Testy na płodność ranking

Ostatnio aktualizowane: 07.04.20

 

Badanie płodności jest bardzo ważne, jeśli staramy się o potomstwo. W aptekach można znaleźć wiele testów, jednak spora liczba konsumentów zastanawia się, na jaki produkt się zdecydować. Aby ułatwić zakup przygotowaliśmy ranking. Znalazły się w nim polecane przez lekarzy i specjalistów testy na płodność. Pierwsze miejsce zajął Babystart FertilCheck. Tym, co wyróżnia ten produkt jest atrakcyjna cena. Dzięki temu wiele osób może pozwolić sobie na jego kupno. Test przeznaczony jest dla kobiet. Wynik badania pojawia się po upływie zaledwie 1 minuty. Jego dokładność wynosi ok. 99%. Gwarantuje nam to, że wynik jest miarodajny. Do zestawu dołączona została czytelna instrukcja obsługi. Kobiety potwierdzają, że jest ona niezwykle przydatna. W precyzyjny sposób przedstawia, jak należy wykonać badanie. Jeśli interesuje Cię test na płodność przeznaczony do wielokrotnego użytku polecamy Geratherm Ovu Control. Produkt ten zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Jest solidnie wykonany i ma kompaktowe wymiary. Zmieści się w każdej, nawet bardzo małej torebce.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki test na płodność kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Problemy związane z powiększeniem rodziny dotykają coraz więcej par. Marzenie o dziecku tak mocno przejmuje ludzi, że zaczynają szukać rozwiązania u różnych źródeł. Często ich próby nie przynoszą żadnych skutków. Naukowcy i lekarze robią wszystko, aby zmniejszyć odsetek kobiet, które nie mogą zajść w ciążę. Jednym z wynalazków, który przyczynia się do efektywnego starania o dziecko jest test na płodność. Na rynku funkcjonuje wiele tego typu przyrządów, różnych pod względem stosowania i trafności. Stworzyliśmy ten artykuł po to, aby pomóc Wam w decyzji, jaki test na płodność wybrać, aby był się skuteczny.

 

 

Płeć- jaki test na płodność jest najlepszy

Wszyscy wiemy, że największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przypada na czas owulacji. Dzięki domowym testom możemy sprawdzić, czy proces uwalniania komórki jajowej został, bądź zostanie w niedługim czasie rozpoczęty.

Problem z zajściem w ciążę może leżeć zarówno po stronie kobiety, jak i mężczyzny. Z tego względu przygotowano dwa rodzaje testów: dla płci żeńskiej i płci męskiej. Działają one w różny sposób i wymagają innych wydzielin. Panie mogą poddać badaniu ślinę lub mocz, natomiast Panowie spermę. W pierwszym przypadku test określi stężenie hormonu LH lub estrogenu. Im wyższy wskaźnik, tym prawdopodobieństwo zapłodnienia jest większe. W drugim zostaniemy poinformowani o liczbie plemników. Pamiętaj, by przy zakupie testu dla mężczyzn zwrócić uwagę na sposób określania wyników. Najbardziej precyzyjne produkty określają ilość ruchliwych komórek, czyli tych które mają zdolność do zapłodnienia.

 

Testy na płodność dla kobiet

Istnieje kilka rodzajów testów na płodność dla kobiet. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, mogą one badać stężenie hormonów zarówno w jamie ustnej, jak i w moczu. To jaki produkt wybierzesz zależy tylko od Twoich upodobań. Jeśli jesteś gotowa sprawdzić wszystkie warianty, sięgnij po produkty, które zagwarantują Ci maksymalnie wysoką precyzję badania. Producenci często zamieszczają na opakowaniach informację o skuteczności ich wyrobu. Na rynku funkcjonują testy, które dają nam niemal 100% ( max. 99%) gwarancję, że wskazane wyniki są prawidłowe.

