Nocniki ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Fisher Price W1330 to zdaniem wielu najlepszy nocnik na rynku. Produkt wyróżnia się ciekawym designem, gdyż swoim wyglądem przypomina prawdziwą toaletę. Na obudowie znajdziesz zatem spłuczkę, uchwyt na papier toaletowy oraz podnoszoną deskę klozetową. Taka konstrukcja nie jest przypadkowa, gdyż zdaniem wielu specjalistów przyspiesza naukę samodzielnego załatwiania się. Poza tym sprzęt ma wgrane 2 piosenki, które na pewno zachęcą malca do regularnego używania nocnika. Prezentowany model został specjalnie dostosowany do polskiego rynku, gdyż wszystkie piosenki i komendy są właśnie w tym języku. Jest to edukacyjny sprzęt, który po załatwieniu się nagradza maluszka. Produkt może być też używany jako nakładka na prawdziwą toaletę. Alternatywą dla tego modelu jest Prince Lionheart Pottypod, czyli produkt wyglądem przypominający prawdziwy sedes. Dzięki temu dziecku będzie znacznie prościej skorzystać z prawdziwego modelu. Sprzęt wyposażono w regulowaną podstawę, którą dostosujesz do wzrostu maluszka. Do tego siedzenie jest bardzo wygodne, więc nauka będzie mogła przebiegać bez pośpiechu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki nocnik kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każdy rodzic niecierpliwe czeka na ten moment, w którym maluch zacznie załatwiać swoje potrzeby samodzielnie. Nauka korzystania z nocnika nie zawsze przychodzi łatwo, ale, gdy już przebrniemy przez ten okres, zapomnimy o regularnym wymienieniu pieluszek. Odczujemy też ulgę dla portfela, bo pampersy to wbrew pozorom spory wydatek. Na rynku nie brakuje nocników, które grają, pachną, wyglądem przypominają normalną toaletę, a nawet mają funkcję spuszczania wody. Kuszą rodziców i dzieci, ale czy warto w nie inwestować? W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i podpowiemy Ci, jaki nocnik wybrać, aby zapewnić dziecku wygodę

Płeć ma znaczenie

Poprzednie pokolenia na pewno stwierdzą, że nie ma znaczenia czy kupujesz nocnik dla chłopca czy dziewczynki, ale niestety są w błędzie. Nie oznacza to, że chłopiec nie będzie mógł skorzystać z nocniczka dziewczynki czy odwrotnie. Nic się mu nie stanie, ale dla komfortu malucha oraz w celu uchronienia się przed zmoczeniem łazienki, dla chłopca najlepiej wybrać nocnik dobrze zabezpieczony z przodu. W przypadku dziewczynek to mniej istotna kwestia. Poza tym rozróżnienie na płeć widoczne jest jeśli chodzi o stylistykę nocniczków. Różowe z księżniczkami bardziej zainteresują dziewczynki, a z samochodami, chłopców. Początkowo nie jest to tak istotne, ale z wiekiem dzieci coraz bardziej identyfikują się ze swoją płcią i zawężają obszar zainteresować, również, jeśli chodzi o kolory.

 

Zwykły czy grający – jaki nocnik jest najlepszy?

Producenci, oprócz najzwyklejszych nocniczków, oferują też te grające. Wydaje nam się, że takie ciekawe rozwiązania, jak nocnik w kształcie pieska, kotka czy misia, który gra i śpiewa będą atrakcyjne. Pojawia się jednak pytanie, czy na pewno warto zdecydować się na taki model? Poznaj cechy charakterystyczne trzech głównych typów nocników i sam zdecyduj, który będzie odpowiedni dla Twojej pociechy.

 

Nocniki proste

To najtańsza i najprostsza propozycja bez żadnych funkcji. Na rynku znajdziesz modele bez zdobień, w jednym kolorze, ale również te o ciekawych kształtach, które cieszą się ogromną popularnością. Nowością na rynku są nocniki pachnące, których tworzywo zostało nasączone zapachem. Taki nocnik jest odpowiedni dla dzieci w każdym wieku, nie rozprasza i nie wymaga zasilania. Ważne jest to, aby taki produkt był wykonany z mocnego, ale giętkiego tworzywa. Musi być też dostosowany do wagi i wzrostu dziecka, aby miało ono zapewniony komfort.

