Butelki dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Z pewnością każdy rodzic wie, jak ważne jest karmienie małej pociechy butelką. Aby podawanie niemowlakowi pokarmu przebiegało sprawnie i nie przysparzało nam żadnych trudności musimy zaopatrzyć się w dobrą buteleczkę. Przygotowaliśmy więc ranking, w którym wskazane zostały najczęściej polecane przez konsumentów modele. Butelka, która cieszy się największym uznaniem użytkowników to Philips Avent Natural SCF693/17. Produkt ma specjalny smoczek ograniczający przedostawanie się powietrza do brzuszka bobasa. Taki efekt gwarantuje szereg systemów zamkniętych w plastikowej obudowie i silikonowej końcówce. Warto dodać, że model jest w pełni bezpieczny dla dzieci już od 1 miesiąca życia. Liczne badania przeprowadzone przez znane Instytuty udowodniły, że wszystkie materiały wykorzystane w procesie produkcji pochodzą ze sprawdzonego źródła i nie zawierają w sobie rakotwórczych cząsteczek polipropylenu. Jeśli poszukujesz bardziej rozbudowanego zestawu, zwróć uwagę na Tommee Tippee Closer to Nature 235510. Komplet składa się z 4 butelek, 6 smoczków i innych elementów potrzebnych do szczelnego zakręcenia naczynka. Producent zapewnia, że korzystanie z jego produktu nie powoduje krzywienia się ząbków.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką butelkę dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny chcemy go wyposażyć najlepiej, jak możemy. Jednym z potrzebnych przedmiotów jest butelka do karmienia niemowlęcia. Jeśli właśnie trapi Cię problem wyboru odpowiedniego modelu to zapraszamy do naszego poradnika. Opiszemy tu rodzaje butelek, jakie można spotkać na rynku oraz ich zalety i wady.

 

 

Materiał wykonania

Zastanawiając się nad tym, jaka jest najlepsza butelka dla dzieci zacznijmy rozważania od materiału wykonania. Mamy na rynku produkty wykonane ze szkła, polipropylenu i silikonu.

Najstarszy rodzaj materiału to szkło. Obecnie takich butelek sprzedaje się coraz mniej, bo jest to materiał, który sporo waży, a więc butelka jest relatywnie ciężka, a także może się stłuc, a więc jest nietrwała. Ale z kolei ten materiał nie odbarwi się pod wpływem soku z marchewki, czy innego, barwiącego posiłku, a także łatwo go utrzymać w czystości. Bez problemu butelkę wyparzymy czy wysterylizujemy bez wpływu na jakość materiału.

Butelką lekką, taką którą nawet małe dziecko utrzyma w trakcie picia, jest model z polipropylenu. Butelki takie są kolejną wersją plastikowych modeli po wycofanych butelkach z poliwęglanu, jednak one nie zawierają w swoim składzie BPA – organicznego związku chemicznego z grupy fenoli. Butelki są praktyczne i lekkie. Tworzywo to również pozwala na urozmaicone kształty butelek. Jednak łatwo się odbarwia, czy też zabarwia pożywieniem. Dlatego po jakimś czasie wygląda nieestetycznie.

Kolejny materiał, jaki jest wykorzystywany przy produkcji butelek dla dzieci to silikon. Jest to również lekki materiał. Silikonowe butelki dla dzieci w dobrych cenach to modele o elastycznych ściankach (można je lekko ugiąć), dzięki czemu można wspomagać dziecko w jedzeniu. Butelki takie również się odbarwiają pod wpływem jedzenia mającego mocne zabarwienie.

 

Kształt i wielkość

Kształt i wielkość są o tyle istotne, że producenci dopasowują je do funkcjonalności. To, jaką butelkę dla dzieci wybrać zależy od tego, czy potrzebujesz butelkę dla malutkiego dziecka, czy dla trochę większego. Czy dziecko korzysta z niej samodzielnie, czy też to Ty je karmisz.

Zacznijmy od wielkości, czyli pojemności butelki. Na rynku są dostępne modele od 80 ml do nawet 350 ml. Najmniejsze buteleczki o pojemności między 80 a 125 ml są przeznaczone dla noworodków. Dziecko w takim okresie wypija jednorazowo od 20 do 50 ml mleka, więc jeśli nie karmisz piersią swojego maleństwa, to butelka o takiej pojemności będzie właściwa. Butelki takie mogą też służyć do pojenia dzieci na przykład herbatką.

