Najlepszy test na płodność dla mężczyzn domowy

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Badanie płodności często wywołuje u mężczyzn stres. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się domowe testy, które można wykonać dyskretnie. W aptekach dostępnych jest wiele produktów – jak wybrać najlepszy z nich? Warto w tym celu zapoznać się z opiniami konsumentów. Aby usprawnić Twoje zakupy zrobiliśmy to za Ciebie. Efektem naszych prac jest ranking domowych testów na płodność dla mężczyzn, w którym pierwsze miejsce zdobył FertilCount. W opakowaniu znajdują się 2 sztuki produktu, co pozwala na przeprowadzenie dwóch badań. To daje możliwość porównania obu wyników i tym samym zwiększa co do nich pewność. Instrukcja w jasny sposób wyjaśnia, jak należy postępować, aby poprawnie wykonać test. Istotną zaletą jest także krótki czas badania i oczekiwania na wynik. Dzięki temu możemy nieco zmniejszyć stres związany z tą czynnością. Na drugim miejscu w rankingu uplasował się domowy test na płodność dla mężczyzn Biovena Accu Sperm. Zestaw zawiera wszystkie akcesoria potrzebne do zrobienia badania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki test na płodność dla mężczyzn domowy wybrać?

 

Testy płodności dla mężczyzn pozwalają sprawdzić, czy u Panów występują problemy z nasieniem. Niektóre z nich można samodzielnie wykonać w domu, dzięki czemu unikniemy krępującej wizyty u lekarza. Wykonanie takiego badania jest bardzo proste, a wynik otrzymujemy w ciągu kilku minut. W niniejszym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed zakupem tego typu produktu.  Z kolei z rankingu na końcu dowiesz się, czym charakteryzuje się najlepszy domowy test na płodność dla mężczyzn w 2020 roku.

 

Badanie przy użyciu testu przeprowadza się na próbce nasienia, której analiza pozwala określić, czy mężczyzna jest zdolny do zapłodnienia kobiety. Spermę sprawdza się zarówno pod kątem liczebności plemników, jak i ich jakości, to znaczy jaką mają budowę i czy są ruchliwe. Produkt dostępny jest bez recepty i kosztuje około 100 złotych.

Najlepsze domowe testy na płodność dla mężczyzn zawierają zazwyczaj pojemniczek na nasienie, roztwory testujące, zakraplacz i tester. Najlepiej nabyć produkt, który posiada dwa testy, by móc przeprowadzić badanie powtórnie. Dzięki temu zyskamy pewność, że wynik jest wiarygodny. Aby wykonać zabieg, do pojemnika należy oddać nasienie, nałożyć jego niewielką ilość na płytkę i zakroplić roztworem testującym. Po kilku minutach można odczytać wynik. Nasienie zmieni swój kolor, który należy porównać z barwami w dołączonej tabeli. Każdemu odcieniowi przypisana jest szacunkowa ilość plemników.

Przed wykonaniem testu warto zaznajomić się z informacjami zamieszczonymi na ulotce. Pamiętajmy również, że roztwór testujący jest toksyczny i może podrażniać skórę, oczy i drogi oddechowe, dlatego produkt należy trzymać z dala od dzieci.

Test płodności można wykonać nie tylko w przypadku podejrzenia niepłodności, ale również przed rozpoczęciem starań o dziecko. Zanim mężczyzna podda się badaniu, powinien na 3 dni wstrzymać się ze współżyciem i zażywaniem alkoholu, unikać wysiłku fizycznego, a także obcisłej bielizny. Po wykonaniu domowego testu warto pamiętać, że jego wynik nie może być interpretowany jako ostateczny. Badanie należy powtórzyć w laboratorium i dopiero konsultacja z lekarzem może potwierdzić, czy mężczyzna jest płodny.

 

 

Testy na płodność dla mężczyzn domowe – Ranking

 

 

 

FertilCount

FertilCount to szybki i dyskretny domowy test dla mężczyzn, sprawdzający czy nasienie uzyskało odpowiednią jakość do zapłodnienia. Po przeprowadzeniu badania dowiemy się, czy ilość plemników w nasieniu jest wystarczająca, aby zapłodnić komórkę jajową.

Sposób użycia testu jest bardzo łatwy i szybki, a producent zapewnia, że daje 97% dokładności. Test przeprowadza się na dwóch oddzielnych próbkach nasienia, z których druga powinna zostać przetestowana przynajmniej po 3 dniach od pierwszego badania. Wykonanie dwóch testów zapewnia większą pewność wyniku. Należy pamiętać, że przed wykonaniem testu powinno się zachować 3-dniową wstrzemięźliwość.

Opakowanie zawiera dwa zestawy testowe, które składają się z butelki z roztworem błękitu, fiolki z przezroczystym roztworem, pojemnika na próbkę, kroplomierza i instrukcji w języku polskim i angielskim. Konsumenci doceniają ten produkt za łatwość użycia oraz czytelną instrukcję.

Domowy test na płodność dla mężczyzn FertilCount sprzedawany jest w zestawie z dokładną instrukcją dotyczącą wykonania badania. Opakowanie zawiera 2 sztuki produktu.

Zalety
Skuteczność:

Jak wskazuje producent, test jest skuteczny w 97%. Oznacza to, że uzyskany podczas badania wynik jest miarodajny. Należy jednak pamiętać, że wynik negatywny nie oznacza bezpłodności - w takim wypadku warto skonsultować się z lekarzem i podjąć ewentualne leczenie czy rozpocząć suplementację.

Krótki czas badania:

Konsumenci wskazują, że czas, jaki trzeba poświęcić na wykonanie badania nie jest długi. Oczekiwanie na wynik zajmuje ok. 15 minut.

Dwie sztuki produktu:

Z uwagi na to, że w opakowaniu znajdują się 2 testy kasetkowe możemy przeprowadzić badanie dwa razy (w określonych przez producenta odstępach czasu) i mieć większą pewność, co do poprawności uzyskanego wyniku.

Dokładna instrukcja:

Przeprowadzenie testu nie jest trudne. Wszystko dzięki skrupulatnie opracowanej instrukcji, którą dołączono do opakowania.

Dyskretność:

Ze względu na to, że badanie trwa stosunkowo krótko i nie wymaga szczególnych umiejętności możemy zachować odpowiednią dyskrecję.

Wady
Opakowanie:

Niektóre osoby uważają, że jakość wykonania opakowania FertilCount mogłaby być lepsza.

 

 

 

 

Biovena Accu Sperm 

W Internecie znaleźć można wiele pozytywnych opinii o produkcie Biovena Accu Sperm, który określa stężenie plemników w nasieniu. Ten domowy test na płodność dla mężczyzn w dobrej cenie stanowi pomoc w określeniu stanu płodności mężczyzny.

Opakowanie zawiera dwa testy, dzięki czemu można uzyskać bardziej wiarygodne wyniki i łatwiej stwierdzić czasowe wahania w jakości nasienia. Każdy z zestawów składa się z płytki testowej, kubka na nasienie, butelki roztworu buforowego, plastikowej strzykawki do przenoszenia nasienia oraz ulotki ze szczegółową instrukcją wykonania i interpretowania wyników. Test wykonuje się poprzez naniesienie nasienia wymieszanego z roztworem na płytkę testową. Po 10 minutach należy odczytać rezultat.  

Biovena Accu Sperm to często wybierany produkt przez mężczyzn, którzy cenią sobie jego szybkość wykonywania I dyskrecję. W swoich opiniach podkreślają, że test jest bardzo pomocny oraz pozwala wyeliminować stres związany z niewiedzą w zakresie własnej płodności.

Biovena Accu Sperm to bardzo dobry domowy test na płodność dla mężczyzn do 40 zł. W zestawie znajduje się m.in.: kubek na nasienie, butelka roztworu buforowego i test pyłkowy.

Zalety
Czas oczekiwania na wynik:

Jak podaje producent, czas oczekiwania na wynik wynosi od 5 minut do 10 minut. Nie jest on długi, co pozwala ograniczyć stres.

Zestaw testowy:

Konsumenci doceniają to, że zestaw testowy zawiera wszystkie niezbędne do wykonania badania akcesoria.

Opakowanie:

Produkt ma szczelne i solidnie wykonane opakowanie. To daje pewność, że znajdujący się w środku test nie ulegnie uszkodzeniu np. podczas jego przenoszenia.

Odczytanie wyniku:

Istotną zaletą jest to, że odczytanie wyniku Biovena Accu Sperm jest bardzo proste. To pozwala ograniczyć występowanie sytuacji stresowych, które mają miejsce, kiedy nie jesteśmy do końca pewni, co do rezultatów przeprowadzonego badania.

Wady
Tylko jeden test:

W opakowaniu znajduje się tylko jeden test, dlatego chcąc uzyskać pewność, że jest on wiarygodny musimy kupić nowe opakowanie i porównać wyniki obu badań.

 

 

 

 

Hangzhou AllTest Biotech 

 

Wielu mężczyzn zdecydowało się na zakup domowego testu na płodność marki Hangzhou AllTest Biotech Co., Ltd., a co najważniejsze, są oni zadowoleni z podjętej decyzji. To stanowi dowód na to, że produkt spełnia oczekiwania konsumentów – jest miarodajny i pozwala w stosunkowo łatwy sposób przeprowadzić badanie.

W opakowaniu znajdują się 2 testy. Ich skuteczność oceniana jest na 98%, co zdaniem wielu osób jest bardzo dobrym wynikiem. Produkt jest szczelnie zapakowany, co ogranicza ryzyko jego uszkodzenia. Zestaw zawiera nie tylko niezbędne do przeprowadzenia badania akcesoria, ale także czytelną instrukcję w języku polskim i angielskim. Test na płodność ma certyfikat CE, który potwierdza, że jego produkcja przebiegała zgodnie z normami określonymi przez UE.

Konsumenci wypowiadają się pozytywnie na temat produktu m.in. z uwagi na krótki czas oczekiwania na wynik. Mężczyźni używają testu nie tylko, kiedy planują powiększyć rodzinę, ale także w celu kontroli poprawności przeprowadzonego zabiegu wazektomii.

Domowy test na płodność zawiera w opakowaniu 2 sztuki produktu. W zestawie znajduje się instrukcja w języku polskim i angielskim.

Zalety
Certyfikat CE:

Prezentowany produkt ma certyfikat CE, co potwierdza, że jest on zgodny z normami prawa europejskiego. Wiąże się to z określonym sposobem produkcji i odpowiednim doborem składników.

Dwie instrukcje:

Komplet zawiera 2 instrukcje użytkowania, co wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem. W efekcie z tekstu mogą skorzystać także obcokrajowcy posługujący się językiem angielskim.

Skuteczność:

Wiele osób poleca produkt argumentując to tym, że jest on miarodajny. Aby potwierdzić skuteczność testu można wykonać kolejne badanie. Nie musimy ponosić przy tym dodatkowych kosztów.

Wady
Odczytanie wyniku:

Niektórzy mężczyźni mają problem z odpowiednim odczytaniem wyniku, co często generuje dodatkowy stres.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Rovers FertilityScore

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci produkt Rovers FertilityScore. Jest to test na płodność dla mężczyzn, który umożliwia szybkie skontrolowanie liczby ruchliwych plemników w próbce nasienia. Jeśli jest ich 20 milionów lub więcej aktywnych plemników na mililitr, oznacza to, że jakość spermy jest prawidłowa.

Test wykonuje się szybko i łatwo, a interpretacja wyników nie sprawia żadnych problemów. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że badaniu podlega cała pobrana próbka nasienia, a nie tylko wybrana część.

Każdy z dwóch zestawów testowych składa się z karty kolorów, lejka, tuby testowej, pojemnika z pokrywą i termometrem, buteleczki zawierającej granatowy roztwór oraz ulotki informacyjnej w jaki sposób interpretować wyniki.  

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego testu zgodnie twierdzą, że jest łatwy w użyciu i wiarygodny. Jest to chętnie wybierany produkt przez mężczyzn mających problemy z płodnością.

 

 

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Zespół NRPawelcezary Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
cezary
Guest
cezary

Test AccuSperm poprawny, latwy w obsludze. Wart swojej ceny.

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za opinię.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Pawel
Guest
Pawel

Kupiłem ten 3 na ZbadajNasienie i problemów z odczytem nie miałem. Albo jest kolor, albo go nie ma 🙂

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Będziemy pamiętać o Pana sugestii podczas uaktualniania rankingu.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (50 votes, average: 4.66 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status