Mocz możesz zbadać na dwa sposoby. Pierwszy polega na zanurzeniu paska testowego w płynie na ściśle określony przez producenta czas (od ok. 15 sek. do 25 sek.). Przed zakupem upewnij się, że produkt wyposażony jest w odpowiedni pojemnik. W domowych warunkach trudno jest znaleźć sterylny słoiczek, w którym zbierzemy potrzebny materiał.

Drugi model wymaga, aby sensor ustawić w taki sposób, by przez ok. 5 sek. znajdował się w strumieniu oddawanego moczu. Ten test jest zdecydowanie mniej wygodny w użyciu. Po pierwsze, istnieje ryzyko, że w nerwowej sytuacji upuścimy aplikator, tracąc szansę na badanie. Poza tym bliski kontakt dłoni z ostrym amoniakiem jest dość nieprzyjemny. Zważając jednak na czas poświęcony na pobór próbki oraz kompaktowość produktu, możemy stwierdzić, że jest on znacznie praktyczniejszy dla osób często wyjeżdżających z domu.

Kolejnym sposobem na ustalenie, kiedy nastąpi owulacja jest badanie śliny. Poziom soli oraz stężenie estrogenów znacznie wzrasta przed jajeczkowaniem i właśnie te dane są podstawą pracy testu. Najważniejszą zaletą produktu jest to, że możemy używać go wielokrotnie przez ok. 2 lata (dokładny termin ważności podany jest na opakowaniu). Badanie polega na umieszczeniu sensora w jamie ustnej i pobraniu próbki. Aby poprawnie dokonać odczyt, należy przede wszystkim zapoznać się z treścią ulotki. Konsumenci cenią test za jego uniwersalność. Pomiarów dokonuje się codziennie, dlatego nie jesteśmy zmuszeni do prowadzenia kalendarzyka. Poza tym estetyczny, niepozorny wygląd (kształtem przypominający szminkę), nie zwróci uwagi innych ludzi, gdy np. przez przypadek wypadnie z naszej torebki.

Rozwój technologii wzbogacił rynek testów na płodność o urządzenia elektroniczne. Ich działanie jest bardzo podobne do standardowych produktów, jednak odczyt dokonywany jest komputerowo. Wbudowana pamięć przechowuje wyniki poprzednich badań, analizuje je i precyzyjnie oblicza czas kolejnej owulacji. Rozbudowane urządzenia posiadają funkcję alarmu, który przypomina nam nie tylko o wykonaniu badania, ale również o miesiączce, szczytowym dniu płodnym oraz proponowanym stosunku.  Koszt produktu to wydatek rzędu 450 zł.

 

Testy na płodność dla mężczyzn

Wykonywanie testów na płodność mężczyzny to dobry sposób, aby poznać ogólną kondycję jego spermy. Nie jest to profesjonalna diagnostyka, niemniej jednak pozwala dość dokładnie określić stan zdrowia partnera. Wybierając produkt zwróćmy uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim upewnijmy się, czy zestaw zawiera lejek oraz pojemnik na pozyskaną spermę. To bardzo ważne, aby podczas badań używać tylko sterylnych przyrządów. Kolejną istotną informacją jest skuteczność przewidziana przez producenta. Im większy wskaźnik procentowy, tym możemy być pewniejsi uzyskanych wyników. Wadą testów jest to, że mężczyzna musi dobrze przygotować się do poboru materiału. Zaleca się kilkudniową wstrzemięźliwość od używek, leków i współżycia.

Badanie jest dość czasochłonne i wymaga dużego skupienia. Dlatego nie zapomnij wcześniej zapoznać się z całą ulotką dołączoną do opakowania. Uzyskany wynik pokaże Ci ile milionów ruchliwych plemników jest w 1 mililitrze spermy.  Według Światowej Organizacji Zdrowia minimalną ilością gamet do poczęcia dziecka jest 20 mln na 1 ml. Jeśli test wykaże mniejszą ilość koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

 

 

Atesty

Test na płodność to wyrób medyczny, który pomaga nam sprawdzić stan naszego zdrowia. Podczas zakupu nie bójmy się zapytać ekspedienta o uzyskane przez danego producenta atesty i certyfikaty. Im więcej danych potwierdzających jakość produktu, tym możemy być spokojniejsi o prawidłowość uzyskanych wyników.