 

Nocniki grające

To coraz popularniejsza opcja, która ma swoich zwolenników i przeciwników. Z całą pewnością taki nocnik stanowi świetną propozycję dla dzieci, które lubią różne odgłosy i nie chcą siadać na nocniczek. Po tym, jak dziecko załatwi swoją potrzebę, nocniczek uruchamia melodię, np. fanfary. Trzeba jednak pamiętać o regularnym wymienianiu baterii. Zwróć też uwagę na to, co lubi Twoje dziecko. Nie każdy maluch lubi nagłe sygnały dźwiękowe i grający nocniczek może je przerazić. Oczywiście zawsze możesz wyjąć baterie z takiego urządzenia, jednak już przed zakupem warto to zweryfikować. Zwłaszcza, że takie nocniczki są droższe niż te klasyczne.

 

Nocniki typu sedes

Jest to stosunkowa nowość, która zyskała uznanie wielu rodziców. Jest to nocniczek krzesełko z oparciem, który ma funkcję spuszczania wody. Często także ma element grający. Rodzice, którzy wybrali taki nocnik dla swoich pociech, zauważają, że to świetny wybór, dzięki któremu dziecko szybciej przyzwyczaja się do zwykłego sedesu. Inni podkreślają jednak, że taki sedesik zajmuje sporo miejsca, a dziecko zaczyna odbierać załatwianie swoich potrzeb jako zabawę. Poza tym, przy zwykłym sedesie, może czuć rozczarowanie brakiem dźwięków.

 

Nie kupuj zbyt szybko

Nie ważne, na jaki typ nocniczka się zdecydujesz, pamiętaj, żeby nie kupować go zbyt wcześnie. Błędem jest zakup takiego produktu jeszcze przed narodzeniem dziecka, gdy nie znamy jego upodobań. Poza tym, jeśli maluch jest bardzo spostrzegawczy i zauważy ciekawy nocniczek, może go potraktować jako zabawkę. W efekcie, gdy przyjdzie czas na naukę siusiania na nocniku, trudniej będzie nam wytłumaczyć, że ta kolorowa zabawka to jednak toaleta.

 

 

Materiał

Niezależnie od tego, jaki typ nocnika wybierzesz, zwrócić uwagę na materiał, z jakiego go wykonano. Musi być solidny i odporny na uszkodzenia, aby pod naciskiem nie uległ niszczeniu. Bardzo ważne są także wszelkie atesty. Należy kupować taki, który ma wszystkie certyfikaty jakości i nie został wykonany z materiałów, które mogą zawierać szkodliwe substancje. Poza tym, musi być on łatwy w pielęgnacji. Wybieraj taki, który można myć w wodzie o wysokiej temperaturze, aby pozbyć się wszystkich bakterii.

 

Wygoda na pierwszym miejscu

Ważne jest to, aby nocniczek był wygodny dla dziecka, ale też dla rodzica. Nie kupuj produktu, który trudno jest wziąć do ręki i jest zbyt obudowany, bo to utrudni jego opróżnianie. Zwykle nocniczki mają specjalne wgłębienie pod spodem, aby można je było łatwo chwycić.

 

Nocniki w dobrych cenach

Najprostsze modele nocniczków kosztują mniej niż 10 zł. Zwykłe, pachnące ok 40 zł. Za urządzenie grające musisz zapłacić przynajmniej 25 zł. Natomiast nocniczki w kształcie sedesu kosztują nawet 100 zł.

 

 

Najlepsze nocniki w 2021 roku

 

Gdy pojawia się w domu dziecko, w ślad za nim zaraz pojawia się nocniczek. Aby nauczyć malucha czystości i korzystania z toalety, rodzice i producenci poszukują coraz to atrakcyjniejszych dla małego człowieczka rozwiązań. Bogactwo modeli spowodowało, że postanowiliśmy przedstawić pięć wiodących, aby pomóc rodzicom wybrać dobry i tani nocnik.

 

Nasze zalecenia

 

Fisher Price W1330

 

1.Fisher Price W1330Ranking nocników rozpoczynamy najdroższym modelem Fisher Price W1330. Jest to zdecydowanie nocnik „edukacyjny”, który do złudzenia przypomina czynności toaletowe wykonywane na prawdziwym sedesie. Wysokość tego modelu jest dopasowana do wzrostu dziecka, a realistyczny wygląd, urozmaicony dziecięcą kolorystyką, ułatwia przystosowanie się dziecka do sedesu.

Nocniczek jest wyposażony w uchwyt na papier toaletowy i spłuczkę. Gdy maluch pociągnie za spłuczkę, jest odtwarzany dźwięk spuszczanej wody. Ponadto nocniczek odtwarza również piosenki po polsku do wspólnego śpiewania. Odtwarza również zdania motywujące dziecko do załatwienia swojej potrzeby. Model ten jest przeznaczony dla dzieci od 12 miesięcy życia.

W późniejszym okresie, górną część nocniczka można wykorzystać, jako nakładkę na toaletę w łazience. Aby używanie nocnika było również wygodne dla mamy, producent przewidział łatwo wyjmowany pojemnik, aby dało się go bezproblemowo opróżnić i umyć.

Urządzenie to jest zasilane 3 bateriami typu AA, które trzeba oddzielnie dokupić. Wśród opinii klientów najczęściej pojawiają się informacje, że korzystanie z nocniczka jest dla dziecka frajdą, chętnie na nim siada, bo nie tylko stymuluje dziecko dźwiękami, ale również jest właściwie wyprofilowane i dziecku jest na nim wygodnie.

Fisher Price W1330 to nocnik dla dziecka, który wyglądem przypomina prawdziwy sedes. Aby produkt grał jedną z 2 melodii, niezbędne jest użycie 3 baterii AA. Sprzęt dedykowany jest dla malców powyżej 12 miesiąca życia. Wszystkie odtwarzane dźwięki oraz komendy są w języku polskim.

Zalety
Design:

Ponieważ produkt ma bardzo zabawny i ciekawy design, przyciąga uwagę dziecka. Wiele malców ma ochotę użyć spłuczki lub papieru toaletowego, który jest na uchwycie. Co więcej, na tylnej obudowie nadrukowana jest uśmiechnięta twarz.

Interaktywny:

W czasie korzystania nocnik odgrywa jedną z 2 melodii oraz po załatwieniu się nagradza dziecko, by zachęcić je do dalszego korzystania z nocniczka. Do tego efekty dźwiękowe naśladują prawdziwą ubikację.

Łatwe czyszczenie:

Produkt wyposażony jest w specjalny, wyjmowany wkład, co ułatwia opróżnianie. Dzięki temu wyczyszczenie nocnika zajmuje tylko kilka minut.

Wygoda:

Siedzisko zostało wyprofilowane tak, by zagwarantować komfortowe siedzenie.

Bezpieczeństwo:

Model bardzo dobrze przylega do podłogi i nie jest podatny na przesunięcia. Dzięki temu zawartość nocnika nie wylewa się.

Wady
Cena:

Dla niektórych rodziców koszty zakupu sprzętu mogą okazać się zbyt wysokie.

 

 

 

 

Prince Lionheart Pottypod

 

2.Price Lionheart PottypodPrice Lionheart to amerykańska firma produkująca zabawki i akcesoria dla dzieci. Firma już od ponad trzydziestu lat rozwija swoje produkty. Między nimi również stara się wyprodukować najlepszy nocnik. Produkowany przez nich model Price Lionheart Pottypod ma kompaktową budowę, jest lekki, o niewielkich rozmiarach, doskonały zarówno do używania w domu, jak i w podróży.

Podstawa tego modelu ma 24 cm długości i 17,6 cm wysokości w najwyższym punkcie. Nocnik też można regulować w zależności od wzrostu dziecka. Model jest produkowany w trzech wersjach kolorystycznych: zielonym, niebieskim i różowym.

W środku jest wyposażony w miękką nakładkę, zapewniającą komfort siedzenia malucha. Wnętrze, dla łatwiejszego opróżniania i mycia, jest wyjmowane. Dodatkowo producent pomyślał o zintegrowanej osłonie przeciwko pryskaniu, oraz o stabilności nocnika.

W podstawie, w celu lepszej przyczepności do podłoża, zamontowano antypoślizgowy pierścień TPE. Wśród rodziców panuje opinia, że model ten posiada wytrzymałą konstrukcję i jest delikatny dla dziecka. Dzieci zachęca do siadania na nocniku zawsze ciepła, wewnętrzna wyściółka, która jest przyjemna dla pupy malucha.

Prince Lionheart Pottypod to nocnik ze specjalną nakładką, która ułatwia dziecku korzystanie z niego. Kolor produktu to biało-niebieski.

Zalety
Design:

Wygląd prezentowanego modelu bardzo przypomina klasyczny sedes. Nie tylko wpływa to na wrażenia estetyczne, ale również ułatwia maluszkowi przestawienie się na prawdziwy model.

Podstawa:

Nocnik został wyposażony w regulowaną podstawę. Sprawia to, że bardzo szybko dopasujesz wysokość tego elementu do wzrostu maluszka.

Nakładka:

Element ten jest miękki w dotyku, więc zapewnia pełnię komfortu w czasie siedzenia. Materiał nie odciska się na ciele dziecka. Co więcej, nakładkę zaprojektowano tak, by pociecha mogła spędzićw pozycji siedzącej dłuższy czas. Element ten wykonano z wytrzymałego plastiku.

Cena:

Jest to dobry nocnik do 100 zł, który cechuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości wykonania.

Wady
Dostosowany do małych dzieci:

Jak zauważają rodzice jest to mały nocniczek i dla większych dzieci może okazać się nieodpowiedni.

 

 

 

 

Fisher Price 3W1 T6211

 

3.Fisher Price 3W1 T6211Kolejny produkt, to połączenie normalnego sedesu z zabawką. Fisher Price 3W1 T6211 można używać, jako nocniczek z klapą, a także, gdy klapa opuszczona, jako podstawka do sięgnięcia do umywalki. Nocniczek o bardzo atrakcyjnym dla dziecka wyglądzie, pełni funkcje podobną do normalnej toalety.

Ma zamykaną klapę, deskę sedesową, a po zrobieniu przez dziecko siusiu, nagradza je wesołą melodią. Model ten jest przeznaczony dla dzieci od 12 miesiąca życia, oraz maksymalnej wagi 45 kg. I może też służyć, jako nakładka na zwykły sedes.

Zabawny kształt i podobizna kaczuszki czyni z tego modelu przedmiot pomagający dziecku w codziennych fizjologicznych czynnościach. Wyjmowany wkład jest wygodny dla rodziców, bo można go łatwo wyjąć i oczyścić. Ponadto „kacze” nogi, dzięki solidnej szerokiej podstawie, czynią tę toaletę stabilną. Rodzice i dzieci dają temu produktowi 5 + za jego jakość, wygląd, prostotę obsługi, oraz łatwość czyszczenia.

Również użytkownikom podoba się dodatkowa funkcja podnóżka, jaka nocnik pełni po zamknięciu klapy. Rodzice chwalą stabilne i mocno ustawione stopki kaczki, zapewniające bezpieczeństwo dziecku.

Fisher Price 3W1 T6211 to nocnik, który swoim wyglądem przypomina kaczkę. Sprzęt zasilany jest 3 bateriami. Produkt dedykowany jest dla maluszków od 12 miesiąca życia. Mogą z niego korzystać dzieci, których waga nie przekracza 45 kg.

Zalety
Interaktywny model:

W czasie załatwiania malec będzie słyszał wesołą melodię. Jest to nagroda za poprawnie wykonaną czynność. Na pewno przekona to pociechę do regularnego korzystania z nocniczka.

Design:

Ponieważ produkt swoim kształtem przypomina kaczkę, dziecko zdecydowanie chętniej z niego korzysta.

Podnóżek:

Po złożeniu klapy, nocnik może służyć maluchowi jako podnóżek. Sprawi to, że dziecko będzie mogło samodzielnie umyć ręce w umywalce.

Czyszczenie:

Nocnik posiada wyjmowany pojemnik. Gdy dziecko już się załatwi wystarczy go wyjąć przy pomocy uchwytu. Czynność ta przebiega bardzo szybko i higienicznie.

Wady
Wymiary:

Dla niektórych osób produkt jest zbyt duży, więc znalezienie dla niego miejsca w niewielkiej łazience może być trudne. Rozmiar powoduje też, że jest mało mobilny.

 

 

 

 

Big New Bobby Car Autko 56801

 

Model Big New Bobby Car Autko 56801 to bardzo ładny produkt, który cechuje się ciekawym designem. Dzięki temu maluszek znacznie chętniej będzie z niego korzystał. Produkt dostosowany jest do dzieci w wieku do 18 miesiąca życia. Wymiary sprzętu to: długość – 39 cm, szerokość – 28 cm i wysokość – 26 cm.

Wygląd produktu stylizowany jest na samochód wyścigowy, co ma za zadanie przyciągnąć uwagę dziecka. W centralnym miejscu umieszczono nawet kierownicę z klaksonem, gdyż umili to maluchowi czas spędzony na nocniku. Sprzęt został specjalnie wyprofilowany, by zapobiec pryskaniu i wylewaniu się moczu na podłogę. Do tego pojazd posiada wysokie oparcie, więc Twoja pociecha będzie mogła komfortowo usiąść i się załatwić. Specjalna wkładka, którą można zdjąć ułatwia opróżnianie produktu, co na pewno doceni wielu rodziców.

Zanim nocnik trafił na sklepowe półki, został poddany wielu testom, które potwierdziły, że produkt jest w pełni bezpieczny. W składzie materiału nie znaleziono niebezpiecznych substancji. Wielu rodziców doceniło wysoką jakość wykonania nocniczka oraz jego wygląd.

Big New Bobby Car Autko 56801 to nocnik, który swoim wyglądem przypomina samochód wyścigowy. Sprzęt przeznaczony jest dla dzieci do 18 miesiąca życia. Wymiary modelu to: szerokość – 28 cm, wysokość – 26 cm i długość – 39 cm.

Zalety
Wygoda:

Siedzenie nocnika posiada wygodne oparcie, które asekuruje malca i nie pozwala mu wypaść.

Bezpieczeństwo:

Zanim trafił na sklepowe półki, produkt przeszedł wiele testów, które potwierdziły jego niezawodność i bezpieczeństwo. Nocnik ma wszystkie niezbędne, europejskie certyfikaty jakości.

Design:

Ponieważ produkt ma ciekawy kształt oraz kolor, na pewno zwróci uwagę malucha. Dodatkowo kierownica z klaksonem w centralnym miejscu ma za zadanie umilić maluszkowi czas spędzony na nocniku. Poza tym siedzenie zostało tak wyprofilowane, by zapobiec pryskaniu na podłogę.

Wady
Wymiary:

Z powodu dość dużych wymiarów nocnik może nie zmieścić się w małych łazienkach i jest niezbyt mobilny.

 

 

 

 

Beaba Pastel 920134

 

5.Beaba Pastel 920134Ostatnim opisywanym produktem jest Beaba Pastel 920134. Firma Beaba to producent dziecięcych artykułów z tradycją 20-sto letnią. Produkty firmy charakteryzuje trwałość, praktyczność i oryginalny design. Opisywany model ma wymiary 33 x 28 x 13 cm, z możliwością podwyższenia podstawy dla większych dzieci.

Kształt został dopasowany do używania zarówno przez chłopca, jak i dziewczynkę, i jest dedykowany dla dzieci od pierwszego roku życia. Model ten posiada wyjmowany wkład dla łatwiejszego utrzymania czystości. Stabilna, antypoślizgowa podstawa, czyni użytkowanie nocnika bezpiecznym dla dziecka, a wygodna rączka z tyłu pozwala rodzicom wygodnie przenosić nocniczek w inne miejsce.

Kształt tego modelu został tak zaprojektowany, aby w konsekwencji przyzwyczajał dziecko do samodzielnego używania toalety. Wygodne, miękkie tworzywo powoduje, że dzieci bez uprzedzeń przekonują się do używania nocniczka.  Według rodziców, model ten jest dobrze wykonany i wszystko jest idealnie do siebie dopasowane.

Podkreślają również możliwość wyjmowania wkładu, co upraszcza utrzymanie czystości. Również wygląd, i to że nocnik jest stabilny i duży zyskało aprobatę rodziców.

Beaba Pastel 920134 to nocnik dla maluchów o pastelowych kolorach. Wymiary prezentowanego modelu to: 33 cm x 28 cm x 13 cm.

Zalety
Kształt:

Dobrze wyprofilowany kształt zapewnia wygodę w czasie załatwiania się. Do tego siedzenie zostało tak zaprojektowane, by zapobiec pryskaniu na podłogę.

Higieniczny:

Model wyposażony jest w specjalny, wyjmowany wkład. Po załatwieniu się można go łatwo podnieść przy pomocy rączki, przenieść i umyć. W efekcie jego czyszczenie jest bardzo proste.

Antypoślizgowy spód:

Nocnik posiada antypoślizgowe wykończenie, które sprawia, że stoi on stabilnie w jednym miejscu.

Wady
Cena:

Wielu osobom przeszkadzać może wysoki koszt zakupu modelu, który jest nieproporcjonalny do jakości wykonania.

Brak dodatków:

Sprzęt cechuje się prostą konstrukcją, pozbawioną interaktywnych udogodnień. Sprawia to, że nie budzi zainteresowania najmłodszych. Kolor modelu jest jednolity, co również nie czyni go atrakcyjniejszym.

 

 

 

 

Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika?

 

Jak twierdzą specjaliści, naukę korzystania z nocnika najlepiej zacząć pomiędzy 18. a 24. miesiącem życia dziecka. Maluchowi należy poświęcić dużo czasu i cierpliwości, jednak z czasem nasze starania spowodują, że pociecha nie będzie potrzebować już pieluszki. Jak wyglądają początki nocnikowania? Sprawdź, czego dowiedzieliśmy się na ten temat.

Kiedy dziecko nauczy się korzystać z nocnika?

Z uwagi na to, że każdy maluch rozwija się inaczej, nie da się jednoznacznie określić, ile potrwa nauka korzystania z nocnika. Dużo zależy też od tego, w jaki sposób wyjaśnimy dziecku, dlaczego trzeba zrezygnować z pieluszek, jak samodzielnie zdejmować majteczki oraz jak ma sygnalizować, że np. chce mu się siusiu. Przeciętnie nauka nocnikowania zajmuje pociechom od dwóch do sześciu tygodni, choć zdarzają się przypadki, że dopiero po kilku miesiącach maluch nabywa odpowiednie umiejętności.

Kilkadziesiąt lat temu pediatrzy zalecali, żeby zacząć sadzać dziecko na nocniku w momencie, gdy nauczy się samodzielnie siedzieć. Często jednak zdarzało się, że tak mała pociecha wciąż potrzebowała pieluch, ponieważ nie umiała pokazać swoich potrzeb. Coraz mniej rodziców zaczyna próby nocnikowania przed pierwszymi urodzinami malucha, ponieważ nie daje to oczekiwanych rezultatów w odpowiednio szybkim czasie.

 

Jak przygotować pociechę do nocnikowania?

Zazwyczaj sami możemy zauważyć, że nasze dziecko jest już gotowe do zrezygnowania z pieluszek. W pewnym momencie maluchowi zacznie przeszkadzać brudna lub wilgotna pielucha i sam zacznie nas informować o tym, że trzeba ją zmienić. Jeśli jednak dziecko jest już w takim wieku, że należy rozpocząć nocnikowanie, a mimo podejmowanych prób pociecha niechętnie się uczy, jest na to skuteczne rozwiązanie. Wystarczy zmienić dotychczasowe pieluchy na takie, które są mniej chłonne (mogą to być tzw. majteczki treningowe). Uczucie dyskomfortu zazwyczaj sprawia, że nocnik przestaje być traktowany jako coś złego.

Jak pomóc dziecku polubić nocnik?

Żeby nocnikowanie zakończyło się sukcesem, trzeba przede wszystkim dowiedzieć się, jaki nocnik jest polecany przez bardziej doświadczonych rodziców. Wybór właściwego produktu to jedna z najważniejszych kwestii. Na początku należy przyzwyczaić pociechę do nowego przedmiotu, z którego już niedługo będzie korzystać regularnie. Aby to zrobić, najlepiej co pewien czas sadzać dziecko na nocniku, nawet kiedy ma na sobie pieluchę, żeby czuł się na nim bezpiecznie i pewnie. W czasie nauki maluchowi należy zakładać luźne ubranka, które będzie mógł szybko zdjąć samodzielnie. Wiele osób uważa, że niezwykle pomocne są bajki o dzieciach, które także musiały przyzwyczaić się do nocnika. Takie opowieści pomogą pociechom zrozumieć, że koniec okresu pieluszkowego nie jest niczym strasznym.