Gdy dziecko nieco podrośnie, rosną też i jego wymagania. Do mniej więcej ukończenia pierwszego roku życia przez dziecko przydatne będą modele o pojemności 200 – 250 ml. Za pomocą takiej butelki mogą być podawane inne, niż wyłącznie mleko, produkty.

Dla małych żarłoków od około 8 miesiąca albo dzieci z przeciętnym apetytem od około ukończenia roku, przydatne będą butelki o największej pojemności, czyli te od 250 do nawet 320 ml.

 

Wygoda

Wygoda użytkowania, czyli nadal jesteśmy poniekąd przy kształcie i wielkości butelki. Każda mama ma do wyboru butelkę z wąską lub szeroką szyjką. Wąskie szyjki są wykorzystywane głównie do karmienia mlekiem. Takie szyjki też najczęściej występują w butelkach szklanych. Szeroka szyjka ma tę zaletę, że łatwiej się napełnia butelkę i lepiej można dozować pokarm, na który składać się będą inne od mleka składniki. W reszcie butelkę z szeroką szyjką możemy wykorzystać, jak szczelny słoiczek, z którego łyżeczką nakarmimy malucha na przykład zupką.

Natomiast to, czy najlepsza butelka dla dzieci ma kształt prosty, czy zakrzywiony zależy od osobistych uwarunkowań. Przyjęło się twierdzenie, że butelki zakrzywione są lepiej nachylone do buzi leżącego niemowlaka. Butelka taka ma za zadanie ułatwić podawanie płynu i zapobiegać połykaniu przez dziecko powietrza. Mycie takiej zakrzywionej butelki jest nieco trudniejsze, ale nie powoduje tak dużych trudności, aby mamy unikały takich rozwiązań. Równie istotne, co zakrzywienie butelki, może być wyposażenie jej w uchwyty, które pozwalają na to, żeby maleństwo stosunkowo szybko chwytało swoja butelkę i potrafiło samo z niej korzystać.

 

 

Butelka antykolkowa

Na rynku są dostępne również butelki nazwane antykolkowymi. Nie ma jednak gwarancji, że produkt taki uwolni Twojego malucha od kolki całkowicie. Bowiem nie tylko połykane powietrze podczas karmienia może być przyczyną kolki. Ale jeśli Twoje dziecko ma problem z dręczącymi go kolkami, butelka taka może wspomóc zapobieganie kolkom. Takie butelki one różnie zbudowane. Mogą być wyposażone w rurkę odpowietrzającą, wentylowaną podstawkę czy zawór odpowietrzający znajdujący się w smoczku.

Mogą one być tradycyjnego kształtu lub budowy, która wg producenta uniemożliwia gromadzenie się powietrza na przykład w smoczku. Ich wspólnym zadaniem jest uniemożliwienie połykania powietrza podczas picia mleka. Różnymi metodami producenci dążą do wyrównania ciśnienia wewnątrz butelki i na zewnątrz, co zdecydowanie wspiera zadanie. Na pewno minusem takiej butelki będzie większa trudność w utrzymaniu jej w czystości, a także cena jej będzie wyższa od tradycyjnej butelki.

 

 

Najlepsze butelki dla dzieci w 2021 roku

 

Do momentu, w którym dziecko nie nauczy się pić z kubeczka, należy mu podawać napoje oraz mleko za pomocą butelki. Na rynku jest wiele różnych modeli, ale nie wszystkie są warte uwagi. Dlatego też przygotowaliśmy ranking butelek dla niemowląt, który pomoże wszystkim rodzicom w wyborze bezpiecznego, atestowanego produktuc ułatwiającego przejście od karmienia piersią do butelki.

 

Nasze zalecenia

 

Philips Avent Natural SCF693/17

 

1.Philips Avent Natural SCF693-17Najlepsza butelka dla dzieci to naszym zdaniem Philips Avent Natural SCF693/17. Przeglądając opinie o butelkach dla dzieci w poszukiwaniu produktu, który cieszy się największą popularnością wśród użytkowników, niejednokrotnie trafimy właśnie na ten model. W przypadku każdej butelki dla dzieci to smoczek jest najważniejszy. Oczywiście ważny jest też materiał, do którego wlewa się pokarm, jednak to smoczek sprawia, że dana butelka jest dobrą inwestycją.

