Najlepszy test na płodność dla mężczyzn

Ostatnio aktualizowane: 30.03.20

 

Wspólnie z partnerką starasz się o dziecko i chcesz upewnić się, że możesz mieć potomstwo? Jeśli tak, dobrym sposobem na sprawdzenie tego jest wykonanie testu płodności. W aptekach można znaleźć wiele produktów, co sprawia, że wybór jednego z nich zajmuje sporo czasu. Aby pomóc Ci w zakupie sprawdzonego testu przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie. Znajdują się w nim opisy wyrobów medycznych, które są najczęściej wybierane przez konsumentów. Najlepszym testem na płodność dla mężczyzn okazał się FertilCount. Jedno opakowanie zawiera 2 zestawy. Dzięki temu po upływie określonego czasu od wykonania pierwszego testu możemy upewnić się, że wyniki są prawidłowe. Wiele osób docenia, że wykonanie badania nie jest czasochłonne i skomplikowane. To sprawia, że poradzi sobie z nim każdy. EGENS to test na płodność dla mężczyzn, który znalazł się na drugim miejscu w rankingu. Stosowanie produktu jest bezpieczne, czego dowodem są uzyskane przez niego certyfikaty FDA i CE.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki test na płodność dla mężczyzn wybrać?

 

Aby sprawdzić swoją płodność mężczyźni nie muszą odwiedzać specjalistycznej placówki, ani lekarza. W sklepach dostępne są specjalne testy, które można bez przeszkód wykonać w domowych warunkach. Ponieważ są to produkty wprowadzone na rynek stosunkowo niedawno większość konsumentów nie wie, czym się kierować robiąc zakupy. Poniżej znajduje się krótki poradnik ze wskazówkami na ten temat. Dodaliśmy do niego również ranking prezentujący trzy takie testy.

 

 

 

Zaleca się, aby mężczyzna sprawdził, czy nie ma problemów z płodnością jeszcze przed rozpoczęciem ze swoją partnerką starań o dziecko. Badania nasienia wykonuje się również przy podejrzeniu niepłodności. Zgłoszenie się w tym celu do kliniki często jest dla mężczyzn krępujące. Dlatego właśnie na popularności zyskują testy, które można samodzielnie wykonać w domu. Produkty tego typu są ogólnodostępne. W skład zestawu zazwyczaj wchodzi: pojemnik na nasienie, zakraplacz, tester oraz roztwory testujące.

Najlepszy test na płodność dla mężczyzn w 2020 roku jest łatwy do wykonania. Wystarczy oddać nasienie do pojemniczka, a następnie nim potrząsnąć. Później niewielką jego ilość trzeba nanieść na płytkę testową i zakroplić roztworem. Wynik przeważnie ukazuje się po kilkunastu minutach. Nasienie zmienia wówczas swój kolor. Im więcej jest w nim plemników, tym ciemniejsze się ono staje.

Najlepsze testy na płodność dla mężczyzn posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich wiarygodność (przede wszystkim CE i FDA). Dzięki temu mężczyzna ma pewność, że uzyskany wynik jest prawdziwy. W każdym opakowaniu powinna znaleźć się jedna lub dwie sztuki testów (osobno i szczelnie zapakowanych). Takie rozwiązanie sprawia, że badanie można wykonać nawet w bardzo dużych odstępach czasu (lub od razu upewnić się, co do uzyskanego wyniku). W razie pojawienia się wątpliwości, warto po przeprowadzeniu domowego testu udać się do kliniki badania niepłodności i wykonać dodatkowe badania. W laboratorium sprawdza się nie tylko liczebność plemników, ale również ich budowę oraz ruchliwość.

Szacuje się, że problem niepłodności i nieudanych starań o dziecko w 50% przypadków leży po stronie mężczyzn. Dlatego warto kupić taki test. Nie kosztuje on zbyt wiele, a może być bardzo istotnym krokiem w procesie planowania ciąży i tym samym powiększenia swojej rodziny.

 

 

Testy na płodność dla mężczyzn – ranking

 

 

FertilCount

 

FertilCount to zestaw składający się z dwóch zapakowanych osobno, kasetkowych testów na płodność. Wynik ukazuje się już po 15 minutach. Powyższy produkt jest idealnym sposobem na szybkie, a jednocześnie dyskretne upewnienie się, czy nasienie jest w stanie zapłodnić uwolnione z kobiecego jajnika jajeczko.

