Butelki do karmienia ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Na naszej stronie znajdziesz poradnik, jak wybrać odpowiednią butelkę do karmienia Twojego malucha. Ponadto stworzyliśmy zestawienie 5 produktów, które zyskały największą popularność wśród użytkowników. Największą ilością pozytywnych komentarzy cieszy się model Avent SCF 690/17Butelka ta została stworzona z myślą o niemowlętach od ich pierwszych dni życia. Pozwala na naturalne oderwanie się od piersi matki i naukę dziecka picia z naczynia. Sprzęt jest odpowiedni dla maluchów, gdyż zawiera zabezpieczenie przed przedostawaniem się bąbelków powietrza do brzuszka maluszka, a to eliminuje kolki. Ponadto produkt charakteryzuje się kształtem zbliżonym do piersi matki. Faktura i odpowiedni profil mają na celu sprawić, aby dziecko naturalnie przestawiło się na picie z butelki. Produkt wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Ponadto w składzie są jedynie bezpieczne komponenty, które nie zrobią maluchowi krzywdy. Naczynie zrobione jest z polipropylenu. Ważną kwestią jest także łatwość jego montażu, gdyż składa się on jedynie z kilku elementów. Jeżeli model ten nie odpowiada Twoim wymaganiom, radzimy zapoznać się z produktem z drugiego miejsca. Tommee Tippee 150 ML charakteryzuje się bardzo czułym zaworem i sprawi, że maluch będzie najedzony.

 

 

Jaką butelkę do karmienia kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wielu młodych rodziców ma duży problem ze skompletowaniem odpowiedniego zestawu do jedzenia dla swojego malucha. Wynika to z tego, że wszyscy chcemy zakupić możliwie najlepsze modele, które będą w pełni bezpieczne, a jednocześnie długo utrzymają ciepło pokarmu. Co więcej, dzieci często buntują się przy karmieniu, więc buteleczka nie raz spadnie nam na podłogę. Dobrze zatem jest wybrać sprzęt odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli jednak nie wiesz, jak tego dokonać, polecamy Ci nasz poradnik. Dzięki zamieszczonym w nim informacjom dowiesz się, jaką butelkę do karmienia wybrać.

Podział modeli ze względu na wykonanie

Najlepsza butelka do karmienia powinna być wykonana z wysokiej jakości materiału, który nie będzie zagrażał zdrowiu dziecka. Pierwszym rodzajem, jaki możemy spotkać na rynku są modele wykonane ze szkła. Były one bardzo popularne kilkanaście lat temu, jednak pomału coraz więcej rodziców z nich rezygnuje. Wynika to z ich dużej wagi oraz tego, że łatwo się tłuką. Jak wspomnieliśmy wcześniej, niejednokrotnie Twoje dziecko będzie miało dość posiłku i odepchnie butelkę od ust. Może się wtedy zdarzyć, że upadając na ziemię stłucze się, co będzie zagrażać i Tobie i maleństwu. Co więcej, szklane modele nie nadają się do przenoszenia gorących pokarmów.

Drugim rodzajem są butelki wykonane z poliwęglanu. Dzięki zastosowaniu takiego materiału obudowa jest bardzo trwała, co sprawia, że nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Tego typu produkty dedykowane są dla nieco starszych dzieci, które będą w stanie samodzielnie trzymać butelkę. Kupując tego rodzaju sprzęt, upewnij się, że nie posiada BPA, które może wchodzić w reakcję z pokarmem, co zagraża zdrowiu i życiu dziecka.

Równie popularne są modele wykonane z polipropylenu niezawierającego BPA. Największą zaletą takich butelek jest ich duża trwałość, bowiem nie tłuką się. Z tego powodu są odpowiednie dla małych niemowlaków, które potrafią bez przyczyny rzucić butelkę. Nie musisz się jednak martwić, jeśli buteleczka spadnie, nie ulegnie zniszczeniu. Jedyną wadą jest duży problem z czyszczeniem, bowiem napoje z takich składników jak marchewki, mogą odbarwiać powierzchnię.

Ostatnim rodzajem są modele z silikonu, które cechują się dużą elastycznością. Naturalnie materiał się nie tłucze, zatem będzie Ci służył przez długi czas. Co więcej, korzystanie z buteleczki jest w pełni bezpieczne, gdyż w składzie nie znajdziemy BPA. Wiedz jednak, że częste picie soków z marchewki, może doprowadzić do odbarwienia ścianek.