 

Błędy, których trzeba się wystrzegać

Musimy pamiętać, że maluch nie nauczy się siusiać do nocnika w kilka dni. Choć czasami z pewnością będziemy czuć poirytowanie, nie możemy krzyczeć na pociechę ani się z niej śmiać. Trzeba spokojnie tłumaczyć dziecku, jak ma sygnalizować swoje potrzeby i zdejmować ubranie. Za każdy, nawet drobny postęp należy maluszka chwalić, to zmobilizuje go do dalszej nauki. Pamiętajmy również, że początkowo nie zrezygnujemy całkowicie z używania pieluszek, konieczne będzie zakładanie ich dziecku w nocy. Jednak im pociecha będzie starsza, tym lepiej zacznie radzić sobie z samodzielnym korzystaniem z nocnika, a potem z toalety.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Potette Plus 2 w 1

 

4.Potette Plus 2 w 1Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest Potette Plus 2 w 1. Jest to przenośny nocnik, o składanej, poręcznej konstrukcji. Rozmiar tego modelu sprawia, że można go wziąć do torby, lub trzymać w schowku w wózku, w specjalnym etui dołączonym do zestawu. Wymiary złożonego nocnika wynoszą 23 cm x 24 cm x 7 cm. Po rozłożeniu nocniczek ma standardową wielkość (23 cm x 24 cm x 11 cm), ale jest to jedynie zewnętrzna obudowa z nóżkami.

Jednorazowy wkład z folii i chłonnego wkładu, absorbującego wilgoć i zapachy, wkłada się do wnętrza nocniczka. Po skorzystaniu dziecka z nocnika, wkład wyjmuje się, zwija jak pieluchę i wyrzuca. Model ten jest dedykowany dla dzieci od 15 miesiąca życia. Nocnik również może być wykorzystywany, jako redukcja WC dla dzieci od lat dwóch, wymiary redukcji to 23 cm x 37 cm x 7 cm.

Redukcja pasuje do wszelkiego typu desek sedesowych. Nocnik jest wykonany z trwałych materiałów, które nie ulegają uszkodzeniom w trakcie długiego użytkowania. Wraz z nocnikiem kupujący otrzymuje 3 woreczki z wkładką absorbującą oraz etui podróżne do przenoszenia toalety.

Opinie o nocnikach Potette Plus 2 w 1 mówią, że jest bardzo praktyczny, zajmuje mało miejsca, a równocześnie ma przyjemny design i jest wygodny zarówno dla mamy jak i dla dziecka.

 

 

 

Jaki nocnik Fisher Price wybrać?

 

Każde dziecko zaczyna korzystać z nocnika we własnym tempie. Zazwyczaj jest to wiek około 18 miesięcy, chociaż niektórzy rodzice starają się sadzać dziecko na nocnik zaraz po tym, jak nauczy się siadać. W poniższym artykule doradzimy, jaki nocnik wybrać, tak by, jak najlepiej spełniał potrzeby naszego dziecka. Przedstawimy także kilka propozycji firmy Fisher Price.

Jednym z najbardziej cenionych producentów nocników (jak i zabawek oraz innych akcesoriów dla dzieci) jest Fisher Price. Ta amerykańska firma powstała już w latach 30 ubiegłego wieku. Marka dba o to, aby wykorzystywane materiały posiadały odpowiednie atesty i były bezpieczne dla zdrowia. Dowodem sukcesu marki jest fakt, że obecnie działa ona w aż 145 krajach.

Współcześnie wybór nocnika może być dla świeżych rodziców nie lada wyzwaniem. Producenci prześcigają się w coraz to śmielszych projektach, które mają za zadanie przyciągnąć uwagę zarówno rodziców, jak i maluszka. Pojawiają się w najróżniejszych modelach i kolorach, świecą i grają. Mimo że na początku może nam się to wydać dziwne i zbędne, to ma to swoje plusy – produkt powinien wzbudzać ciekawość dziecka i mu się podobać, tak by maluch chętnie z niego korzystał. Oczywiście nie może być także zbyt pstrokaty. To mogłoby się skończyć na odwróceniu uwagi bobasa od głównego przeznaczenia nocnika.

Podczas wyboru powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na kształt oraz wygodę użytkowania. Mimo że modele w kształcie uroczych zwierzątek będą się dziecku podobać, to są one dla niego niepraktyczne. Zazwyczaj siada się na nich okrakiem, co często uniemożliwia dziecku samodzielne użycie nocniczka.

Najlepsze nocniki Fisher Price mają komfortowe siedzisko o opływowych krawędziach, które nie będą raniły nóżek malca. Ponadto siedzisko powinno być szerokie, co zapewnia maksimum wygody. Bardzo ważne jest również higieniczne usuwanie zawartości nocnika. Nowoczesne modele posiadają wyjmowane pojemniki, z których wygodnie możemy usunąć nieczystości. Co ważniejsze, nie mają one styczności z miejscami, na których siada dziecko.