 

Wynik negatywny

Głównym zadaniem testu jest wykazanie, czy nasz organizm jest zdolny do pełnienia funkcji rozrodczej. Jeśli otrzymany wynik sugeruje bezpłodność, zleca się powtórzenie całego procesu po kilku dniach. Najważniejsze, by zachować zdrowy rozsądek i nie wpadać w panikę. Wiele osób bardzo źle reaguje na wiadomość o negatywnym rezultacie badania. Chcąc rozwiać wątpliwości, potencjalni rodzice decydują się na ponowną próbę pobrania materiału w zbyt krótkim odstępie czasowym. Uzyskany w ten sposób wynik jest niemiarodajny i opóźnia ustalenie realnej sytuacji. Jeśli chcesz, aby badanie dało Ci konkretne informacje, stosuj się do zaleceń opisanych w ulotce.

 

Testy na płodność w dobrych cenach

Testy dla kobiet możemy kupić już za niecałe 20 złotych. Męskie odpowiedniki są znacznie droższe i mogą kosztować nawet 200 zł. Zwykle produkt sprzedawany jest  w zestawach kilku (2 szt. w przypadku testów męskich), kilkunastu lub kilkudziesięciu sensorów. Im więcej sztuk w opakowaniu, tym cena jednostkowa testu jest mniejsza. Urządzenia wielokrotnego użytku, służące do badania śliny kosztują ok. 150 zł – 200 zł.

Pamiętaj aby zakupu testów dokonywać jedynie w zaufanych miejscach. Produkty źle przechowywane tracą swoje właściwości.

 

 

Najlepsze testy na płodność w 2020 roku

 

Nie każda para ma tyle szczęścia, że upragniony potomek rodzi się w 9 do 24 miesięcy po rozpoczęciu starań o powiększenie rodziny. Coraz więcej par ma problem z zajściem w ciąże. Dla kobiet z tym problemem, codziennością staje się mierzenie temperatury i liczenie dni płodnych. Istnieją jednak prostsze rozwiązania, ułatwiające cały proces starania się o dziecko – są to testy na płodność, których ranking znajdziesz poniżej.

 

Nasze zalecenia

 

Babystart FertilCheck

 

FertilCheck Babystart to jednorazowy test na płodność. Wykrywa obecność hormonu FHS w moczu. Polecany jest przede wszystkim kobietom o nieregularnym cyklu miesiączkowym i powyżej 35 roku życia, które starają się zajść w ciążę. Opakowanie zawiera dwie sztuki pasków testowych.

Wykonanie testu jest bardzo proste. Wystarczy zanurzyć pasek w moczu i odczekać zaledwie minutę. Konsumentki doceniły fakt, że produkt jest dostępny w atrakcyjnej cenie. Poza tym ten najlepszy test na płodność ma załączoną jasną instrukcję Potwierdzona laboratoryjnie dokładność testu wynosi 99%. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wykonany w zaciszu domowym test pokazuje Ci prawidłowy wynik.

Trzeba jednak pamiętać, że nie stanowi on antidotum na nasze problemy. W razie powtarzającego się pozytywnego wyniku należy koniecznie skonsultować się z lekarzem. Nie oznacza on bezpłodności, ale informuje nas o problemach z nią związanych.

Babystart FertilCheck to bardzo dobry test na płodność do 40 zł. Jego dokładność wynosi 99%. Produkt przeznaczony jest dla kobiet, które miewają nieregularne miesiączki i mają problem z zajściem w ciążę.

Zalety
Szybkość:

Wynik badania pojawia się po zaledwie 1 minucie. Dzięki temu nie musimy zbyt długo czekać, co jak wiemy generuje dodatkowy stres.