Philips Avent Natural SCF693/17 ma smoczek wyposażony w płatki, które przypominają pierś. Taka budowa sprawia, że dziecko może przyssać się do niego w naturalny sposób. Jednocześnie zauważa się, że takie rozwiązanie ułatwia karmienie piersią, wymiennie z butelką. Dla każdego rodzica ważne jest nie tylko bezpieczne karmienie, ale również takie wykonywanie czynności, aby dziecko nie miało żadnych dolegliwości. Dlatego butelka ta ma zaawansowany system antykolkowy z podwójnym zaworkiem.

Wygląda to tak, że powietrze odprowadzane jest do butelki, a nie do brzuszka maluszka. Ważny jest też kształt produktu, który ułatwia chwytanie i kierowanie go w dowolną stronę. Dzięki czemu również dziecko będzie mogło samodzielnie jeść z butelki. Model Philips AVENT Natural SCF693/17 został wykonany z materiału niezawierającego polipropylenu. Produkt ten cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród rodziców.

Philips Avent Natural SCF693/17 to dobra butelka dla dzieci do 30 zł. Produkt przeznaczony jest dla niemowląt od 1 miesiąca życia. W skład zestawu wchodzi plastikowa butelka o pojemności 260 ml, smoczek i plastikowe zabezpieczenie.

Zalety
Płatki:

Smoczek wyposażony został w niewielkie płatki, które ułatwiają dziecku zasysanie pokarmu. Dzięki nim maluch nie odczuwa znacznej różnicy pomiędzy piciem mleka z piersi a korzystaniem z zamiennika w postaci buteleczki.

System antykolkowy:

Smoczek zaprojektowany jest w taki sposób, aby powietrze pozostawało wewnątrz butelki i tym samym nie przedostawało się do układu pokarmowego noworodka. Gwarantują to podwójne zawory, które kontrolują przepływ pokarmu.

Miarka:

Na froncie butelki narysowana jest miarka, dzięki czemu jesteśmy w stanie dokładnie odmierzyć proporcje jedzenia.

Skład:

Produkt został przebadany laboratoryjnie i jest w pełni bezpieczny w użyciu. Plastik nie zawiera polipropylenu - substancji o działaniu rakotwórczym. Jest więc bezpieczny zarówno dla bobasa, jak i środowiska.

Czyszczenie:

Duży otwór i krótki korpus butelki ułatwiają dokładne wyczyszczenie naczynia. Bez problemu umyjemy więc butelkę korzystając ze zwykłej gąbki i płynu.

Wady
Materiał:

Niektórzy konsumenci skarżą się, że produkt jest zbyt delikatny. Jeśli przez przypadek upuścimy butelkę istnieje duże ryzyko, że pęknie.

 

 

 

 

Tommee Tippee Closer to Nature 235510

 

2.Tommee Tippee Closer to Nature 235510Na drugim miejscu znajduje się zestaw butelek Tommee Tippee Closer to Nature 235510. W komplecie znajdziemy cztery butelki, w dwóch pojemnościach 150 ml oraz 260 ml, a także dwa smoczki do butelek o przepływie 3m. Oczywiście, w zestawie  Pamiętając o tym, że z czasem dziecko nie potrzebuje już butelek, do zestawu dołączono jeden kubek niekapek o pojemności 60 ml.

Jest to świetne rozwiązanie pomagające w bezstresowym przejściu od picia z butelki, do picia ze zwykłego kubeczka. Produkty marki Tommee Tippee spełniają wysokie standardy i są polecane przez lekarzy pediatrów. Ponadto mają bardzo pozytywne opinie wystawione przez rodziców. Ułatwiają łączenie karmienia piersią z karmieniem butelką, gdyż smoczek przypomina sutek.

odobnie jak model Philips AVENT Natural SCF693/17, butelka ta ma zawór, który wentyluje powietrze podczas karmienia, dzięki czemu dziecko nie połyka zbyt dużej ilości powietrza. Można ją sterylizować, zamrażać, jak również podgrzewać.