 

Kształt butelek

Jeśli ciekawi Cię, jaka butelka do karmienia jest najlepsza, to podpowiemy Ci, że będzie to model najbardziej wygodny. Pamiętaj, że niektóre dzieci nie chcą pić samodzielnie. Musimy to wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu.

Najpierw musimy się zdecydować, czy bardziej nam odpowiada model z wąską, czy szeroką szyjką. Pierwszy produkt zdecydowanie bardziej nadaje się dla maluchów, które są zbyt małe by samodzielnie spożywać soczki. Dają one możliwość rodzicowi, trzymania butelki na jej końcu, tak by swobodnie dawkować malcowi posiłek. Z kolei modele z szeroką szyjką dobrze spiszą się, gdy dziecko będzie chciało samodzielnie pić swój napój.

Warto również zainwestować w model, który jest lekko zakrzywiony. Zdecydowanie ułatwi to spływanie cieczy. Do tego, jak pokazują naukowcy, modele o krzywym designie eliminują ryzyko połykania powietrza, co z kolei zmniejsza ryzyko występowania kolek. Proste buteleczki są za to odpowiednie dla nieco starszych dzieci, które nie mają problemu z samodzielnym piciem.

 

Pojemność

Ważną kwestią jest wielkość i pojemność interesującego nas modelu. Zapewne każdy rodzic chce, aby model, który wybierze był jak najbardziej wydajny. Pamiętaj jednak, aby gabaryty produktu dopasować do wieku malucha i jego apetytu. Jeśli Twoje dziecko preferuje często, ale niewielkie porcje, warto zakupić mu niewielką buteleczkę. Bowiem, pokarm w dużym modelu szybko stygnie, co zmusza nas do ponownego podgrzania.

Pojemność butelek waha się między 80 ml a 350 ml. Najmniejsze produkty, które mogą mieć od 80 ml do 125 ml są głównie używane przez małe niemowlęta. Zaś nieco większe modele mające od 200 ml do 250 ml są przeznaczone dla starszych maluchów, powyżej 4 miesiąca życia. Największe butelki mające 320 ml powinny być używane przez pociechy, które mają co najmniej 8 miesięcy i zaczynają już samodzielnie pić.

Butelki do karmienia w dobrych cenach

W zależności od wielkości modelu i jego pojemności, możemy znaleźć butelki, które kosztują od 5 zł do 50 zł.  Niestety tanie sprzęty często zawierają BPA, co może zagrażać zdrowiu naszego malucha. Z tego powodu radzimy zakup produktu o wysokiej jakości, który posiada certyfikaty Instytutu Matki i Dziecka. Sprawi to, że będziemy mieli pewność, iż naszej pociesze nic nie grozi. Pamiętaj również, aby dokładnie dopasować wielkość butelki do apetytu Twojego malucha. Nawet jeśli mniejsze modele są tańsze, dla malucha, który dużo pije radzimy wybrać większy produkt.

 

 

Najlepsze butelki do karmienia w 2020 roku

 

Butelki do karmienia pozwalają zmęczonej mamie na wyjście z przyjaciółkami czy na zakupy. Ich dużą zaletą jest kształt zbliżony do piersi matki, co ułatwia na oszukanie niemowlaka i nauczenie go jedzenia z naczynia. Z tego względu poniżej prezentujemy ranking butelek do karmienia.

 

Nasze zalecenia

 

Avent SCF 690/17

 

Ciekawym produktem jest Avent SCF 690/17. Model ten przeznaczony jest do karmienia niemowląt. Przystosowany jest do użytku od narodzin. Dzięki niemu dziecko z łatwością i naturalnie się przysysa.

Na końcu butelki znajduje się szeroki smoczek. Produkt ten jest zaprojektowany w taki sposób, aby kształtem i odczuciem przypominać pierś matki. To sprawia, że maluch może być karmiony przez innych członków rodziny. Smoczek zrobiony jest z płatków, które charakteryzują się miękkością i elastycznością. Z tego względu produkt jest wytrzymały i nie zapada się. Ponadto model ten wyposażony jest w podwójny zawór. Ma to na celu zmniejszenie ilości powietrza połykanego przez malucha. W ten sposób rzadziej występuje u niego kolka.

Produkt charakteryzuje się wygodnym kształtem, który jest komfortowy zarówno dla karmiącego, jak i karmionego. Ważną kwestią jest łatwość czyszczenia butelki. Ma ona szeroką szyjkę, więc łatwo ją dokładnie umyć. Naczynie ma pojemność 125 ml. Użytkownicy doceniają je za łatwość obsługi i składania.

