Najlepszy test na płodność dla mężczyzn

Ostatnio aktualizowane: 15.10.18

 

Jaki test na płodność dla mężczyzn wybrać?

 

Aby sprawdzić swoją płodność mężczyźni nie muszą odwiedzać specjalistycznej placówki, ani lekarza. W sklepach dostępne są specjalne testy, które można bez przeszkód wykonać w domowych warunkach. Ponieważ są to produkty wprowadzone na rynek stosunkowo niedawno większość konsumentów nie wie, czym się kierować robiąc zakupy. Poniżej znajduje się krótki poradnik ze wskazówkami na ten temat. Dodaliśmy do niego również ranking prezentujący trzy takie testy.

 

 

 

Zaleca się, aby mężczyzna sprawdził, czy nie ma problemów z płodnością jeszcze przed rozpoczęciem ze swoją partnerką starań o dziecko. Badania nasienia wykonuje się również przy podejrzeniu niepłodności. Zgłoszenie się w tym celu do kliniki często jest dla mężczyzn krępujące. Dlatego właśnie na popularności zyskują testy, które można samodzielnie wykonać w domu. Produkty tego typu są ogólnodostępne. W skład zestawu zazwyczaj wchodzi: pojemnik na nasienie, zakraplacz, tester oraz roztwory testujące.

Najlepszy test na płodność dla mężczyzn w 2018 roku jest łatwy do wykonania. Wystarczy oddać nasienie do pojemniczka, a następnie nim potrząsnąć. Później niewielką jego ilość trzeba nanieść na płytkę testową i zakroplić roztworem. Wynik przeważnie ukazuje się po kilkunastu minutach. Nasienie zmienia wówczas swój kolor. Im więcej jest w nim plemników, tym ciemniejsze się ono staje.

Najlepsze testy na płodność dla mężczyzn posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich wiarygodność (przede wszystkim CE i FDA). Dzięki temu mężczyzna ma pewność, że uzyskany wynik jest prawdziwy. W każdym opakowaniu powinna znaleźć się jedna lub dwie sztuki testów (osobno i szczelnie zapakowanych). Takie rozwiązanie sprawia, że badanie można wykonać nawet w bardzo dużych odstępach czasu (lub od razu upewnić się, co do uzyskanego wyniku). W razie pojawienia się wątpliwości, warto po przeprowadzeniu domowego testu udać się do kliniki badania niepłodności i wykonać dodatkowe badania. W laboratorium sprawdza się nie tylko liczebność plemników, ale również ich budowę oraz ruchliwość.

Szacuje się, że problem niepłodności i nieudanych starań o dziecko w 50% przypadków leży po stronie mężczyzn. Dlatego warto kupić taki test. Nie kosztuje on zbyt wiele, a może być bardzo istotnym krokiem w procesie planowania ciąży i tym samym powiększenia swojej rodziny.

 

 

Testy na płodność dla mężczyzn – ranking

 

 

Rovers FertilityScore 

 

Prezentujemy Rovers FertilityScore, czyli test na płodność dla mężczyzn, który pozwala sprawdzić liczbę ruchliwych plemników w spermie. Jego istotną zaletą jest to, że badaniu podlega cała próbka pobranego nasienia, a nie jego część. To gwarancja uzyskania wiarygodnego wyniku.

Opakowanie produktu zawiera: 2 tuby testowe, lejek, kartę kolorów, pojemnik z pokrywką i termometrem, a także buteleczkę z roztworem. Ponieważ w zestawie znajdują się dwa testy mężczyzna może upewnić się, że wykonane przez niego pierwsze badanie dało wiarygodny wynik. Nasienie pod wpływem roztworu zmienia swój kolor. Na podstawie porównania jego barwy z dołączoną kartą można więc samodzielnie sprawdzić, czy aktywność nasienia jest prawidłowa.

Jak wynika z opinii konsumentów, opisany wyżej produkt cieszy się dużym zaufaniem. Test przeprowadza się łatwo, a wynik można uzyskać już po 10 minutach. Nie trzeba więc zbyt długo na niego czekać. Dla wielu osób atutem jest również możliwość porównania rezultatu pierwszej próby z drugą, co zwiększa wiarygodność przeprowadzonego badania.

 

 

 

 

FertilCount

 

FertilCount to zestaw składający się z dwóch zapakowanych osobno, kasetkowych testów na płodność. Wynik ukazuje się już po 15 minutach. Powyższy produkt jest idealnym sposobem na szybkie, a jednocześnie dyskretne upewnienie się, czy nasienie jest w stanie zapłodnić uwolnione z kobiecego jajnika jajeczko.

Producent zaleca, by testy przeprowadzić w odpowiednim odstępie czasowym. Drugie badanie należy wykonać po upływie ok. 3 dni od przeprowadzenia pierwszego (nie później niż po 7 dniach). Działanie produktu opiera się na zabarwieniu na niebieski kolor plemników znajdujących się w próbce. Im więcej ich będzie, tym ciemniejszą barwę przyjmie badane nasienie.

Konsumenci docenili prezentowany test przede wszystkim za wiarygodność. Przeszedł on badania kliniczne, które oceniły dokładność uzyskiwanych wyników na 97%. Produkt jest bardzo prosty w użyciu. Z jego pomocą mężczyzna może zbadać swoją płodność w domu bez nadmiernego stresu i skrępowania.

 

 

 

 

Biovena Accu Sperm 

 

Osoby, które interesuje test na płodność dla mężczyzn w dobrej cenie, powinny przyjrzeć się produktowi Biovena Accu Sperm. Jest on wyjątkowo łatwy w użyciu, a uzyskany wynik jest wiarygodny. Pojawia się on po upływie 5 minut i jak wykazują badania, jego dokładność wynosi do 98%.

W zestawie znajduje się: test płytkowy, pojemniczek na nasienie, butelka roztworu buforowego oraz plastikowa strzykawka (służąca do przenoszenia nasienia). Produkt jest dedykowany mężczyznom planującym powiększenie rodziny, a także tym, którzy z innych powodów chcą skontrolować swoją płodność. Pod wpływem użytego roztworu, pobrane do badania nasienie barwi wskaźnikowy pasek. Jeśli barwnik pojawi się zarówno w obszarze kontrolnym, jak i testowym, oznacza to wynik pozytywny (brak problemów z płodnością).

Jak twierdzą konsumenci, produkt jest godny polecenia głównie ze względu na dyskrecję i dokładność. Pozwala on mężczyźnie określić stan jego płodności. Jedną z najbardziej istotnych zalet testu jest to, że na wynik nie trzeba zbyt długo czekać. Poza tym zdobył on odpowiednie certyfikaty.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...