Zestaw Tommee Tippee Closer to Nature 235510 składa się z 4 butelek o pojemności 2 x 150 ml i 2 x 260 ml, 6 smoczków o wolnym i średnim przepływie, nakrętek, nasadek i kubka niekapka.  

Zalety
Smoczki:

Producent zaopatrzył komplet w dwa rodzaje smoczków. Końcówki o wolnym przepływie przeznaczone są dla niemowlaków, które zostały odstawione od piersi, natomiast te o mocniejszym przepuście będą idealne dla starszych dzieci powyżej 1 roku życia.

Butelki:

W zestawie znajdziemy aż 4 butelki: dwie o pojemności 150 ml i dwie 260 ml. Dzięki nim możesz przygotować kilka porcji mleka, tak aby ułatwić sobie lub komuś odpowiednie karmienie malucha.

Kubek niekapek:

Jeśli Twój bobas sam próbuje utrzymać buteleczkę w rączkach możesz ją zamienić na specjalny kubeczek. Boczne uchwyty pomogą dziecku chwycić butelkę, a specjalne zawory uniemożliwią wylanie się płynu.

Zapasowe smoczki:

Tommee Tippee Closer to Nature 235510 to zestaw, który zawiera 6 smoczków (jeden na zapas). Zgubienie końcówki nie wiąże się więc z koniecznością zakupu nowej butelki.

Wady
Mycie:

Wąska szyjka powoduje, że mycie produktu bywa problematyczne. Jest to szczególny dyskomfort dla osób, które mają szerokie dłonie.

 

 

 

 

Dr. Browns z szeroką szyjką

 

3.Dr. Browns z szeroką szyjkąAntykolkowa butelka Dr. Browns z szeroką szyjką to kolejna propozycja w naszym zestawieniu. Przede wszystkim ma ona szeroką szyjkę oraz silikonowy, okrągły smoczek. Dużą zaletą tego produktu jest opatentowany i medycznie potwierdzony system odpowietrzający, który zapobiega powstawaniu i gromadzeniu się pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązania przede wszystkim redukują kolki, ale również gazy, odbijanie się, czy też infekcje ucha środkowego.

Niestety butelka ta dostępna jest tylko w jednej pojemności – 120 ml, a więc u większych dzieci, które potrzebują więcej pokarmu, ten model nie sprawdzi się zbyt dobrze. Dlatego producent kieruje ten produkt raczej do rodziców z dziećmi, które powoli przechodzą z karmienia piersią do butelki. Jak wiadomo często jest to spore wyzwanie, gdyż podciśnienie w tradycyjnych butelkach utrudnia dziecku ssanie. Jednak oryginalny system odpowietrzający Dr. Brown’s zapewnia odpowiednie dawkowanie pokarmu bez podciśnienia, czy pęcherzyków powietrza.

Testy przeprowadzone na produkcie udowodniły, że jego zastosowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia zapalenia ucha środkowego. Warto też dodać, że butelki Dr Browns cieszą się dużą popularnością wśród rodziców i ich pociech.

Dr. Browns z szeroką szyjką to produkt o pojemności 120 ml. Oprócz butelki zestaw zawiera antykolkowy smoczek oraz zakrętkę. Końcówkę do ssania wykonano z silikonu, natomiast pozostałe elementy zrobione są z tworzywa sztucznego.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Producent gwarantuje, że specjalnie zaprojektowany smoczek obniża ryzyko zachorowań na zapalenie ucha środkowego, a także znacznie ogranicza występowanie kolek.

Sposób karmienia:

Dzięki temu, że wewnątrz butelki zamontowana została rurka dziecko może pić mleko w pozycji siedzącej lub półsiedzącej. Nie musimy więc przechylać naczynia doprowadzając do wzrostu ciśnienia spływającego pokarmu.

Szyjka:

Bardzo szeroka szyjka nie tylko ułatwia mycie naczynia, ale również umożliwia precyzyjne nalewanie płynów lub wsypywanie mleka w proszku. Takie rozwiązanie z pewnością okaże się przydatne w momencie, gdy musimy szybko przygotować jedzenie dla maluszka.