 

 

 

 

Tommee Tippee 150 ML

 

Wiele osób ceni sobie produkt Tommee Tippee 150 ML. Ta dobra i tania butelka do karmienia została stworzona z myślą o niemowlętach, które dopiero się urodziły.

Model ten charakteryzuje się kształtem przypominającym pierś matki. Ma to na celu przyzwyczajanie malucha do picia z butelki. Ponadto ma także pomóc w sytuacjach, gdy rodzicielka nie może karmić. Faktura smoczka jest miękka i giętka, co ma imitować ludzką skórę oraz być wygodne w użytku. Model ten wyposażony jest w czuły zaworek. Dzięki niemu dziecko nie połyka dużej ilości powietrza. Chroni to niemowlaka przed kolką.

Butelka zrobiona została z wysokiej jakości materiałów. Smoczek jest silikonowy, co zapewnia mu elastyczność. Ponadto naczynie nie zawiera BPA, które jest niebezpieczne dla zdrowia dziecka. Produkt ma pojemność 150 ml. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość obsługi.

 

 

 

 

Medela Calma

 

Wartym uwagi produktem jest Medela Calma. Model ten przeznaczony jest do karmienia maluszków od pierwszych dni życia. Butelka sprawdzi się, gdy mama nie jest w stanie karmić lub zostawia niemowlaka pod opieką. W ten sposób dziecko naturalnie nauczy się korzystania z naczynia.

Produkt ten wyposażony jest w zaworek, który zapobiega połykaniu powietrza przez malucha. Chroni go to przed powstawaniem kolki. Co więcej, umożliwia dziecku regularne oddychanie. Sprzęt ten dobrze się sprawdza do nauki picia, gdyż kształtem i miękkością imituje pierś. W ten sposób niemowlę naturalnie się przysysa. Smoczek jest uniwersalny, więc można z niego korzystać przez cały okres karmienia.

Butelka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Nie zawiera ona szkodliwego dla zdrowia bisfenolu. Model ten został wyprodukowany w Szwajcarii. Medela Calma ma pojemność 250 ml. Ponadto można do niego dokupić dodatkową butelkę o takiej samej wielkości lub mniejszą. Użytkownicy doceniają go za wysoką jakość wykonania.

 

 

 

 

Nuk Baby Rose Blue First Choice

 

Dużym zainteresowaniem cieszy się model Nuk Baby Rose Blue First Choice. Produkt ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku od narodzin do 12. miesiąca życia.

Butelka wykonana jest z wysokiej jakości polipropylenu. Smoczek w tym modelu został zrobiony z silikonu. Ponadto charakteryzuje się on kształtem zbliżonym do piersi. Co więcej, jest on bardzo miękki. Wlewanie do naczynia mleka nie jest trudne. Czyszczenie również nie sprawia trudności, gdyż jest to wariant bardzo szeroki. Duża podstawa sprawia również, że jest on stabilny, więc nie trzeba się martwić o jego wywrócenie.

Model ten był testowany w szpitalach, aby zapewnić jak najlepszą jakość dla niemowlaków. Produkt ma system odpowietrzania, który ma na celu zapobieganie kolce. Naczynie ma pojemność 150 ml. Opinie o butelkach do karmienia producenta Nuk są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten produkt za wytrzymałość, a także łatwość użycia.

 

 

 

 

Lovi 3-6M 0127

 

Modelem, który cieszy się dużą ilością pozytywnych opinii jest Lovi 3-6M 0127. Produkt przeznaczony jest do karmienia maluszków. Można z niego korzystać do nauczenia dziecka picia z butelki. Sprawdzi się także w wyjątkowych sytuacjach, gdy mama musi wyjść, a niemowlę zostaje z dziadkami lub ojcem. Jeżeli masz większą ilość pokarmu, możesz odciągać je do tego naczynia.

Butelka ta została wykonana z wysokiej jakości materiału. Do produkcji wykorzystano polipropylen. Ważną kwestią jest to, że naczynie pozbawione jest bisfenolu, natomiast smoczek jest silikonowy i wyprofilowany w taki sposób, aby przypominać pierś matki. Ponadto jest zrobiony tak, aby dziecko aktywnie ssało.

Kształt tego produktu jest wygodny do użytku przez maluchy. Oprócz tego sprawia, że nie zaburza odruchu ssania. Co więcej, model ten pozwala na wygodne oddychanie w trakcie picia. Jego pojemność jest równa 250 ml. Użytkownicy twierdzą, że w trakcie karmienia dziecku nic się nie ulewa, ani napój nie kapie.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status