Producent zaleca, by testy przeprowadzić w odpowiednim odstępie czasowym. Drugie badanie należy wykonać po upływie ok. 3 dni od przeprowadzenia pierwszego (nie później niż po 7 dniach). Działanie produktu opiera się na zabarwieniu na niebieski kolor plemników znajdujących się w próbce. Im więcej ich będzie, tym ciemniejszą barwę przyjmie badane nasienie.

Konsumenci docenili prezentowany test przede wszystkim za wiarygodność. Przeszedł on badania kliniczne, które oceniły dokładność uzyskiwanych wyników na 97%. Produkt jest bardzo prosty w użyciu. Z jego pomocą mężczyzna może zbadać swoją płodność w domu bez nadmiernego stresu i skrępowania.

FertilCount to test na płodność dla mężczyzn pozwalający określić stężenie plemników w nasieniu. W opakowaniu znajdują się 2 testy kasetkowe.

Zalety
Dyskrecja:

Produkt jest przeznaczony do samodzielnego użycia w domowym zaciszu. Chcąc wykonać test nie musimy prosić nikogo o pomoc. Możemy zachować całkowitą dyskrecję.

2 testy w opakowaniu:

W jednym opakowaniu znajdują się 2 testy, które należy wykonać w określonym odstępie czasu. Z uwagi na to, że badania robimy dwukrotnie możemy upewnić się, czy pierwszy wynik był prawidłowy.

Łatwe użycie:

Konsumenci wskazują, że wykonanie testu jest proste. Do opakowania dołączono przejrzystą instrukcję, która w łatwy sposób wyjaśnia, co należy zrobić, aby badanie zostało poprawnie przeprowadzone.

Solidne opakowanie:

Produkt jest zapakowany w solidne opakowanie. To daje pewność, że znajdujące się w środku testy na płodność nie zostaną naruszone w trakcie przechowywania.

Odczytanie wyników:

Mężczyźni wskazują, że odczytanie wyników testu nie jest trudne. Jest to ważne, ponieważ zwykle w takich chwilach jesteśmy roztargnieni.

Wady
Precyzja:

Czasami zdarza się, że jedno z badań daje pozytywny wynik, a drugie negatywny. Wtedy konieczna okazuje się wizyta u lekarza.

 

 

 

 

EGENS

 

Chcesz wykonać test płodności, ale nie masz czasu na wizytę w klinice albo chcesz zachować maksymalną dyskrecję. Bez względu, co Tobą kieruje chcieliśmy polecić Ci dobrej jakości produkt, który zyskał uznanie wielu mężczyzn. Mowa tutaj o domowym teście na płodność EGENS. Sprzedawany zestaw zawiera 2 testy, co pozwala zweryfikować pierwszy uzyskany wyniki i zyskać pewność, że było on poprawny.

W opakowaniu umieszczono ulotkę w języku polskim i angielskim. Zawiera ona wszystkie, niezbędne informacje na temat składu produktu, jak również w prosty sposób wyjaśnia, co trzeba zrobić, aby poprawnie wykonać test. Warto wspomnieć o tym, że wyrób medyczny ma certyfikat CE i FDA – potwierdza on skuteczność i wysoką jakość EGENS.

Konsumenci doceniają to, że wszystkie,, znajdujące się w zestawie elementy są zamknięte w solidnych opakowaniach. Na uwagę zasługuje też wysoka skuteczność testów. Badania potwierdziły, że wynosi ona nawet do 98%.

Testy na płodność dla mężczyzn EGENS określają stężenie plemników w nasieniu. W opakowaniu znajdują się 2 zestawy.

Zalety
Bezpieczeństwo:

EGENS ma certyfikaty FDA i CE, które potwierdzają, że stosowanie testu jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Uzyskane atesty są również dowodem na wysoką jakość wykonania produktu.

Przeznaczenie:

Choć wydawać by się mogło, że testy na płodność wykorzystuje się tylko podczas starania o dziecko, w rezultacie jest inaczej. EGENS jest stosowany także przez mężczyzn, którzy chcą upewnić się, że zabieg wazektomii przebiegł poprawnie.