Wady
Wolny przepust:

Smoczek zaprojektowany został w taki sposób, aby w wolnym tempie podawać niemowlakowi pożywienie. Jeśli jednak Twoje dziecko ma więcej niż 6 miesięcy słaby przepust może okazać się niewystarczający, a karmienie będzie znacznie dłużej trwało.

 

 

 

 

Philips Avent Natural 290/01

 

4.Philips Avent Natural 290-01Czwarta propozycja to zestaw czterech butelek Philips Avent Natural 290/01 do naturalnego karmienia (2 x 125 ml i 2 x 260 ml). Dodatkowe elementy w proponowanym przez nas zestawie to przezroczysty smoczek dla najmłodszych, do 6 miesiąca życia, oraz wygodna szczoteczka do czyszczenia. Dzięki butelkom Philips Avent Natural 290/01 karmienie jest bardziej naturalne i co istotne ułatwia łączenie karmienia piersią i butelką, a potem łatwiejsze przejście tylko na karmienie butelką.

Jest to zasługa szerokiego smoczka w kształcie kobiecego sutka, który zapewnia dobre, naturalne przyssanie. W modelu tym zastosowano też wyjątkowe płatki zapewniające wygodę, elastyczność oraz miękkość smoczka, który dodatkowo nie zapada się. Częstym problemem u maluszków jest kolka, na szczęście podwójny zawór zmniejsza częstotliwość ich występowania, gdyż odprowadza powietrze do butelki, a nie brzuszka. Ta dobra i tania butelka do karmienia Philips ma ergonomiczny kształt, który ułatwi chwytanie i kierowanie butelki w odpowiednią stronę.

W efekcie sam maluszek też nie będzie miał problemów z samodzielnym używaniem buteleczki. Do zestawu dołączono również ortodontyczny, miękki smoczek, dzięki któremu podniebienie, zęby i dziąsła dziecka rozwijają się w prawidłowy sposób. Te wszystkie zalety sprawiły, że butelki te mają już wielu zadowolonych użytkowników, którzy bardzo pochlebie wyrażają się o produkcie.

W zestawie Philips Avent Natural 290/01 znajdziemy 2 butelki o pojemności 125 ml i 2 o pojemności 260 ml, smoczek dla dziecka do 6 miesiąca życia oraz specjalną szczotkę do mycia.

Zalety
Ortodontyczny smoczek:

Zdaniem specjalistów końcówka dla niemowlaków w komplecie Philips Avent Natural 290/01 jest w pełni bezpieczna dla delikatnych dziąseł maluszka. Dzięki niej obniżamy ryzyko krzywienia się ząbków, co w przyszłości procentuje pięknym i równym uśmiechem.

Szczoteczka do czyszczenia:

Producent zaopatrzył zestaw w szczoteczkę z grubszą i cieńszą końcówką. Jedną stroną myjemy butelkę, natomiast druga służy do czyszczenia smoczka i wąskich elementów.

Składanie:

Dobrze dopasowane rowki na zakrętce powodują, że składanie butelki jest niezwykle szybkie i łatwe.

Wady
Zapowietrzenie:

Niektórzy konsumenci uważają, że butelka po kilku miesiącach zapowietrza się, co utrudnia karmienie dzieciątka.

Wieczko:

Pokrywka zrobiona jest z bardzo cienkiego plastiku, który może pęknąć pod wpływem mocnego nacisku.

 

 

 

 

Medela Calma 008.0127

 

5.Medela Calma 008.0127Model Medela Calma 008.0127 to ostatnia propozycja, jaką zawiera ranking butelek dla dzieci. Jest to kolejny już produkt z systemem odpowietrzania. Ten system umożliwia dziecku pobieranie pokarmu tylko wtedy, gdy będzie ssać odpowiednio mocno. Dzięki temu nie zakrztusi się w czasie jedzenia, zwłaszcza, gdy zaśnie. Wspiera przejście z karmienia piersią do smoczka, utrzymując u dziecka umiejętność ssania.

Częstą przyczyną wad zgryzu są źle dobrane smoczki, dlatego ten został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój jamy ustnej. W zestawie oprócz butelki znajduje się smoczek Calma. Produkt ten, ze względu na wymiary smoczka, doskonale sprawdzi się na różnych etapach życia maluszka. Zestaw ten jest świetnym wsparciem dla karmiącej mamy, gdyż nie zaburza odruchu ssania.

