Nocniki turystyczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Wybierając produkty dla dziecka często mamy dylemat, czy upatrzony model jest na pewno bezpieczny dla naszej pociechy i spełni swoje zadanie. Nie inaczej jest w przypadku nocników, które powinny być wygodne i mają zachęcać dziecko do zachowania czystości. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, dokonaliśmy analizy rynku i opinii konsumentów, dzięki czemu udało nam się wyłonić najlepsze produkty w 2019 roku. W efekcie powstał ranking, w którym pierwsze miejsce zajął nocnik Fisher Price W1330. Jest to często wybierany przez rodziców model, gdyż zapewnia on ciekawą atrakcję najmłodszym. Nocniczek wydaje dźwięki i melodie, a do tego wyglądem przypomina prawdziwą toaletę i posiada nawet spłuczkę. Warto zwrócić uwagę także na drugą, równie atrakcyjną pozycję z naszego zestawienia. Jest nią nocnik Potette Plus 2W1. Stanowi on idealną propozycję dla osób, które często podróżują ze swoimi dziećmi. Nocnik jest składany, lekki i poręczny, dzięki czemu można go łatwo przewieźć i użyć w razie potrzeby. Jeśli interesują Cię pozostałe propozycje z naszego zestawienia zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki nocnik turystyczny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Nauka samodzielnego korzystania z toalety to ważny etap w życiu każdego malucha. Minie wiele czasu zanim dziecko będzie mogło bez pomocy osoby dorosłej załatwić swoje potrzeby przy użyciu zwykłego sedesu. Ze względu na własny komfort, jak i Twoją wygodę ważne jest, by jak najszybciej dziecko nauczyło się używać nocnika. Żeby nie stracić osiągniętych efektów podczas wyjazdów czy spacerów warto nabyć nocnik turystyczny, który rodzic może wszędzie ze sobą zabrać.

Sklepy oferują nam wiele modeli, które różnią się od siebie w mniejszym lub większym stopniu. Chcemy pomóc Ci wybrać jeden z nich, by Twoje dziecko w szybki i prosty sposób zaczęło samodzielnie się załatwiać. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki nocnik turystyczny jest najlepszy zapraszamy do dalszej lektury naszego artykułu.

 

 

Rodzaje

Nocniki turystyczne dzieli się przede wszystkim na jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Zastosowanie pierwszego z modeli pozwala na natychmiastowe pozbycie się jego zawartości wraz z całym produktem. Plusem jest brak konieczności późniejszego czyszczenia poszczególnych jego elementów. Minusem – posiadanie przy sobie kilku sztuk na wypadek, gdyby dziecku nie wystarczyła jedna. Zarówno modele jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku są najczęściej na tyle kompaktowe, aby bez problemu można je było zmieścić się w damskiej torebce. Łatwo się je przenosi, wyciąga oraz – w razie potrzeby – rozkłada.

Wśród produktów można wyróżnić ich typy różniące się między sobą sposobem zastosowania. Do najpopularniejszych należą składane nocniki z doczepianymi nóżkami. Wykonuje się je w taki sposób, by ich rozłożenie nie było problematyczne. Poza tymi modelami produkuje się również nakładki na deski klozetowe mocowane do standardowych toalet w celu ułatwienia maluchowi wygodnego i bezpiecznego usadowienia się na klozecie. To rozwiązanie jest ostatnim krokiem do nauki samodzielnego korzystania z „toalety dla dorosłych”. Równocześnie takie rozwiązanie chroni pociechę przynajmniej przed częścią zarazków gromadzących się w publicznych ubikacjach. Zasadniczym minusem modeli jest brak możliwości użycia w dowolnym miejscu.

Musisz pamiętać o tym, że najlepszy nocnik turystyczny będzie wygodnym rozwiązaniem zarówno dla dziecka, jak i dla Ciebie. Jemu pomoże w kontynuowaniu nauki korzystania z toalety, a Tobie pozwoli nie martwić się szukaniem miejsca, w którym maluch mógłby się załatwić. Równocześnie powinieneś mógł bez problemu nosić przy sobie nocnik nie odczuwając przy tym znacznego dyskomfortu.

 

Materiał

Produkty wielokrotnego użytku najczęściej wykonuje się z plastiku, który jest łatwy w utrzymaniu i czyszczeniu. Do tego niewiele ważą, więc bez problemu można je przenosić. Modele jednorazowe tworzy się z tektury wytrzymałej na pewien poziom nacisku, ale możliwej do szybkiego wyrzucenia i przy tym biodegradowalnej.

Ważne, by nocniki turystyczne posiadały wymagane atesty zapewniające o ich odpowiedniej jakości i poziomie bezpieczeństwa względem dziecka.

 

Jaki nocnik turystyczny wybrać?