 

 

Nocniki Fisher Price – ranking

 

 

Fisher Price W1330

 

Fisher Price W1330 to model, który imituje prawdziwą toaletę. Posiada wszystkie jej detale, takie jak spłuczka czy klapa, przez co dziecko szybciej uczy się korzystania z prawdziwej toalety. Co więcej, maluch ma dodatkową motywację do skorzystania z nocnika w postaci zadań, które z kolei są nagradzane wesołymi piosenkami.

Nie dość, że produkt wspiera dziecko i motywuje je do nauki korzystania z toalety, to na dodatek jego realistyczny design ułatwia przejście do używania prawdziwego sedesu. Siedzisko jest szerokie i wyprofilowane tak, że maluchom jest na nim wygodnie i żadne krawędzie nie będą ich uwierać. Produkt w komplecie posiada specjalną nakładkę, która ułatwi chłopcom załatwianie się. Nie musimy martwić się o przewrócenie produktu, ponieważ dobrze on przylega do podłogi. Higieniczne sprzątanie zawartości produktu zapewnia nam wyjmowany wkład.

Oprócz wesołych piosenek model ten wydaje również dźwięki prawdziwej toalety, gdy dziecko pociągnie za spłuczkę. Produkt posiada również uchwyt na papier toaletowy. Model W1330 jest zasilany trzema bateriami AA. Gdy dziecko podrośnie produkt może służyć jako nakładka na sedes. Rodzice są zadowoleni z jakości wykonania.

 

 

 

 

Fisher-Price CBV50

 

CB V50 to wygodny nocnik Fisher Price w dobrej cenie. Siedząc na nim, dziecko poczuje się bezpiecznie i wygodnie. Zapewnia to szerokie siedzisko oraz brak ostrych krawędzi. Uroczy, jasnoróżowy kolor oraz brak wbudowanej osłonki dla chłopców sprawia, że produkt jest idealny dla dziewczynek.

Model CB V50 został wykonany z wysokiej jakości, bezpiecznego plastiku. Jest on zarówno bardzo wytrzymały, jak i lekki. Nie musimy więc martwić o zniszczenie produktu, a przy okazji dziecko może po niego sięgnąć samodzielnie, co jest niezwykle ważne dla maluchów w tym okresie. Dodatkową wygodę daje szerokie oparcie o regulowanej wysokości oraz dobrze wyprofilowane podłokietniki. Jednoczęściowy, zdejmowany pojemnik pozwala na szybkie usunięcie nieczystości, bez ich kontaktu z powierzchnią, na której siada dziecko.

Produkt jest zaprojektowany z myślą o dzieciach, które ukończyły szósty miesiąc życia. Rodzice są zadowoleni z wyboru tego produktu, zwłaszcza z antypoślizgowej podstawy, która sprawia, że dziecko może samo na siadać na nocniczku i z niego wstawać.

 

 

 

 

Fisher Price Tomek I Przyjaciele BDY85

 

Dla najmłodszych, a zarazem największych fanów lokomotywy Tomka (znanego z popularnej animacji Tomek i Przyjaciele), firma Fisher Price przygotowała model Tomek i Przyjaciele BDY85.  Produkt jest interaktywny, co zachęca do nauki samodzielnego korzystania z toalety.

Chcąc zapewnić maluchom maksimum wygody podczas korzystania z produktu producent wyposażył ten model w szerokie, stabilne oparcie i szerokie siedzisko. Z myślą o chłopcach wbudowano także specjalną, ochronną nakładkę. Dodatkową zachętą do nauki są dźwięki lokomotywy wydawane przez ten model. Higieniczne czyszczenie umożliwia wyjmowany pojemnik. Produkt zasila jedna bateria AA.

Rodzice zgodnie twierdzą, że najlepszy nocnik Fisher Price w 2021 roku powinien być wytrzymały i służyć przez długi czas. Taki jest model BDY85 – wytrzymuje on obciążenie aż do 90 kg. Jest to  produkt 3w1- służy jako nocnik, nakładka na sedes oraz podnóżek, który ułatwi dzieciom w późniejszym okresie siadanie na sedesie oraz sięganie do umywalki. Konsumentów cieszy wielofunkcyjność tego modelu.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status