Smoczek został tak zaprojektowany, aby zapewnić dziecku spokojne i regularne oddychanie – jego budowa pozwala dziecku ssać, a następnie robić przerwę i oddychać w naturalnym rytmie, tak samo jak w przypadku jedzenia z piersi. Przeglądając opinie o butelkach dla dzieci znajdziemy wiele poleceń tego produktu.

Medela Calma 008.0127 to zestaw złożony z jednej plastikowej butelki o pojemności 150 ml, nakrętki oraz silikonowego smoczka.

Zalety
Sposób użycia:

Butelka Medela Calma 008.0127 wykorzystywana jest jako zastępstwo piersi. Smoczek jest tak podobny do sutka kobiety, że dziecko niemal nie odczuje różnicy podczas karmienia. Dzięki temu możesz podawać buteleczkę wymiennie z piersią bez ryzyka, że Twoja pociecha będzie się krztusić czy dławić.

Design:

Producent połączył przezroczysty plastik z elementami w kolorze żółtym. Dodatkowo zakrętka wyprofilowana została w kształcie smoczka, co nadaje całości bardzo estetyczny wygląd.

Wady
Szczelność:

Po kilku miesiącach użytkowania butelka może przeciekać. Jest to duży problem, ponieważ dość trudno jest pozbyć się plam i zapachu po mleku matki.

Elementy zapasowe:

Jeśli którakolwiek z części ulegnie zniszczeniu nie dokupimy elementu zamiennego. W takim wypadku będziemy zmuszeni do nabycia całego zestawu.

 

 

 

 

Jak wyczyścić butelki dla dzieci?

 

Niektóre osoby zastanawiają się, jak dokładnie wyczyścić butelkę dla dziecka. Choć z pozoru jest to łatwe zadanie, w rzeczywistości nastręcza sporo trudności. Rodzice zastanawiają się, czy akcesoria wystarczy myć czy konieczne jest także ich wyparzanie i sterylizowanie. W tej części artykułu postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytanie, jak skutecznie czyścić butelki.

Czyszczenie butelki – krok po kroku

Aby czyszczenie nie sprawiało nam dużo kłopotu, trzeba pamiętać o tym, by przejść do mycia butelki bezpośrednio po nakarmieniu dziecka. Wtedy znajdujące się w środku resztki jedzenia nie będą zasychać, dzięki czemu unikniemy konieczności mocnego szorowania. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że rodzice nie mają zbyt dużo wolnego czasu i często nie są w stanie od razu zająć się pielęgnacją butelki. Jest na to jednak sposób. Jeśli nie chcemy, aby zabrudzenia mocno przywarły do ścianek, możemy wlać do butelki trochę wody. W efekcie późniejsze czyszczenie będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Przystępując do mycia butelki musimy pamiętać, aby używać do tego delikatnych detergentów. Zaleca się również korzystanie z miękkich gąbek i szczotek z delikatnym włosiem. Jeśli użyjemy szorstkiej myjki, może się okazać, że na powierzchni butelki pojawią się nieestetyczne zarysowania. Podczas czyszczenia musimy także delikatnie obchodzić się ze smoczkiem.

 

Czyszczenie butelek a wyparzanie

Część rodziców zastanawia się, przez jaki czas należy wyparzać butelki. Przyjmuje się, że jest to konieczne w pierwszych miesiącach życia dziecka. Układ odpornościowy nie jest wtedy jeszcze dobrze rozwinięty, co zwiększa ryzyko pojawienia się groźnych infekcji. Kiedy nasza pociecha skończy 6 miesięcy, codzienne wyparzanie butelek i smoczków nie będzie już konieczne. Niemniej jednak od czasu do czasu musimy to robić.

Jak wyparzyć butelkę?