Wybór pomiędzy poszczególnymi rodzajami nocników turystycznych zależy tylko od upodobań rodzica i ewentualnych doświadczeń dziecka z podobnymi produktami. Poza powyższymi kryteriami warto zwrócić uwagę na kilka innych, mogących mieć pewien wpływ na zastosowanie produktu.

Istotną cechą podobnych przedmiotów jest ich nośność. Oznacza to tyle, co waga dziecka, z jaką dany model jest w stanie sobie poradzić. Informację, co do wysokości tej wartości producenci często umieszczają na opakowaniu tak, by rodzic bez trudu mógł sprawdzić, czy produkt nadaje się dla jego pociechy. Pamiętaj o tym, by przed kupnem upewnić się, że wybrany przez Ciebie nocnik jest odpowiedni dla Twojego malucha.

Dobrze, kiedy nocnik posiada rączki pozwalające na stabilne utrzymanie się dziecka na jego powierzchni. Ponadto, wygodę i prostotę korzystania może zwiększyć również oparcie zapobiegające nadmiernemu przechyleniu się dziecka do tyłu podczas korzystania z nocnika.

Utrzymanie się stojącego produktu na śliskim podłożu mogą ułatwić antypoślizgowe powierzchnie u dołu nóżek. Z ich pomocą nocnik nie będzie się przesuwać, pozostając cały czas w jednym miejscu.

Wielu konsumentów zwraca szczególną uwagę na dwufunkcyjność poszczególnych modeli. Największą popularnością cieszą się te z nich, które nie tylko posłużą jako przenośny nocniczek, ale również – na późniejszym etapie rozwoju dziecka – będą nakładką na deskę klozetową. W taki sposób rodzic nie będzie musiał inwestować w podobny produkt dwa razy – wystarczy jeden zakup, by móc się nim cieszyć aż do momentu samodzielnego korzystania przez pociechę z toalety.

Każdy z nocników powinien przede wszystkim zapewniać bezpieczne i higieniczne użytkowanie przez konsumenta. Warto, by model miał blokadę niepozwalającą dziecku na swobodny dostęp do pozostawionych przez niego nieczystości. W przeciwnym razie maluch bez trudu rozmontuje przedmiot mogąc tym samym ubrudzić się w momencie, kiedy umycie się i zmiana odzieży może okazać się niemożliwa.

Jeśli chcesz, by nabyty przez Ciebie model zachęcał Twojego malucha do korzystania z niego zadbaj o to, by posiadał ciekawy design. Producenci proponują wiele rozwiązań w różnych wzorach i kolorach. Jedno z nich z całą pewnością ucieszy Twoje dziecko, dzięki czemu bez problemu przekonasz je do załatwiania swoich potrzeb za pośrednictwem nabytego przedmiotu. Niektóre modele są interaktywne – odgrywają melodyjki i próbują komunikować się z maluchem.

 

Cena

W związku z tym, że propozycji na rynku jest naprawdę dużo dotyczący ich przedział cenowy jest dość szeroki. Można spotkać się z przedmiotami kosztującymi znacznie więcej, niż są warte, jak również trafić na nocniki turystyczne w dobrych cenach. Warto to sprawdzić jeszcze przed udaniem się do kasy. Za modele jednorazowe zapłacimy około 4-5 zł, natomiast te wielokrotnego użytku zwykle kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

 

 

Najlepsze nocniki turystyczne w 2019 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking nocników turystycznych, który ma na celu wsparcie w wyborze produktu spełniającego Twoje oczekiwania. W zestawieniu znalazły się modele ułatwiające dziecku naukę zachowania czystości oraz pozwolą na łatwe przejście do korzystania z normalnej toalety.

 

Nasze zalecenia

 

Fisher Price W1330

 

Jeśli szukasz nocnika, który pomoże Twojemu dziecku nauczyć się samodzielności koniecznie zapoznaj się z produktem Fisher Price W1330. Według opinii konsumentów stanowi on dużą atrakcję dla najmłodszych.

Model ten przypomina normalną toaletę, gdyż wyposażony jest w błyszczącą spłuczkę, uchwyt na papier toaletowy i klapę. Jest to duże ułatwienie dla dziecka w okresie przejściowym, przed tym, gdy zacznie korzystać z prawdziwej ubikacji. Urządzenia można używać, jako funkcjonalny nocnik z wyjmowanym pojemnikiem, a także jako nakładki na duży sedes.

Model ten zachęca dziecko motywującymi nagraniami, a po zakończeniu wypróżniania nagradza je piosenkami. Wszystkie wypowiadane zdania nagrane są w języku polskim. Do zasilania nocnika wymagane są 3 baterie AA. W komplecie otrzymujemy również ochronny wkład, który ułatwia załatwianie się chłopcom.

Osoby, które zdecydowały się na zakup nocnika uważają, że bardzo szybko przypada on do gustu dzieciom. Wśród jego największych zalet konsumenci wymieniają łatwość czyszczenia, bardzo atrakcyjny design i solidne wykonanie.