Instrukcja:

Dołączona do zestawu instrukcja jest czytelna, dzięki czemu nikt nie powinien mieć problemu z wykonaniem badania. Warto wspomnieć o tym, że ulotka jest dostępna nie tylko w polskiej, ale również angielskiej wersji językowej.

Skuteczność:

Badania potwierdziły, że skuteczność testu wynosi nawet do 98%.

Wady
Stosunkowo długi czas wykonywania badania:

Do pojemnika trzeba nie tylko wlać nasienie, ale także inne, znajdujące się w zestawie płyny. To wydłuża czas wykonywania badania.

 

 

 

 

Biovena Accu Sperm 

 

Osoby, które interesuje test na płodność dla mężczyzn w dobrej cenie, powinny przyjrzeć się produktowi Biovena Accu Sperm. Jest on wyjątkowo łatwy w użyciu, a uzyskany wynik jest wiarygodny. Pojawia się on po upływie 5 minut i jak wykazują badania, jego dokładność wynosi do 98%.

W zestawie znajduje się: test płytkowy, pojemniczek na nasienie, butelka roztworu buforowego oraz plastikowa strzykawka (służąca do przenoszenia nasienia). Produkt jest dedykowany mężczyznom planującym powiększenie rodziny, a także tym, którzy z innych powodów chcą skontrolować swoją płodność. Pod wpływem użytego roztworu, pobrane do badania nasienie barwi wskaźnikowy pasek. Jeśli barwnik pojawi się zarówno w obszarze kontrolnym, jak i testowym, oznacza to wynik pozytywny (brak problemów z płodnością).

Jak twierdzą konsumenci, produkt jest godny polecenia głównie ze względu na dyskrecję i dokładność. Pozwala on mężczyźnie określić stan jego płodności. Jedną z najbardziej istotnych zalet testu jest to, że na wynik nie trzeba zbyt długo czekać. Poza tym zdobył on odpowiednie certyfikaty.

Biovena Accu Sperm to dobry test na płodność dla mężczyzn do 50 zł. Jest to produkt przeznaczony wyłącznie do stosowania w diagnostyce in vitro.

Zalety
Opakowanie:

Test jest szczelnie zapakowany, co daje gwarancję higieniczności i pozwala uniknąć przypadkowego uszkodzenia produkt w trakcie jego przechowywania czy transportu.

Czas oczekiwania na wynik:

Jak podaje producent, czas oczekiwania na wynik wynosi od 5 minut do 10 minut. Nie trzeba więc zbyt długo czekać, aby dowiedzieć się, czy nasienie zawiera wystarczającą do poczęcia dziecka ilość plemników.

Bezpieczeństwo:

Biovena Accu Sperm to wyrób medyczny, co stanowi dowód na to, że produkt przeszedł liczne testy, które potwierdziły bezpieczeństwo jego stosowania, jak również skuteczność działania.

Wady
Konieczność zakupu dwóch opakowań:

Aby mieć pewność, że wynik jest wiarygodny musimy powtórzyć badanie. Z uwagi na to, że w opakowaniu znajduje się tylko jeden test konieczny okazuje się zakup 2 sztuk produktu.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Rovers FertilityScore

 

Prezentujemy Rovers FertilityScore, czyli test na płodność dla mężczyzn, który pozwala sprawdzić liczbę ruchliwych plemników w spermie. Jego istotną zaletą jest to, że badaniu podlega cała próbka pobranego nasienia, a nie jego część. To gwarancja uzyskania wiarygodnego wyniku.

Opakowanie produktu zawiera: 2 tuby testowe, lejek, kartę kolorów, pojemnik z pokrywką i termometrem, a także buteleczkę z roztworem. Ponieważ w zestawie znajdują się dwa testy mężczyzna może upewnić się, że wykonane przez niego pierwsze badanie dało wiarygodny wynik. Nasienie pod wpływem roztworu zmienia swój kolor. Na podstawie porównania jego barwy z dołączoną kartą można więc samodzielnie sprawdzić, czy aktywność nasienia jest prawidłowa.

Jak wynika z opinii konsumentów, opisany wyżej produkt cieszy się dużym zaufaniem. Test przeprowadza się łatwo, a wynik można uzyskać już po 10 minutach. Nie trzeba więc zbyt długo na niego czekać. Dla wielu osób atutem jest również możliwość porównania rezultatu pierwszej próby z drugą, co zwiększa wiarygodność przeprowadzonego badania.

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status