Aby wyparzyć butelkę, nie trzeba od razu zaopatrywać się w sterylizator. Niemniej jednak jest to dobre rozwiązanie, kiedy nasze dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym, a my musimy każdego dnia kilka razy czyścić butelkę. Sterylizator to urządzenie, które zdobyło uznanie rodziców z uwagi na łatwą obsługę, jak również fakt, że dzięki niemu można zaoszczędzić sporo czasu. Zwykle sprzęt pozwala czyścić nawet kilka butelek jednocześnie. Jeśli mamy sterylizator, wyparzanie nie powinno sprawić nam żadnego kłopotu – wystarczy postępować zgodnie z dołączoną przez producenta instrukcją i pamiętać o tym, aby przed wyjęciem smoczków i butelek dokładnie umyć dłonie. Jednak dla tych, którzy nie mają tego sprzętu w swoim domu przedstawiamy łatwe rozwiązanie. Butelkę, którą chcemy wyparzyć wystarczy umieścić w garnku z wodą i gotować przez kilka minut. W ten sposób skutecznie pozbędziemy się wszelkich bakterii zapewniając tym samym naszemu dziecku maksymalne bezpieczeństwo.

 

Akcesoria do czyszczenia – jakie warto kupić?

Wiesz już, jaka butelka dla dzieci jest polecana przez rodziców. Warto dowiedzieć się teraz, które akcesoria do czyszczenia zdobyły uznanie konsumentów. Jednym z najbardziej podstawowych produktów jest długa szczotka z miękkim włosiem. Pozwala ona dotrzeć w trudno dostępne miejsca we wnętrzu butelki. Wielu rodziców kupuje także tabletki dezynfekujące, które rozpuszcza się w wodzie. Konieczne jest jednak to, aby dokładnie sprawdzać skład i wybierać tylko produkty przeznaczone dla najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszą się także wspomniane wcześniej sterylizatory.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Jaką butelkę dla dzieci Dr Brown’s wybrać?

 

Dobrodziejstwo płynące z karmienia piersią jest ogólnie znane i nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Każda mama chce dać swojemu dziecku to, co najlepsze, więc zwykle decyduje się na karmienie piersią. Może się jednak zdarzyć, że karmienie naturalne z różnych przyczyn nie jest możliwe. Dlatego, na wszelki wypadek, trzeba wcześniej przygotować się na taką ewentualność. Karmienie butelką stwarza więcej problemów,  niż karmienie piersią. Wybór odpowiednich butelek, smoczków i innych potrzebnych akcesoriów nie jest łatwy. Młoda mama może czuć się nieco zagubiona pośród ogromu tych artykułów dostępnych na rynku. Nie mając doświadczenia może zdać się na opinię innych matek, szukać informacji na własną rękę lub też zaufać własnej intuicji. Matkom poszukującym informacji w internecie chcemy przedstawić najlepsze butelki dla dzieci Dr Brown’s.

Butelki antykolkowe Dr Brown’s zostały zaprojektowane i opatentowane w Stanach Zjednoczonych przez lekarza – doktora Craiga Browna ponad 20 lat temu. Butelki Dr Brown’s Natural Flow posiadają system odpowietrzający, który zapobiega połykaniu powietrza przez dziecko w czasie karmienia oraz utrzymuje ciśnienie imitujące karmienie piersią. Smoczki stosowane w  tych butelkach wykonane są z najwyższej jakości silikonu, mają anatomiczny kształt i nie zasysają się do wewnątrz w czasie karmienia. Mały przepływ ogranicza ryzyko zaksztuszenia. Najlepsza butelka dla dzieci Dr Brown’s w 2021 roku jest idealnym rozwiązaniem dla matek, które nie mogą karmić naturalnie.

 

Butelki dla dzieci Dr Brown’s – ranking

 

Dr Brown’s Options 270Ml 

 

Butelka dla dzieci Dr Brown’s Options 270 ml – przeznaczona jest dla niemowląt od pierwszego dnia życia do trzech miesięcy. Butelka ma szeroką szyjkę z silikonowym smoczkiem, pojemność 270 ml. Smoczek zabezpieczony jest przeźroczystą plastikową nakładką, można więc bezpiecznie zabrać butelkę na spacer lub w podróż. Nowością w butelkach Dr Brown’s Options jest możliwość zdecydowania przez rodziców, czy dziecko będzie karmione z użyciem systemu odpowietrzającego, czy też bez niego. Jednak do karmienia zalecane jest stosowanie systemu odpowietrzającego, gdyż nie dopuszcza on tworzeniu się w pokarmie pęcherzyków powietrza, które dziecko połyka.