 

 

 

 

Potette Plus 2W1

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Potette Plus 2W1. Jest to składany nocnik turystyczny, dzięki któremu możemy wygodnie i bezstresowo podróżować z naszymi dziećmi.

Produkt może być wykorzystywany zarówno w czasie wyjazdu, jak i w domu, jako nakładka na ubikację lub oddzielny nocnik. Dzięki temu, że jest to wersja składana nocnik nie zajmuje dużo miejsca, jest lekki i poręczny. Model ten bez problemu możemy spakować do niewielkiej torby podręcznej.

Potette Plus wyposażony jest w silikonowy wkład, który pochłania wilgoć oraz woreczki eliminujące nieprzyjemne zapachy. Posiada on również stabilne nóżki z antypoślizgowymi nakładkami, dzięki czemu nocnik się nie przemieszcza. Jego maksymalne obciążenie wynosi 25 kg. W zestawie otrzymujemy również wymienne wkłady i etui.

Warto wspomnieć także o pozytywnych opiniach konsumentów na temat tego nocnika. Doceniają oni przede wszystkim jego wygodę użycia i niewielkie wymiary po złożeniu, które wynoszą 7 cm x 22 cm x 23 cm.

 

 

 

 

Fisher-Price CBV50

 

Opinie o nocnikach turystycznych marki Fisher Price są bardzo pozytywne, a konsumenci cenią wyroby tej firmy za wysoką jakość. Dużą popularnością cieszy się także model Fisher-Price CBV50, który wspomoże Twoje dziecko w nauce samodzielnego korzystania z toalety.

Produkt ma bardzo atrakcyjny design i kolorystykę, więc powinien przypaść do gustu w szczególności dziewczynkom. Posiada on podłokietniki oraz oparcie o regulowanej wysokości, które sprawiają, że na nocniku można wygodnie usiąść, a także z niego wstawać.

Model ten wyposażony jest w wyjmowany pojemnik, który pozwala łatwo utrzymać go w czystości. Ponadto, dobrze przylega do podłogi i dzięki antypoślizgowym nóżkom jest stabilny. Nocnik dostępny jest także w kolorze zielonym, przeznaczonym w szczególności dla chłopców.

Osoby, które zdecydowały się na zakup nocniczka Fisher-Price CBV50 twierdzą, że jest on bardzo wygodny w użytkowaniu. Dzięki uchwytom pozwala dziecku na samodzielne podniesienie się. Poza tym produkt ma bardzo atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Big New Bobby Car Autko

 

Nocnik Big New Bobby Car Autko, ze względu na jego oryginalną formę, jest chętnie wybieranym modelem przez rodziców dla swoich dzieci. Nocnik przypomina bowiem auto, dzięki czemu stanowi dodatkową atrakcję dla malucha.

Produkt wyposażony jest w wyjmowaną kierownicę z klaksonem, wygodne oparcie z uchwytem oraz wyciąganą wkładkę dla łatwiejszego wypróżniania. Wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają mu trwałość i są bezpieczne dla najmłodszych. Dzięki atrakcyjnemu designowi nocnik zachęca najmłodszych do samodzielnego korzystania z toalety. Jego dodatkową zaletą jest antypoślizgowy spód, który zapewnia stabilność i zapobiega przesuwaniu się.

Wymiary nocnika to 39 cm x 28 cm x 26 cm. Przeznaczony jest on dla dzieci powyżej 18 miesięcy. Na uwagę zasługują również pozytywne komentarze na temat tego modelu, które możemy znaleźć w Internecie. Konsumentom przypadł do gustu nie tylko ciekawy kształt nocnika, ale również jego solidne wykonanie.

 

 

 

 

Tega Baby Sowa SO-001

 

Tega Baby Sowa SO-001 to dobry i tani nocnik turystyczny, dzięki któremu szybko i łatwo nauczysz swoje dziecko samodzielnego korzystania z toalety.

Produkt wyposażony jest w antypoślizgowe nóżki, które zapewniają mu stabilność. Jego wysokie, wygodne oparcie i szerokie siedzisko zapewniają maluchowi komfort podczas siedzenia. Poza tym nocnik wyposażony jest w pozytywkę, która uruchamia się po skorzystaniu i nagradza dziecko wesołymi melodyjkami.

Model ten dostępny jest w kolorze białym i czarnym, dzięki czemu możemy go dopasować do wnętrza naszej łazienki. Dodatkowo ozdobiony jest przyjaznymi sówkami. Nocnik przeznaczony jest zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek powyżej 2 roku życia.

Nocnik Tega Baby Sowa SO-001 cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę, ale przede wszystkim łatwość czyszczenia, solidne wykonanie oraz atrakcyjny design. Użytkownicy podkreślają, że nocnik zachęca dziecko do samodzielnego korzystania z toalety.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...