Najlepsza poduszka ciążowa Motherhood

Ostatnio aktualizowane: 26.04.18

 

Jaką poduszkę ciążową Motherhood wybrać?

 

Wiele kobiet podczas ciąży boryka się z rozmaitymi dolegliwościami. Jedną z nich jest bezsenność spowodowana niewygodą, bólami kręgosłupa, nóg, etc. Ratunkiem dla cierpiących pań może być zakup poduszki ciążowej, która poprzez swój kształt pozwala na lepsze ułożenie ciała podczas snu i tym samym zapobiega dolegliwościom.

Ale poduszkę i jej kształt należy wybrać biorąc pod uwagę, między innymi, dolegliwości, którym chcemy zapobiec. Najbardziej popularne są takie w kształcie litery „C”. (Na końcu naszego poradnika prezentujemy 3 najlepsze poduszki ciążowe Motherhood w tym kształcie). Poduszka taka pozwala na wsparcie całego ciała podczas snu, a także po porodzie przydaje się przy karmieniu piersią maleństwa. Podobne funkcje pełnią poduszki w kształcie litery „J” i cyfry „7”. Poduszki w kształcie liczby „9” są przystosowane do spania na lewym boku, która to pozycja jest uważana za najlepszą w ciąży, bo nie są w tej pozycji uciskane żadne organy wewnętrzne. Poduszka w kształcie litery „I”, to zwykle bardzo plastyczny model, który można używać pod brzuch, między uda, a także pod głowę. Czasem też są wskazane poduszki elewacyjne, zapobiegające puchnięciu nóg.

Decydując się na zakup poduszki trzeba zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia, a także jej twardość. Najczęściej poduszki wypełniane są poliestrem lub silikonem. Są to materiały hipoalergiczne, a małe ich cząstki powodują, że całość dobrze się układa w kontakcie z ciałem. Włókna te mają wysoką sprężystość i nie zużywają się. Czasem zdarza się również wypełnienie z kulek styropianu, które może pełnić podobne funkcje, jednak w trakcie przemieszczania się w poduszce wydaje charakterystyczny dźwięk, który może irytować, ale poduszki takie są tańsze.  Również tańsze poduszki to te wypełnione gryką. Niestety jest ona mało sprężysta i w praktyce poduszka taka może okazać się twarda.   

Ze względu na specyficzny kształt poduszki ciążowej, dobrze jest, aby posiadała ona dołączoną poszewkę, najlepiej z bawełny, którą można z poduszki zdjąć i wyprać.

 

 

Poduszka ciążowa Motherhood – Ranking

 

 

Motherhood Classics 

 

Poduszka Motherhood Classics jest jedną z bardziej popularnych poduszek ciążowych w Polsce. Dzieje się tak, ponieważ zapewnia wygodę i odpowiednie wsparcie dla całego ciała kobiety w ciąży, dzięki czemu ułatwia sen i wypoczynek. Poduszkę można używać w pozycji leżącej do spania, jak i w pozycji siedzącej w czasie ciąży lub potem do karmienia dziecka.

Poduszka została wykonana z atestowanego, poliestrowego wypełnienia – są to cienkie włókna uformowane w kuleczki o średnicy ok. 0,5 cm – włókna wypełnienia posiadają kanał powietrzny i dodatkowo są skrętnie karbikowane, co zapewnia przestrzenność granulatu, puszystość i sprężystość.

Konstrukcja dwukomorowa zapewnia równomierne wypełnienie poduszki na całej powierzchni, a także zapewnia doskonałe dopasowanie się do kształtu kobiecego ciała.  Całość jest powleczona bawełnianą poszewką, która można zdjąć i wyprać w pralce.

Wymiary poduszki wynoszą 55 x 25 x 130 cm. Kształt produktu przypominający literę „C” powoduje, że paniom w ciąży jest łatwo znaleźć dla siebie wygodną pozycję. Dlatego też oceniły one ten produkt, jako najlepszą poduszkę ciążowa Motherhood w 2018 roku.

 

 

 

 

Motherhood Listki 

 

Kolejna poduszka ciążowa, Motherhood Listki, to również model w kształcie litery „C”. Jest on polecany przez położne, a przyszłe mamy używają go do wsparcia ciała podczas snu, a także w czasie dnia do wypoczynku w pozycji siedzącej. Po urodzeniu dziecka, produkt sprawdza się również, jako wsparcie przy karmieniu dziecka piersią.

Wypełnienie, najwyższej klasy poliester Lentex Ball, w formie małych kuleczek, spełnia normy Oeko-Tex Standard, a więc jest bezpieczny dla przyszłej mamy. Wymiary tego modelu mają 55 cm x 25 cm x 130 cm i właśnie te wymiary gwarantują, że kobieta może znaleźć wsparcie podczas snu na całej długości swojego ciała.

Poduszka jest powleczona poszewką wykonaną ze 100% bawełny, zamykanej na zamek błyskawiczny, aby dało się ją zdjąć i wyprać. A po kupieniu klient otrzymuje produkt zapakowany w pokrowiec z folii PCV, dzięki czemu można go nie tylko przewieźć bez uszkodzenia lub ubrudzenia, ale również, gdy przestała poduszka być potrzebna w domu, przechowywać ją w tym pokrowcu.

Wśród opinii znaleźliśmy również wypowiedzi panów, którzy sami poduszki używają, aby wygodnie odpocząć. Natomiast panie twierdzą, że jest to poduszka ciążowa Motherhood w dobrej cenie.

 

 

 

 

Motherhood Premium Classics 

 

Beżowa poduszka Motherhood Premium Classics, również jest wypełniona atestowanym poliestrem 100%. Jest to wyrób medyczny spełniający normy Oeko-Tex standard 100. Waga tej poduszki wynosi 2600 g, a wymiary to 520 mm x 520 mm x 370 mm. Poduszka otrzymała dwie nagrody „Złotego Brzuszka” miesięcznika „M jak Mama”.

Wnętrze poduszki uformowanej w kształt litery „C” jest wyprofilowane w taki sposób, aby stanowiło wygodne miejsce i pozwalało na przyjęcie optymalnej pozycji snu kobiety ciężarnej. Ten ergonomiczny kształt pozwala nie tylko na wygodny, nocny odpoczynek, również panie wykorzystują poduszkę chętnie w ciągu dnia, wspierając się na niej na fotelu czy kanapie.

A po urodzeniu dziecka, sprawdza się ona również do lepszego ułożenia ciała kobiety i jej dziecka podczas karmienia piersią. Poduszka została zaopatrzona w zewnętrzny pokrowiec wykonany z foli PCV zapinanej na zamek błyskawiczny.

Natomiast sama poduszka jest obleczona poszewką z bawełnianego weluru w składzie bawełna 80%, poliester 20%. Panie chwalą produkt, jako coś, co potrafi zapobiec niedogodnościom przynoszonym przez ciążę. Uważają one, że kształt poduszki powoduje, że doskonale spełnia ona swoje zadanie.

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...