku. Może się więc okazać, że Twoja pociecha nie polubi tego pokarmu.

 

 

 

 

Peptamen Junior

 

Produkt Peptamen Junior jest bardzo lubiany przez dzieci. Dzieje się tak za sprawą smaku, który jest bardzo zbliżony do mleka matki. Pożywienie może być podawane maluchom od 1 roku życia. Po przygotowaniu mieszanka zawiera wszystkie niezbędne wartości odżywcze potrzebne dziecku, w tym witaminy i składniki mineralne. To sprawia, że może to być jedyny pokarm podawany maluchowi. Można go także traktować jako suplement diety.

Mleko sprawdza się w przypadku problemów z trawieniem, gdy maluch jest niedożywiony lub przebył ciężką chorobę. Ponadto produkt można stosować w przypadku wystąpienia choroby Leśniowskiego Crohna, zapalenia jelit i trzustki, czy zespołu krótkiego jelita.

Wartość odżywcza mleka Peptamen Junior wynosi 1000 kcal na 1 l. Produkt sprzedawany jest w opakowaniu o pojemności 400 g. Proszek należy w odpowiednich proporcjach wymieszać z wodą. Użytkownicy doceniają Peptamen Junior za zawarte w nim składniki odżywcze. Co więcej, twierdzą, że stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny.

Peptamen Junior to mleko odpowiednie dla dzieci od. 1 roku życia. Produkt sprzedawany jest w puszce o pojemności 400 g.

Zalety
Skład:

W recenzjach konsumenci zaznaczają, że prezentowany pokarm ma bardzo dobry skład. Zawarte w mleku wartości odżywcze wpływają pozytywnie na zdrowie malucha i dostarczają mu potrzebnej energii.

Skuteczność:

Wiele osób potwierdza skuteczność Peptamen Junior. Produkt jest polecany w przypadku niedożywienia dzieci mającego swoje źródło w nieprawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego, jak również przy stanach zapalnych jelit czy innych chorobach układu pokarmowego.

Opakowanie:

Mleko jest zamknięte w metalowej puszce, co pozwala na bezpieczne przechowywanie pokarmu.

Wady
Smaki:

W ofercie producenta znajdziemy tylko waniliowy smak mleka. Rodzice twierdzą, że oferta smakowa powinna być szersza.

Przygotowanie:

Część osób wskazuje, że proszek ciężko się rozpuszcza.

 

 

 

 

Nutramigen 2 LGG 

 

Nutramigen 2 LGG to modyfikowane mleko bez laktozy stworzone z myślą o maluchach od 6. miesiąca życia. Produkt jest polecany w przypadku występowania kolki jelitowej, nietolerancji laktozy i sacharozy, dolegliwości związanych z alergią na białka pokarmowe, jak również dla dzieci, u których występuje duże ryzyko wystąpienia alergii.

Mleko ma formę proszku – należy dokładnie rozpuścić go w przegotowanej, letniej wodzie. W opakowaniu znajduje się 400 g produktu. Szczelne zamknięcie sprawia, że nie ma obaw o to, że mleko zepsuje się w trakcie przechowywania. Produkt wyróżnia dobrze opracowany skład. Pokarm zawiera wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Witamina C dobrze wpływa na wzrok, wapń wzmacnia kości, a potas wspiera układ odpornościowy.

Rodzice polecają mleko modyfikowane Nutramigen 2 LGG. Zdaniem konsumentów pokarm jest pożywny i pozwala poradzić sobie z różnego rodzaju dolegliwościami związanymi z układem trawiennym. Największą zaletą produktu jest bogaty skład.

Nutramigen 2 LGG to modyfikowane mleko bez laktozy przeznaczone dla dzieci od. 6 miesiąca życia. Produkt jest dostępny w 400 g opakowaniu.

Zalety
Przeznaczenie:

Jak wskazuje producent, prezentowane mleko będzie odpowiednie dla maluchów mających alergię na białka pokarmowe (w tym mleko), nietolerujących laktozy i sacharozy, jak również w przypadku kolki jelitowej. Pokarm ma więc kompleksowe działanie i pozwala szybko pozbyć się bolesnych objawów.

Opakowanie:

Szczelne opakowanie stanowi gwarancję, że produkt jest dobrze przechowywany, a więc szybko się nie zepsuje.

Wady
Smak:

Konsumenci wskazują, że nie każde dziecko chce pić prezentowane mleko. Może to sugerować, że jego smak nie jest najlepszy.

Przygotowanie:

Część osób uważa, że produkt nie rozpuszcza się zbyt dobrze. Dlatego też trzeba poświęcić stosunkowo dużo czasu, aby dobrze rozmieszać pokarm z wodą.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Nutramigen 1

 

Nutramigen 1 jest suplementem diety, który zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze. To dobre i tanie mleko modyfikowane bez laktozy może być stosowane jako jedyny pokarm maluszka od pierwszych dni jego życia, a także uzupełniająco. Napój ten pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny dziecka.

Ważną kwestią jest duża antyalergiczność tego produktu. Dzieje się tak za sprawą rozbicia białka na mniejsze części, które są dobrze przyswajalne. Dzięki temu jest on bezpieczny dla większości maluszków. Ponadto smak preparatu jest przyjemny i odpowiada dzieciom. Jednakże czasem potrzebują one kilku dni, żeby się do niego przyzwyczaić.

Mleko to sprzedawane jest w opakowaniu 425 g. Można je także stosować, jako składnik potraw dla maluszków, ale konkretne przepisy należy konsultować z lekarzem. Użytkownicy twierdzą, że po spożywaniu produktu ich maluch rośnie, jak na drożdżach i jest zadowolony.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status