Dokładność:

Produkt odznacza się tym, że uzyskany wynik jest bardzo precyzyjny. Jego dokładność wynosi 99%. Możemy więc sprawdzić swój stanu zdrowia w domu i mieć pewność, że przeprowadzone badanie będzie miarodajne.

Instrukcja:

W opakowaniu znajduje się czytelna instrukcja obsługi. Napisano w niej, jak krok po kroku wykonać badanie. Osoby, które skorzystały z tego testu potwierdzają, że etykieta dołączona przez producenta okazała się bardzo przydatna.

Cena:

Niewątpliwą zaletą tego produktu jest jego cena. Porównując inne, dostępne na rynku testy, Babystart FertilCheck jest jednym z najtańszych, a przy tym niezwykle dokładnym.

Wyrób medyczny:

Produkt kwalifikowany jest jako wyrób medyczny. Stanowi to potwierdzenie, że jego używanie jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, a uzyskane wyniki miarodajne. Test przed dopuszczeniem do sprzedaży przeszedł wiele testów sprawdzających jego skuteczność.

Wady

 

 

 

 

Geratherm Ovu Control 

 

Geratherm Ovu Control to nasza druga propozycja. Jest to produkt medyczno-diagnostyczny, który określa dni płodne i niepłodne u kobiet. Jest to test śliny – bardzo higieniczny, który może być stosowany wielokrotnie. Badanie tym typem testu wykonuje się przed jedzeniem, myciem zębów, piciem, paleniem lub najwcześniej 3 godziny po tych czynnościach, aby wynik był klarowany.

Najlepiej wykonywać go w okolicach południowych i popołudniowych. Soczewka testu musi być każdorazowo wycierana wilgotną szmatką, aby pozostałości silny z poprzedniego testu nie wpływały na wynik. Jeśli zastosujemy się do instrukcji producenta otrzymamy w pełni wiarygodny wynik.

Jest to dobry i tani test na płodność, który można wykonywać wielokrotnie. Jeśli więc intensywnie starasz się o potomstwo, takie rozwiązanie będzie dla Ciebie najwygodniejsze. Konsumentki potwierdzają jego skuteczność i wysoko ocenią funkcjonalność.

Geratherm Ovu Control to test ślinowy, który został opracowany naukowo. Jest ona higieniczna, a jej skuteczność potwierdzili eksperci.

Zalety
Wielokrotny użytek:

Produkt przeznaczony jest do wielokrotnego użytku, dlatego można z niego korzystać przez długi czas. Kobiety, które kupiły produkt używały go podczas starań o pierwsze, jak i kolejne dziecko.

Kompaktowe wymiary:

Test jest dyskretny. Kształtem przypomina szminkę. Daje nam to pewność, że będziemy mogły zabrać go ze sobą wszędzie. Produkt zmieści się w każdej torebce.  

Naukowa metoda:

Geratherm Ovu Control został stworzony w oparciu o naukową metodę testowania. Jego skuteczność została potwierdzona przez ekspertów. To zachęca konsumentów do zakupu tego testu i sprawia, że cieszy się on dużym uznaniem.

Film instruktażowy:

Do zestawu dołączony jest film instruktażowy, który pomoże przy pierwszym użytkowaniu produktu. W opakowaniu znajduje się także tester. Kobiety które kupiły ten test potwierdzają, że dzięki tym dodatkom wykonanie testu jest bardzo proste.

Wady
Cena:

Produkt kosztuje ponad 100 zł. Część konsumentów nie może sobie pozwolić na zakup testu na płodność w tej cenie.

 

 

 

 

Fertipro FertilityScore

 


Nasza trzecia propozycja skierowana jest do mężczyzn. Test Fertipro FertilityScore wymaga pobrania próbki całego nasienia (dzięki temu wynik jest dokładniejszy). Produkt ten oznacza liczbę aktywnych (ruchliwych) plemników w próbce, a nie, jak w przypadku innych testów koncentrację wszystkich plemników (ruchliwych i nieruchliwych). Pozytywny wynik oznacza, że w mililitrze nasienia znajduje się 20 milionów plemników, co jednocześnie informuje nas, że mężczyzna jest płodny.