Zapobiega to nieprzyjemnym dolegliwościom – odbijaniu, ulewaniu, gromadzeniu się gazów w brzuszku dziecka i kolkom. System odpowietrzający znacznie ogranicza utlenianie się z pokarmu witamin A, C i E oraz lipidów. Zostało to potwierdzone badaniami uniwersyteckimi. System pełnego odpowietrzenia butelki nie powoduje powstawania próżni podczas karmienia. Podobnie jest podczas karmienia piersią.

Rodzice, którzy karmią dzieci butelką Dr Brown’s Options zauważyli, że po karmieniu dzieci są spokojne, bo nie odczuwają przykrych dolegliwości.

 

 

 

 

Dr Brown’s Standard 1 250 Ml 

 

Butelka dla dzieci Dr Brown’s Standard 1 250 ml – przeznaczona dla niemowląt od pierwszego dnia życia do trzech miesięcy. Butelka ma tradycyjny  kształt i pojemność (250 ml) butelki niemowlęcej. Silikonowy smoczek osłonięty jest zabezpieczającą, przezroczystą nakładką. Jego zaletą jest to, że nie zasysa się podczas karmienia. Wewnątrz butelki znajduje się system odpowietrzający. Nowość w butelkach Dr Brown’s Standard to możliwość wyciągnięcia z wnętrza  systemu odpowietrzającego, jeśli rodzice tak zdecydują.

Zaleca się jednak korzystanie z niego, gdyż przeprowadzone badania uniwersyteckie wykazały, że niemowlęta karmione butelkami z systemem odpowietrzającym przyswajają z pokarmu więcej lipidów i witamin A, C i E, gdyż te nie utleniają się. System odpowietrzający zapobiega połykaniu przez dziecko powietrza podczas karmienia, a konsekwencji dolegliwościom takim, jak kolka, czkawka, nagromadzenie gazów w brzuszku dziecka. Ewentualnie można z niego zrezygnować  u starszych niemowląt.

Rodzicom, których pociechy korzystały z butelki Dr Brown’s Standard, podobał się ponadczasowy wygląd, a także bezpieczny system odpowietrzający. Zaznaczali, że jest to butelka dla dzieci Dr Brown’s w dobrej cenie.

 

 

 

 

Dr Brown’s Options 150Ml

     

Butelka dla dzieci Dr Brown’s  Options 150 ml – wykonana ze szkła, z szeroką szyjką,  przeznaczona jest dla niemowląt od pierwszego dnia życia.

W butelce założony jest antykolkowy system odpowietrzający w postaci specjalnie skonstruowanej rurki, który sprawia, że dziecko nie połyka wraz z pokarmem pęcherzyków powietrza. Zapobiega to wystąpieniu przykrych dla dziecka dolegliwości jak kolka, ulewanie pokarmu, czy wzdęcia. Pokarm podany w tej butelce zachowuje wszystkie wartości odżywcze, gdyż nie miesza się z powietrzem, dzięki czemu zawarte w nim witaminy nie ulteniają się. System odpowietrzający niezbędny jest w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy jest ono najbardziej na wystąpienie kolki. Starsze niemowlaki mogą być karmione butelką bez założonego systemu.

Szklana butelka Dr Brown’s Options 150 ml jest łatwa do umycia i odkażenia, dzięki szerokiej szyjce i wyjmowanemu systemowi antykolkowemu. W opakowaniu do butelki dołączony jest jeden silikonowy smoczek z małym przepływem, przezroczysta plastikowa nakładka zabezpieczająca smoczek przed zabrudzeniem,  dwuczęściowy system odpowietrzający oraz szczoteczka do mycia.

Rodzice, którzy stosowali do karmienia dziecka butelkę dla dzieci Dr Brown’s Options 150 ml jako zalety wymieniali ergonomiczny kształt, a także możliwość utrzymania jej w sterylnej czystości, dzięki temu, że wykonana jest ze szkła.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
3 years ago

Jak dla mnie i tak NUK jest najlepszy Mają bardzo dobrą jakość produktów, a co najważniejsze moja córeczka bardzo lubi kształt ich smoczków. A zdanie dziecka w tej kwestii jest najważniejsze <3

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir