Najlepsze jednorazowe majtki poporodowe

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Jakie jednorazowe majtki poporodowe wybrać?

 

W okresie połogu każdej mamie potrzebna jest bielizna, która pozwala czuć się maksymalnie komfortowo. Producenci, starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientek, na bieżąco ulepszają produkty, które są coraz wygodniejsze i bezpieczniejsze dla zdrowia. Nasz poradnik zakupowy zawiera wskazówki, którymi warto się kierować próbując wybierać jak najlepsze jednorazowe majtki poporodowe.

 

 

Głównym zadaniem bielizny przeznaczonej dla kobiet w okresie połogu jest utrzymanie w jednej pozycji podkładów poporodowych oraz nie podrażnienie okolic intymnych, które po porodzie wymagają nieco innej pielęgnacji. Jednorazowe modele mają tę przewagę nad pozostałymi, że nie wymagają prania oraz ich użytkowanie jest o wiele bardziej higieniczne od noszenia pozostałych majtek.

Producenci dbają, aby wciąż udoskonalać materiał, z którego wykonane są majtki poporodowe. Obecnie najczęściej spotykane są te wykonane z fizeliny, która przepuszcza powietrze i nie powoduje odparzeń okolic intymnych. Jeśli mama zmuszona jest do nieco dłuższego niż zazwyczaj przebywania w pozycji leżącej, takie rozwiązanie jest dla niej zdecydowanie najwygodniejsze. Warto zauważyć, że zdaniem kupujących najlepsze jednorazowe majtki poporodowe w 2020 roku przypominają kształtem zwykłe figi, co dodatkowo zwiększa komfort ich użytkowania.

Bielizna poporodowa jest dostępna w kilku rozmiarach najczęściej są to dwie wielkości: S/M oraz L/XL. Czasem występują również rozmiarówki 38 – 42  Dzięki temu niezależnie od sylwetki i wagi można wybrać odpowiednio dopasowany model. Delikatne gumki w pasie i pachwinach pomagają w utrzymaniu podkładu poporodowego i nie powodując otarć – jest to szczególnie ważny aspekt dla pań o wyjątkowo wrażliwej skórze. Majtki poporodowe są również bezpieczne dla kobiet po cesarskim cięciu – gumka w pasie w żaden sposób nie ociera i nie uszkadza świeżej rany, nawet wówczas, kiedy opatrunek zostanie zdjęty. Jeśli mimo to nie czujemy się zbyt pewnie, gdy w okolicach rany znajduje się cienka gumka, zaopatrzmy się w modele z wysokim stanem.

Warto wybierać opakowania zawierające co najmniej 5 sztuk, ponieważ często w okresie połogu bielizna wymaga zmiany nawet kilka razy dziennie. Nie obawiajmy się o uszkodzenie materiału – siateczka nie zerwie się np. w trakcie zmiany podkładu. Na czas pobytu w szpitalu warto zaopatrzyć się w co najmniej dwa opakowania.

 

 

Jednorazowe majtki poporodowe – ranking

 

 

Canpol Babies 9/598

 

Jeśli od majtek poporodowych oczekujesz nie tylko wygody, ale również estetycznego wyglądu, zastanów się nad wyborem produktu marki Canpol Babies 9/598. To model bardzo popularny wśród świeżo upieczonych mam.

Jednorazowe majtki zapewniają niezbędny w okresie połogu poziom higieny. Dzięki wygodnym, dobrze dopasowującym się do kształtu ciała gumkom podkład poporodowy zawsze jest na miejscu, nawet wtedy, kiedy po porodzie zaczynamy powoli wracać do zwykłych aktywności. Produkt został wykonany z fizeliny, która przepuszcza powietrze, dzięki czemu skóra nie jest narażona na bolesne odparzenia.

Kupujący bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat prezentowanego produktu. Opakowanie zawiera 5 sztuk majtek, co jest dość ekonomicznym rozwiązaniem. Każda sztuka zapakowana jest oddzielnie, mamy więc pewność, że jest przechowywana w higienicznych warunkach. Majtki zajmują mało miejsca i z pewnością zmieszczą się w kosmetyczce przygotowanej na czas pobytu w szpitalu.

 

 

 

 

Horizon Jednorazowe

 

Horizon Jednorazowe to wykonana z fizeliny, wygodna bielizna poporodowa będąca znacznie bardziej higieniczną alternatywą dla majtek wielorazowych. Pakowane po 7 sztuk majtki są przydatnym elementem w wyprawce do szpitala.

Produkt dostępny jest w rozmiarach 38, 40 oraz 42 – 44, przez co każda z pań, niezależnie od wagi po porodzie, znajdzie produkt w odpowiedniej wielkości. Wygodne, cienkie gumki nie powodują otarć ani odparzeń, jednocześnie utrzymują w jednym miejscu wkład poporodowy. Co ważne, są one na tyle przewiewne i elastyczne, że nie uszkadzają rany po cesarskim cięciu. Zapewniają również odpowiednią wentylację, co sprzyja szybszemu gojeniu rany.

Zdaniem użytkowniczek to produkt warty uwagi ze względu na atrakcyjną cenę oraz ilość par w opakowaniu (jest ich 7). Panie chętnie korzystają z prezentowanego modelu również podczas pobytu w domu w pierwszych tygodniach po porodzie.

 

 

 

 

Babyono 500 

 

Babyono 500 to jednorazowe majtki poporodowe w dobrej cenie będące wygodną alternatywą dla bielizny wielokrotnego użytku. Zapewniają one dostęp powietrza, co jest niezwykle istotne w procesie gojenia okolic intymnych zarówno po porodzie naturalnym, jak i po cesarskim cięciu.

Delikatne gumki w pasie i pachwinach w żaden sposób nie uciskają ciała. Nie pozwalają one na przesuwanie się podkładu poporodowego. Każda para zapakowana jest w osobny woreczek, co jest higienicznym rozwiązaniem. Złożone do niewielkiego rozmiaru mogą być dyskretnie zabierane, gdy chcemy udać się do toalety. W opakowaniu znajduje się 5 par majtek.

Panie cenią produkt za solidne wykonanie oraz dostępność w kilku rozmiarach – M, L i XL. Nieco szczuplejsze, jak i te nieco bardziej puszyste kobiety znajdą wielkość odpowiednią dla siebie. Produkt polecany jest zarówno przez użytkowniczki, jak i lekarzy ginekologów, i położne.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status