Jeśli ich ilość jest mniejsza, należy przeprowadzić dodatkowe badania diagnozujące. FertilityScore zawiera dwa testy, a więc przy nieudanej pierwszej próbie lub w sytuacji, w której wynik będzie niejasny, można wykonać test ponownie.

Zaleca się nawet wykonanie testu na dwóch próbkach nasienia – najlepiej po 3-10 dniach od ostatniej ejakulacji. Drugi test należy przeprowadzić po upływie co najmniej tygodnia. Otrzymanie pozytywnego wyniku w dwóch próbach oznacza, że aktywność nasienia jest prawidłowa.

Opakowanie zawiera lejek, tubę, pojemnik z termometrem i buteleczkę z roztworem, a także kartkę kolorów służącą do interpretacji wyniku. Mężczyźni, którzy wypróbowali ten test zgodnie stwierdzają, że jest łatwy w obsłudze.

Fertipro FertilityScore to test płodności dla mężczyzn. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne do wykonania badania elementy m.in. pojemnik z pokrywką i buteleczka z roztworem.

Zalety
Kompleksowe badanie:

Badaniu podlega cała pobrana próbka nasienia, a nie, jak w przypadku innych testów, tylko wybrany fragment. W efekcie wyniki są bardziej miarodajne.

Łatwa interpretacja wyników:

Mężczyźni, którzy zdecydowali się na zakup Fertipro FertilityScore potwierdzają, że interpretacja wyników jest bardzo prosta. Ułatwia to znajdująca się w opakowaniu ulotka.

Dwa badania:

W opakowaniu znajdują się elementy pozwalające przeprowadzić dwa badania.

Solidne wykonanie:

Cały zestaw jest solidnie wykonany. Potwierdzają to opinie konsumentów zamieszczone w Internecie. Dzięki temu nie musimy się martwić o to, że test zniszczy się w trakcie jego otwierania.

Wady
Cena:

Produkt kosztuje ponad 100 zł. Dla niektórych osób może to być zbyt wysoka cena.  

 

 

 

 

Babystart Ferticount

 

Na czwartym miejscu znajduje się: Babystart Ferticount. Jest to kolejny test dla mężczyzn, który pozwala na szybkie i dyskretne domowe sprawdzenie płodności u mężczyzny. Badanie to można wykonać samodzielnie. Służy ono analizie ilość plemników, które są potrzebne do zapłodnienia komórki jajowej. Przyjmuje się, że 20 mln plemników to bardzo dobry wynik, ale zgodnie z wytycznymi WHO 15 milionów plemników na 1 ml to ilość, która jest wystarczająca do poczęcia dziecka.

Test został przetestowany i z wyników badań wywnioskowano, że jego dokładność wynosi 97%. Opinie o testach płodności tej marki, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn są bardzo pochlebne. Jak zapewniają lekarze oraz mężczyźni, którzy już go wypróbowali – wykonanie testu jest szybkie i proste.

Wielu mężczyzn doceniło też fakt, że można go wykonać w domowym zaciszu, bez stresującej wizyty w klinice leczenia niepłodności. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku negatywnego wyniku, należy skonsultować się z lekarzem specjalistą, aby zdiagnozować przyczynę problemu.

Babystart Ferticount to test płodności dla mężczyzn. W opakowaniu znajdują się zestawy przeznaczone do wykonania 2 badań.

Zalety
Wybór medyczny:

Prezentowany produkt to wyrób medyczny. Przeszedł on wiele badań przed dopuszczeniem go do sprzedaży. Daje nam to pewność, że jego użytkowanie jest bezpieczne dla zdrowia, a uzyskane wyniki wiarygodne.

Instrukcja obsługi:

Do opakowania dołączona został czytelna instrukcja obsługi. Wyjaśnia ona dokładnie, jak poprawnie przeprowadzić badanie. Jest to duże ułatwienie, co potwierdziło w swoich opiniach wielu konsumentów.

Dwa testy:

Kupując Babystart Ferticount, uzyskujemy 2 testy. Możemy więc przeprowadzić 2 oddzielne badania w określonym przedziale czasowym. To pozwoli nam potwierdzić wyniki pierwszego testu.

Wady
Czas badania:

Część osób uważa, że czas oczekiwania na wynik powinien być nieco krótszy. Czas ten wynosi 15 minut, co może powodować stres i rodzić obawy.

 

 

 

 

Biovena Accu Sperm Test

 

Wielu mężczyzn poszukuje dobrej jakości testu na płodność. Takim produktem bez wątpienia jest Biovena Accu Sperm Test. Przeznaczony jest on do stosowania w diagnostyce in vitro. Przeprowadzenie badania jest bardzo proste. Wynik uzyskuje się po upływie 5 minut. Jest to krótki czas, porównując inne dostępne na rynku produkty.

W opakowaniu znajduje się test jednorazowego użytku. Do zestawu dołączone zostały wszystkie niezbędne do wykonania badania elementy. Warto podkreślić, że zostały one odpowiednio zabezpieczone. Konsumenci potwierdzają także ich wysoką jakość. Dokładność testu wynosi 98%. Jest to wyrób medyczny, co daje nam pewność nie tylko bezpieczeństwa w trakcie jego używania, ale stanowi też potwierdzenie, że uzyskany wynik będzie dokładny i zgodny z rzeczywistością.

Z uwagi na to, że opinie o Biovena Accu Sperm Test są pozytywne, wielu mężczyzn decyduje się na zakup tego testu. Potwierdzają oni to, że wykonanie badania jest proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Biovena Accu Sperm Test to jednorazowy test płodności dla mężczyzn stosowany w diagnostyce in vitro. Można go wykonać w zaciszu domowym.

Zalety
Wynik:

Oczekiwanie na wynik zajmuje 5 minut. W porównaniu z innymi testami płodności dla mężczyzn, jest to niewiele czasu.

Jakość wykonania:

Wszystkie przeznaczone do wykonania badania elementy testu zostały solidnie wykonane i odpowiednio zabezpieczone. Nie musimy się martwić o to, że otwierając opakowanie, uszkodzimy jakiś element.

Wady
Dokładność:

Niektórzy konsumenci uważają, że dokładność produktu nie jest zbyt dobra. Zdarza się, że uzyskane wyniki różnią się od tych, wykonanych w gabinecie lekarskim.

Badanie:

Według niektórych mężczyzn przeprowadzenie badania jest skomplikowane. Trzeba dokładnie wczytać się w dołączoną do zestawu instrukcję, aby nie popełnić błędu.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Med – Direct Babystart

 

Nasz ranking testów na płodność zamyka Med-Direct Babystart. Tym razem prezentujemy produkt skierowany do obydwojga partnerów. Pozwala zweryfikować, czy problem niepłodności leży po obu stronach związku. Jest to szczególnie przydatne, gdy dotychczasowe starania o potomstwo nie przyniosły efektów. Dwupak zawiera test płodności dla kobiety i test dla mężczyzny.

W zestawie znajduje się instrukcja obsługi z dokładnymi informacjami, jak krok po kroku wykonać test, a następnie interpretować wynik. Jeśli badanie u jednego lub obu partnerów będzie miało wynik negatywny – brak wystarczającej płodności do poczęcia dziecka, należy skonsultować się z lekarzem. Trzeba też pamiętać, że w przypadku takiego wyniku nie oznacza to całkowitej bezpłodności.

Chociaż badanie ma ponad 90% skuteczności, popełniony przy wykonywaniu testu błąd może mieć wpływ na wynik. Produkt zyskał uznanie wielu par starających się o dziecko. Przede wszystkim ze względu na to, że test można wykonać w domu i zajmuje to dosłownie kilka minut.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status